Eşim ailesine bağımlı

Siz nasıl başa çıktınız peki, tecrübeyle sabit dediğiniz için soruyorum..

Umarım teşekkür ederim

Böyle adamlar düzelmiyor, en iyi ihtimalle dik durup seni boşuyorum deyip ciddi ciddi aksiyon alırsanız beeelllkiii bir ihtimal değişebilir ama çok zor , en kolayı boşanmak...

Benim eşimde böyleydi. Evlenirken ailesi bir lira yardım etmedi, borç harç evlendik. Üstelik çalıştığı 5 yıl boyunca bütün kazancını babasının borçlarına verdiği için birikimimizde yoktu. Ona rağmen biz borç öderken eşimi arayıp şu lazım bu lazım diyip evin eksiklerini söylüyorlardı. Eşimde kara kara düşünüyordu nasıl yapsamda alsam diye. Tek maaşla geçiniyoruz, ev kira, düğün borcumuz var, adam annem salon perdesini yenileyecekmiş param yok ki göndereyim diye dertleniyor. Bende deli oluyordum haliyle.
Böyle adamları borca sokmak gerekiyor başka çözümü yok maalesef. Ev alın, araba alın, altın alın, sizden kalırsa ailesine yollasın.

Siz nasıl başa çıktınız peki, tecrübeyle sabit dediğiniz için soruyorum..
Başa çıkmayı bıraktım çünkü baktım ben yıpranıyorum degmeyecegini düşündüm açıkçası eğer bize farklı davransa yapamazdık belki yani çocukları ve beni ihmal etmez ama onlarada çok düşkün bir dönem fazlaca uğraştım ablasından darbe yedi 1 sene konuşmadi sonra ablası ayaklarına kapanıp özür diledi yalvardı oda affetti şimdi ablamda ablam der orda anladım ben ne yaparlarsa yapsınlar ailesinde vazgecemiyor eşim bu arada evlendikten sonra böyle oldu öncesinde hep Uzak şehirlerde büyümüş liseden beri . 2 dünya güzeli yavrum var onların gözlerinin içine baktığım vakit diyorum ki o unutuyorsa yapılanları yoluna devam ediyorsa banane kullanilmaya devam etsin.

Öyle , ben büyüttüm baktım o da bana baksın mantığı. Sizin gibi düşünenen görümcelerin sayısı artsın
İnsan evladindan menfaat mi bekler yahu işine yarasın şuna bak diyorum hep Allah Aileninde hayırlısını versin hepsinin sırtına kambur olanı yük insana hem maddi hem manevi şimdi dünyanın parası eşinizde olsa ne fayda bir şey yaparken aklından ailesi cikmadiktan sonra. Geçen gün tatil için rezervasyon yaptırdık küçük bebeğim var villa kiraladık rahat etmek açısından ev biraz büyük annemle babamı da mi alsak giderken dedim aklın kalacaksa sen orda onlarla kal bizi gönder ben rahat havuza giremem yani onu oyun dışı etmeye çalışıyorum her onları aileye dahil etmek istediğinde elimden geldiğince işte birşeyler yapıyorum şükür çekirdek aile tatile gideceğiz

Hahaah iyi yaptınız bol eğlenmeler
zor yaa Allah sizin de yardımcınız olsun inşallah değişirler diye temenni ediyoruz

Ben de eşimi seviyordum ama o beni değil annesi seçti, ikimiz arasında hiçbir denge kuramadi , daha 1 aylık evliyken anası o kadar tahakküm kurmaya çalıştı ki dayanamadım patladım.. benimkisi kesinlikle duzelmezdi ve seve seve ayrılıyorum şuan. Sanırım sadece ben sevdim , çünkü o da sevse en azından bir orta yol denge bulmaya çalışırdı.. konuda ne biliyor musunuz , sırf hitap ederken X anne , Y baba dedim diye , neymiş efendim direkt anne baba demeliymisim.. tabi düğün dönemi birde takı meselelei vardı, kaynanam düğünde takılan takıları kendisi saklamak istedi.. gibi gibi igrenclikler.. sonuç , bosaniyorum Allah size de yardım etsin , en hayırlısını diliyorum sizin için.

Boşanmak istemiyorum dedikten sonrasını okumasaniz da olur .

Calismayin yada esinize hic para vermeyin gorumcelerinize onlarla gitmek istemedignizi soyleyin. Esinizede gitmeyeceginizi soyleyin size zorla yaptiramaz tum harcamayi esiniz yapsin yada ev falan alin ne bileyim parasi kalmasin yani. Rizam
Yok helal etmiyorum diyin gerekirse ailesiyle kavga edin cocuklarimin rizkini yiyorsunuz diye

Aiyyy çok üzüldüm( evlendikten sonra ailenin kurduğun seçtiğin ailenin değiştiğini önceliğinin onlar olmasını gerektiğini bir türlü anlamıyolar işte.. umarım her şey hakkınızda güzel olur

Gitmeyeceğiz zaten.. ailesiyle kavga da yakındır artık

allah yardım etsin ama kocanıza çocukları olduğunu karısı olduğunu belli edin . Yük sizdeymiş gibi geldi bana

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…