Erken regl olmak için ne yapmalı?

ben de bu ay erkene aldım ama doğum kontrol hapıyla, bunun için biraz geç kalmışsınız, aspirin ve adaçayı biraz erkene alır ama ikisi de kanamayı çoook arttırıyor.

kaç gün erkene alır tahminen?

Regl haftasından bir hafta önce kullanmaya başlıyorum.2-3 gün erkene alıyor.

Peki ne kadar sürede etkisini gösteriyor?

Reglimden bir hafta önce kullanmaya başlanıldığımda dördüncü-beşinci günü reglim başlamış oluyor.

kesin Herkeste böyle olur diyemem,ben de işe yaradı daha önceki denemelerimde.

tşk ederim demledim içiyorum :) benim 5 gün var 1 gün erkene alsa kar kardır..

Adet sokturucu var ama gec kalmissin biraz.6 gun kullanip 3-5 gun icinde geliyor.Bir de 3-4 gun surerse adetin bir anlami olmaz adet sokturucunun.

erkene almak için bir yol bilmiyorum. adaçayı falan hesapladığın gibi gitmeyebilir. bir bakarsın tatile gitmişsin ve hala reglin devam ediyor. en iyisi olmadan önce ilaç alarak regli geciktirmek. birçok kere denedim daha iyi bir yöntem bilmiyorum

Yani adet tarihin üzerinde bir değişiklik olmasından endişe etmediğine göre bence adetini geciktirmen daha mantıklı. En azından bilinen yöntemleri var. Bunu düşünebilirsin.

Arkadaşlar da yazmışlar, adaçayı birebir:)

Süreci hızlandırır hem kolaylaştırır, ağrısı sızısı olan arkadaşlara da öneririm...

Ayrıca sık cinsel ilişki de çabuklaştırır...

Yani bende ikisi de tutuyor... doğal yöntemler neticede:)

erken adet olmanın pek mumkun oldugunu sanmıyorum olsa bile geciktirmekten daha saglıksız bir durum en iyisi siz adet geciktirici alın 10 gun boyunca olmaz
Geciktirici çok yan etki yapıyor ben kullandım kullandıktan sonra olduğum reglde ağladım kıvrandım ve bu ağrılarım 3 ay her reglmde aynı şekilde devam etti.

doktora git ilaci var onun kullaniyorsun erteliyor sanirim ama one almak icnde varmi bilmiyorum ama sonucta dogal dengeyi bozuyor yani bence mumkun oldugunca kacinmak lazim.

Tatilde regl olmak ata sporum benim. Balayımda regl olacaktım Primolut aldım, kanamam olmadı ama tüm şişmeyi, siniri, stresi yaşadım şimdi 1 Temmuz' da tatile çıkıyoruz ve ta taa regl oluyorum tam o gün Yine ilaç alacağım yine memelerim bikiniye sığmayacak şişip Keşke bir hafta evel olmanın yolu olsa.

Ben doğum kontrol hapı ile geri alıyorum böyle durumlarda...Şimdiye kadar sadece 2 kez uyguladım bu yöntemi, bu sene yine tatile denk gelecek, o yüzden şimdiden hesapladım :) Tatile çıkmadan 4-5 gün önce bitmiş olacak.

Geciktirici çok yan etki yapıyor ben kullandım kullandıktan sonra olduğum reglde ağladım kıvrandım ve bu ağrılarım 3 ay her reglmde aynı şekilde devam etti.
bana yapmıyordu hic sıkıntı ama bunyeden bunyeye degisebiliyor demekki

adaçayına dayan ben başladım bile
olursa senindir olmazsa bakarsın çaresine artık

Bence yaptığınız doğru olmaz. Regl dediğiniz şey basit bir şey değil. Yumurta büyür gelişir çatlar ve döllenmezse onu regl ile atarsınız eper erken gelmesi için herhangi bir şey kullanırsanız bünyeniz şaşar, regl tarihleriniz düzensizleşebilir. Zaten 22 sinde oluyormuşsunuz o zaman biter. Hem olsanız bile tamponlar var kullanın korkmayın sadece 2 saatte bir değiştirin geç olmasını ya da erken olmasını sağlamak hiç doğru değil vücudunuzun sistemine engel oluyorsunuz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…