Erken regl olmak için ne yapmalı?

Ben doğum kontrol hapı ile geri alıyorum böyle durumlarda...Şimdiye kadar sadece 2 kez uyguladım bu yöntemi, bu sene yine tatile denk gelecek, o yüzden şimdiden hesapladım :) Tatile çıkmadan 4-5 gün önce bitmiş olacak.
nasıl kullanıyorsunuz
peki erkene aldınız reglinizi diğer aylarda da aynı tarihte mi devam ediyor
yeni hasta olduğunuz tarih mi oluyor diğer ayda

Ayy Allah korusun o nasıl sözler, bana da doğum kontrol hapı kullanma sonra hamile kalamazsın dediler, 2 Şubatta son hapımı içerek bıraktım korunmayı, 6 Nisan günü hamile olduğumu öğrendim. 7 haftalıktı :) Bir de bu arada adetim gecikince nasılsa hemen hamile kalmamışımdır diye adet söktürücü içmiştim :)
hangi adet söktürücüyü içtiniz

nasıl kullandınız kaç gün önceden başlamak gerek
benimde düğün günüme geliyor balayım rezil olacak zaten 5 gün gideceğim 3 ü gidicek o yüzden erkene çekmem lazım 2 3 gün

Oncesinde dogum kontrol hapi kullanimiz yoksa son adetinizin ilk gununde ilk hapla basliyorsunuz, normalde 21 hap var bitince 3 gun sonra regl oluyorsunuz bu durumda zaten 24. Gune cekmis olacaksiniz biraz daha one cekmeniz gerekiyorsa ornegin hapi 18. Gununde birakabilirsiniz. Bu da yaklasik 1 hafta 10 gun kadar one cekmeniz anlamina geliyor. Doktorum en az 18 gun kullanilmasi gerektigini aksi halde birakinca sadece cekilme kanamasi olup normal zamaninda yeniden regl olabilecegimi soyledi. Yasmin kullandim bu arada, ama digerleri de ayni isi gorur.

nasıl kullanıyorsunuz
peki erkene aldınız reglinizi diğer aylarda da aynı tarihte mi devam ediyor
yeni hasta olduğunuz tarih mi oluyor diğer ayda

Şimdi ben Qlairista diye bir doğum kontrol hapı kullanıyorum.İçinde 28 adet hap var, hiç ara vermeden içiliyor. 27 ve 28. gün hapları beyaz, 27 veya 28. gün adet oluyorsun. Şimdi ben normal şartlarda bu ayın 22. sinde ,28 numaralı hapı içip kutumu bitiriyorum. 23 Haziran günü yeni kutunun 1. hapını almam gerekirken , ben 15. hapı alacağım. Böyle olunca 6 temmuz günü 28. hapı almış ve adet görmüş olacağım. 7 temmuz günü tekrar yeni kutuya başlayıp 1. haptan başlayacağım. 28. hap 3 ağustos'a denk gelecek. Ve adet olacağım tekrar. 5 gün sürüyor zaten, 11 Ağustos'ta da tatile çıkıyoruz. Tamamen bitmiş olacak yani. Tekrar herhangi bir değişiklik yapmadan, bu yeni düzende haplarımı düzenli şekilde almaya devam edeceğim. Böyle baya detaylı anlattım :)

Bu ilac adet duzensizliginde,adetin gelmemesi durumunda sokturmek icin kullaniliyor.Haziran basinda kullansaydin muhtemelen su anda adetin gelmisti diye dusunuyorum.
benim düğün 2 eylül 30 32 günde hasta oluyorum hesaplamayla 30 gün olunca tam 2 eylüle denk geliyor bende temmuzda erkene çekiyim eylülde o stresi yaşamayım zaten hasta olduğum zamandan itibaren 30 gün sonra olursam oturur diye düşündüm
Oncesinde dogum kontrol hapi kullanimiz yoksa son adetinizin ilk gununde ilk hapla basliyorsunuz, normalde 21 hap var bitince 3 gun sonra regl oluyorsunuz bu durumda zaten 24. Gune cekmis olacaksiniz biraz daha one cekmeniz gerekiyorsa ornegin hapi 18. Gununde birakabilirsiniz. Bu da yaklasik 1 hafta 10 gun kadar one cekmeniz anlamina geliyor. Doktorum en az 18 gun kullanilmasi gerektigini aksi halde birakinca sadece cekilme kanamasi olup normal zamaninda yeniden regl olabilecegimi soyledi. Yasmin kullandim bu arada, ama digerleri de ayni isi gorur.
ben temmuzda bu işi halletmek istiyorum zaten 30 32 günde hasta oluyorum geçiktimi sinir oluyorum aslında söktürücü kullanmam benim faydama 28 günde olsam kurtulmuş olacam

sıcaklar etkilemiyor mu sizin, benim muhakkak yaz aylarında 1-2 gün erkene çekiliyor adetim.

26 haziranda tatile gidiyorum. Normalde 22sinde regl olmam lazım fakt ben erkenden olup kurtulmak istiyorum. Tatilde hasta olmak istemiyorum. Sizce nasıl erkenden olmasını sağlayabilirim. Soğan suyu kürünü duydum acaba başlasam erkenden gelmesi mümkün mü?

canım tarçın geciktiriyor. ama bir hafta bir tatlı kaşığı denedim geciktiriyor.
maydanoz çayı da , soğan kürü de erken olmanı sağlar sanırım .

26 haziranda tatile gidiyorum. Normalde 22sinde regl olmam lazım fakt ben erkenden olup kurtulmak istiyorum. Tatilde hasta olmak istemiyorum. Sizce nasıl erkenden olmasını sağlayabilirim. Soğan suyu kürünü duydum acaba başlasam erkenden gelmesi mümkün mü?
Kekik kaynat birde yor kendini

erken adet olmanız için erken yumurtalanız veya yumurtalama zamanınızın öne gelmesi lazım ki bu mümkün değil gibi..
ama yurmutlama zamanınızı geciktirebilirsiniz...

Maydonoz ,kaynatıp içebilirsin ama adeti çok artırır, ayrıca adaçayı kadar fena değil soğuk tadı daha iyi hatta

X