Eş kişisinin parasına karışmak veya karışmamak?

ahhahahahahahaja merak etme mahkeme salonunda çalışıyorum zaten.
Eminim mahkeme salonları bu konuda konuşulduğu gibi evlendi diye eşini finansal köle sanan, eşinin kök ailesine düşman olan, "herkesle tüm bağını koparsin bir bana tapsin" diyen insanlarla doludur.
Acun'un eşi bile olsaniz 'niye kardeşine de ev aldin' falan derdiniz, bu hesapla

Kadın çalışmıyor ki, nasil her kuruşunda hakkı olabilir?
Esin bir sebepten işten ayrilsa sen çalışsan etsen , sonra senin paran için "her kutusunda benim de hakkım var çünkü senin kocanim" dese sana normal gelir mi?

bakın hanımefendi böyle bir durum elbette söz konusu değil. kimse kimseye elbette tapmasın, öyle bir dünya yok. fakat eşimin erkek kardesi araç modeli yükselecekken eşim onun düğün masraflarını karşılayamaz. yardım eder, atıyorum bileziklerinden alır, salon takımın alır vs vs ama tüm masrafı karşılayamaz. ha karşılayabilir ama gönlüm razı olmaz. o kardesin esi yerinde olmak istemem mesela. düşünsenize eltim sürekli bana "onların herseyini biz yaptik" imasiyla bakacak. bence çok hoş bir durum değil

Eve giren para kadın çalışsın çalışmasın ortak paradır. Dışarıya gidecek para da ortak kararla gitmelidir. Birikim de ortak kararla alınmalı. Eşim bir kere benden habersiz kardeşine para göndermişti de çok kızmıştım. Konuştum şimdi benden habersiz göndermiyor. Para esirgeyeceğimden değil tabii ki haberim olmaması sinir etmişti. Ben çalışıyorum gerçi ama çalışmasam da eve giren çıkan paradan haberim olmalı. Bence sizin de zorunuza giden şey sizden habersiz olması daha çok. Bunu da açıklayacaksınız. Benden habersiz maddi yardımda bulunamazsın. Yani tamam size araç alıyor ev alıyor ama bununla bitmiyor ki bir birikim olmalı. Türk aile yapısı maddi durumu iyiyken ailesine yedirip yedirip sonra çekirdek ailesiyle kıt kanaat geçinen erkek modeliyle dolu. Bir dediğini iki etmiyorum durumu da yanlış. Bugün var yapıyor yarının durumunu düşünüyor mu?

acun kadar zengin olmadığını var sayıyorum konu sahibinin eşinin. öyle olsa hersey yapabilir karışmam ben orta sınıftan bir tık üst diye düşünüyorum. afaki zenginse herseyi yapabilir tamam sakin olun

Ben çok çok paramız olsa benim herşeyim karşılansa eşimin verdiği paraya üstüne karışmam belki çoğumuz öyleyiz dir ama konu sahibi rahatsız durumdan düşüncesi bu şekilde ama işte eşin sanane deme ihtimali yüksek işi o raddeye getirmesini önermiyorum ben mesela genede kendi bilir tabiki sanırım aile üyelerini sevmemesi ve yaşanmışliklarida buna etken eşinizi en iyi siz bilirsiniz bu konuda çok başımın etini yedin yeter moduna getirmeyin benide yanlış anlamayın lütfen kendi fikrim bu şekilde

Eğer eşiniz sizden kısmıyorsa ki kısmıyormuş öyle demişsiniz kendi çalışıp kazandığı paradan kardeşine istediğini yapabilir. Sizi rahatsız eden nedir maddi anlamda sıkıntıda olmadığınıza göre? Kadınların eşlerinin maaşlarına, hayatlarına bu kadar hükmetme arzusu içinde olmalarını doğru bulmuyorum.

acun kadar zengin olmadığını var sayıyorum konu sahibinin eşinin. öyle olsa hersey yapabilir karışmam ben orta sınıftan bir tık üst diye düşünüyorum. afaki zenginse herseyi yapabilir tamam sakin olun
Konu sahibi öyle bir anlatmış ki Karun'un servetleri gözümde canlandı.

Tabi birde alıştırma modu var bizde var bitane kendi sülalemde okur falan şimdi çarşı pazar karışırBı alıştı sürekli yemeğe abladan abiden ...Yemin ederim istekleri bitmiyor kredi kartını batırdı işi batırdı araba gitti hala veriyorlar ama eşleri için sıkıntı durum çünkü bir nevi sponsor oldular ve karşı taraf kullanıyor bu durumu iki taraflida bakmak lazım ...Yani elzem ihtiyaç sağlık doğum günleri olurda böyle keyfine sürekli olursa bence hepimizin canı sıkılır gibi geliyor bana

Zaten her dediğiniz yapılıyormuş, ev alıyor araba alıyor gözünüz bi şeyde kalmıyor, siz bolluk içindeyken ailesi taş mı yesin acaba? Poposuna da güveniyormuş yapsın kardeşinin düğününü. İlk olayda siz haklıydınız, fazlasıyla vermiş hakkınızı, aldıkça alırım sanmayın sıkıntıya girersiniz.

Ben pişkince tüm sorumluluğun eşime yüklenmesinden sitem ediyorum hanımefendicim yoksa sonuçta kardeşi..

Beni bu sefer anlamak istemiyorsunuz galiba mesele harca harca bitmeyen para değil ki
Yengeç hanım siz benim meselemi çok mu yanlış anladınız yoksa ben mi kendimi yanlış ifade ettim eğer öyleyse tekrar özür diliyorum meselem para değil şunu söylemek istiyorum geniş ailenin en çok çalışanı en çok vakit harcayanı eşim haliyle kazancı daha fazla doğru. Çok para kazananın o olduğu gerçeği çalışan kardeşinin düğününde tüm sorumluluğu almasına mı sebep oluyor diğer abiler kardeşler de çalışıyorken?
Benim meselem kaynımın bu kadar rahat bir tavır sergilemesi, biliyorum eşimin parası benim değil. Ben eşimin parasını istediklerim doğrultusunda kullanan biriydim şeytan fikirli olsaydım ilk baştan setleri dizerdim ama Allahtan da korktum istediklerimi söyledim aldı sağolsun ama görüyorum ki eşimin maddi manevi sömürüsü devam ediyor, yani mesele kayın kişisinin bu kadar rahat olması.

Ben pişkince tüm sorumluluğun eşime yüklenmesinden sitem ediyorum hanımefendicim yoksa sonuçta kardeşi..

Beni bu sefer anlamak istemiyorsunuz galiba mesele harca harca bitmeyen para değil ki

Eşiniz sizin kadar düşünemiyor mu? Sorumluluk yük olacaksa kendisine yapmasin yani.
Parayla kendiniz de bir şey yapmiyorsunuz zaten, dugun ödemeyle gelecekteki cocuklariniz fakir kalmaz herhalde anlattiginiz durumda.

Başkasının yemesini istemiyorsan sen yiyeceksin. Altın takı mülk ev araba , varsa yenileri alınacak tapular mümkünse ortak olsun ki şak diye satamasın harcamazsan harcarlar.
Bolca borca sok yap bir bebe aç ona bir altın hesabı ora bura derken , sağda solda yazlık neyim alın
Sevmiyorum istemiyorum dersen adam da başka yere harcamaya alışık harcar yapacak bir şey yok

Eşiniz sizin kadar düşünemiyor mu? Sorumluluk yük olacaksa kendisine yapmasin yani.
Parayla kendiniz de bir şey yapmiyorsunuz zaten, dugun ödemeyle gelecekteki cocuklariniz fakir kalmaz herhalde anlattiginiz durumda.

Kardeşinin o söylemi çok zoruma gitti sadece yoksa öncesinden bilezik alalım kardeşine takalım dedim.

Airfrey ne Allah aşkına lüks ihtiyaç mı çok para mı para harcama konusunda vizyon geliştirmek lazım :) 1 milyon olsa 5 dk içinde harca deseler pat harcarım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…