Erkekler ve Maddiyatçılık

Bir erkekte asla ama asla katlanamadığım şey cimriliktir. Benim babamın dedesi içgüveysi gitmiş bizde böyle bir başlangıç var ondan sonra hep ailedeki erkekler zengin kadınlarla evlenmiş şimdi benimle bozuldu bu zincir ama belli olmaz belki ben de sevgilimin yaşına gelince daha iyi durumda olurum. babaannem dedemden çok daha zengin ve eğitimliydi, annemin de ailesi babamın ailesinden oldukça zengin ama ben hiç annemin babama para yedirdiğini görmedim aksine babamın maaş kartı önceden annemin elindeydi babama harçlık verirdi. Şimdi de benim elimde ben kontrol ediyorum evdeki parayı 🤣babaannem çalışmayan dedeme çok bakmış ama bu yüzden babam ve annem kavga ediyor ve babam tamam sen hallet her şeyi diyor. Ev araba alırken bile annem kendi parasını katmamıştır ama 4 yıl dedemin apartmanında oturduk mesela. Ben de şimdiye kadar ilişkilerimin hiçbirinde neredeyse elimi cebime atmadım hep karşı taraf daha etkindi. Kimisi buna da karşı ama bana ne kötü gelebilir ama ben bir erkeğe para yedirsem ya da asalak gibi benden beslense ona erkek gözüyle bakamam. Ama en büyük hayalim sevgilime ilerde kocam olursa hayalindeki arabayı almak 🤣. Yani tabii ki benim hesap ödediğim hediye aldığım çok oldu ama daha çok karşı taraf.
Zaten kadın mutlu olduğu bir ilişkide arada hesap da öder hediye de alır sürpriz de yapar. Erkeklerin bunu demesi ve diretmesi cidden hoş olmuyor. Kim ne derse desin belki yanlış bir düşünce ama kadın güzelliği ile erkek de maddiyat gücüyle saygı kazanır. Böyle erkekler benim gözümde de saygı ve güven kazanamaz.

Zaten kadın mutlu olduğu bir ilişkide arada hesap da öder hediye de alır sürpriz de yapar. Erkeklerin bunu demesi ve diretmesi cidden hoş olmuyor. Kim ne derse desin belki yanlış bir düşünce ama kadın güzelliği ile erkek de maddiyat gücüyle saygı kazanır. Böyle erkekler benim gözümde de saygı ve güven kazanamaz.
kesinlikle öyle eskiden bir erkek hesabımı ödediği zaman noluyo ya derdim rahatsız olurdum şimdi anlıyorum ki bunlar önemli. Tamam yoktur belki anlayabilirim o zaman farklı ama bunun için çaba göstermeyen çalışmayan etmeyen adamla da olamam. Benim amcam mesela tam bir sünepedir parazittir. Deniz subayıydı psikolojim bozuluyor diye bıraktı işini sonrasında bir çok işe girdi yapamadı. 47 yaşında şimdi kendine zengin 30 yaşında bir kadın buldu ve kadın çalışıp amcama bakıyor şok içinde izliyorum olayları. Evlenmeye karar verdiler babam ve babaannem biz kızın hayatını yakmana ortak olamayız dediler(şiddet ve aldatma gibi iğrenç olayları var) destek olmadılar tek başına söz yapmışlar. gerçekten bir insan nasıl bu kadar enayi olabilir diyorum

Onlarla ne koparırsam kâr, anı doldurayım kafasıyla ilerliyorlar. Ama bir süre sonra saygı ve güveni yitiriyorlar ya da hiç oluşmuyor zaten.
Bana gelenler fizik olarak iyi ama karakter olarak çok zayıf tiplerdi. Bu best model çok ağlaktı. Yetenek sıfırdı. Dizilerde figüran oluyordu, kliplerde filan oynuyordu. Bir türlü meşhur olamadı. O bana saygı duyuyormuydu bilmiyorum. Ailesiyle de tanışmıştım. Ailesi evlenmemizi istedi filan. Yani benim oğlum olsa derim kendinden 10 yaş büyük kadınla ne işin var 🙂

kesinlikle öyle eskiden bir erkek hesabımı ödediği zaman noluyo ya derdim rahatsız olurdum şimdi anlıyorum ki bunlar önemli. Tamam yoktur belki anlayabilirim o zaman farklı ama bunun için çaba göstermeyen çalışmayan etmeyen adamla da olamam. Benim amcam mesela tam bir sünepedir parazittir. Deniz subayıydı psikolojim bozuluyor diye bıraktı işini sonrasında bir çok işe girdi yapamadı. 47 yaşında şimdi kendine zengin 30 yaşında bir kadın buldu ve kadın çalışıp amcama bakıyor şok içinde izliyorum olayları. Evlenmeye karar verdiler babam ve babaannem biz kızın hayatını yakmana ortak olamayız dediler(şiddet ve aldatma gibi iğrenç olayları var) destek olmadılar tek başına söz yapmışlar. gerçekten bir insan nasıl bu kadar enayi olabilir diyorum
Ya kadınlarda maalesef sevgi ve ilgi açlığı deyip bir şekilde erkeği hayatlarında tutmak için para harcıyor istediklerini veriyorlar ben buna bağlıyorum

Aslında iyi başlamıştınız ama cinsiyetçi ithamlara girdiniz sonra. Kadın niye güzelliği ile saygı kazansın?
Nasıl bir güzellik bu dış mı iç mi?
İçse zaten erkek de iç olarak güzel olmalı,saygılı,dürüst vs olmalı.
Ya da yazanlar olmuş siz de dahil işte kafede benim ödememi bekledi falan. Sinema bendense kahve senden demiş falan.
Bunlar çok basit örnekler gerçekten.
Ben hiç duymadım böyle lafları zaten sinemaya gitmişsek direkt sonraki yediğimiz içtiğimizi öderim ya da ödemeye çalışırdım.
Ama biri böyle dese aa cimri mi ki diye düşünmenin yanında ben sürekli ödeten taraf mıyım ki diye de düşünürdüm.
Öyle olmadığıma eminsem orda bırakırdım zaten.
Ama erkeğin maddi gücü ile kadının güzelliği ile saygı kazandığına asla inanmıyorum.
Ne okumuş insanlar var azıcık paraya çalışıyor ne yani.

Bana gelenler fizik olarak iyi ama karakter olarak çok zayıf tiplerdi. Bu best model çok ağlaktı. Yetenek sıfırdı. Dizilerde figüran oluyordu, kliplerde filan oynuyordu. Bir türlü meşhur olamadı. O bana saygı duyuyormuydu bilmiyorum. Ailesiyle de tanışmıştım. Ailesi evlenmemizi istedi filan. Yani benim oğlum olsa derim kendinden 10 yaş büyük kadınla ne işin var 🙂
İşte Allah bir yerden alıp bir yerden veriyor 😀 sadece yakışıklılık tip de bir süre sonra hiç çekilmiyor

Aslında iyi başlamıştınız ama cinsiyetçi ithamlara girdiniz sonra. Kadın niye güzelliği ile saygı kazansın?
Nasıl bir güzellik bu dış mı iç mi?
İçse zaten erkek de iç olarak güzel olmalı,saygılı,dürüst vs olmalı.
Ya da yazanlar olmuş siz de dahil işte kafede benim ödememi bekledi falan. Sinema bendense kahve senden demiş falan.
Bunlar çok basit örnekler gerçekten.
Ben hiç duymadım böyle lafları zaten sinemaya gitmişsek direkt sonraki yediğimiz içtiğimizi öderim ya da ödemeye çalışırdım.
Ama biri böyle dese aa cimri mi ki diye düşünmenin yanında ben sürekli ödeten taraf mıyım ki diye de düşünürdüm.
Öyle olmadığıma eminsem orda bırakırdım zaten.
Ama erkeğin maddi gücü ile kadının güzelliği ile saygı kazandığına asla inanmıyorum.
Ne okumuş insanlar var azıcık paraya çalışıyor ne yani.
Doğrusu sizin düşündüğünüz şey zaten ama toplumda genel yargı böyle maalesef hatta istemeye gidildiğinde bile baba ilk olarak “oğlumuz ne iş yapar” der, anne de “kızımız da pek güzel maşallah” der. Erkek, yanındaki kadının güzel olmasını ister, kadın da maddiyatının iyi olmasını. Bunu kastetmiştim 😊
Geri kalan örnekler de haklısınız. Sinema yemek çay kahve bunlar basit şeyler :)

Doğrusu sizin düşündüğünüz şey zaten ama toplumda genel yargı böyle maalesef hatta istemeye gidildiğinde bile baba ilk olarak “oğlumuz ne iş yapar” der, anne de “kızımız da pek güzel maşallah” der. Erkek, yanındaki kadının güzel olmasını ister, kadın da maddiyatının iyi olmasını. Bunu kastetmiştim 😊
Geri kalan örnekler de haklısınız. Sinema yemek çay kahve bunlar basit şeyler :)
Görücü usulü ise sorulur öyle şeyler tabii.
Diğer türlü iki taraf da evleneceklerin ne iş yaptığını, ne tipte olduğunu biliyor.
Çoğu evlilik de öyle oluyor zaten artık.
Kızımız da güzelmiş lafı hala vardır eminim ama onun yanında oğlumuz da aslan gibiymiş vs gibi laflar da vardır.
Oraya kadar gelmişken insanlar övüyor yapacak bir şey yok:)

Görücü usulü ise sorulur öyle şeyler tabii.
Diğer türlü iki taraf da evleneceklerin ne iş yaptığını, ne tipte olduğunu biliyor.
Çoğu evlilik de öyle oluyor zaten artık.
Kızımız da güzelmiş lafı hala vardır eminim ama onun yanında oğlumuz da aslan gibiymiş vs gibi laflar da vardır.
Oraya kadar gelmişken insanlar övüyor yapacak bir şey yok:)
Evet ama genel yargı böyle işte maalesef. Ama dediğim gibi son zamanlarda Alman usulü, kadının ödemesi gibi durumlar da yaygınlaştı :)

Merhaba hanımlar. Son zamanlarda hem reel hayatta hem de burada foruma yazılan konulardan hareketle aslında hepimizin fark ettiği bir konuyu tartışmak istiyorum: Para yiyen erkekler.
Son zamanlarda böyle erkekler çok türemeye başladı. Kadına kredi çektiren, kadından borç alan, sürekli kadının hesap ödemesini bekleyen, kadına ödediği bir yemeğin ya da kahvenin lafını yapan, bir hediye ya da çiçek almaktan geri duran her şeyi kadından bekleyen bir kesim. Elbette mevcut ekonomik durum, kadınların iş hayatında daha aktif olması etkili. Ama özellikle cimri, hesap ödemekten aciz, benzin parasını bile kadına ödeten, hesapçı kitapçı erkekleri çok görmeye başladım bu devirde. Üstelik 1-2 takıldığı kadına değil nişanlı olduğu evlendiği kadına bile bunu yapan erkekler var. Bunun sebebi ne sizce tam olarak? Biz kadınların eşitlikçi tutumu mu? Yoksa onların işine geldiği gibi davranması mı, sorumluluk almak harcama yapmak istememeleri mi?
yeni nesil, esitlikci tutum ve ekonomik kriz hepsi bir faktor.

belki yanlış bir düşünce ama kadın güzelliği ile erkek de maddiyat gücüyle saygı kazanır. Böyle erkekler benim gözümde de saygı ve güven kazanamaz.

Çok yanlış bir düşünce bana kalırsa. İnsan insandır, hepimiz saygıyı hak ediyoruz. Böyle yazınca o zaman erkekler güçlerinin yettiği güzellikteki kadını satın alsın anlamına geliyor. Korkunç bir bakış açısı :KK51:

Çok yanlış bir düşünce bana kalırsa. İnsan insandır, hepimiz saygıyı hak ediyoruz. Böyle yazınca o zaman erkekler güçlerinin yettiği güzellikteki kadını satın alsın anlamına geliyor. Korkunç bir bakış açısı :KK51:
Burda gerçekten dediğiniz gibi kadının değeri güzellikle erkeğinki de maddiyatla bağlanmış çok yanlış bir bakış açısı , her insan özel ve değerlidir birine saygı duymak için güzeller güzeli olması veya zengin olmasi gerekmez eşitlik diye bir kavram var

Bunun sebebi erkeğin sorumluluk almak istememesi şimdi bi yerde tabiki ortak ödenir ama erkeğin yapacağı şerler vardır Bi de düşüncesizlik

Evet doğru değil yanlış ama toplumun genel bilinçaltı böyle maalesef. Erkekler güzel kadınla olunca daha gururlu iyi hissediyorlar, kadınlar da maddiyatı iyi olan kendisi için bir şeyler yapan harcayan erkeğe daha saygı duyuyorlar. Ha bir de olup harcamayan cimri erkekler ve güzel kadının/cömert erkeğin değerini bilmeyenler var onlar hepten kötü

O zaman kadının güzelliği bittiğinde adamaın hala parası varsa eskiyen kadını atıp yensini alma hakkı doğuyor. Ne de olsa güzelliği biten kadınların 'işlev'i artık bitiyor, adama da yenisini satın alma 'hak'kı doğuyor. Bu şekilde metalaşmayı, mal olarak takas edilmeyi kabul ediyorsa kadın, eskiyince kenara atılmayı da baştan kabul edecek.

Evet doğru değil yanlış ama toplumun genel bilinçaltı böyle maalesef. Erkekler güzel kadınla olunca daha gururlu iyi hissediyorlar, kadınlar da maddiyatı iyi olan kendisi için bir şeyler yapan harcayan erkeğe daha saygı duyuyorlar. Ha bir de olup harcamayan cimri erkekler ve güzel kadının/cömert erkeğin değerini bilmeyenler var onlar hepten kötü

Yine de kabul etmiyorum, kadınları da erkekleri de aşağılayan,insanlıktan çıkarıp satılık mala dönüştüren bir bakış açısı. Bu bakış açısı kadınların hiçbir hakka sahip olmadığı, kendi parasını kazanma yolları olmadığı dönemlere ait. şahsen saygı için benim bir erkeğin parasına ya da başarısına ihtiyacım yok, kendiminkini inşa ettim çok şükür. Aynı şekilde kendi işinin ve parasının sahibi tonla kadın var. Bu tip ataerkil zırvaları tüm toplumlar arkada bırakma peşinde bizim toplum da bırakmalı diye düşünüyorum :KK51:

O zaman kadının güzelliği bittiğinde adamaın hala parası varsa eskiyen kadını atıp yensini alma hakkı doğuyor. Ne de olsa güzelliği biten kadınların 'işlev'i artık bitiyor, adama da yenisini satın alma 'hak'kı doğuyor. Bu şekilde metalaşmayı, mal olarak takas edilmeyi kabul ediyorsa kadın, eskiyince kenara atılmayı da baştan kabul edecek.
Evet söylediğiniz zihniyette zaten bu tip sorunlar oluyor. Aldatmalar beraberinde geliyor ya da eşi maddi sıkıntı yaşayınca terk edilip boşanmalar yaşanıyor. Bana kalırsa ne çok zenginlik ne aşırı güzellik yakışıklılık her şeyin orta kararı yeterli ama hayatımdaki kişinin gelirini sıkıntıya sokmadan bana ufak şeyler almasını bir yerlere götürmesini isterim bu bana değerli hissettirir :)

Bence bu yanlış, ne güzel kadınlar görüyoruz kendisine saygı duymayan erkeklerle beraber...mesele güzellik değil, güzellik geçici bunlar gidince erkek başkasını mı bulacak...bence kadını değerli kılan şey özgüven, bence bir insana özellikle kadına çok şey katıyor, ortamdaki havası bile değişiyor...

Şimdiki erkekler de tamamen asalak yapıdan kaynaklı, tembel yetisiyorlar kadına artık finans gözüyle bakıyorlar ama ben en çok bunlara fırsat veren kadınlara kızıyorum, zamanında çok ezilen kızlarımiz memur olunca ya da başka bir iş bulunca karşısındakinin iki güzel lafina kanıp hemen ne isterse yapıyorlar...ben de paramı eve harcıyorum ama benim parami canım nasıl isterse öyle harcıyorum, kendime cocugma, eşime hediye alıyorum ama bunun yaninda günlük nakit paramı eşimden alıyorum, hiç de cekinmiyorum, bazı arkadaşlarım para istemek zoruma gidiyor diyor, benim hiç gitmiyor vallahi 😁

Evet söylediğiniz zihniyette zaten bu tip sorunlar oluyor. Aldatmalar beraberinde geliyor ya da eşi maddi sıkıntı yaşayınca terk edilip boşanmalar yaşanıyor. Bana kalırsa ne çok zenginlik ne aşırı güzellik yakışıklılık her şeyin orta kararı yeterli ama hayatımdaki kişinin gelirini sıkıntıya sokmadan bana ufak şeyler almasını bir yerlere götürmesini isterim bu bana değerli hissettirir :)
Bir laf vardır ya hani kadının karakteri para yokken erkeğin karakteri varken anlaşılır ben buna çok ama çok katılıyorum. Bir erkeğin cebi para görünce direkt aldatmaya başlıyor daha güzelini buluyor gencini buluyor. Gerçekten kadında karaktere bakan çok ama çok az erkek var ilk dikkat ettiği şey dış görünüş. Ama kadınlarda bu fazla yok bana göre kadın severse sonuna kadar hep arkasında

X