Eş ailesi, taşınma konusu

Kendi kaynanasından çok çekmiş zamanında, asla ayrı bir evi, ayrı bir düzeni olmamış. Şuan gelinin ondan ayrı yaşayacak olması haksızlık gibi geliyor. Ben böyle yaşamadım o neden yaşasın diyor resmen.
Geçen sene kuzenimden yüklü bir miktar para istedi ki hiç ihtiyacı yok gayet zengin bir kadın. Gelinde tepki gösterdi, yine kavga çıktı. Diyorki ben 50 senelik evliyim daha bu para benim, bu mal mülk benim demedim o kim oluyorda herşeyi sahipleniyor. Kendi kocasının parasında söz sahibi olamadı diye gelinde aynı olacakmış. Biz insan degilmiydik herşeye sustuk diyor, resmen intikamını gelinden alıyor.
Çok söyledim ben terapi al sana çok iyi gelir diye. Ama böyle insanların ortak özelliği hiçbiri değişmek istemiyor. Tedavi olup düzeleyim diye bir dertleri yok maalesef.
Benim kaynana da tuhaf şeyler yapıyordu, çok sorun yaşadık. Eşim bir iki napsın o da çekmiş diyecek oldu. Dedim çekmiş evet üzgünüm bunları yaşadığına. Ama ceremesini neden ben çekecekmişim? Yaşadıkları kendi sorunu benim değil. Ben kendi sorunlarım için nasıl psikiyatriste gidiyorsam o da gitsin. Israrla hastalığını kabul etmemesinin suçlusu da ben değilim. Bu arada yaşadığı çoğu şey kendi seçimi. Kocasından boşanmış tazminat nafaka mal istememiş. Eski eşine hiçbir sorumluluk vermemiş sonra vay efendim babası bekar gibi gezdi ben kendi başıma büyüttüm. Tamam aferin de, bana ne...

Bu kadar olur :) benim kayınvalide de 30 sene birlikte yaşamış kocası ilgisiz alakasız alkol vs kullanan bir adammış arkasında duran da olmamış katlanmış.

Hasta bi insan senin kaderinle oynuyor hayat böyle işte. Oğulları da hiç bir şeyden anlamıyor.
Benim ki şimdi şey yazmış 1/2 ay sabret sadece taşınacaz. Niye diyorum kafamızı toplayalım diyor. İyi ben annemlerdeyim yap ne yapacakssn dedim. Bakalım
Bu süre ne için?

Benim kaynana da tuhaf şeyler yapıyordu, çok sorun yaşadık. Eşim bir iki napsın o da çekmiş diyecek oldu. Dedim çekmiş evet üzgünüm bunları yaşadığına. Ama ceremesini neden ben çekecekmişim? Yaşadıkları kendi sorunu benim değil. Ben kendi sorunlarım için nasıl psikiyatriste gidiyorsam o da gitsin. Israrla hastalığını kabul etmemesinin suçlusu da ben değilim. Bu arada yaşadığı çoğu şey kendi seçimi. Kocasından boşanmış tazminat nafaka mal istememiş. Eski eşine hiçbir sorumluluk vermemiş sonra vay efendim babası bekar gibi gezdi ben kendi başıma büyüttüm. Tamam aferin de, bana ne...

Bu süre ne için?
Bazı insanlar acıdan besleniyor gerçekten. Hep mağdur olayım, çile çekeyim, insanlar bana acısın... Ne zevk alıyorlar bilmiyorum ama var böyle insanlar. İstese yaşadığı durumu değiştirebilir ama yapmıyor. Sonrada vay ben ne çileler çektim. E çekmeseydin kim dedi çek diye. Ayrıca sen çektin diye benden de ayrı şeyi beklemeye ne hakkın var?

Bu süre ne için?
Sinirle yanlış karar vermeyelim satın mı alıcaz kiralık mı olacak kafamızı toplayalım diyor

Evet işte bunlar yüzünden alamıyorduk , oturdukları semtte hem çok eski hemde pahalı evler var oraya bütçemiz yetmez, ama benim ailemin olduğu semte yetiyor.

Öfkeyle daha büyük zarara girmeyelim diyo
Zarara girilecek bir durum yok ki aslında tam tersi. Beyefendi anasını emecek diye eski püskü evlere bi kucak para mu bayılacaksınız? Asıl sizin demeniz gerekiyor zarar etmeyelim diye.

Zarara girilecek bir durum yok ki aslında tam tersi. Beyefendi anasını emecek diye eski püskü evlere bi kucak para mu bayılacaksınız? Asıl sizin demeniz gerekiyor zarar etmeyelim diye.
Evet işte zaten burdan çıktı konu hem çocuğa bakmıyor kızıyla ilgileniyor. Hemde çok eski evler var 40/50 senelik onlara yakın burdan ev alın diyor.Bu bakıcı konusu 3/4 ay önce oldu ben yine küsmedim gidiyoruz sürekli. Durup dururken burda ev var bi bakalım diyolar. Ya sizene ikide bir hayatımla ilgili bi karar onlarla konuşuluyorken buluyorum, rahatsız oluyorum

O kadar yeni mi be🤣
Zafer bizden yana gelinler TAŞINIYORUZ kaynanam sinir krizleri geçirebilir biz dün ev bakmaya gittik beğendik toparlanıyorum ve gidiyorum.

Eşim olacak sen her şeyde haklısın yaptığın bütün fedakarlıkları biliyorum, ailem haksız dedi. Şükürler olsun bu günleri de görecekmişim demek ki. Kudursun boşan nolur diye ağlıyordu evimin içinde, defol git diyordu. Oğlunu da aldım gidiyorum 😂

Zafer bizden yana gelinler TAŞINIYORUZ kaynanam sinir krizleri geçirebilir biz dün ev bakmaya gittik beğendik toparlanıyorum ve gidiyorum.

Eşim olacak sen her şeyde haklısın yaptığın bütün fedakarlıkları biliyorum, ailem haksız dedi. Şükürler olsun bu günleri de görecekmişim demek ki. Kudursun boşan nolur diye ağlıyordu evimin içinde, defol git diyordu. Oğlunu da aldım gidiyorum 😂

Kız Senaaaa sabah sabah aldığım en güzel haberrrrrrr nasıl keyfim geldi🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳
Keşke biraz detaylı anlatsan göbek ve basen yağlarımdan gitseydi🤣🤣🥳🥳🤣🥳🥳🤣🥳🥳🤣🤣🥳🤣🥳🥳

Helal olsun sana gurur duydummmmm hemen acele etttt son dk gol mol yemeden 😪🤣

Kız Senaaaa sabah sabah aldığım en güzel haberrrrrrr nasıl keyfim geldi🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳
Keşke biraz detaylı anlatsan göbek ve basen yağlarımdan gitseydi🤣🤣🥳🥳🤣🥳🥳🤣🥳🥳🤣🤣🥳🤣🥳🥳

Helal olsun sana gurur duydummmmm hemen acele etttt son dk gol mol yemeden 😪🤣
Hahshsh bu zafer hepimizin 😂 açtım oyun havasını oynaya oynaya topluyorum evimi oda izlesin şimdi.

Öyle olmaz böyle olur diyordu şeytan diyor ki aç telefonu çocuğunu alırım , bu evde duramazsın boşan oğlum beni seviyorsan diyordun nolduuu de diyor ama şeytana uymuyorum 😂

Haftaya da tatile gidiyoruz oğlu ödül olarak bunu uygun görmüş e gidelim madem 😊

Çok çektim çokk şimdi sıra onda , gelsin bakalım evime şimdi nasıl gelebiliyor. İkide birde benim evimi basıp meydan okuyorlardı bende şimdi ailemin yanına gidiyorum oraya da gelsin bakalım.

Hahshsh bu zafer hepimizin 😂 açtım oyun havasını oynaya oynaya topluyorum evimi oda izlesin şimdi.

Öyle olmaz böyle olur diyordu şeytan diyor ki aç telefonu çocuğunu alırım , bu evde duramazsın boşan oğlum beni seviyorsan diyordun nolduuu de diyor ama şeytana uymuyorum 😂

Haftaya da tatile gidiyoruz oğlu ödül olarak bunu uygun görmüş e gidelim madem 😊

Çok çektim çokk şimdi sıra onda , gelsin bakalım evime şimdi nasıl gelebiliyor. İkide birde benim evimi basıp meydan okuyorlardı bende şimdi ailemin yanına gidiyorum oraya da gelsin bakalım.
Çok çok sevindim.

Yeni evinizde çok sağlıklı mutlu olursunuz ömür boyunca inşallah!!!

İyi tatiller diliyorum.:KK68:

Demekki seninkisi de az sevdalı değilmiş🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰 maşallah çok sevindim, kendileri ediyor kendileri buluyorlar görüyorsun dimi? Yoksa ağız tadıyla geçinmek kim istemez ama durmuyorlar.

Çok çok sevindim.

Yeni evinizde çok sağlıklı mutlu olursunuz ömür boyunca inşallah!!!

İyi tatiller diliyorum.:KK68:
Bende o kadar mutluyum ki anlatamam. Tek derdimiz çocuğumuzu mutlu etmek olacak bundan sonra bu iğrenç evden kurtuldum bütün yaşadıklarımı buraya gömecem öyle hafifledim.

Oğluda , ailesi de aldı ağzının payını.

Teşekkür ederim 🥰

Demekki seninkisi de az sevdalı değilmiş🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰 maşallah çok sevindim, kendileri ediyor kendileri buluyorlar görüyorsun dimi? Yoksa ağız tadıyla geçinmek kim istemez ama durmuyorlar.
Valla hayatım o kadar emek verdim o kadar uğraştım kötü olmamak için defalarca konuştum bize saygı gösterin anlayış gösterin mutlu olalım sadece diye. Tek derdi ego oldu, tam anlamıyla kendi elleriyle yaptı. E adamda gerizekalı değil benim yaptıklarıma tek tek şahit oldu ve tabi onların yaptıklarına da.

O sandı ki baskıyla korkuturum. Sindiririm. Şimdi çok önemsediği mahalleye çevreye anlatsın neden kaçarak gittiğimizi. Yedirmem sana bu yuvayı dedim , anlamadı.

Şimdi çok sevdiği oğlunu görebilmek için, benim evime gelebilmek için özür dileyecek yaptıklarına.

Evet zaten bu bir cümle değil sadece neler neler diyor. Annen baban bana hakaret etti diyorum durup dururken mi yaptı insanları tahrik ettin diyor, taşınalım herkesten uzağa gidelim diyorum ekonomik olarak mantıklı olmaz diyor. Ya böyle her söylediğime saçma sapan bi savunma. O bir halt edemez o anneyle.
Eminim onlar oturup plan yapıyor benim dedikodumu yapıyor.

Gerçekten boşancam otururum ailemle oğlumu büyütürüm
Bu o kadar da saçma sapan bir savunma değil ama yine de siz bilirsiniz...

Valla hayatım o kadar emek verdim o kadar uğraştım kötü olmamak için defalarca konuştum bize saygı gösterin anlayış gösterin mutlu olalım sadece diye. Tek derdi ego oldu, tam anlamıyla kendi elleriyle yaptı. E adamda gerizekalı değil benim yaptıklarıma tek tek şahit oldu ve tabi onların yaptıklarına da.

O sandı ki baskıyla korkuturum. Sindiririm. Şimdi çok önemsediği mahalleye çevreye anlatsın neden kaçarak gittiğimizi. Yedirmem sana bu yuvayı dedim , anlamadı.

Şimdi çok sevdiği oğlunu görebilmek için, benim evime gelebilmek için özür dileyecek yaptıklarına.

Yine koca için affediyorsun biliyor musun?
Ben taşındım uzaklaştım ayağıma kadar geldi özür diledi hak helal etmedim ama affettim kocam için… Tabi yine gelip gitmeye benden müsade isteniyor ama hiçbir şey eskisi gibi olmuyor olmayacak…

Şimdi evliliğin tadını ilk eşin çıkaracak bak görürsün🥳🥰

Yine koca için affediyorsun biliyor musun?
Ben taşındım uzaklaştım ayağıma kadar geldi özür diledi hak helal etmedim ama affettim kocam için… Tabi yine gelip gitmeye benden müsade isteniyor ama hiçbir şey eskisi gibi olmuyor olmayacak…

Şimdi evliliğin tadını ilk eşin çıkaracak bak görürsün🥳🥰
Dimi valla bende onu düşündüm eşim benden daha çok rahatlayacak mutlu olacak. Kafası rahatlayacak adamın. Üzerinden yük kalkacak.

Olsun zaten affederim dedim o yaptıklarından utansın, ya da utanmasın çok büyük gol yedi çokkk 😂 takıntılı manyak yakın oturmak onun için büyük bir şeydi övünüp duruyordu. Çocuklarım etrafımda diye.

Kızının evine girip boşan diye yalvarıyor mu ? İyi olsunlar diye neler yapıyor. Kalbi kötü böylelerinin Allah fırsat vermesin.

Dimi valla bende onu düşündüm eşim benden daha çok rahatlayacak mutlu olacak. Kafası rahatlayacak adamın. Üzerinden yük kalkacak.

Olsun zaten affederim dedim o yaptıklarından utansın, ya da utanmasın çok büyük gol yedi çokkk 😂 takıntılı manyak yakın oturmak onun için büyük bir şeydi övünüp duruyordu. Çocuklarım etrafımda diye.

Kızının evine girip boşan diye yalvarıyor mu ? İyi olsunlar diye neler yapıyor. Kalbi kötü böylelerinin Allah fırsat vermesin.

Benim taşınma mevzum kavgalar derken öyle annelerinin eteklerinde toplanmalar yemekler felan çok azaldı herkes evinde oturup yedi, ayda bir kere görüşülüyor artık…

O çocuklarım ettafımda diye övünen kadın şimdi herkes evinde otursun mutlu olsun ben torun torba görür severim yeter diyor…
Oğlundan uzaklaşınca aydınlanma geliyor merak etme…

Seninkisi yine iyi kız çocuğu için. Benimkisi daha evlilik yok bir şey yok kızına evlenince bu tarafı unutacaksın diyen biri(zamanında anneme fazla gelme orayı unutsun demiş.)

Rabbim kalplerine göre versin, oğlunu sevmesem 1 dakika katlanmazdım ama iyi niyetten kalbi temiz tutmaktan biz kazandık Senam♥️♥️♥️

Çok mutlu olalım inşallah çok sevindim bu güzel haberi benim yorumumu alarak verdiğin için çok mutlu oldum, seni en iyi ben anlarım….
Sadaka vermeyi unutma beybi🥰

Benim taşınma mevzum kavgalar derken öyle annelerinin eteklerinde toplanmalar yemekler felan çok azaldı herkes evinde oturup yedi, ayda bir kere görüşülüyor artık…

O çocuklarım ettafımda diye övünen kadın şimdi herkes evinde otursun mutlu olsun ben torun torba görür severim yeter diyor…
Oğlundan uzaklaşınca aydınlanma geliyor merak etme…

Seninkisi yine iyi kız çocuğu için. Benimkisi daha evlilik yok bir şey yok kızına evlenince bu tarafı unutacaksın diyen biri(zamanında anneme fazla gelme orayı unutsun demiş.)

Rabbim kalplerine göre versin, oğlunu sevmesem 1 dakika katlanmazdım ama iyi niyetten kalbi temiz tutmaktan biz kazandık Senam♥️♥️♥️

Çok mutlu olalım inşallah çok sevindim bu güzel haberi benim yorumumu alarak verdiğin için çok mutlu oldum, seni en iyi ben anlarım….
Sadaka vermeyi unutma beybi🥰
Hiç arkadaşım yok benim çoğu zaman ailemle bile paylaşamıyorum yaşadıklarımı. Burda paylaşabildim destek oldunuz, cesaret verdiniz yeri geldi gözüm açıldı.

Seninde bebeğin olacaktı sanırım aklımda öyle kaldı sağ salim kucağına alırsın inşallah, her kadın niyeti temiz olan kalbi güzel olan herkes mutlu olsun inşallah 🥺🥰🥰

Bu o kadar da saçma sapan bir savunma değil ama yine de siz bilirsiniz...
Yok gerçekten saçma. Konu sahibinin ailesinin olduğu mahallede kiraya da satın almaya da uygun evler varmış. Ama şimdiki yerlerinde ikisi de yok, bi ton kira veriyorlar, ev almaya kalksa eski püskü evler bi ton para, üstelik kaynana çocuğa bakmadığı gibi bakıcı tutun yanımda baksın diyor çünkü mini çakal kızının çocuğunu da ona baktırcak. Hem oğluşu beş para harcamadan dizinin dibinde duracak hem de damada yaranırken yorulmayacak. Konu sahibi köle zaten çalışsın para getirsin hizmetçiler tutsun onlara. Ne güzel plan değil mi?

X