Eş ailesi, taşınma konusu

Burda her şeyi anlatamıyoruz da biz nişanlıyken zaten onların zoruyla oturduk yakına ben hatayı orda yaptım gerçi ayrıldım yüzük attım sonra böyle yardımı olur diye oturdum. Kadının tek sorunu yakın otursunlar onun dışında hiç zararı olmadı bu arada hiç bir şeye karışması olmaz aksine mutlu etmek için uğraşır tamam yine iyi olalım ama bu karar bana uymuyor ben bakıcı tutmak zorunda değilim.

Eş konusunda da dava açmaz mı bilmiyorum açamaz bence de ama bende o eve giremiyorum son yaşadıklarım beni maffetti piskolojim iyi değil. Unutmam tabiki. Bu kadar çirkinleşmeden konuşsaydı böyle büyümezdi.

Eşimde kendisi bilir benim çocuğum yanımda. Çocuğuna çok düşkün öyle dışarı ortamı olan da bir tip değildi eğer ben salaklık etmeyip sağlam durursam aklı başına gelir belki ha gelmezse ne yapacaksın gidecek misin o eve derseniz istesem de diyorum ya gidemiyorum yapamam. Nereye varır belli değil bu mevzu

Tamam da o kadın da kimsenin çocuğuna bakmak zorunda değil ki. Biz hamile kalınca ailenin annelerine bakıcılık görevi inmiyor gökten maalesef. Bu tamamen vicdan ve kişilikle ilgili. Benim kaynanam seve seve bakar ama annem maddi beklentiye girer mesela böyle bir durumda. Eve girememeyi anlarım ama madem tek sorun bu ve kaynananız da eşiniz de bunun haricinde iyi insanlar o zaman bir çift terapistine gidin. Ya da oturup bi güzel konuşun. Siz de o taraf da inada bindirmişsiniz her şeyi. Ortada çocuk var.

Ben baksın demiyorum ki zaten aksine. Bakamıyorsan bırak ben çözümümü bulurum diyorum kadın bırakmıyor illa da yanıma bakıcı tutun 2 çocuğa birden( kızının çocuğuna bakıyor şuanda) bakayım diyor. Bende istemiyorum ya da isterim o benim kararım diyorum.

Çift terapisine gittik bu arada 1 seans oldu daha. Eşimin kafa allak bullak bana sen haklısın diyor onlar çok saçmaladı diyor sonra başka bi konu oluyor sen kavga çıkardın diyor.

Valla onların inada bindireceği bir şey yok çocuk benim, kiramıda onlar ödemiyor onlarlık hiç bir şey yok.

Ben onlarla çok konuştum bakın aramızı bozmayalım ben sizi seviyorum ama bu konuda saygı duyun biz evde kötü oluyoruz eşimle diye anlamadı laftan. Takıntılı.

Eve kavgaya gelmiş. Geldi bende siz dolduruyorsunuz dedim sonra oda bana ailemi karıştırınca raylar koptu. Büyük olarak güzel dille konuşsaydı belki anlamaya çalışırdım bu isteğini. Ama artık geçti.

O ne demekmiş ya o zaman görümcenle ortak bi kadın tutun madem neden parayı sadece siz veriyorsunuz? Ne dangalak insanmış kusura bakmayın ama.

üzüldüm.
çok fena manipülasyona gelmişsiniz.
boşanma kararı alamamışsınız.
beklentiniz var.
avukata vekaleti verin açsın davayı. sürüncemede kalması size acı çektirmekten başka bir işe yaramayacak.

O ne demekmiş ya o zaman görümcenle ortak bi kadın tutun madem neden parayı sadece siz veriyorsunuz? Ne dangalak insanmış kusura bakmayın ama.
İşte yok onun kocası verir mi hiç. Bak öyle dese yine bu kadar sinirlenmem ya da şey kız zaten bunlara para veriyor gizli saklı. Bana da hizmetçi tutturacak oh keyif. Birde diyo ki bakıcı parasını biz verecez :) evime 1 tane ampül almadılar biz yaptık eşimle

Evet böyle belirsizlikle duramıyorum yaşadıklarım aklımdan çıkmıyor bu kadar haklı olup hâlâ suçlanmak çok zoruma gidiyor gerçekten bir an önce ne olacaksa olsun razıyım ama olsun bir şey.

Evet kesinlikle boşanmaları asla umrunda degil. Halamın kafasında şu var, bu kız bizim ailemize uymuyor, bizim düzenimizde yaşamayı kabul etmiyor madem boşansin gitsin. Ben oğlumu kendi istediğim gibi bir kızla evlendiririm nasıl olsa. Geçen sene ciddi ciddi boşanacak oldular baktım baya seviniyor. Annem dediki ortada bir çocuk var yazık degilmi ona, ben ona annesinden daha iyi bakarım diyor. Kafasında çocukta bunlarla kalacak yani. Sonra barıştı kuzenim eşiyle baktım halam üzülüyor. Bu senede tepkilerden çekindiği için ben de ayrı eve çıkmalarını istiyorum ama oğlum kabul etmiyor diyor millete. Halbuki oğlu taşınacak olsa intihar eder, o derece takık bu konuya.

Ay inanmıyorum hasta ya bu kadınlar bence benim ki de böyle tam olarak. O gün kavga da da öyle diyordu çocuk vermeyecekmiş nasıl alıyorum diyordu. Halbuki ben öyle demedim, içindekini söylüyor. Yazık geline ya. Bu insanlar nasıl can verecek ya.

Çok ciddi söylüyorum böyle tipler keşke intihar etse.

Ay allah sana sabır versin bacım, nerden düştün bu aileye sen. Davayı sen aç al çocuğunuda git annenin evine ama dikkatli yaşa dikkatli davran bunlar b*ktan aile sana iftirada atabilirler velayet için nafaka için falan. Kurtul o aileden bir an önce.

Çok ciddi söylüyorum böyle tipler keşke intihar etse.
Kendi kaynanasından çok çekmiş zamanında, asla ayrı bir evi, ayrı bir düzeni olmamış. Şuan gelinin ondan ayrı yaşayacak olması haksızlık gibi geliyor. Ben böyle yaşamadım o neden yaşasın diyor resmen.
Geçen sene kuzenimden yüklü bir miktar para istedi ki hiç ihtiyacı yok gayet zengin bir kadın. Gelinde tepki gösterdi, yine kavga çıktı. Diyorki ben 50 senelik evliyim daha bu para benim, bu mal mülk benim demedim o kim oluyorda herşeyi sahipleniyor. Kendi kocasının parasında söz sahibi olamadı diye gelinde aynı olacakmış. Biz insan degilmiydik herşeye sustuk diyor, resmen intikamını gelinden alıyor.
Çok söyledim ben terapi al sana çok iyi gelir diye. Ama böyle insanların ortak özelliği hiçbiri değişmek istemiyor. Tedavi olup düzeleyim diye bir dertleri yok maalesef.

Çok büyük bir vebal gerçekten. Kuzenime bakıyorum karısıyla bir sorunu yok. Sürekli gönlünü yapmaya çalışıyor, hediyeler alıyor, tatillere götürüyor... Ama annesiyle karısı arasında kalincada o benim annem onu terkedip gidemem karım biraz alttan alsın diye düşünüyor. 45 yaşındaki adam anasından ayrılmasın diye 5 yaşındaki çocuk babasız kalacak boşanırlarsa ve halam bunu seve seve kabul ediyor.

Bizim daha yaşlarımız çok genç ama ileride de öyle oluyormuş demek ki.. rabbim bir acı verir de unuturlar gelinleri

Bu kadar olur :) benim kayınvalide de 30 sene birlikte yaşamış kocası ilgisiz alakasız alkol vs kullanan bir adammış arkasında duran da olmamış katlanmış.

Hasta bi insan senin kaderinle oynuyor hayat böyle işte. Oğulları da hiç bir şeyden anlamıyor.
Benim ki şimdi şey yazmış 1/2 ay sabret sadece taşınacaz. Niye diyorum kafamızı toplayalım diyor. İyi ben annemlerdeyim yap ne yapacakssn dedim. Bakalım

üzgünüm olay yatışır diye düşünüp sizi oyalıyor sadece .

Erkeklerede yazık aslında. Anneleri normal olsa onlarda sıkıntı çekmeyecek, mutlu mesut yaşayacaklar eşleriyle çoluk çocuklarıyla.
1/2 ay bekle bakalım madem, ayrı ev tutarsa geçersiniz beraber.

Erkeklerede yazık aslında. Anneleri normal olsa onlarda sıkıntı çekmeyecek, mutlu mesut yaşayacaklar eşleriyle çoluk çocuklarıyla.
1/2 ay bekle bakalım madem, ayrı ev tutarsa geçersiniz beraber.
Yazık tabi görüntülü arıyor çocuğu göreyim bi lütfen diye. İnsan çocuğuna bu eziyeti niye eder acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…