Eş ile birliktelik

Şuan neden ayrıldıgımızı anlatsam gülersiniz heralde :)basit bir mevzuyu büyüttük büyüttük pat diye bosandik :) kavga ettik bir sabah. Daha önce aklimizda hiç bosanma falanda yoktu. O gün ayrıldik. Grura yenik dusup geri adim atmadik ikimizde.
Sevince gurura yenik dusulmedıgını benı sevenden de gordum
Kendimden de gordum.

Bence sevginızde o donem problem varmıs. Soguma mutlaka olmus..soguma varsa gozden cıksrma olur 'sözde gurur' fılan olur

Merhaba arkadaşlar benim sizlere bir sorum olacak. Belki aramizda bu işin uzmanı vardır yardımcı olur :)
Eski eşimle bir araya gelme durumumuz var. 5 yıl aradan sonra, böyle bir karar aldık. 9 yaşında oğlumuz var. 4 yasindayken boşanmistik bizi hep ayrı biliyor.
Neyse şimdi biz oğlumuza bunu nasil soyleyelim? Nasil anlatalım? Biz bosandiğimizda psikolog yardimi aldik ilac kullandik. 2 yildir hiç birsekilde yardim almiyoruz. Psikolojisi düzeldi çok sükür. Pat diye söylersek de acaba psikolojisini bozar miyiz? Oğlum çok mutlu olur ama, nasil anlatabiliriz diye yardim istiyorum sizden.
Şimdiden çok tesekkur ederim. Musmutlu günleriniz olsun <3
Niye boşandınız daha öncesinde? exten next olmaz illa bir yerde patlar. Sırf hayatınıza biri girmedi diye dönmüyorsunuz inş.
Bence son ana kadar(nikah tarihi almanıza kadar) oğlunuza söylemeyin. Geçmişte psikolojik yardım almış o yüzden psikologdan yardım alın.

Arkadaşlar gerçekten soruyorum. Kırıcı olmak istemiyorum ama, sırt libidolardan dolayı biraraya gelebilir miyiz? 5 yılda hep aşağıdaydı da 5 yil sonra mi arşa cıktı. Bu konuyu nasıl yerlere çekiyorsunuz. Ben oğlumun psikolojisi acisindan yardim istedim sizden. Lütfen actiğim konu üzerinden yorum yapalım. Kim sevismek istediği icin barısmak ister? Rica ediyorum konu baska yerlere gitmesin.

Beş sene geçmiş. Soğuma olmadı mı? Bir araya gelecekseniz pedagog kontrolünde söylemeniz daha iyi olur bence. Eşimden boşanma aşamasındayım bir daha yüzüne bakmam diye düşünüyorum.

bence biraz fazla zaman gecirin..beraber lunapark, sinema, gece etkinligi, hatta kucuk bir tatil . iyice aile gibi olunca çocuğunuza bir yastik sohbetinde sorun "yeniden ayni evde yasamamizi ister miydin" diye.
ister zaten muhtemelen, beraber gecen günleriniz cok keyifli olacagi icin. boyle alıştıra alistira olabilir

Şuan neden ayrıldıgımızı anlatsam gülersiniz heralde :)basit bir mevzuyu büyüttük büyüttük pat diye bosandik :) kavga ettik bir sabah. Daha önce aklimizda hiç bosanma falanda yoktu. O gün ayrıldik. Grura yenik dusup geri adim atmadik ikimizde.
O kavganın sebebi neydi işte? Turşu suyu değildir herhalde. 😁

Arkadaşlar gerçekten soruyorum. Kırıcı olmak istemiyorum ama, sırt libidolardan dolayı biraraya gelebilir miyiz? 5 yılda hep aşağıdaydı da 5 yil sonra mi arşa cıktı. Bu konuyu nasıl yerlere çekiyorsunuz. Ben oğlumun psikolojisi acisindan yardim istedim sizden. Lütfen actiğim konu üzerinden yorum yapalım. Kim sevismek istediği icin barısmak ister? Rica ediyorum konu baska yerlere gitmesin.

Oğlunuza hiç bir şey olmaz tam tersine babası yanıda olduğu için kendini daha güvende hisseder. Ama tekrar bir ayrılık olursa bu onun için çok daha ağır olur.

Hemen evlenmeniz şart mı? Flört edin sevgili olun zaten bir çocuğun anne babasısınız. Hemen imza altına girmeyin derim. Ancak sevgili olmanız hem heyecan verici olur hem de karşı taraf garanti cepte görmez.
1-2 yıl sevgili olun keyfinize bakın. Baktınız her şey iyi gidiyor küçük bir kutlama yaparsınız oğlunuz da olur anı eğlence olur

4 yaşında çocuğu olan insanların saçma tartışmalardan gururuna yenik düşüp çocuğa psikolog eşliğinde iyileşmesine neden olacak kadar travma yaşatma lüksü olmamalıydı aslında. Sizin de yaşlar çok büyük değilmiş, evet çocuğu var diye anne babaların da kendi hayatından tümüyle feragat etmesi beklenemez ama ne bileyim böyle sevgili gibi tartışıp trip atıp bir sabah ayrılmak fazla duyarsız geldi. 5 yılda gerçekten kanka olur insan. Sonra istediğiniz etkileşimi alamayınca tekrardan ayrılmak isterseniz çocuk için ikinci travma olacaki o daha kötü. Herkes hayatını nasıl yaşayacağını kendisi bilir ama ben bu hikayedeki çocuğa sevinmekten daha çok üzüldüm açıkçası.

X