Eşim ailesine bağımlı

Maalesef Türk aile yapısı bu şekilde. Artıları olsa da eksileri çok oluyor çünkü artık kendiniz aile kurduğunuzu fark etmiyorsunuz. Bu açıdan Türk aile yapısını uygun bulmuyorum. Gelirin ayrı olmazsa bu kez herkes her şeye laf söylemekte haklı görüyor kendini. Bir de şu görümce, elti şikayetleri de çok..
Eşiniz hâlâ bu kafadaysa o zaman anladığı dilden yapacaksınız. Artık kavgalar çıkacak mecbur çünkü sizi dinlemiyor. Baktınız yine devam ediyor ailenize geçin bir süre.

Görümceme gereken tepkiyi verdim aynı zamanda eşime de ve gitmeyeceğiz tabii ki kavgasını büyük yaptım. Umarım görümcem de rahatsız olduğumu anlamıştır

Evet o da bir seçenek anlaması için kendi ailemi devreye sokacağım artık büyükler kendi aralarında konuşsunlar bir de

Adem Gunes dinliyordum diyor ki insanin iki kere bilincalti uyanir biri evlenince biri cocuk sahibi olunca. Baska bir psikologda bekarken aileden ilgi gormeyen erkek evlenince ozellikle aileden ilgi gorur ve bu onun hosuna gider halbuki bu ilgi ailenin evlenen ogullarina bir tuzağıdır. Benimki de tutturdu bebegi hep sizinkiler mi gorecek gelin artik diyip duruyor gitmiyorum ben eylemciyim gittim 15 gun durdum hicbir sey yapmadilar bebek icin ne gidecem

Mesela gün yap giderken çocukları babasina bırak hem enerjisini çocuklarına yonlerdirsin, hem sen günden birikim yap. Hem de kendine zaman açmış olursun.
Makul insanlarla yapıldığında gün gerçekten mantıklı. Bol bol yemekli israfli bir günden bahsetmiyorum

Görümceme gereken tepkiyi verdim aynı zamanda eşime de ve gitmeyeceğiz tabii ki kavgasını büyük yaptım. Umarım görümcem de rahatsız olduğumu anlamıştır
Umarım anlamıştır zaten birkaç defa istediğini alamayınca vazgeçecektir. Ama onlar yüzünden eşinizle kavga etmeyin tepkiyi ailesine gösterin. Söylemek istediğinizi onlara söyleyin.size ne kadar kıymet veriyorlarsa siz de o kadar kıymet verin. Sizi yok sayarlarsa siz de onları yok sayın. Önemli olan sizin aileniz. Umarım eşiniz de farkına varır bu durumu bir an önce.

Değil mi yaaa :) eşimi seviyorum çok iyi bir baba iyi bir eş. İyi bir damat iyi bir evlat iyi bir dayı iyi bir amca vs vs her şeyin iyisi olma peşinde bu onu da çok yoruyor beni de . Hatta farkında değil en çok onu yoruyor. Tatile onlarla gitmeyeceğim gereken tepkiyi iki tarafa da verdim. Ya düzelecek ya bitecek ben düzelmesini istiyorum bekliyorum umuyorum

Olabilir, haftasonumu hep aileme ayırırım . Kendime ayırayım bir de

İnşallah teşekkür ederim

eşim benden habersiz görümcelerime de söz vermiş birlikte gideceğiz diye
Nasıl ya? Siz başbaşa ailecek tatil yapacaksınız, size sormadan nasıl onlara söz verir? Yılda bir tatile gidicem onda da görümceler olacak bak sen. Herkes ailesiyle ayrı ayrı gitsin.
Nasıl sabrediyorsunuz? Tepki vermiyor musunuz bunları ögrendinizde?

Evet aslında aile ilgi göstermeye başlıyor ve bu sazan erkekler de atlıyor kanıyor … ben de artık cici kız modundan çıktım benim bu değişimim onu da değiştirir umarım.

tepkü verdim tabi ki iki tarafa da. Ve gitmeyeceğiz ne münasebet. Aynısnı dedim o da kendi kocasıyla gitsin dedim

Üzgünüm ama bu tarz insanlar asla sözle anlamaz ve evet evlenince böyle oluyor aile olamayan erkek kendi çekirdek ailesini önde tutmayan biri ile evlilik ancak zindan oluyor ya böyle kabul edip alışacaksiniz ya da kendisine ailesi ile mutluluklar dileyip yolunuza devam edeceksiniz ailesinden darbe yesede uslanmiyorlar tecrübe ile sabit.

Bu görümcelerin artık suratına suratına mi demek lazım anlamadım ben bende görümceyim bir kere bile bırakın gitmeyi böyle bir talebim dahi olmadı abim böyle bir taleple gelse abicim siz ayrı gidin başbaşa ailecek tatil yapın sonra birlikte gideriz der gecistirirm . Ama maalesef bazı aileler iyi niyetli evladı kullanma eğiliminde bunu dışarıdan biz görebiliyoruz ama o objektif değil duygusal yaklaştığı için kullanildiginin farkında olmuyor yada fark etse bile onlar benim ailem duygusalina bağlayıp beni kullanmazlar diye düşünüyor. Çok yazık gerçekten ben nice aile babaları biliyorum çok iyi paralar kazanıp ailesine yedirdigi için ev bark sahibi olamamış.

Eşim.vefat ettiginde pedagog cocuklarin dayı amca.gibi erkeklere ihtiyacı var dayı yada amca.baba ilgilensin sahip çıksın dedi oğlum.asiri derecede dayıya bağlıydı bunu söyledim abime arada al ilgilen parka götür bu süreç çok.onemliymis cocuk.iicn babasini kaybetti kendisini bi erkek tarafindan babası gibi arkasinda oldugunu bilmesi gerek gibi güzelce rica ettim.esi olacak vatandaş hemen zıpladı kusura bakmada onun bi sorumluluğu vR onun eşi ve cocugu var yani senin cocuguna zamanı yok diyerek.cikisti bana ve abimde eşini hakli buldu...okadar.zoruma.gitmistiki bide sizin eşinize bakiyorum ben öyle.abiyi yengeyi bas üstünde tasirdim konuyla.alakasiz gibi cok.imrendim eşinize bunu sizi haksız.gibi söylemedim tabi.apayri.bi konu

Aileyi karıştıran yenge işte o yenge. Ne olmuş 2 çocuğu varsa 3. De yeğeni olsun çocuklarını alıp bir yere giderken onuda alsın abinizde ayıp etmiş canının canı o çocuk nasıl böyle yapıyorlar anlamak mümkün değil gerçekten. İ yüzden işte o çok ölüp bittikleri akrabalar böyle oluveriyor bir anda . El gibi.

Öyle , ben büyüttüm baktım o da bana baksın mantığı. Sizin gibi düşünenen görümcelerin sayısı artsın

Allah rahmet eylesin çok üzüldüm… bir de böyleleri var işte. Böyle yengeler abiler benim görümceler gibilerle karşılaşsa ya… abinizin eşi kesinlikle çok ayıp etmiş böyle durumlarda elbette destek olunmalı:/

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…