Erken Hamilelik Belirtileri - Erken gebelik belirtileri

Kızlar selamlar,

Ben de hamile kalmadan önce sürekli buraya girip acaba hamile miyim diye sürekli yazılanları okuyordum, bu yüzden sizlerle kendi yaşadıklarımı/hissettiklerimi paylaşmak istiyorum. Belki sizleri rahatlatır;
  • Reglime 1 hafta kala aynı regl belirtilerim başladı, regl olacağıma emindim
  • Reglimden farklı olarak inanılmaz bir bel ağrısı hissettim özellikle regl olmama 2-3 gün kala
  • Normalde düzenli 28 günde 1 regl olurum - reglm gecikti fakat testi yapmak için tam 1 hafta geçmesini bekledim
  • İnanılmaz uykum gelmeye başladı - tv izlerken vs sürekli 25-30 dakikalık uyayakalmalar yaşamaya başladım
  • Özellikle alt karnımda gaz problemi yaşadım - gaz sancıları çektim
  • Sabahları uyandığımda mide yanması ile kalktım
  • Özellikle reglim geciktikten 1 hafta sonra ciddi bir iştahsızlık yaşadım, günde 1 öğün yetiyordu, acıkma duygumu kaybettim.

Benimde bazı kuşkularım var ama tabiki kişiye göre değişen durumlar olduğunun bilincindeyim. Öncelikle 24 gündeyim adete 7 gün var ama sanırım ya geç yumurtladım yada bu ay hiç sekmeden gün aşırı denedim bişry oldu bilemiyorum bu 2 gündür alt karın kasık bölgemde bir ağırlık hafif batma şeklinde genelde adetten 1 gün önce yaşadığım belirti yaşıyorum acayip bir heyecanda sarmıyor değil ama test yapmam çünkü çok erken. Göğüs ile koku ile idrara çıkma gibi şeylerde belirti yok ovü testi incecik bir kırmızı çizgi çıkıyor 3 gündür bilemedim sanırım baya geç yumurtlama süreci içindeyim yada erken adet yada bir gebelik söz konusu hayır olsun inşallah..

Eşimde çok temiz insandır ama bi anda koktu bana anlamadım.ara sıra sağ ve sol kasığım ağrıyor ayrı ayrı bide göğüslerim sızlıyo çok iğne girmesi gibi
Hamile olma ihtimalin var canım bende de oluyordu hala devam ediyor bende hatta. Dediğim gibi hiç idrar testi ile uğraşma vakit geldiğinde kan testi ver için rahatlasın. İdrar testi şüphede bırakabiliyor çünkü.

Hakkında hayırlısı olsun inşallah canım. Başka belirtilerin varmı peki canım mesela adet yaklaştığında yaşadığın şeylerden farklı olan alt karın batması hariç?

Benim de reglden 6 gün önce canım acayip aşure çekmişti normalde aşure hiç sevmem ve hiç yapmadım bugüne kadar ama öyle bi canım çekti ki kalkıp aşure yaptim
Bende salatalık turşusuna ve ayrana dadanmıştım. Ben normalde ayranı tek içince midem bulanır içemem ama 2 dikişte bir bardak ayranı içmiştim bi anda ve hala canım sürekli ayran istiyor

Canım ilk gebeligimde ben de burda adana nin misis ayranı meşhurdur onu aldirmistim eşime. Yaz günüydü ilk aylar 2 lt lik şişede almıştık eşim dedi iş arkadaslarima da veririm, iki kişi içti gerisini tamamen ben içmiştim ve heralde 2 gün uyumustum
Bende salatalık turşusuna ve ayrana dadanmıştım. Ben normalde ayranı tek içince midem bulanır içemem ama 2 dikişte bir bardak ayranı içmiştim bi anda ve hala canım sürekli ayran istiyor

Haha bende o dereceyim kendimi durdurmasam içerim heralde ben kan vermeden önce hissetmiştim çok uyku çöküyordu bana normalde uyuyabilen birisi değilim ama geçen TV karşında uyuya kalmışım tam kalkıyordum gene uyumuşum bi uyandım saat gece 3 olmuş

Merhaba anne adayları ve anne adayı olmak isteyenler Rabbım ilk önce isteyen herkese nasip etsin.. ben 3 aylık evliyim bugüne kadar aslında aklımda yoktu ve ben geçen ay 2 sinde adet oldjm bu ay da 5 gün gecikti 6 güne girecem bugün test aldım ama negatif çıktı çok tuhaf ve güzel anlatılmaz bir duyguydu kan aldirmalimiyim belirtilerim de halsizlik var üstümde ve sürekli idrara çıkıyorum birazda goguslerim de şişlik var ama ağrı hassasiyet yok teşekkürler şimdiden

Reglime 6 gün kaldı ve bugün göğüslerim şişti damarlar çıktı baya dışardalar

Erken Hamilelik belirtilerini merak ediyorum.
Hamile arkadaşlar lütfen gününüz geçmeden önceki gebelik belirtilerini yazar mısınız? Adetime 4 gün kaldı.
Tatlım benim adetime 7 gün kala başladı aşırı bi sol kasık ağrısı,bel ağrısı bacağıma vuruyordu yüzüm sivilcelendi bide midem yanıyordu kasık ağrım okadar fazlaydıki hastane gitmeyi bile düşündüm adetime 1 gün var 2 tane test yaptım silik çizgi çıktı

Merhaba canım ben bugün dayanamadım kaset test yaptım bata 6 gün varken markası artımed yaptıgımda bı kac dkkada silik çizgi çıktı ama aşırı acık renkte çıplak gözle bile zor görünüyo bende çektim rengini hafif koyulttum yeri belli olucak kadar bakarsan sevinirimnormal hali ve koyulttugum ikisinide atayım bunlar 15 dkka sonra çekildi

Eklentiler

• 82F6AC85-626E-4E7B-AA34-EF5A1140FA5A.jpeg
    82,3 KB · Görüntüleme: 176
  • 3253E352-5D7D-461A-83DF-AB52C47DC8F5.jpeg
    135,2 KB · Görüntüleme: 167
Hakkında hayırlısı olsun inşallah canım. Başka belirtilerin varmı peki canım mesela adet yaklaştığında yaşadığın şeylerden farklı olan alt karın batması hariç?
Yok diyebilirim henüz bişry sadece kasıkta hassasiyet var başka şahit olduğum bir durum olmadı

Bu yazdığınız belirtiler ile hamile kaldınız mı acaba

Merhaba canım hamilelik var bence silik çizgiyi gördüm artimed markasına ben güveniyorum bende ilk hamileliğimde onla öğrenmiştim ben günüm geçince yapmıştım daha koyuudu benimki. İstersen gününe yakın bi kan testi ver yada son iki gün kala testi yeniden tekrarlayabilirsin ama kan daha net sonuç verecektir inşallah hayırlısıyla hamilesindir canım sonuçlardan bizide haberdar et

Canım günün geçtiği için kan tahlili ver bence çünkü gebelik ilk önce kana sonra idrara geçiyor belki senin daha idrara geçmemiş olabilir o yüzden negatif çıkmış olabilir en iyisi kan tahlili vermen. Hem gebelik varsa öğrenmiş olursun hemde içindeki şüphe gitmiş olur herkesin bünyesi o kadar değişik ki burda bir arkadaş vardı onun 7 haftalık olana kadar kan ve idrar da pozitif çıkmıyormuş 2 gebeliğin de de öyle olmuş ama hamileydim diyordu

Merhaba arkadaşlar bende reglime 4 gün varken öğrendim sürekli bir uyku hali ve regl olacakmışım gibi ağrı vardı. Normalde sadece regl olacağım gün karın,bel ve kasık ağrım olur. Bu sefer 5 gün önceden başladı. Göğüslerim özellikle uçları aşırı hassastı. Normalde göğüs ağrım regliden 1 hafta önce başlar bir iki gün aşırı acır ve reglime 2-3 gün kala tamamen biterdi. Bu sefer hiç azalmadı hep aynı seyretti ve yumurtlama sırasında gerçekleşen şüpheli ilişkiden 3-4 gün sonra ağrımaya başladı bu benim için çok erkendi. Benim için asıl şüphelenmemi sağlayan farklı göğüs ağrısıydı hepsinden farklı oluyor anlıyorsunuz yani. Allah isteyen herkese hayırlı evlatlar nasip etsin. Reglime 4 gün kala olmasına rağmen erken gebelik testi ile değil normal kaset testle öğrendim testin fotoğrafını yüklüyorum.

Eklentiler

• BEB842C3-F4DF-47CD-93B9-7D84CFFB5EB0.jpeg
    59,4 KB · Görüntüleme: 105
Biraz araştırdım bende artımed güvenli diye ama ne biliyim hüsran olcak diye korkuyorum hemen çıkan çizgi yalancı olma dimi ya

Hayırlı olsun canım maşallah demekki hemen döllenme oluşmuş ki bu kadar net çıkmış Allah'ım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah

Biraz araştırdım bende artımed güvenli diye ama ne biliyim hüsran olcak diye korkuyorum hemen çıkan çizgi yalancı olma dimi ya
Zannetmiyorum canım korkma içini ferah tut sakin tut kendini ve dikkat et kendine sakın ağır birşey kaldırma yüksek raflara bile uzanma kendini koru derim umarım kan testi verdiğinde de çıkar gerçi aslında idrar testine yansıdıysa kanda da mutlaka çıkar eğer için rahat etmiyorsa acilden kan ver 1 saat içinde çıkar yada pazartesi günü sağlık ocağında da verebilirsin ama kendini strese sokma böyle bir zamanda umarım bebeğin seninledir bol bol dinlen kendini yorma folik asit kullanıyor musun peki canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…