Erkekler ve Maddiyatçılık

Bir laf vardır ya hani kadının karakteri para yokken erkeğin karakteri varken anlaşılır ben buna çok ama çok katılıyorum. Bir erkeğin cebi para görünce direkt aldatmaya başlıyor daha güzelini buluyor gencini buluyor. Gerçekten kadında karaktere bakan çok ama çok az erkek var ilk dikkat ettiği şey dış görünüş. Ama kadınlarda bu fazla yok bana göre kadın severse sonuna kadar hep arkasında
Evet maalesef doğru olmadığını bilsem de toplumdaki genel düşünce bu. Kadınların bir kısmı maddiyatçı maalesef. Ama genel olarak daha ince düşünceli daha duygusal erkeğe göre.

Şimdiki erkekler de tamamen asalak yapıdan kaynaklı, tembel yetisiyorlar kadına artık finans gözüyle bakıyorlar ama ben en çok bunlara fırsat veren kadınlara kızıyorum, zamanında çok ezilen kızlarımiz memur olunca ya da başka bir iş bulunca karşısındakinin iki güzel lafina kanıp hemen ne isterse yapıyorlar...ben de paramı eve harcıyorum ama benim parami canım nasıl isterse öyle harcıyorum, kendime cocugma, eşime hediye alıyorum ama bunun yaninda günlük nakit paramı eşimden alıyorum, hiç de cekinmiyorum, bazı arkadaşlarım para istemek zoruma gidiyor diyor, benim hiç gitmiyor vallahi 😁
Ne güzel tabii ki sevdiğiniz insanlara siz de hediye alacaksınız sürpriz yapacaksınız. Zaten sadece erkek yapsın demiyorum tabii ki arada hesabın ödenmesi hediye almak erkeğin de hoşuna gider ama kendini bir halt yapmadan her şeyi kadından bekleyen erkeklere sinir oluyorum :)

Evet maalesef doğru olmadığını bilsem de toplumdaki genel düşünce bu. Kadınların bir kısmı maddiyatçı maalesef. Ama genel olarak daha ince düşünceli daha duygusal erkeğe göre.
Yakışıklı erkek ve kilolu bir kadın görünce direkt şey diyorlar kadın ne büyüsü yaptı acaba 🙄 eski işimde genel olarak sonradan zengin olmuş erkeklere danışmanlık veriyordu ticaret kobi olmuş erkekler yani. Bir müşteri vardı atölye açmış kendine üretim yapıyor işte yaşadığı süreci anlatıyordu sonra dedi ki ilk işim parayı görünce "karıyı" değiştirmek oldu daha güzelini buldum bu çirkinleşsin yenisini bulurum. Bu tipler yüzünden sonra işi bıraktım dayanamadım artık. Kadınlar o kadar yokluğa katlanmış zamanında şimdi duruma bak. Ya da ikinci kere evlenen erkekler de öyle ilk eşine vermediği değeri önemi ona veriyor. Erkeğin 2 kaşığından birini kıracaksın derler ya yanlış olabilir ama ben şunu anladım 2 kaşığı da sen alacaksın 3. için borçlanacak. Yanlış doğru bilemem ama bunu gördüm azla yetinen olmak asla değer görmeye sebep olmuyor. Bana şunu yap bunu yap demem ama yapmayanı da hayatımda tutmam valla.

Yakışıklı erkek ve kilolu bir kadın görünce direkt şey diyorlar kadın ne büyüsü yaptı acaba 🙄 eski işimde genel olarak sonradan zengin olmuş erkeklere danışmanlık veriyordu ticaret kobi olmuş erkekler yani. Bir müşteri vardı atölye açmış kendine üretim yapıyor işte yaşadığı süreci anlatıyordu sonra dedi ki ilk işim parayı görünce "karıyı" değiştirmek oldu daha güzelini buldum bu çirkinleşsin yenisini bulurum. Bu tipler yüzünden sonra işi bıraktım dayanamadım artık. Kadınlar o kadar yokluğa katlanmış zamanında şimdi duruma bak. Ya da ikinci kere evlenen erkekler de öyle ilk eşine vermediği değeri önemi ona veriyor. Erkeğin 2 kaşığından birini kıracaksın derler ya yanlış olabilir ama ben şunu anladım 2 kaşığı da sen alacaksın 3. için borçlanacak. Yanlış doğru bilemem ama bunu gördüm azla yetinen olmak asla değer görmeye sebep olmuyor
Evet keşke böyle olmasa ama azıyla yetinip mutlu olanı görmedim hiç. Hep talep eden taraf mutlu oluyor. Erkek de ona emek verdiği için daha çok bağlanıyor.

Evet keşke böyle olmasa ama azıyla yetinip mutlu olanı görmedim hiç. Hep talep eden taraf mutlu oluyor. Erkek de ona emek verdiği için daha çok bağlanıyor.
Ben hiç talep etmedim ama şansıma öyle denk geldi sadece maddiyat değil zaman uğraş vs bunların hepsi. Talep etmem ama yapmayı da hayatımda tutmam sanırım aşkımdan ölsem bile. Ben kendime yemek alabilirim ama o çağırıyorsa o ödemeli. Ben kendime hediye alabilirim ama o düşünüp almalı. Ben kendim için bir şeyler yapabilirim ama o yapmalı bana ayak uydurmalı tabii hayat müşterek sürekli bu olmuyor ama anladınız yani öyle cimrileri gördüm ki artık midem bulandı sanırım

Ben hiç talep etmedim ama şansıma öyle denk geldi sadece maddiyat değil zaman uğraş vs bunların hepsi. Talep etmem ama yapmayı da hayatımda tutmam sanırım aşkımdan ölsem bile. Ben kendime yemek alabilirim ama o çağırıyorsa o ödemeli. Ben kendime hediye alabilirim ama o düşünüp almalı. Ben kendim için bir şeyler yapabilirim ama o yapmalı bana ayak uydurmalı tabii hayat müşterek sürekli bu olmuyor ama anladınız yani öyle cimrileri gördüm ki artık midem bulandı sanırım
Tabii ki kendi paramızı kendimiz kazanıyoruz elbet alabiliriz ama birinin senin için çabalayıp bir şey alması, vakit ayırması düşünmesi asıl özel hissettiren şey :)

Tabii ki kendi paramızı kendimiz kazanıyoruz elbet alabiliriz ama birinin senin için çabalayıp bir şey alması, vakit ayırması düşünmesi asıl özel hissettiren şey :)
kesinlikle öyle ya bi de ben en küçük şeyle bile mutlu oluyorum yoldan çiçek koparıp gelse dahi. İçinde olduğumuz aileyi seçemiyoruz bize verdiği sevgi bazen yetmiyor atamıyoruz da. Ama hayatımızdaki erkeği biz seçiyoruz ve bizi sevmeyen bunu göstermeyen tatmin etmeyen erkekle neden olayım yazık değil mi bana? maddiyatı olmayabilir çok büyük şeyler almak zorunda hiç değil ama sevdiğini ilgisini göstermesi lazım. İmkanı varken de şımartmalı 🤣

kesinlikle öyle ya bi de ben en küçük şeyle bile mutlu oluyorum yoldan çiçek koparıp gelse dahi. İçinde olduğumuz aileyi seçemiyoruz bize verdiği sevgi bazen yetmiyor atamıyoruz da. Ama hayatımızdaki erkeği biz seçiyoruz ve bizi sevmeyen bunu göstermeyen tatmin etmeyen erkekle neden olayım yazık değil mi bana? maddiyatı olmayabilir çok büyük şeyler almak zorunda hiç değil ama sevdiğini ilgisini göstermesi lazım. İmkanı varken de şımartmalı 🤣
Evet zaten herkes imkanı dahilinde yapsa sorun olmaz erkeklerin ince düşüncesi bile mucize 😀

Seven insan sevdigi icin cabalar, mutlu etmeye calisir zaten. Bu isin taktigi olmaz, adamin icinden gelmesi, cok sevmesi gerekiyor bence. Aynı sey kadın icin de gecerli. her para harcayan erkek partnerini seviyor diye bir şey yok. Kadıni kendinden asagi goren bir erkege istedigi kadar para harcasın onun gozunde degeri olmaz.

Bu arada erkek dedigin diye cumleler kurmak dogru degil, o zaman kadin dedigin soyle olmali diyen erkege sesimizi cikartmayalım.

Seven insan sevdigi icin cabalar, mutlu etmeye calisir zaten. Bu isin taktigi olmaz, adamin icinden gelmesi, cok sevmesi gerekiyor bence. Aynı sey kadın icin de gecerli. her para harcayan erkek partnerini seviyor diye bir şey yok. Kadıni kendinden asagi goren bir erkege istedigi kadar para harcasın onun gozunde degeri olmaz.

Bu arada erkek dedigin diye cumleler kurmak dogru degil, o zaman kadin dedigin soyle olmali diyen erkege sesimizi cikartmayalım.
Sadece beleşçi asalak cimri erkekler kapatılsın 😄

Merhaba hanımlar. Son zamanlarda hem reel hayatta hem de burada foruma yazılan konulardan hareketle aslında hepimizin fark ettiği bir konuyu tartışmak istiyorum: Para yiyen erkekler.
Son zamanlarda böyle erkekler çok türemeye başladı. Kadına kredi çektiren, kadından borç alan, sürekli kadının hesap ödemesini bekleyen, kadına ödediği bir yemeğin ya da kahvenin lafını yapan, bir hediye ya da çiçek almaktan geri duran her şeyi kadından bekleyen bir kesim. Elbette mevcut ekonomik durum, kadınların iş hayatında daha aktif olması etkili. Ama özellikle cimri, hesap ödemekten aciz, benzin parasını bile kadına ödeten, hesapçı kitapçı erkekleri çok görmeye başladım bu devirde. Üstelik 1-2 takıldığı kadına değil nişanlı olduğu evlendiği kadına bile bunu yapan erkekler var. Bunun sebebi ne sizce tam olarak? Biz kadınların eşitlikçi tutumu mu? Yoksa onların işine geldiği gibi davranması mı, sorumluluk almak harcama yapmak istememeleri mi?
Bunun sebebi kur,enflasyon,kuş kadar kalan maaşlar, fahiş kira ücretleri,alım gücünün düşmesi vs diye daha da eklenebilir

Benim eski eşim bu neslin atasıdır. 2013’te başladı yemeye, hayatımdan çıkana kadar da devam etti. Kendi yetmedi anasına danasına da yedirdi. Tabi ki benim mallığımdı hepsi. Nedenine gelince, korkunç üşengeç bir adamdı, küçücük bir kaleminden tutun her eşyası aşırı kıymetliydi, inanılmaz bencildi, kimse için, hiçbir şey için keyfine dokundurmazdı. Neden keyfi bozulsundu? Zaten her şeyi çözen bir salak vardı. Keyfi bozulmasın diye hayatının şansını, beni kaybetti.
bu arada sizin hikayeniz altta benzer konular içerisinde çıktı okudum. Gerçekten kanım döndü böyle utanmaz insanlar sadece filmlerde var sanıyordum. Gerçekten çok kötü, üst düzey. Umarım şimdi çok daha mutlusunuzdur rahatlamışsınızdır.

Merhaba hanımlar. Son zamanlarda hem reel hayatta hem de burada foruma yazılan konulardan hareketle aslında hepimizin fark ettiği bir konuyu tartışmak istiyorum: Para yiyen erkekler.
Son zamanlarda böyle erkekler çok türemeye başladı. Kadına kredi çektiren, kadından borç alan, sürekli kadının hesap ödemesini bekleyen, kadına ödediği bir yemeğin ya da kahvenin lafını yapan, bir hediye ya da çiçek almaktan geri duran her şeyi kadından bekleyen bir kesim. Elbette mevcut ekonomik durum, kadınların iş hayatında daha aktif olması etkili. Ama özellikle cimri, hesap ödemekten aciz, benzin parasını bile kadına ödeten, hesapçı kitapçı erkekleri çok görmeye başladım bu devirde. Üstelik 1-2 takıldığı kadına değil nişanlı olduğu evlendiği kadına bile bunu yapan erkekler var. Bunun sebebi ne sizce tam olarak? Biz kadınların eşitlikçi tutumu mu? Yoksa onların işine geldiği gibi davranması mı, sorumluluk almak harcama yapmak istememeleri mi?
Erkek dediğin efendi olur, cömert olur, bonkör olur, kadınına para ödeten, borç isteyen, bişeyler aldıran erkek, erkek değildir, öyle bir erkek gördüğüm an kaybolmam 1 dk sürmez.

Erkek dediğin efendi olur, cömert olur, bonkör olur, kadınına para ödeten, borç isteyen, bişeyler aldıran erkek, erkek değildir, öyle bir erkek gördüğüm an kaybolmam 1 dk sürmez.
Yani evlenme teklifi edeceği tek taşı kadına aldıran var. Üstelik bunu yapan da öğretmen. Tamam, borçların var anlıyorum ama kadrolu bir öğretmen de bunu yapıyorsa… Ben hiç aldırmazdım, durumun olunca al derdim ya da pırlanta yerine daha uyguna var o tarz bir şey seçerdim. Yine bir kız arkadaşımın sevgilisi de bu tekliftir pırlanta yüzüktür bunları saçma bulup ben kıza yapmam almam diyormuş. Sonra ayrılmışlar çocuk yılbaşı günü dansözlü mekana gidip kafa dağıtmış

Böyle erkek de var kadın da var,cinsiyetten bağımsız olarak görmek lazım bence. Evlenince maaş kartı eşinde duran milyon tane insan vardır, bu da değişik geliyor bana mesela. Ha maaş kartımı eşime vermişim,ha eşim her masrafı bana yıkmış,arada bir fark görmüyorum ben. İkisi de aynı niyeti barındırıyor.

Böyle erkek de var kadın da var,cinsiyetten bağımsız olarak görmek lazım bence. Evlenince maaş kartı eşinde duran milyon tane insan vardır, bu da değişik geliyor bana mesela. Ha maaş kartımı eşime vermişim,ha eşim her masrafı bana yıkmış,arada bir fark görmüyorum ben. İkisi de aynı niyeti barındırıyor.
Öyle ama şu zihniyet de olumsuz: eşim tüm masrafı kirayı ev alışverişi karşılaşın ben birikim yapayım ya da saç makyaj bakım kıyafete harcayayım diyen kadınlar da var.

Öyle ama şu zihniyet de olumsuz: eşim tüm masrafı kirayı ev alışverişi karşılaşın ben birikim yapayım ya da saç makyaj bakım kıyafete harcayayım diyen kadınlar da var.
Yani cinsiyete bağlı değil kötü niyet,herkes de böyle olabilir. Eskiden kadınlar çok söğüşledi erkekleri,sıra şimdi erkeklere gelmiş olabilir 😂
Cimrilik ve pintilik hastalık boyutu zaten,hiç denk gelmedim öyle bir erkekle,genelde kadınlarda gördüğüm şeyler bunlar.

Yani evlenme teklifi edeceği tek taşı kadına aldıran var. Üstelik bunu yapan da öğretmen. Tamam, borçların var anlıyorum ama kadrolu bir öğretmen de bunu yapıyorsa… Ben hiç aldırmazdım, durumun olunca al derdim ya da pırlanta yerine daha uyguna var o tarz bir şey seçerdim. Yine bir kız arkadaşımın sevgilisi de bu tekliftir pırlanta yüzüktür bunları saçma bulup ben kıza yapmam almam diyormuş. Sonra ayrılmışlar çocuk yılbaşı günü dansözlü mekana gidip kafa dağıtmış
Ya bu cimri erkeklerle sevgili olan kızları da aklım almıyor, dünyada hiç mi erkek kalmadı da o cimri ile oluyorsunuz, adam seni inek gibi sağacak kendine para harcayıp sana harcamayıp daha senden isteyecek, nasıl bir kafa nasıl bir zihniyetleri var bu kızların düşündükçe tiksiniyorum.

X