Eş kişisinin parasına karışmak veya karışmamak?

Konu sahibine şöyle bir yanıt verdim sonrasında okumadiysaniz
Yemeyenin malını yiyorlar bu konuda ben sizi haklı buldum ama para nasıl harcanır bilmiyorsunuz mutfak için alınan şey sizin ihtiyacınız olmuyor ki ortak kullanılan birşey o altın sevmiyorum diyorsunuz eşinizin sizden aldığı altınları hedef koyun onları alın yavaş yavaş yorumu yazan arkadaşa yönelik yazdım ben onu siz neden eşinizin parasıyla ailenize yardım edesiniz ki yani oda etmemeli gerçek ihtiyaç olur o başka bir konu ama kaynınız yüzsüz hak etmiyor bence

yenGEnC canım “yardım etmek”,”destek olmak” bir yerde eksiği varsa “tamamlamak” “içinden gelip jest yapmak” ile en az 1 milyon lira masraf etmek sence aynı mı?
En az bir milyon lira masraf nerede yazıyor?
Pek çok sayfa okudum, gördüğüm tek şey gevşek erkek kardeşin düğün işinde abisinden medet umduğunu ima etmesi.
Çiraganda düğün mü yapacakmış abisi?
"Sen yeter ki evlen sana benden ev" mi demiş? "Beyaz eşyalar,mobilyalar benden bir de Maldivlerde balayı aslan kardeşime" mi demiş?
bunlar zenginlik anlayışı airfriyer almak olan, kaynanayla altlı üstlü yaşamayı normal gören, elticilik oynayan tarzda bir aile. Muhtemelen konu sahibinin kaçtığı kaynana apartmanina gider diğer gelin de. Biri diğerinden farklı olmayan orta halli bir düğün salonunda yemekli bir düğün verirler, onun da bir kısmını konu sahibinin kocasına kitlerler. Hiç sanmıyorum bahsi geçen rakamın bir milyonun onda biri olacağını

Sizce kaynımın karşımda böyle açık rahatça konuşmasının sebebi benim yüzümden mi? Çünkü bunu ben yokken de abisiyle konuşabilir gerçi konuşmuştur da bu rahatlık nereden geliyor benden kaynaklı mı?

Yengeç hanım insanlara bu kadar üstten baktığınızı bilmiyordum çok kırıldım bu yorumunuza.
Benim için zenginlik anlayışı o değil “o an onu istediğimi söyledim gittik aldık” demek istedim.

Bir şeyleri cımbızla çekip üstünde duruyorsunuz sadece size uzun cevap yazdım ona karşılık birşey demediniz.

Benim meselem kaynımın rahatlığı, eşimi zaten biliyorum maalesef verici bir adam 5 tl 5bin 5yüz farketmiyor

ben sizi çok iyi anlıyorum. kayniniz yardım talep edebilir eşiniz sizden gizli veya bilginiz dahilinde elbetteki yardım da edebilir ama gevşek gevsek siz de aynı ortamdayken hersey eşinizden bekler şekilde imada bulunamaz. eşinizin suçu çok çalışıyor iyi kazanıyor olmak sanirim. hep böyledir zaten çok kazanan paylaşsın. yahu elbette paylaşsın elbette yardımcı olsun ama düğünü yapacak kadar değil ya!!! biz anneme hediye alacağız mesela ablamın durumu benden daha iyi. ben ona demiyorum ki ablacim sen 3 te 2 sini ver ben 3 te 1 ini. ne münasebet ya? o benden iyi durumda diye insanları sömürerek bir yere varamayız. ayağımı yorganima göre uzatırım. siz 10 kişiye sorun kesinlikle 8 kişisi sizi haklı görecek normal hayatta.

Sizin yüzünüzden demiyorum, abisi ona bu rahatlığı vermiştir. Ama Şahsen ben, ben yokken konuşmasını istemem. En azından benim yanımda konuşuyor ben de ona göre ipleri elime alırdım.

Sizin yüzünüzden demiyorum, abisi ona bu rahatlığı vermiştir. Ama Şahsen ben, ben yokken konuşmasını istemem. En azından benim yanımda konuşuyor ben de ona göre ipleri elime alırdım.
Yok ben size sordum benim yüzümden mi sizce diye. Biraz daha geçmesini bekliyorum bir şey yakalarsam eşimle konuşacağım ama ne diyeyim ki adam senden sonra ki harcamama karışma diyor belki de hakkım değildir

Desteğiniz için çok teşekkür ederim, her şeyi açık açıkta yazamıyorum tanıdık çıkar denk gelen olur diye. En çok parayı kazanan biri olarak eşimin ilk sömürülüşü değil bu gerçekten. Madem para çok yapsın düğünü diyorlar eşim oturarak kazanamıyor bu parayı geniş ailede en çok çalışan uykusuz kalan eşim. Ben her zama kardeşlerine annene babana sahip çık diyen biriyim Allahtan korkarım önce ama düğün olacak tek destek eşimden mi beklenir parası var diye? Diğer kardeşleri de orta halli onlar neden yardım etmesin?

Eşek olana semer vuran çok olur. Adam kendine araba alsın yeni senin kocanda o benim ailem diye düğününü yapsın . Ne diyeyim kazik yemeden akillanmaz. Ben anlamıyorum yani gerçekten bazı insanlar bence aile kurmamali . Şu ekonomide milyonlar kazanmiyorsan aylık bir çocuk sahibi olunca onun geleceği için de iki kuruş ayırmalısın . Kendini ailesine ispatlamaya çalışan insanlarla evlenmemek lazım . Eşinizin bu düzelmiş haliyse çok yazık .

Şimdi anlaştık ozaman yok o mesajı okumadım , sadece alıntıladığımız okudum .

Kaynınıza kızıyorsunuz ama eşiniz onlara nasıl bir kapı açtı ki sizin yanınızda bile bu kadar rahat konuşuyorlar? Yani bu fırsatı ve güveni veren eşiniz. Kazanılan parayı ortak görür bu tipler.

Genelde her ailenin bir semerlisi vardır. Sizdeki de eşiniz.

Makul ölçüde yardım edebilir tabi ki ama dayanma şeklinde olursa hoş değil ve bu duruma engel olabileceğinizi de hiç düşünmüyorum.

Evlilik birliği nedir tam kafanda oturmadığı için böyle düşünüyorsun bence Yengenc. Evlenince yabancı olan o eş artık senin en yakınin oluyor. Ölüyor olsan seninle ilgili kararları o veriyor . Mülkün ona kalıyor. Hukuken de en yakın kişi o sana. Bunun ne olduğunu bilerek evlenmek lazım .

Ülkede durum ve şartlar belli . Ileride bir çocuğun ortalama giderleri de belli. Adam arabasini yeniliyor kendine ve ilerde kuracak ailesine yatırım yapıyor kardeşine düğünümu yapar diyor . Bazı aileler sadece kan emicilik yapar. Bu ailede bu niyette belli.

Ayrıca kadın çalışmıyorsa hakkı yoktur demesen de temelde bunu düşündüğün çıkıyor yazdıklarından . Bak ben Gazi mezunu bir muhendisim . Çalıştığım işte fiziksel koşulları çok zor psikolojik koşulları berbat bir yerdi . Evde kaldığım çocuk baktığım zamanlar gerçekten çok daha zorlandım. Bence her kadın kendi parasini kazanmalı o ayrı . Evlenince öncelik kendi kurduğun ailendir. Senin ihtiyacını karsiliyorsa karisamazsin şeklinde yaşarsan ileride afedersin b*k gibi ortada kaldığında kimsenin umrunda olmaz. Zaten evlendiğin insanı aman ben bu eş denilen kişiye mi yatirim yapacağım diye görüyorsan o evlilik olmamıştır ki . Herkes kendi ailesine hediyeler alır ama bu aylık düzenli gelirinden vermekse haklı bir boşanma sebebidir.

O diil de ana kuzusu erkegi ana kuzuluktan cikaran ilk turk kadini olabilirsin...sirlarini paylasmak ister misin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…