Erkekler neden şımardı ilişkiler neden kısa sürüyor!!!!

tbrk ederim arkadaşım çok doğru anlamış ve yorumlamışsın doğurup büyütüklerimizde düzene ulaşsın haklısın ALLAH KORKUSUnu aşılamak gerektiğini düşünüyorum ALLAH korkusu olanın kötü niyetle kimseye yaklaşacağını düşünmüyorum

tam bam teline dokunmusşsun , güzel bir yazı paylaşmışsın. insanın başına ne geliyorsa zaten edepsizlikten geliyo herkes edebini haddini bilse zaten toplumda ne gelişiguzel ilişkiler olur ne aldatmalar vs... Allah'tan korkan utanan insanlarla eş oluruz inşallah

çok güzel ve yerinde bir paylaşım teşekkür ederim...

eskiden kızlar daha kıymetliydi peşinde koşulmaya emek harcanmaya değer görülürdü...

şimdi ise kızlara bir haller oldu sanki bulunmaz hint kumaşıymış gibi erkeklerin boynuna atlarlarsa ne değer kalır ne de saygı sonuç böyle kötüye gitmeye devam eder işte

amin canım benim cümlemiz inşallah ALLAHTAN KORKAN BİR EŞİM VAR O YÜZDENDE ALDATMAKTAN KORKAR eş seçimlerini öyle yaparsa arkadaşlarda ömürlerince mutlu olurlar inşallah dileğim tüm kadınların madur edilmemesi ve mutlu olması bu arada yorumlarınızla değer kattığınız için bu konuya herkeze tşkler

teşekkür ederim.

size katılıyorum allah korkusu olması gerek.

ewt hazelnazcım hoş geldin yorum için tşkler çok çok haklısın erkekleri bulunmaz hint kumaşı yapıp ağlıyıp zırlıyoruz yüzüstü kalıncada çünki herif kendini bulunmaz sanıyor ben mükemmelim edasında senle ne işim olur diyo bide alacağını almış bıkmış oluyor cünki gizem çekicidir herzaman erkek ve bayan hep ilerde ne var diye merak eder ama bizler evlenmeden herşei gösteriyoruz merak edeceği bişey kalmıyor nasıl öpüşüyor diye merak ediyor işte böyle diyoruz sonra nasıl svişir diyor onuda gösteriyoruz erkek merak edeceğim bişey kalmadı vucudunun haritasınıda çıkardım nasılsa keşif edilecek yer kalmadı by byy diyor

ben sucu biraz da kadinlar da buluyorum.. yani bu erkekleri yetistiren annelerde.. ve de erkeklerin yaptigini capkinlik diye adlandiran toplumda, ki bunda en büyük pay yine kadinlarin.. maalesef oglumuzun kiz arkadasi olunca severiz de oglum büyümüs diye, kizimizin erkek arkadasi olmasi ihtimali bile gecmez aklimizdan.. eskiden erkegin askere gitmesi adam olmasi demekti.. ben simdikilerin pek ''adam olduguna'' da inanmiyorum acikcasi.. sanirim bi döngü bu...

haklısın canım oğlu 10 tane kız getirsede şişinir bizimki hergün bi kızla die ama kızına gelince ne işin var elin herifleriyle la senin oğlunda başka kızlara elin herifi deilmi kendi kızını nasıl koruyosan diğer çocuklardan başkasının kızınıda kendinin gibi koruycan çalma kapını çalarlar kapını sonra. oğlum bak ayıp sakın kızı kullanıp atma ilerde seninde kızın olur onada aynını biri yapar etme bulma dünyası dese sorun bitecek

yaaa... iste bizim sucumuz da bu.. ama ben oglum olursa ona bu sekilde davranicam.. hele de kizi olmayanlar cok rahatlar bu konuda cok yanlis bence..

yaaa... iste bizim sucumuz da bu.. ama ben oglum olursa ona bu sekilde davranicam.. hele de kizi olmayanlar cok rahatlar bu konuda cok yanlis bence..

boşuna rahat o kızı olmayan onlarında kız kardeşi yada kız torunu olacak ailelerinde kız yiğen bilmemne yokmu örf adet dinin ALLAH korkusunun kızı erkeği yok kızda erkekde bilecek günahı sevabı anam kalmamış millete günah falan bilmiyolar edep haya hak getire

Erkekler eskiden kadını alıp ona söz geçireceklerinden eminlerdi ve kadını elde edilmeye değer buluyorlardı. Şimdiyse biliyorlar ki kadına diş geçiremeyecekler, o zaman kullan at yapalım bari diyorlar buna kanan kadın fazlasıyla var. Yalnız kurunun yanında yaş da yanıyor, iyi özelliklere sahip insanlar yalnız kalmak zorunda bırakılıyor. Mesela ben:)

aslında kadınlar madur edildikleri için artık diş gecmez oldular onlarda kendilerini koruma altına alıyorlar çalışıp ayakta durarrak olsun sen üzülme her hatadan bi ders çıkarır kadınlar bi dahakine izin vermezsin

Neye izin vermiycem bi dahaki nedir? Önceki nedir? Söz ettiğim şey başkalarının başına gelmesiydi. Evli olup kullanılan da çok var mesela, kullanılmak kadının kaderi olmuş, ama bence değil.

Neye izin vermiycem bi dahaki nedir? Önceki nedir? Söz ettiğim şey başkalarının başına gelmesiydi. Evli olup kullanılan da çok var mesela, kullanılmak kadının kaderi olmuş, ama bence değil.

haklısın kimse kullandırmasın kendini tabi bu topik o yüzden açıldı ben bunu sanırsam yanlış anladım terk edildin falan sandım (kurunun yanında yaş da yanıyor, iyi özelliklere sahip insanlar yalnız kalmak zorunda bırakılıyor. Mesela ben:)

Eski ile simdiyi kiyaslamak bizleri yanlisa goturur bence. eskinin kosullari ile simdiki zamanin kosullari ayni degil mesela. ben naifligimi(!) koruyarak, yazidaki 'kiz gibi' kalibinin icinde yasayarak, cerceveleri benim disimda belirlenmis olan bir tanima evresi gecirerek hayatimi bir yabanci ile evlenip sonrasinda onu taniyip, zorunlu sevme ya da itaat etme diyelim vb durumda geciremem.

Sanki evine bagli olmayan ya da sevgilisini, esini aldatan erkek kavrami sadece bu zamanda varmis gibi davranmayalim lutfen. eskiden hangi kadin cikmis da beni kocam aldatti diyerek bosanabilmis ne kadar azi bunu basarabilmis hic dusundunuz mu? kadinlarin aklindan boyle bir davranis sergileyebilecegi bile gecemez o kosullarda.

Sonuc olarak: her donem her sekilde iliskiler mevcuttu. bu zamanda sadece bunlarin paylasimini kolayca yapabiliyoruz o kadar.

İyi yaptın topiği açtın, coşkulu coşkulu da yazmışsın ne güzel:) Yok öyle değil, yani hemcinslerimiz kolay rahat ilişki yaşayabildikleri için seçici olanlar yalnız kalıyor anlamındaydı.:)

biz eskinin saf aşklarından masumane aşklarından sadece kadının benliği için sevildiğinden bedeni için deilde. namus kavramından şimdi ise ayırabiliyormusun gerçekten seviyormu sevmiyormu diye bilebiliyormuyuz bu erkek benmle ne için çıkıyor acaba bedenim içinmi kalbim içinmi erkeklerr şimdi kaç sevgilisi var günde kaç kızı idare ediyor bilinebiliyormu daha bişey bilmeseler facelerde eski sevgilerini bilmemnelerini ekleyip arkadaş diye sevgilim dediğini uyutmaya çalışanlar bir yabancıyla evlen yazıyomu o yazıda eskidende severek evlenen çokmuş o yazıda kadınların kızların çok kolay kız kolay kadın olduğundan bahsediliyor hayr demeyi bilmeyen toplum olduk kadınlar olarak erkekler artık farklı gözle bakmaya başladı evlenme niyetli deilde kızlar evlenmeden daha beraber olup çocuk aldıranlar var sen nereden okudun o yazıyı anlayamadım burda herkez doğru okuyup yorumladı bisen yanlış okuyup yorumladın kızlar artık yarıştalar onun bunun sevgilisini elinden alsam diye eskiden bi utanma vardı haya vardı

"sen nereden okudun o yazıyı anlayamadım burda herkez doğru okuyup yorumladı" derken her ne demek istediyseniz bu kadar asagilayici bir cumleyi ne kurabilecek ne de kabul edecek bir kisi degilim. Benim deginmek istedigim nokta erkekler acisindan durumun onceden de bu sekilde olduguydu. Utanma vardi haya vardi dediginiz durum eskisinde oldugu kadar var.fakat eskiden utanmazligin yayilmasi duyulmasi, simdiki kadar kolay degildi. Bizler ozellikle o safligiyla bahsettigimiz eskilerde enistesinden hamile kalan sayisiz baldizin, amcaoglunun, halaoglunun tecavuzune ugramis ve hic bir zaman sesini cikaramamis, cikardiginda yargilanmis, kimin kirlettigine bakilmaksizin kirlenmis diyerek atilmis olan bir toplumda yasiyoruz.

Bu sebeple de bahsetmis oldugunuz kizlarin "facelerde eski sevgilerini bilmemnelerini ekleyip arkadaş diye sevgilim dediğini uyutmaya"calistiklari hos olmayabilir fakat yukarida bahsettigim gercek utanc unsurlarinin yaninda hic bir seydir. Kimin kiminle evlilik oncesi birlikte olma karari ise sadece onu baglayan, gunahi onun boynuna olan bir durumdur.

ben kimsei aşağlamak deil niyetim sizi tanımıyorum can arkadaşım kul hakkınıza girmek istemem. burda facede derken erkeklerden bahsettim o yazıdada madur edilen kızlardan kullanılıp atılan kızların gururrunu koruma amaçlı uyarı sert bi eleştiri evet kızların kullanılıp kullanılıp atılmasının söz konusu olduğu erkeklere fazla taviz verip hayır demediği için olduğu falan filan sonra acı çeken taraf gene bynlar olduğu erkeğe ne yazıkki hiç bişi oluyor olan lekelenende oturup ağlayanda bynlar oluyor erkek ertesi gün başkasını buluveriyor bynların bu tarz erkelere nasıl davranması gerektiği açıklanmış
artık tecavuzde yok zaten kendi rızalarıyla oluveriyor sonra üzülen kim oluyor gidenin umrundamı artık acı çekmesin bayanlar buna bi dur demek lazım

Son düzenleme:
uyku ile uyanıklık arasıdır "aşk" ne çok uyuyacaksın nede hep uyanık kalacaksın....

Hep o tatlı sersemlikte kalacaksın ki kirlenmesin sevdan
kirletmesin kimsecikler büyüdükçe büyüsün yüreğinde büyüsünki yüreğinin en güzel yerini sahiplensin ve güvelenle bırakabilesin yüreğini onun yüreğinin yanına güvenle
güvenle bırakabilesinki terk etmesin
yüz üstü bırakıp gitmesin bir gün yüreksizce
gerçekle düş arasıdır aşk dedikleri
ikisini bir arada aynı kapta yoğurabilmektir marifet arkadaş!
Kendini kandırmadan toz pembe hayallere takılıp dalmadan
ama gerçeğin keskin kılıcıyla öyle bir anda kestirip atmadan yaşayacaksın aşkını
yaşayacaksınki masal tadında ama gerçek bir aşk olsun yüreğindeki
yaşayacaksınki bir gün olurda sona erse bile
ne pişmanlıklar kalsın nede ahlar wahlar eyvahlar sende

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…