Erken Hamilelik Belirtileri Üzerine Paylaşım Alanı

evet o şekılde olanlarıda duydum nadiren de olsa....ben adetım btsınde belırtıler btmzse gderım cnm..cok saolasın....

evet nadir de olsa böyle şeyler yaşanıyor. ama ihtimal ne kadar küçük olursa olsun, senin başına geldiğinde %100 dür. en güzeli bu kadar test pozitif ise ultrasona girmek...

gülay herşeyin hayırlısı bemim eşimde sorun çıktı sperm hareketliligi ve sperm azlıgı ben e vitamini kullandırıyorum birde çakrış otu bu kadınlarda yumurtamayı ve erkeklerde sperm arttırıyor birde sigarayı bıraktı sayılır bakalım 1 ay sonra sonuç ne olacak bende her ay bekliyordum ama eşimde sorun olacagı hiç aklıma gelmedi

merhaba . adetime 6 gün kalmıştı bugün dayanamayıp kan testi yaptırdım. maalesef hamile değilmişim :çok üzgünüm: ama o zaman benım göğüslerim neden şişti bu kadar ve uçları koyulaştı.sinir ve üzüntüden dr yanına bile girmedim test sonucunu alınca :1no2:

giz1978 eşinin sperm hareketliliği düşük yazmışsın. sperm tahlilinden ziyada hiç muayene oldumu. bildiğim kadarıyla bunların başlıca sebebi varikosel. benımde eşimde aynı sorun vardı. varikosel çıktı.

muayene etmediler canım sonucu göstredik sigarayı bırak gel dediler sonuçta sperm var haraketlilik 4 10 olması iyiymiş bilmiyorum 1 ay sonra tekrar test

evet geçen yıl bi çok dr gittiğimizde eşimede aynısını söylemişlerdi. hareketlilik biraz düşük ama hamileliğe engel değil dediler. ben bi çok tetkikten geçtim ama bişey çıkmadı. sperm sayısı iyiydi. son gittiğimiz dr muayene edince varikosel olduğunu söyledi. zaten varikosel varsa siperm sayısı ne olursa olsun hamilelik gerçekleşmezmiş veya düşükle sonuçlanırmış. tüp bebekte başarısız olurmış. benım eşim 2 ay önce ameliyat oldu. spermler 3 ay geçince toparlanıyormuş. ama ilk aydanda hamile kalanlar var. canım inan o testlere bizde dünyanın parasını döktük yaşanan streste cabası. bence bidahaki gidişinizde dr a varikosel olup olmadığını sorun. dediğim gibi çoğu ürolog test yapıp geri yolluyor.

Benim eşim henüz test yaptırmadı ( türk erkeklerinde genel kanıdır ya bu bende problem yok !! Menisi olan her erkek kendinde sorun yokmuş gözüyle bakıyor.Eşim
utanıyo çekiniyo,doktor muayene etsin baksın incelesin ama ben nasıl spermi vereyim
diye acayip takıntı yaptı,ilk testleri ben yaptırdım ve prolaktin yüksek çıkınca da kabak benim başıma patladı,sorun bendeydi nede olsa,çok fazla üstüne gitmek istemiyorum
zaten çok stresli bi işi var evleneli henüz 6 ay oldu,ben 2.ayda doktoro gidip gerekli testleri yaptırdım.Ben biraz fazla takıldım bu mevzuya,şu an prl dengede fazla stres
yapmassam ki elimde değil ve eşimde sorun yoksa bu ay yada önümüzdeki ay hamiş kalırım diye düşünüyorum.Allah dileyen herkese bu duyguyu tattırsın kimsenin kucağını boş bırakmasın.Benide içinden ayırmasın.

Arkadaşlar hepimizin benzer sorunları var ve çoğunlukla da bana stres yaptığımız için olmuyor gibi geliyor.benim eşimde de varikosel var , ama hareketlerinde ve sayısında problem yok şimdilik. ataerkil bir toplumuz anlıyorum,sperm vermek ya da muayene olmak zor ama hiç değilse onların çoğunlukla muayene oldukları çoğu doktor erkek.biz ise yine maalesef çoğunluğu erkek olan bir gruba muayene olmak zorunda kalıoruz.geçen ay aşılama yaptırdık ve olmadı.bu ayda bir tüp bebek merkezine gittik ama doktor bu defa da aşılamayı tekrar deneyelim dedi.sanıyoruz ki bu durum tek bizim başımızda ama içerisi sağlık ocağı kadar doluydu ve çoğu bunu aşmıştı. bence eşi zorluk çıkaranlarda ilkinde başarırlarsa ikna etmeyi sonrakiler kolay oluyor. biz alıştık artık.hatta dün ilk defa bir erkek kadın doğumcuya muayene oldum,kızardım başta ama 3 gün sonra tekrar gidecem ve artık takmıyorum.eşim de kabullendi.ama ne olursa olsun negatifler umudumuzu kırmamalı. bir bebek (üstelik bize ait olan bir bebek tenine dokunmak için değer değil mi.Allah hepimize sabır ve dayanma gücü verir inşallah

arkadaşlar bende süt renginde yoğun bi akıntı oluo 5-6 gündür. adetime 10 gün kadr var acaba hamilelik belirtisi olabilr mi?

Ben bugün çift çizgiyi gördüm.Bilmek isteyen arkadaşlara ,bendekibelirtiler, göğüste dolgunluk hassasiyet,karında 2 gündür ağrı,sağ ve sol kasıkta batışmalar oluyor.Birde yoğun baş dönmesi var..Mıde bulanması falan yok,lekelenme tarzı bişeylerde olmadı.Bugün adetim geçeli 3. gündü.ALlah dileyen herkese en hayırlı zamanda hayırlı evlatlar nasip etsin..

tebrikler canım darısı başımıza

şekerim tebrik ederimmmkaydirigubbakcemile5

merhaba kızlar
sıze bı sorum olacak
cok moralım bozuk 1 hafta once ıdrar testı yaptım çok sılık bı cızgı cıktı.sonra persembe gunu ıdı kan testı yaptım pozıtıf cıktı.cumartesi doktora gıttımm kese gorulmedı
son adet tarıhım 25 subat.
bugun kan degerıme baktırdım 33 cıktı...normalde son adetıme gore 4hafta +5gunluk hamıle oluyorum.doktorum cok dusuk dedı...burdakı degerlere baktım 3haftalık gıbı gozukuo..baska gdoktora SORDUM dedıkı belkıde gec yumurtladın bırazdaha bekle.sımdı cuma gunu test yapcam tekrar degerlerıme bakılcak.sızce kotu bı degermı bu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…