Eşim ailemi evden kovdu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eşe başka insanların yanında özellikle anne ve babasının asla bağırılmaz sebep ne olursa olsun.Hatta çocuklara bile özellikle büyüklerin yanında ses yükseltilmez ki üzerine alınırlar diye.İstediğini söyleyen istemediğini işitir diye boşa söylememiş atalarımız , yanlış yapıyorsan doğru tepki beklemeyeceksin.
Eş sakin kalmayı beceremiyor,Baba sakin olsaydı olur mu?
Konu sahibi lütfen eşine öyle bir ders ver ki aklı başına gelsin,sırf konuşmamakla olmaz bu.
Bağırılmasını haklı bulmuyorum. Zaten kadının, çocuğun düşmesinde ne suçu var? O mu itti çocuğu? Çocuk bu, düşebilir. Kaldı ki, koca koca insanlar da yaşayabiliyor bu durumu.
Fakat konu sahibinin babasının davranışını haklı bulmuyorum ne yazık ki.
İstediğini söyleyen istemediğini işitecekse, işitsin ama neredeyse dayak yiyecek olmasın.

Tek suçlu eşiniz. Çok çok büyük bir şey olmadığı sürece insanların içinde bağiramaz. Hatta ailenin yaninda hiç. Babanda olmasi gerekeni yapmiş aksini yapsaydi saçma olurdu. Benim eşim. annemi babamı evden kovsaydı. Ben o evde bir dakika bile durmazdım. Zaten babam o evde beni birakmazdı.
Eş de çocugu bir yere goturuyorsa sahip çiksin bir zahmet

Uzun pantolonla da düşüyormus o zaman da kaniyormus . Çocuk sonuçta bacağı kaniyabilirmis . Olsun bacağı kırılabilir , kopabilir olur öyle şeyler . Kadınlar çocuk doğurduğu , anne olduğu için kutsaldır kizilamaz.
Burada kimsenin çocuğun bacağı kopabilir diye yazdığını sanmıyorum. Uzun pantolon giydirince de kanayabilecegi söylendi ki yaşandı da. Konuyu buralara getirmek doğru mu? Başka bir mesajda da kaynanaya getirmissin. Ben eşime bagirmam aile ortamında bagirirsam annesi de bağırma diyebilir eğer eşim bana karşı kendini savunamiyor ise. ki burada suskun bir kadın var. Ne yapacağını bilememis. Ayrıca Eşi normal değil. Eski konusundan da belli. Baba kendini tutamamış çünkü avaz avaz bağıran bir koca söz konusu. Düzgün şekilde atismayla o hale gelmedigi belli. Konu sahibi kocasının bağırdığından bahsediyor. Bunu yapamaz anne babasının yanında. Kizabilir sana demiştim diyebilir ama bagiramaz. Bağırınca baba da her baba gibi kızına sahip çıkar, kadın cinayetlerinin başını alıp gittiği su ülkede.

Ya bir de misafirin yanında kavga edilmez. Buradaki misafir anne baba ama olsun yani.
Annem hep şey der, misafirin yanında kavga edersen kalk git der gibi olur, misafir kendini kötü hisseder.
Sahiden de öyle. Adam kavga etmekle de kalmamış, direkt kovmuş insanları zaten. Ama kovmasa bile muamelede sıkıntı varmış zaten.

Baba kendiside gayet giydire bilir sonuçta birtane küçük çocuk daha var kadın onunla da ilgileniyor kendisi giydirse eline yapışmaz.
Onun yerine en başta giydiren kişi de pantolon giydirebilirdi iki iş olmazdı. Bu tarz durum da sinir bozucu ben eşime şunu şöyle yap desem farklı yapsa ona da sinirlenirim yani kendim değiştirecek olsam da

Şortlada kanar pantolonla da kanar akacak kan damarda durmaz olacak olan kazanın önüne geçilmez Çocuk bu everest dağından düşmüş tepkisi verilmez Eşinizin kriz yönetimi becerisi yok bu bir bir ikincisi günah keçisi aramaya meyilli.Hepmi böyle yandınız o zaman Size ailenizin yanında verdiği tepki ayıp babanız haklı ben birşey diyemiyorum gelmem evinize bir daha ben olsam.Bu arada siz onun ailesini kovabilirmisiniz sanmam

ben adamın yaptığının doğru olduğunu söylemiyorum ki çocuğun zarar görünce her insanın raydan çıktığı oluyor. Yaptığı zaten "hata" ama bunun karşılığı da öyle öldüresiye saldırmak da babalık yapmak olmuyor. İki tane bebek bakan iki insan var. Bütün konuşmalar varsayım üzerine. Normal bir ailede bu zaten bir kaos sebebi . Sürekli psikolojik baskı yapan , bağıran çağıran bir adamsa boşanacak başka yolu yok. Onun haricinde de bir insan hata yapabilir Tahin hanım
Çocuğa bakmayip her park ziyaretinde düşüren kim???? koca kişisi çocuğa sahip olamayıp hep düşürüyorsa bir zahmet önlemide o alsın.Koca guzellemelerden gına geldi.Çok çocuğunu düşünüyorsa dizlik alıp taksaymış ...
Bu ne be???
Çocuğu arkadan itip kadın düşürmüş gibi avaz avaz bagirmalar hadsiz anirmalar ama kadın suçlu 😡😡😡😡😡

Çocuğa bakmayip her park ziyaretinde düşüren kim???? koca kişisi çocuğa sahip olamayıp hep düşürüyorsa bir zahmet önlemide o alsın.Koca guzellemelerden gına geldi.Çok çocuğunu düşünüyorsa dizlik alıp taksaymış ...
Bu ne be???
Çocuğu arkadan itip kadın düşürmüş gibi avaz avaz bagirmalar hadsiz anirmalar ama kadın suçlu 😡😡😡😡😡
Ben koca seviyorum

Bugun parkta duser dizi kanar, yarin evde duser baska bi yeri kanar, her durumda sizin ustunuze gelmesi cok itici.

benim oğlum kucukken benim yanimda koltuktan düşüp sehpaya vurdu kafasini, 10dan fazla dikiş atildi, esim varken de olabilirdi, olgun insanlar bu durumlari karsi tarafi suclamak icin kullanmaz.
Bu heriften de koca olmaz.

Aileme terbiyesizlik yapan biriyle de benim isim olmaz, nasil kendi cocugu icin size kiziyorsa, babanizda kendi çocuğu icin sinirlendi, bunu bile anlamicak kadar insafsiz.

Bu ne be???
Bide benim kızım suçlu gibi çocuk düştü diye göbek atıyor kadın sankide bide tonla laf söyleyecek bende yerim o damadı kusura bakmayın az terbiye öğrensin efendice üzülür iki tendirdiyot sürülür bı yara bandı çocuğun eline bı muz verilir iki kahve yapılır içilir tamam Normal insanlar tetbiye sınırları içinde aile terbiyesi ile böyle davranır aile yanında böyle üçüncü dünya savaşı çıkarmaz

Ben bir de olaya şurdan baktım. Misafir gelmiş, geleceği bellidir zaten önceden. Kapıda karşılaşılmış ama koca yine de onları görünce umursamamış ve çocuğu alıp parka götürmüş. Zaten kadının ailesini istemediğini belli etmiş bu şekilde. Belli ki zaten bilenmiş, çocuğu bahane etmiş, kavga çıkarmış. Normalde nasıl olur? Misafir geldiyse kapıda karşılaşsan dahi onlara hürmet eder, en azından bir yarım saat onlarla oturur, sonra çocuğa park için söz vermiştim der çıkarsın. Ama adam tavırlı belli. Şort giydirdi diye bahane çıkarmış ama asıl kadının ailesi geldi diye köpürmüş bence.

Ayrıca konu sahibesi ne diyor? Anneanne parka götürdüğünde çocuk gayet normal gidip geliyor ama baba götürünce hep yaralı bereli dönüyor. Demek ki adam çocuğa bakmıyor, Allah bilir ağzını ayırıp telefona falan bakarken çocuk düşüyor. Sonra da kendisinde zerre suç bulmayıp gelip bunun için çocuk gibi kadını azarlıyor. Hazır bir fırsat yakalamışken kadının ailesini de bahaneyle evden kovuyor. Zaten bunun için yüksek yüksek tepkiler vermiş ki olay çıksın diye. Kadın mı suçlu bu durumda? Adam hadsiz, terbiyesiz, görgüsüz.

Kadının tek suçu var, sessiz kalmak. O bağırmaya başladığında ailem var, sessiz ol, sonra konuşuruz diyememiş. Suspus kalmış. Ailesi kovulurken kendisi de çocuklarını alıp çıkmalıymış, çıkamamış. Adam çocuklarımı götüremezsin demiş çünkü. Halbuki annesiyle babasıyla birlikte çıkıp gitmeliydi çocuklarını da alıp. Götüremezsin deyince sıkıyorsa durdur, gerekiyorsa polis çağırırım, çocuklarımı da alıp gidiyorum diyebilmeliydi. Sen çirkefleşirsen ben daha çok çirkefleşirim, olayı buraya vardırmayalım deseydi adam onu tutamazdı. Anamı babamı kovacak adamın yanında 1 dakika durmam diyebilmeliydi. Diyememiş işte… Adam konu sahibini çocuğun annesi değil, bakıcısı yerine koymuş, ezmiş, ev benim demiş, misafire hürmet etmemiş ve kadın tüm bu yapılanlara pasif kalmış.

Geri kalan hiçbir şey için kocasını haklı bulamam. Tam bir hödük gibi davranmış. Kadının babası için söyleyebileceğim tek şey evladını korumak istemesine hak veriyorum ama belki şöyle bir üslup daha doğru olabilirdi. Yavrum çocuklar korkuyor. Biz çocuğun pansumanını yapalım, siz de karı koca gidin içerde konuşun, anlaşın, sakinleşip öyle gelin. Kadının babası için evi bırakıp çıksın diyenlere katılmıyorum. Bir koca öküz gibi kızına bağırırken hiçbir baba o evi bırakıp gidemez. Kızının kendisi gidince ne yaşayacağını, nelere maruz kalacağını bilemez çünkü. Ama sakince içerde konuşun, çocukları korkutmayın deyip kendisini olayın dışında tutabilirdi.

Ben bir de olaya şurdan baktım. Misafir gelmiş, geleceği bellidir zaten önceden. Kapıda karşılaşılmış ama koca yine de onları görünce umursamamış ve çocuğu alıp parka götürmüş. Zaten kadının ailesini istemediğini belli etmiş bu şekilde. Belli ki zaten bilenmiş, çocuğu bahane etmiş, kavga çıkarmış. Normalde nasıl olur? Misafir geldiyse kapıda karşılaşsan dahi onlara hürmet eder, en azından bir yarım saat onlarla oturur, sonra çocuğa park için söz vermiştim der çıkarsın. Ama adam tavırlı belli. Şort giydirdi diye bahane çıkarmış ama asıl kadının ailesi geldi diye köpürmüş bence.

Ayrıca konu sahibesi ne diyor? Anneanne parka götürdüğünde çocuk gayet normal gidip geliyor ama baba götürünce hep yaralı bereli dönüyor. Demek ki adam çocuğa bakmıyor, Allah bilir ağzını ayırıp telefona falan bakarken çocuk düşüyor. Sonra da kendisinde zerre suç bulmayıp gelip bunun için çocuk gibi kadını azarlıyor. Hazır bir fırsat yakalamışken kadının ailesini de bahaneyle evden kovuyor. Zaten bunun için yüksek yüksek tepkiler vermiş ki olay çıksın diye. Kadın mı suçlu bu durumda? Adam hadsiz, terbiyesiz, görgüsüz.

Kadının tek suçu var, sessiz kalmak. O bağırmaya başladığında ailem var, sessiz ol, sonra konuşuruz diyememiş. Suspus kalmış. Ailesi kovulurken kendisi de çocuklarını alıp çıkmalıymış, çıkamamış. Adam çocuklarımı götüremezsin demiş çünkü. Halbuki annesiyle babasıyla birlikte çıkıp gitmeliydi çocuklarını da alıp. Götüremezsin deyince sıkıyorsa durdur, gerekiyorsa polis çağırırım, çocuklarımı da alıp gidiyorum diyebilmeliydi. Sen çirkefleşirsen ben daha çok çirkefleşirim, olayı buraya vardırmayalım deseydi adam onu tutamazdı. Anamı babamı kovacak adamın yanında 1 dakika durmam diyebilmeliydi. Diyememiş işte… Adam konu sahibini çocuğun annesi değil, bakıcısı yerine koymuş, ezmiş, ev benim demiş, misafire hürmet etmemiş ve kadın tüm bu yapılanlara pasif kalmış.

Geri kalan hiçbir şey için kocasını haklı bulamam. Tam bir hödük gibi davranmış. Kadının babası için söyleyebileceğim tek şey evladını korumak istemesine hak veriyorum ama belki şöyle bir üslup daha doğru olabilirdi. Yavrum çocuklar korkuyor. Biz çocuğun pansumanını yapalım, siz de karı koca gidin içerde konuşun, anlaşın, sakinleşip öyle gelin. Kadının babası için evi bırakıp çıksın diyenlere katılmıyorum. Bir koca öküz gibi kızına bağırırken hiçbir baba o evi bırakıp gidemez. Kızının kendisi gidince ne yaşayacağını, nelere maruz kalacağını bilemez çünkü. Ama sakince içerde konuşun, çocukları korkutmayın deyip kendisini olayın dışında tutabilirdi.
Evet tam olarak bu o kadar haklı yazmışsınız ki bayıldım yorumunuza

Onun yerine en başta giydiren kişi de pantolon giydirebilirdi iki iş olmazdı. Bu tarz durum da sinir bozucu ben eşime şunu şöyle yap desem farklı yapsa ona da sinirlenirim yani kendim değiştirecek olsam da
illa kadın suçlanacak yani😃hep baba götürüyor ve hepte dizi kanıyor bu olay babanın yanında yaşanıyor madem böyle kendisi düşünmeli degiştirmeliydi iki çocuk aynı anda zordur.Düşünceli baba ve koca olsaydı karısına bas bas milletin önünden bagıracağına kendisi giydirirdi.Benim eşimde parka ya da gezmelere götürüyor oğlumu benli ya da bensiz gayet kendi giydiriyor çocugu.Ben ne kadar anneysem çocugum için her şeyi yapmalıysam baba da o kadar yapmalı.
Ve kadın sıcak olduğu için şort giydirdigini yazmış havalar önümüz daha da sıcak olucak çocuk o sıcakta tabi şort giyer pantolon ince bile olsa terletir.Evet çocuklar çok.haylazdir düşer bir yerlerini incitirler ama annesi her gidişinde oluyor diyorsa pardonda o babada dikkatsiz bir adamdır bırakıyor çocugu öylesine oda düşüyor incitiyor kendisini.
Benimle ya da eşimle olurken çocuga bir şey olunca biz bir birimizin yakasına yapışmıyoruz sen ne yaptın diye çûnki anlıyoruz çocuk bu böyle şeyler ola bilir diye çocugu düşünüp ona yardım ediyoruz dikkatli olmamiz için bir birimizi uyarıyoruz.Sadece pantolon giydirmedigim için bana eşim ailemin önünde böyle bagırıp saygısızlık yaparsa üstelik babamada aynisini yaparsa önce haddini bildirim sonra da gösterecegim yer kapı olur kolay kolay da affetmem ilk önce babamdan özür diler birdaha böyle sacmalamazsa ancak öyle affederim.

Ailem ona karşı Herzaman çok iyi oldular , kendi ailesinin göstermediği sevgiyi ilgiyi gösterdiler ama o bir türlü onları sevemedi… hep bir soğukluk vardı onda ama bunu yapabileceğini hiç düşünmemiştim
Tam düşündüğüm gibi,eşiniz ailenizi sevmiyormuş,bahane olmuş.
Çocuk bu ilk defa düşmedi ya,zaten düşe kalka büyümüyorlar mı?
Keşke yaşanmasaymış ama olan olmuş.
Umarım her şey iyi olur.

Şortlada kanar pantolonla da kanar akacak kan damarda durmaz olacak olan kazanın önüne geçilmez Çocuk bu everest dağından düşmüş tepkisi verilmez Eşinizin kriz yönetimi becerisi yok bu bir bir ikincisi günah keçisi aramaya meyilli.Hepmi böyle yandınız o zaman Size ailenizin yanında verdiği tepki ayıp babanız haklı ben birşey diyemiyorum gelmem evinize bir daha ben olsam.Bu arada siz onun ailesini kovabilirmisiniz sanmam
Yok ya kadın öyle bir şey yapsa adam saçından tutar ana evine yollardi.Erkek yapınca bir odaya çekilip ağlamak biz kadınlara düşüyor.
Aklı olan vicdani olan hiç bir baba da kızına böyle saygısızlık yapılıken bostan korkuluğu gibi dikilmez.
Arada kv tatlı tatlı benim çocukları eleştiriyor onda bile saç diplerim diken diken oluyor hele böyle bir şey olacak..........

Ama annesi oğluna bagrilirken susamaz ve gelinin saçını başını tabi yolar kocası tutmasa öldürecek duruma gelebilir "sırf bağırdı diye ". Bunu yazan bir kişi olsa toplu linç yemezse bende birşey bilmiyorum 😅

Zaman zaman ben de unutuyorum ama toplumun bir yapisi var, erkek baskinligi var bu gercegi görmezden gelsekte/ gelmek istesekte var. Kaynananin oğlunu korumasina gerek yok, erkekler kadinlara karsi kendilerini korumakta hic zorlanmiyorlar gördüğüm kadariyla ama bir cok kadinin ihtiyaci oluyor.
Kadin ve erkek farksizmiş gibi yorumlayinca öyle olmuyor. Kadinin yetiştirilme tarzi bile erkekten farkli. Bu durumu az kişi yaşamiyor.

Böyle kendini koruyamazken koca aşkina babasinin destegini kaybetmesi konu sahibi icin buyuk eksi. Ha keske destege ihtiyaci olmayacak sekilde yetistirilseydi o ayri ama her sey de yetistirmekle olmuyor bazi şeyler katakter huy ne kadar yetistirsen bazilari koca dedin mi ask dedin mi her sey ucup gidiyor.

Gecen de bi konu okudum toplum icinde adam kendi ailesinin önünde kadina kufur hakaret etmiş, rezil olmayalim diye sustum diyor kadin. Benim toplamam, alttan almam lazim bakis acisi var.
Nebikeyim

Düşünüyorum bu olayda kesin eksik bir şeyler var

Eşin parka giderken şort mevzusu yapması
Her park vakasında çocuğunu düşürmesi
Eve gelinde al bak gene düştü demesi
Babanızın olaya müdahele edip boşan diyecek kadar çileden çıkartıcı ne söyledi de eşiniz siz de süklüm püklüm kaldınız?
Eşinizin size sesini yükseltmesi ? Zaten bir çocuk bacağını sürttü diye aile kavgası çıkmaz?
Yani bir parka götürdün çocuğu düşürüp getirdin diye siz de tartışabilirdiniz
Şort bahane de sizin pasif modunuz ayrı sıkıntı
Evde böyle despot bir sistem varsa ailenizi eve çağırıp perişan keşke etmeseydiniz.
Kaç yaşında insanlar sizin yüzünüzden sinir stres oldular, babam sinirlidir olayını geçin eşiniz de bileydi de sussa idi. Kocanız da tuhaf siz de tuhafsınız

Çok manasız kopuk olaylar var öncesi sonrası kesin bir şeyler vardır

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X