Erken Hamilelik Belirtileri Üzerine Paylaşım Alanı

ya ben regl tarihimi karıştırıp 12 gün önceden 11 gün önceden sırayla test yaptım hep, sonra düştü jeton:KK70: şimdi yarın yaparım belki 4 gün kalmış olcak:) olmadı pazartesi kan tetsi yaptırım. özel hastanede kadın doğuma mı gitcez yoksa direk labaratuvara gidip yaptırabiliyor muyuz? hemen çıkıyor mu sonuç. sağlık ocakları da yapıyor mu acaba?
canım özelde labratuvara gıdıp yaptırabılıyorsun... once ucretını yatırıyorsun sonra kan verıyorsun...
merhabalar
bilmiyorum kimse var mı ama benim yardıma ihityacım var :)

8 ay önce hapla korunmayı bıraktım ve bebek için bekliyoruz.
son 2 aya kadar bu kadar düşünmüyordum ama özellikle bu ay artık neden olmuyor diye gerilmeye başladım.
gerçi sorum neden olmuyo değil :)
sorum erken gebelşk belirtileri.

2 hafta önce sol kasımda alttan ciddi sızı hissettim.
hatta tüm gece ince ince devam etti.
ertesi gün dahiliyeye gittim. idrar ve kan testi yapıldı. sanırım doktor kum veya böbreklerden şüphelenmişti. ama herşey normal çıktı.
sonra ağrı kendi kendine durdu.
şimdi sadece gün içinde 3-4 kez sol veya sağ alt kasıktan indene hissettirip geçiyor.
ayrıca geceleri bayılırcasına uyumaya başladım.
göğüsleirm ayaklarım şiş.
adetimden 1 hafta önce kahverengi az bi akıntım oldu -1 gün sürdü ve kesildi.
1 haftadır tık yok.
2 gün önce adet olmama gerekiyordu ama ondan da tık yok. belirtisi bile yok.
2 gündrü sabahları hafif mide bulantısı var.
bugün 2 defa ani baş dönmesi oldu.
dayanamayıp idrar tahlili yaptım- negatif çıktı.
acaba erken olduğu için mi?
kan tahlilinde hemen çıkar mı?
yoksa ben kafaya taktığım içinmi böyle oluyo?

eşimle artık bu konuda konuşmak istemiyorum.
haklı olarak bana artık yeter- sakin ol diyor ama gel de sakin ol bakalım.
o yüzden de çenem çok düştü.

bu mesajı sonuna kadar okuyp bana cevap yazacak arkadaşlara da şimdiden minnetarım:)

sevgileirmle

kan testınde cıkar canım...

internette biraz araştırma yaptım.. Rutin kan testleri ile gebelik anlaşılmaz. Kanda HCG hormonu ölçümü
ile gebelik teşhis edilebilir.yazıyor.. bu sabah gittim yine eczaneden gebelik testi aldım çok silik bir 2. çizgi çıktı 5 dk içinde :) sanırım hamileyim ve çok mutluyum :) inş. öyledir..

internette biraz araştırma yaptım.. Rutin kan testleri ile gebelik anlaşılmaz. Kanda HCG hormonu ölçümü
ile gebelik teşhis edilebilir.yazıyor.. bu sabah gittim yine eczaneden gebelik testi aldım çok silik bir 2. çizgi çıktı 5 dk içinde :) sanırım hamileyim ve çok mutluyum :) inş. öyledir..

canım benim inan çok sevindim ve sen kesin hamilesin tatlım sana şimdiden hayırlı olsun bitanem bence biran önce kan testi yaptır:içelim:

canım benim evet hamilesin..hemen kanda baktır güzelim

merhabalar uzun bir zamandır burada yazılanları takip ediyorumm.. benim 6 yasında bir oğlum var 6 yıldır spiralle krunuyordum 2 ay önce çıkartıp korunmyı bıraktım.korunmasız ilk ayımda hiç bir belirtim olmadı çok sakindim ve adetimi zamanında oldum.
26 temmuzda adet oldum ondan sonraki 10.günden 20. güne kadar gün aşırı birlikte olduk :eek: .tahmini yumurtlama tarihimden 1 hafta kadar sonra 3-4 gün süren açık kahverenginde çamasırımda ince çizgiler bırakacak şekilde akıntım oldu.akıntılarda sonra 3-4 gün kadar kasıklarımda ağrım oldu uzun süreli bazende arada batma şeklinde..1-2 gün karnımınn altında dışardan farkedilmeyen ancak içerde hissettiğim bi şişlik oldu..affedersiniz aama açıklayıcı olması nedeniyle yazıyorum sanki içimde büyük bir gaz var çıkarmak isitiyorum ama çıkaramıyorum gibi karnımın içi taş gibiydi...
iştahım kesildi bi akşam iftar için tarhana çorbası yaıpyordum ( çok severdim ) kokusundan öğürerek lavaboya koştum ve suan aklıma geldikçe hala midem bulanıyor ...
ve iki gündür kotuk altımdan başlayıp göğüs ucuma kadar gelen arada batma şeklinde olan göğüs ağrım var hatta dün gece bu ağrıdan uyumadım bile..eger göğüslerim bu kadar kuvvetli acımasıydı daha tahlil yaptırmayı düşünmüyordum.. bu sabah idrar tahlili yaptım bişey çıkmadı ..hastande çalışıyorum ben kan tahlili verdim öğleden sonra alırım sonucu beklenen adet günüme 3 gün var...önceki belirtiler belki psikolojik olabilir ama bu göğüs agrısı cidden çok rahatsız ediyor....umarım hamileyimdir:emir_bebek: :emir_bebek: :emir_bebek:

sevindim canım sahra85 kaydirigubbakcemile5 umarım allah kucagınada almayı nasip eder... kaç gün geçmişti adetin.. belirtilerin olmuşmuydu ???

bende pazartesi kan tahlili yaptırayım :) sağolun arkadaşlar.

sahra tebrikler.. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah...

inşallah canım:)

Arkadaşlar bende hamişmişim dün öğrendim kan tahlili yaptırdım bugünde dr ma gideceğim..

gözün aydın canım:)

merhabalar uzun bir zamandır burada yazılanları takip ediyorumm.. benim 6 yasında bir oğlum var 6 yıldır spiralle krunuyordum 2 ay önce çıkartıp korunmyı bıraktım.korunmasız ilk ayımda hiç bir belirtim olmadı çok sakindim ve adetimi zamanında oldum.
26 temmuzda adet oldum ondan sonraki 10.günden 20. güne kadar gün aşırı birlikte olduk :eek: .tahmini yumurtlama tarihimden 1 hafta kadar sonra 3-4 gün süren açık kahverenginde çamasırımda ince çizgiler bırakacak şekilde akıntım oldu.akıntılarda sonra 3-4 gün kadar kasıklarımda ağrım oldu uzun süreli bazende arada batma şeklinde..1-2 gün karnımınn altında dışardan farkedilmeyen ancak içerde hissettiğim bi şişlik oldu..affedersiniz aama açıklayıcı olması nedeniyle yazıyorum sanki içimde büyük bir gaz var çıkarmak isitiyorum ama çıkaramıyorum gibi karnımın içi taş gibiydi...
iştahım kesildi bi akşam iftar için tarhana çorbası yaıpyordum ( çok severdim ) kokusundan öğürerek lavaboya koştum ve suan aklıma geldikçe hala midem bulanıyor ...
ve iki gündür kotuk altımdan başlayıp göğüs ucuma kadar gelen arada batma şeklinde olan göğüs ağrım var hatta dün gece bu ağrıdan uyumadım bile..eger göğüslerim bu kadar kuvvetli acımasıydı daha tahlil yaptırmayı düşünmüyordum.. bu sabah idrar tahlili yaptım bişey çıkmadı ..hastande çalışıyorum ben kan tahlili verdim öğleden sonra alırım sonucu beklenen adet günüme 3 gün var...önceki belirtiler belki psikolojik olabilir ama bu göğüs agrısı cidden çok rahatsız ediyor....umarım hamileyimdir:emir_bebek: :emir_bebek: :emir_bebek:

umarım hamilesindir canım:)

hamileyimmmmmmm pozitif çıktı kan tahlili yaptırdım dün......

süper, gözün aydın:)

allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin hepimizin bebişlerini:) gerçi benim daha belli değil ama inşallah olur:)

arkadaşlar benim adet 26sında ama kendimi hamile gibi hissediyorum.
sizce öyle bir durum varsa şu an yolculuk yapmak denize girmek yüzmek zararlı olur mu.

hamılelıgının gıdısatına baglı bır durum aslında ama fazla yormamak sartıyla bır zararının oldugunu sanmıyorum sen yıne de dıkkat et,suda cok kalma guneste cok kalma,cok uzun yolculuk yapma benım doktorum yolculugu mecbur kalmadıkca önermıyor

duruşah merhaba sende durumlar nedir ???
hani kan testi sonucunu yazacaktın bize
okuduğum kadarıyla yazmamışsın canım umarım hamilesindr..
ben hasta oldum bu arada bitti ve üzerinden 1 hafta bile geçti
ama doktor tavsiyesi üzerine bu ay doğum kontrol hapı kullanıcam
çatlamayan yumurtalar kiste dönüşmüş......

slm kızlar size bişi danışmak istiyorum tecrübelerinize dayanarak benm 14. günümden bu yana kasık ağrılarım sağlı sollu devam ediyor ama bunu tatilde belki enfk. kapmışımdır yada üşüttüm diye yormaya çalışıyorum bugün 22. günüm adete 6 gün var göğüslerimdolgun ve çevresindeki kabarcıklar aşırı belli sanki su toplamış gibi toplu iğne boncuğu gibi böyle bişi yaşayan var mı hiç?bilmiyorumkismile

canımm tebrik ederim öncelikle hamileyişsin. Ben birkaçg gün önce geri sayfalara giderken bu yazını gördüm ve bende acaba mı demeye başladım. Ben de reglimi bekliyorum aslına bakarsan bu ay hiç ümidim yoktu çünkü boş geçti şeir dışından annem geldi, memlekete düğüne gittik yumurtlama zamanımdı kaçırdık tatile gittik oradan ama sıcaktan orda da bir faaliyet olmadı. Göğüslerim acıyor, kahverengi haklası daha bi büyüdü sanki ama rengi açık pembe şeklini aldı aynen bende de bu ay ilk defa iki göğsümde de halkasının etrafında küçük kabarcıklar var, çok küçük ve ucu beyaz sanki iltihapmış gibi ama hiç olmadı daha önce böyle birşey ki benim reglime yakın bile göğüslerim acımaz pek çok nadirdir. Hatta geçen ay sırf göğüs ağrısı çekmediğim için hamile olduğumu düşünmedim ve regli oldum. Bugün 30. günüm ama ben geç regli oluyorum 34-35 günde bir genelde o yüzden perşembeye kadar beklicem olmazsam yapcam en belirgin belirti regli olmadan önce burnumda çıkan sivilcem eğer çıkmazsa regli olmucam demektir ama yine de ümitlenmek istemiyorum çalışma olmadığı için en son ne zaman olmuştu hatırlamıyorum...

canımm tebrik ederim öncelikle hamileyişsin. Ben birkaçg gün önce geri sayfalara giderken bu yazını gördüm ve bende acaba mı demeye başladım. Ben de reglimi bekliyorum aslına bakarsan bu ay hiç ümidim yoktu çünkü boş geçti şeir dışından annem geldi, memlekete düğüne gittik yumurtlama zamanımdı kaçırdık tatile gittik oradan ama sıcaktan orda da bir faaliyet olmadı. Göğüslerim acıyor, kahverengi haklası daha bi büyüdü sanki ama rengi açık pembe şeklini aldı aynen bende de bu ay ilk defa iki göğsümde de halkasının etrafında küçük kabarcıklar var, çok küçük ve ucu beyaz sanki iltihapmış gibi ama hiç olmadı daha önce böyle birşey ki benim reglime yakın bile göğüslerim acımaz pek çok nadirdir. Hatta geçen ay sırf göğüs ağrısı çekmediğim için hamile olduğumu düşünmedim ve regli oldum. Bugün 30. günüm ama ben geç regli oluyorum 34-35 günde bir genelde o yüzden perşembeye kadar beklicem olmazsam yapcam en belirgin belirti regli olmadan önce burnumda çıkan sivilcem eğer çıkmazsa regli olmucam demektir ama yine de ümitlenmek istemiyorum çalışma olmadığı için en son ne zaman olmuştu hatırlamıyorum...
kaydirigubbakcemile5,nş canım benim sende hamilesindir benm bugun daha regl günüm ama 5 gün kala öğrendim neredeyse kaldığı günden hissttim desem yalan olmaz daha önce düşüğümde oldu ama kazandığım tecrübe göğüsler kesinlikle doğru tespit veriyor benimki de açık pembe halka ama kabarcıkların kabarması ve gün geçtikce sızı giriyor hafif sonra kasık batmaları akıntılar regl 2 3 gün kala başladı bu arada yumurtlama gününe takılma biz 16. günden sonra hiç birlikte olamadık bnm işlerim yoğunu vs vs. birde sende nasıl olur bilmem ama doktor imkansız demesine rağmen ben adetten önce idrar testinte çıkıyor gebeliğim 5 gün kala pembe çizgiyi gördüm :2:ama hala kese ve kalp atışları olmadan sevnmyrm

kaydirigubbakcemile5,nş canım benim sende hamilesindir benm bugun daha regl günüm ama 5 gün kala öğrendim neredeyse kaldığı günden hissttim desem yalan olmaz daha önce düşüğümde oldu ama kazandığım tecrübe göğüsler kesinlikle doğru tespit veriyor benimki de açık pembe halka ama kabarcıkların kabarması ve gün geçtikce sızı giriyor hafif sonra kasık batmaları akıntılar regl 2 3 gün kala başladı bu arada yumurtlama gününe takılma biz 16. günden sonra hiç birlikte olamadık bnm işlerim yoğunu vs vs. birde sende nasıl olur bilmem ama doktor imkansız demesine rağmen ben adetten önce idrar testinte çıkıyor gebeliğim 5 gün kala pembe çizgiyi gördüm :2:ama hala kese ve kalp atışları olmadan sevnmyrm

hayırlı olsun cnm ama ben yemin ettim geçen ay erkenden başladım testler yapaya ama sonuçta sivilcem çıktı ve regli olcam ben dedim öbür gün geldi reglim.. Sonrada daha 35 günümü geçmeden yapmıcam test dedim. İmkansızda olsa insan ümitleniyor işte. Benim kabarcıklar sivilce gibi hani sinek ısırır nokta nokta olur ya aynen öyle ama iki göğsümde de var ki eşim bile dedi olabilir diye yani hiç böyle olmamıştı diye o bile söylüyor ancak birkaç gün önce daha çok acıyordu ama şimdi o kadar değil acısı ancak bir de şindi aklıma geldi şöyle bişi oldu birkaç gün önce de alt tarafımda sancı oldu böyle sızı girdi içinden bizde tatildeydik yakın bir yere akrabaya gitmiştik eşimin dönerken arabada ve eve girince hissettim o sızıyı sende öyle birşey oldu mu..

X