eş kişisinin saçmalıkları

kızlar önceki konuları biliyorsunuz tekrar yazmıyorum, önce neden hemen boşanamadığımı yazıyorum:
1- evlenmeden önce kredi çekmiştim onun bitmesini bekliyorum (kredi bitmeden boşanma aşamasına gelmek de ayrı bir ironi) 3-4 ay daha var, kredi bittikten sonra da kalan ücretsiz izin hakkımı kullanmayı düşünüyorum, hem kredi hem ücretsiz izin aynı anda idare edemem :KK43:
2- bu daha önemli bir neden, bebeğim 19 aylık gözünden ameliyat oldu, lens kullanıyoruz ve günde 3-4 saat kapama tedavisi yapmak zorundayız, lensin hergün takıp çıkartılması gerek, 2 yaşından sonra tekrar ameliyat olacak o zamana kadar takmak zorundayız. ben işteyken eşim takıyor, yaklaşık bir yıl olacak henüz hiç çıkarmadı ama takmayı yapabiliyor. bunu şunun için yazdım, boşandıktan sonra çalışırsam kreş bakıcı vs. zor olacak çünkü herkes bu durumu kabul etmeyebilir, zira kendi kendine de lensini çıkardığı oluyor daha önce kaybettik, evde saatlerce aradığımız çok oldu :KK43: kaybolması önemli değil de hem maliyetli hemde yurtdışından geliyor, kaybolduğunda çok zor bulduk 1-2 aydan önce gelmez filan dediler, çok kötü bir durum sonra zar zor bulduk çok şükür. bu arada kapama tedavisi de 10 yaşına kadar devam edecek.
yeni saçmalıklara gelecek olursak, ikimiz de anlaşmalı boşanmak istiyoruz, geçen gün ilk defa doğru düzgün konuşmayı başardık, neyse yok 2.ameliyattan sonra boşanalım çocuk küçük vs. diyor, halbuki kredi kartları filan çok borcu olduğu için o yüzden böyle söylüyor neyse
-soyadı konusunu da açtım, "çocuğumla soyadım aynı olsun istiyorum, ister senin soyadın olsun ister benim farketmez" dedim, bu konuya da çok sıcak bakmadı.
-aldatma konusunda da ilk kez bu kadar net konuştum yemin ediyor yok öyle bişey filan diye, bana ne dese, "sen benim seni aldattığımı düşünüp sakın beni aldatmayasın", güler misin ağlar mısın, "aç dedim benim telefonum ortada, arama kayıtlarına bak vs.", yok ben gözümle bile seni aldatmadım filanlar, halbuki dışarı çıktığımız anda radar gibi, başlarda çok rahatsız oluyordum ama artık hiç umrumda değil tabiki
neyse son olarak bana "sen çalışırken çocuğa bakamazsın, ben bakayım" dedi, ne alaka dedim çalışmayacak mısın, ayarlarım bir şekilde diyor, "sen bakmak istersen sana yakın bir yerde ev tutalım sabah bırakırım akşam alırım diyorum", ben burdan taşınıcam diyor, dengesiz yani
bir de velayeti istemesin mi, içimden sabır diyorum, sinirlenmemek için kendimi tuttum, "saçmalama tabiki öyle bişey olamaz" dedim,
şimdi sizlere sorularım:
1-velayet konusunu laf olsun diye söylemiş olabilir mi
2-velayeti kendi alıp benden nafaka almayı düşünüyor olabilir mi
3-kendisi de biliyor velayetin bana verileceğini ama aklıma şöyle saçma sapan şeyler geliyor, eş kişisi benim telefonumdan başka erkeklere msj filan atıp, beni aldatıyor diye iftira atar mı, bu kadar da çirkinleşmez dimi, telefonum genelde ortada durur, yavruma çizgi film filan açarım yemek yerken filan, evde mesela kk'ya fazla bakamıyorum, yanlış anlamasın diye, adam çünkü normal olmadığı ve herşeyi farklı algıladığı için, pandoranın kutusu gibi ya her gün yeni bişeylerle çıkıyor karşıma,
bu 3 seçenekten farklı düşünceleriniz varsa onları da beklerim
kk nın değerli hanımları yorum yazan elleriniz dert görmesin, şu mübarek günde dualarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum
Telefona şifre koymak zor mu? Eşinizin bu kötülüğü yapacağını düşünüyorsunuz da şifre niye koymuyorsunuz?

Eşini aldatsan bile bu velayetin ona verileceği anlamına gelmez. Eşine karşı sadakatsiz olabilirsin ama annelik başka bir şey. İkisi farklı roller. Afedersin fuhuş yapsa bir kadın tamam yaşam tarzı bahane edilerek velayet verilmeyebilir. Sadece eşini aldattı diye bir kadından velayet alınamaz. Yani eşin o toplara hiç girmesin aklı varsa. Aldatmadığını ispat edersin bir de üstüne iftiradan dava açarsın dötüne giyecek don bulamaz.

erkekler de çok uyanık yaa
velayeti kendisi alacak, çocuğu sana bırakacak sonrasında da para da ödemeyecek
ne uyanık şu erkekler...
daha önceki yazılarınızı bilmiyorum da çocuk olmadan önce de böyle miydi? aileniz nerde oturuyor?
yaa aynen böyle düşünmüş olabilir, tanıştıktan kısa süre sonra evlendik hemen de hamile kaldım hamileyken filan iyiydi çocuk olunca çok değişti. ailem bana yakın sayılır sadece annem var o da çalışıyor

Haricten gazel okuyacagim ama 19 aylik goz problemi olan ve kapama gerektiren bir bebege ekran izletmeyin.ne tv ne tablet ne telefon. Ozellikle yemek yerken vs hic izletmeyin.
doktor kendisi söyledi özellikle sağlam gözü kapatıp ameliyatlı gözü çalıştırmak için izletiyoruz, sürekli de değil zaten ara ara, gözünü kapatıp, mama yediririrken açmaya çalışıyorum, kapama günde 3-4 saat, kapalı gözünü açmasın diye eline eldiven filan geçiriyoruz, oyunlar oynuyoruz, renkli renkli arabalar toplar matlar vs. gölge gibi peşindeyim :cool: aslında biraz daha büyük olsa kapama gözlükleri var ilerde ondan kullanıcaz

Boşanma ve erkek kelimesi birleşince durum kötü ,telefonuna şifre koy lütfen varsa bildiği mail vs başka şifren değiştir hiçbir erkekle dost arkadaş bile olsa yalnız kalma ...
Varsa aldatma delillerini sakla ,lazım olur

Çok geçmiş olsun öncelikle. Çok üzüldüm durumunuza. Bebeğinize şu ramazan ayında tez şifa diliyorum.
Anlattığınız kadarıyla sizin bence bir süre daha birlikte kalmanız gerekiyor özellikle bebek için. Ya da bebeğinize sağlıktan mezun bir bakıcı bulacaksınız.
Bir de aileniz gelemez mi ? Velayeti asla alamaz ,onu geçecek. Zaten sabit bir maaşı bile olmayan adama kimse çocuk falan vermez. Çok terbiyesiz bir tipmiş. Adam demek bile çok fazla bunlara!

O zaman evin maddi yükü de sizin üstünüzde hep.
Ayrıl o adama bakmak zorunda değilsin.
Düzelme niyeti yoksa aldatıyorsa ayrıl.
Zaten düzgün işi olmayan bir babaya vermezler velayeti.
Küçük bir ev tutsan maaşın yeter. Çocuğu da kreşe verirsin devlet kreşine geçinirsin yani.
Çocuğunuz kız mı erkek mi ? Zaten kızsa ilerde mecbur değişecek. Büyüyünce Çocuğunuz sizin soyadınızı kullanmak için dava da açabilir isterse.
Bilemiyorum bana göre soyadı sadece harflerden ibaret.
Herkesin telefonunda şifre var. Telefonunuzu karıştırmazsa şifre koyduğunuzu da bilmez.
ben zaten ayrılmayı düşünüyordum biraz çocuk büyüsün diye sabrediyordum, bu olay sadece hem elimde delilim oldu hemde süreci planladığımdan daha erkene çekti, oğlum var, sizinki kaç aylık ilerde okul hayatında filan sıkıntı yaşamasını istemiyorum, daha ziyade de duygusal açıdan, telefonuma ilk zamanlar çok bakardı şimdi ara sıra alıp bakıyor, durduk yere şifre koyarsam şüphelenir.

Nerdrn buldun bunu. Hayatimda gordugum en aciz insan
haklısınız aynen öyle, o beni buldu ya aslında nikah gününden önce tarıştık filan ben evlenmek istemiyorum dedim, nikah günü aldık diyor, olsun ne olacak filan derken bir şekilde evlendik, insanın çekecek çilesi olunca, evlilik gerçekten kaderi ilk eşim olacak kişi de bunun biraz daha farklı bir modeliydi, hamilesiniz ne güzel dua edin de kurtulayım kazasız belasız

ben zaten ayrılmayı düşünüyordum biraz çocuk büyüsün diye sabrediyordum, bu olay sadece hem elimde delilim oldu hemde süreci planladığımdan daha erkene çekti, oğlum var, sizinki kaç aylık ilerde okul hayatında filan sıkıntı yaşamasını istemiyorum, daha ziyade de duygusal açıdan, telefonuma ilk zamanlar çok bakardı şimdi ara sıra alıp bakıyor, durduk yere şifre koyarsam şüphelenir.
Ne hakla telefonunuza bakıyor ki ?
Çok Saçma.
O zaman telefonunuzu vermeyin hersey beklenir bunlardan.
Ben değil annem babam ayrılmıştı soyadım farklıydı annemle. Ne okulda ne de başka biryerde sorun yasamadım. Soyadı olayını bu kadar büyütmeyin.

sevgili neptun, yanlis anlama ama hayatimda duydugum en sacma bosanma plani.
1- eger adamin eve kadin aldigini düsünüyorsan eve gizli bir kamera koy ve isi ögren. tel toka mahkemede delil degildir.
2- esinin telefonunda tonca kadin varsa kesin telefonlasiyordur ama cocuklu eve kadin atacak kadar aciz olduguna eminsen bu durumuda ortaya cikartmaya bak.
3- kredi ne icin cekildi? altin vs. varsa bozdurup krediyi kapatabilirsin. bu adamin sana maddi olarak ne faydasi var? yani, hem kredi hem kira ödeyemem demissin ama anladigima göre esin calismiyor zaten- eger hesabina para geliyorsa bosanma asamasinda hakim zaten cocuguna nafaka baglar.
4- niye lens takmak bukadar büyütüldü? yani normal bir lens demi cocugun gözüne takilan? bir bakici niye takamasin? aslinda niye bakiciya ihtiyac duydugunu anlamadim ama neyse- babasi calismiyorsa devam baksin cocuguna? sorun nerde?
5- evet- telefonundan mesaj atabilir. kendini koruma amacli acil sifre koy ve telefonu ortada birakma. cocuga zaten telefondan cizgi filim izletme- doktor izlesin demis ama hangi doktor bunu söyledi? ömrümde ilk defa duydum- saglikli bir insana bile zarar verdigini düsününce el kadar, görme sorunlu bir yavruya nasil iyi geliyormus? bari 1-2 makale verseydi elinize.

haklısınız aynen öyle, o beni buldu ya aslında nikah gününden önce tarıştık filan ben evlenmek istemiyorum dedim, nikah günü aldık diyor, olsun ne olacak filan derken bir şekilde evlendik, insanın çekecek çilesi olunca, evlilik gerçekten kaderi ilk eşim olacak kişi de bunun biraz daha farklı bir modeliydi, hamilesiniz ne güzel dua edin de kurtulayım kazasız belasız
Insallah kuzum edrim tabi ki sende skma canini

Pislik herif
Sırf kadınları yaralamak acıtmak için çocuk velayeti konusunu açıyorlar
Çünkü biliyorlar ki kadının elini kolunu bağlayan tek şey evlat :KK43:
Ne velayet alabilir ne de nafaka
Alsa velayeti çok bakacak sanki
Bakıcı ücretini de senden talep eder kesin yüzsüz

Jupitercim seni hatırlıyorum. Fakat konuyu hatırlayamadım. Eski konularına bakayım demiştim onda da erişim engeli çıktı. Neyse; benim başımdan da bir boşanma geçiyor şu an. Nedense siz boşanmazsınız gibi geldi bana. Konuşmalarınız birbirinize verdiğiniz cevaplar çok rahat. Ne bileyim 9 aydır ayrıyım ben. Daha bu sakinlikte oturup konuşamadık. Ya ikiniz de bir şeyleri aşmışsınız, ki bu güzel bir şey, ya da boşanmak istemiyorsunuz aslında.
erişimi engelini kaldırdım bakın isterseniz, ilk defa bu kadar sakin konuştuk bende ona şaşırdım, gerçi ne derse desin sinirlenmemeye çalıştım kendimi tuttum filan benim için zor oldu biraz, ikimizin de ikinci evliliği belki onun kattığı bir tecrübe vardır, ama aşma konusuna gelince, o benim umrumda bile değil, sevgi, nefret vs. hiçbirşey yok içimde ona karşı, yoksa diğer türlü üzülüp dert sahibi olmak istemiyorum o bir kere oldu zaten

Pislik herif
Sırf kadınları yaralamak acıtmak için çocuk velayeti konusunu açıyorlar
Çünkü biliyorlar ki kadının elini kolunu bağlayan tek şey evlat :KK43:
Ne velayet alabilir ne de nafaka
Alsa velayeti çok bakacak sanki
Bakıcı ücretini de senden talep eder kesin yüzsüz
Operam benim kocaninda bir arkafasi var zeere kadar tipine guvenmem esim sever onu tabi adam karisindan bosaniyor ee bende dedim adamin kasi gozu cok oynuyordu karisini aladatmistr ondan dedim yok kadin guya o.. puk yapmis tabire bak adamin kaniti yok biseyi yok velayet davasi aciyormis yani anlayacagin ben erkeklerin su lafina inanmiyorum o alldati ben degil genelde camura yatiyorlar iftiraya. Sencr aldatilan bir koca esinin fotolarini silmez mi benm saf koca arkadasini savunuyor kanu sahibin durumuna brnzettim

Çok geçmiş olsun öncelikle. Çok üzüldüm durumunuza. Bebeğinize şu ramazan ayında tez şifa diliyorum.
Anlattığınız kadarıyla sizin bence bir süre daha birlikte kalmanız gerekiyor özellikle bebek için. Ya da bebeğinize sağlıktan mezun bir bakıcı bulacaksınız.
Bir de aileniz gelemez mi ? Velayeti asla alamaz ,onu geçecek. Zaten sabit bir maaşı bile olmayan adama kimse çocuk falan vermez. Çok terbiyesiz bir tipmiş. Adam demek bile çok fazla bunlara!
Amin çok sağolun, aynen bebek için bakıcı bulma konusunda ücretsiz izin alırsam bir süre daha rahat olur ama sonrasında bunu ayrıca düşünmek zorundayım :110: ailemle yakın sayılırız ama annem çalışıyor, başka da bakabilecek kimse yok, aynen velayeti alamaz da dediğiniz gibi terbiyesizlik onunki, zaten adam olsa bunları yapmazdı, hani çalışmamasını bir süre daha tölere edebilirdim, çocuğa bakıyor vs.diye ama üstüne birde aldatma kabul edilebilecek bişey değil,
canım siz inşallah 2. evliliğinizde çok mutlu olursunuz :KK200:

Operam benim kocaninda bir arkafasi var zeere kadar tipine guvenmem esim sever onu tabi adam karisindan bosaniyor ee bende dedim adamin kasi gozu cok oynuyordu karisini aladatmistr ondan dedim yok kadin guya o.. puk yapmis tabire bak adamin kaniti yok biseyi yok velayet davasi aciyormis yani anlayacagin ben erkeklerin su lafina inanmiyorum o alldati ben degil genelde camura yatiyorlar iftiraya. Sencr aldatilan bir koca esinin fotolarini silmez mi benm saf koca arkadasini savunuyor kanu sahibin durumuna brnzettim
Cinsine cibilliyetine tükürdüklerim!
Gel de sakin ol
Allah belalarını versin
Benim de bir tanıdığım 30 yıılık hocalar evliler 2 çocukları var
Adam üst komşusuyla sevgili oluuyor yaşları var 50
Boşanma davasını açıyor kadın
Karşı davada adam kadın için öğrencileriyle para karşılığı ilişkiye giriyor diyerek dava açıyor.
Karaktersizlik mi desem ne desem bilmiyorum
Bi de bu adam benim nikah şahidimdi
Allah var ne deyim

Cinsine cibilliyetine tükürdüklerim!
Gel de sakin ol
Allah belalarını versin
Benim de bir tanıdığım 30 yıılık hocalar evliler 2 çocukları var
Adam üst komşusuyla sevgili oluuyor yaşları var 50
Boşanma davasını açıyor kadın
Karşı davada adam kadın için öğrencileriyle para karşılığı ilişkiye giriyor diyerek dava açıyor.
Karaktersizlik mi desem ne desem bilmiyorum
Bi de bu adam benim nikah şahidimdi
Allah var ne deyim
yuh yaaa, ne günlere kaldık, Allah korusun bu pisliklerin şerlerinden, erkeklerde hiç duygu vicdan merhamet kalmamış insan çocuklarının annesine nasıl böyle bir iftira atar ya :kızgın:

X