Erkekler neden şımardı ilişkiler neden kısa sürüyor!!!!

yukarda bir arkadas soylemek istediklerimin hepsini soylemis. bugunu eskiyle kiyaslamak yanlis. tum hayat kosullari, cevre, dunya degisirken kadin ve erkek rollerinin ayni kalmasini beklemek sacma olur. elbetteki degisen dunyaya bagli olarak kadin rolleri de degisiyor. iliskilerin bu hale gelmesinin nedeni de kesinlikle erkek egemen toplum. iliskilerde olmasi gerekeni, kadinkerkek rollerini toplum belirliyor, toplumun dusunce yapisi da ataerkil olunca haliyle tum bu kavramlar erkek dusuncesine gore belirleniyor. erkege gore iliskiler, ergege gore kadin nasil olmali.. kendimizi bu kaliplara uymak zorunda hissediyoruz, toplum tarafindan dislanmamak icin. erkegin belirledigi kadin rollerini ustleniyoruz. dolayisiyla dogada insan disindaki tum canlilarda devam eden disinin esini secme hakkini kaybediyoruz, bu hakki erkege veriyoruz. onlar bizi belirledikleri kaliplara, rollere gore seciyolar. secicilik vasfimizi bu sekilde kaybettik. butun o yazida bahsedilen kadinlarin hemen bulusma teklifini kabul etmesi, agirdan almamasi bundan ileri geliyor. hemen istege cevap verilmezse baska birine tercih edileceginden korkuyor cunku. o nedenle kadinin bir an once erkege yaranma durumundan vazgecmesi, dogasinda var olan secicilik vasfini geri kazanmasi lazim bence.

saol kardeşim yorum içinde tşk ederim o kadar kişi bakmış yorum yapma zahmetinde bulunmamışlar burda yazanlar gerçekler herşeyin sonunda üzülen ağlayan acı çeken bizler deilmiyiz kaybolan giden insanlığımız kadınlık gururumuz deilmi ne için değermi bi sümüklü için değermi ne oldu yokmu koskoca 70 milyon hatta dünya nüfüsu içinde başka erkek.adam bizi aşağlar tmm deriz aldatır tamm deriz benden önce birile yattınmı der aşağlatıcı kelimeler kullanır tmm deriz gel der tmm deriz ver der tmm deriz.. bitii der yalvarırız nedir yaa bu kadarmı gurusuzuz öldükmü ya aşkından hayır demeyi neden bilmiyoruz korkuyoruz gidecek gelmiycek diyeee amann gelmezse gelmesin bee kıtlıkmı var değer vermiyorsa yol alsın gitsin. bende eşimi tanıdığımda hayır demeyi bilmiyordum oda üzdükçe üzüyordu kavga çıkarıyordum ama biliyordu affedeceğimi onsus olmıycamı uyanık napıyodu hayır diyodu ben böleyim böle kabul et adam kabul ettiriyordu kendini neden adam hayır demeyi biliyor ben 3 gün küs kalsamda kuyruğumu kıstırıp zırlaya zırlaya geri dönüyodum tabii kabullenmiş olarak. en son eşim uzakta ben sehir olarak uzaktaydık evlenme teklif etmişti buraya gelicen ama dedi istanbul 2 dünya bi araya gelse olmaz ben gelmem dedi peşin peşin söledi yani kabul edicen dio seve seve bende edemezdim bitmesini göze alıp dedim valla ya sen gelecen ya bu iş olmıycak dedim. eşimin istanbulda tanıdığı hiç kimse yok genede baktı olmıycak bu ciddi hayır dio geldi istanbula burda iş ev yeni bi hayat kurduk o zaman anladım hayır demek ne demek o günden beride uygularım olmuyorsa olmasın diyorum oda kabul ediyor fikrimi gerekirse ayrılığı bile göze alırım yani oda biliyor tamam diyen taraf o oluyor artık okuyan arkadaşlar yorum yapın rica ederim hayat paylaştıkça güzeldir ben bunları sizleri gelecek nesilleri düşündüğüm için yazdım yoksa işim yokmu burda vakit öldüreyim bir birimize faydamız olsun şuan belki bir arkadaşımız veya bir evladımız kullanılıyor bir kişiyi dahi kurtarsak güzel bir hayat mutlu evlilik yapmasını sağlasak ne mutlu bizlere benim ne çıkarım olacak yoksa banane kim ne yaparsa yapsın der gecerim duyarlı olalım hepimiz birbirimizin iyiliğini düşünelim

Önemli değil. Valla bn de öyleydmm gtcek ve dönmeyecek korkusu vrdı. Ne derse tmm diyim yoksa daha geri dönmez falan ... O da köpek gibi biliyodu onun diyeceği bir şeye hyr diyemeyeceğimi ondan hep ısrarcıdır kendisi.Ne derse tmm diyorum nslsa ama artık yeter hep onun dediği oluyo sıra bn de .İlşkiyi kabul etmedm die gtti ve btti tamamen her şey. Artık arayıp sormam kendimi tutuyorum atarsa kendi atsn bir msj yoksa yok ben asla atmayacağm.İnada bndirdim işi artık o nerse olmayacak.

amin canım benim cümlemiz inşallah ALLAHTAN KORKAN BİR EŞİM VAR O YÜZDENDE ALDATMAKTAN KORKAR eş seçimlerini öyle yaparsa arkadaşlarda ömürlerince mutlu olurlar inşallah dileğim tüm kadınların madur edilmemesi ve mutlu olması bu arada yorumlarınızla değer kattığınız için bu konuya herkeze tşkler

Ilk olarak boyle ince dusunmus sik yazilmis bir yazi icin cok tesekkur ederim. Ne guzelki bunlari yaziya dokmussunuz ve dusunmussunuz. Kesinlikle yazdiklarinza katiliyorum. Kendi tecrubemden dini bilgisi olan biriyle evlendim ve su an bosaniyorum. Benim için dini bilen uygulamalari bilen biri ile evlenmek cok onemliydi. Hatta mumkunse aile araciligiyla olmasini isterdim ve oyle oldu. Benim için bir garanti gibiydi. Esim dini bilgisi olan ve namaz kilan biriydi. Tanistigimiz gun ilk kahveyi sirmaladi bende ikincisini. Ilk yemegin parasini o verdi, ikincisini ben vs. Nisanlandik. Erkek kardesim bana sordu sana para odetiyor mu diye, ben de evet dedim. Ne bicim bir erkek diye tepki verdi. Bende kadin erkek esitligine biraz olsun inandigim icin, ne olmus o beni parayla mi alacak dedim. Pek onemsemedim kardesimin dediklerini. Ailesini durumunun iyi olmadigini bildigim için elimden gelen masraflari kendim yaptim, kendisi dugun masraflarina katilmiyordu, hep annesi ustlenmisti. bende ne garip diye icimden dusunuyordum cunku calisiyordu. Babama sordugumda kizim para onemli degil, onemli olan karakter demisti. Neyse herseyi sineye cekip, dugun oldu, evlendik. Dugunun hemen sonrasinda biriktirdigim para miktarini soyledim ve bir daire alalim dedim. kendisi gidip annesine onunla beraber ev alacagini konusup ev arayisina cikmis, benim haberim yok. Sonradan boyle yapmayi dusunuyorum dedi, bende hangi parayla dedim? Tatsizlik cikti. benim her yola geldigimi dusunerek bana sormadan hareket etmeye baslamisti. Belki buyuk bir suc degil ama icime bir huzursuzluk girmisti. Bu devirde annesiyle yasamak nerden cikmisti ustelik esinin parasiyla anneye ev almak? Neyse aradan zaman gecince biz ev almaya kalktik, aldik, borclandik. Dogum yaptim, isten cikartildim, aileme fazla yuk olmak istemedigim icim cabuk bir ise girdim. Bir gun stresliydim ve yeni isimi sevmiyordum, ustelik bebegimi birakip ise girmistim, iste olurya kadin stresi. Esime yuklendim niye sen benden fazla cabalamiyorsun, hep ben ustleniyorum borclari falan diye sitem ettim. Kiyamet koptu benden hemen bosanmak istedigini ne cocugu ne evi istedigini soyledi. Ailelere hem aktardi bu tartismalari. Esime para icin baski yaptigimi artik beni istemedigini soyledi. Aileler araya girdi ve baristik. Aradan uc ay gecti bu defa ailemin benimle kalmasi icin onu zorladigini soyledi. Is cigrigindan cikmisti. Ben sustum. Bir yere kadar. Para seven kadin durumuna dusuruldum. Kendisi parma sevmezmis. halbuki ben bir evladim var onun icin cirpiniyordun o ise zorla ev aldirlmis ona yuklenilmis gibi davraniyordu. Sinirlerim cok yipranmisti. Siddette basladi. Yani her dini inanci olana guvenmemeli, oyle oyuna geliyorsunuz ki hayatiniz mahf oluyor. Allah karakterli, inancli (ama yuzeysel olamayan) insanlara dusursun. Simdi donup arkama baktigimda bunlari ongorebilirmiydim diye dusunuyorum, kadinin avucuna bakan erkekten fayda gelmez. her evlenecek genc kizin kulagina kupe olsu bu.

o kadar doğru yazmışsınız ki herşeyi tam da olduğu gibi.hata tamamen kızlarda.dediğiniz gibi erkek değişmedi.hep aynı şeyin peşindeydi sadece kızlar ucuzlaştırdı kendini.
bu duruma ben de çok üzülüyorum.
mesela geçen "kuzey güney" dizisini izliyordum.orada simay karakteri var.barda tanıştığı adamla ilk gece beraber oldu.sonra hamile kaldı sevgilisi onununla "lütfen" evlendi..ha sorumluluğunu yerine getirdi.ama hergün hakaret ediyor,kızı ağlatıyor,mecburi evliliği yüzüne çarpıyor,binbir aşağılama.ben izlerken dayanamıyorum.halbuki böyle yapmasaydı kolay lokma olmayıp kendini saklasaydı.o adam veya bir başkası onu isteye isteye,peşinden koşa koşa,altınlara pırlantalara boğarak alacaktı ve evinin hanımı olarak görecekti.ya değer mi bu kadar aşağılanmaya,kendini o pozisyona düşürmeye.ailesine yaşattığı acıyı anlatmıyorum bile.

ben de kızlarımıza sesleniyorum buradan;aman yanımda olsun,aman bir ilişkim olsun diye kendinizden ödün vermeyin.bu sefer o kişinin de size saygısı kalmıyor,arkadaşlarına anlatacağı bir meze oluyorsunuz.ha geri kafalı desinler,kendine güvensiz desinler,tam kadın olamamış desinler.sizi kandırmak için ne derlerse desinler ama erkek milletinin zihniyeti değişmez bunu unutmayın.yatağa giren ucuz kadın,girmeyen asildir,akıllıdır.bakış açıları her zaman budur.isterse takvim 2050 yi göstersin.açın gözünüzü kendinizi kandırmayın.

Ilk olarak boyle ince dusunmus sik yazilmis bir yazi icin cok tesekkur ederim. Ne guzelki bunlari yaziya dokmussunuz ve dusunmussunuz. Kesinlikle yazdiklarinza katiliyorum. Kendi tecrubemden dini bilgisi olan biriyle evlendim ve su an bosaniyorum. Benim için dini bilen uygulamalari bilen biri ile evlenmek cok onemliydi. Hatta mumkunse aile araciligiyla olmasini isterdim ve oyle oldu. Benim için bir garanti gibiydi. Esim dini bilgisi olan ve namaz kilan biriydi. Tanistigimiz gun ilk kahveyi sirmaladi bende ikincisini. Ilk yemegin parasini o verdi, ikincisini ben vs. Nisanlandik. Erkek kardesim bana sordu sana para odetiyor mu diye, ben de evet dedim. Ne bicim bir erkek diye tepki verdi. Bende kadin erkek esitligine biraz olsun inandigim icin, ne olmus o beni parayla mi alacak dedim. Pek onemsemedim kardesimin dediklerini. Ailesini durumunun iyi olmadigini bildigim için elimden gelen masraflari kendim yaptim, kendisi dugun masraflarina katilmiyordu, hep annesi ustlenmisti. bende ne garip diye icimden dusunuyordum cunku calisiyordu. Babama sordugumda kizim para onemli degil, onemli olan karakter demisti. Neyse herseyi sineye cekip, dugun oldu, evlendik. Dugunun hemen sonrasinda biriktirdigim para miktarini soyledim ve bir daire alalim dedim. kendisi gidip annesine onunla beraber ev alacagini konusup ev arayisina cikmis, benim haberim yok. Sonradan boyle yapmayi dusunuyorum dedi, bende hangi parayla dedim? Tatsizlik cikti. benim her yola geldigimi dusunerek bana sormadan hareket etmeye baslamisti. Belki buyuk bir suc degil ama icime bir huzursuzluk girmisti. Bu devirde annesiyle yasamak nerden cikmisti ustelik esinin parasiyla anneye ev almak? Neyse aradan zaman gecince biz ev almaya kalktik, aldik, borclandik. Dogum yaptim, isten cikartildim, aileme fazla yuk olmak istemedigim icim cabuk bir ise girdim. Bir gun stresliydim ve yeni isimi sevmiyordum, ustelik bebegimi birakip ise girmistim, iste olurya kadin stresi. Esime yuklendim niye sen benden fazla cabalamiyorsun, hep ben ustleniyorum borclari falan diye sitem ettim. Kiyamet koptu benden hemen bosanmak istedigini ne cocugu ne evi istedigini soyledi. Ailelere hem aktardi bu tartismalari. Esime para icin baski yaptigimi artik beni istemedigini soyledi. Aileler araya girdi ve baristik. Aradan uc ay gecti bu defa ailemin benimle kalmasi icin onu zorladigini soyledi. Is cigrigindan cikmisti. Ben sustum. Bir yere kadar. Para seven kadin durumuna dusuruldum. Kendisi parma sevmezmis. halbuki ben bir evladim var onun icin cirpiniyordun o ise zorla ev aldirlmis ona yuklenilmis gibi davraniyordu. Sinirlerim cok yipranmisti. Siddette basladi. Yani her dini inanci olana guvenmemeli, oyle oyuna geliyorsunuz ki hayatiniz mahf oluyor. Allah karakterli, inancli (ama yuzeysel olamayan) insanlara dusursun. Simdi donup arkama baktigimda bunlari ongorebilirmiydim diye dusunuyorum, kadinin avucuna bakan erkekten fayda gelmez. her evlenecek genc kizin kulagina kupe olsu bu.

peki şimdi nasılsınız? evli misiniz hala? evliliğiniz nasıl gidiyor?

peki şimdi nasılsınız? evli misiniz hala? evliliğiniz nasıl gidiyor?

Bosanma dilekcesini iki ay once verdim. Ilk celse gecti ikinci celseyi bekliyorum. Evliligim bitti. Duzeltemedim, tek tarafli olmadi. Uzgunum ama olmadi. Erkek secerken acimamak lazim, bir erkek erkek gibi ailesine bakamazsa evlenmemeli.

Bosanma dilekcesini iki ay once verdim. Ilk celse gecti ikinci celseyi bekliyorum. Evliligim bitti. Duzeltemedim, tek tarafli olmadi. Uzgunum ama olmadi. Erkek secerken acimamak lazim, bir erkek erkek gibi ailesine bakamazsa evlenmemeli.

hakkınızda hayırlısı olsun. Allah güç ve sabır versin. inşallah bundan sonra da size destek olabilecek doğru insanı bulursunuz...

uyku ile uyanıklık arasıdır "aşk" ne çok uyuyacaksın nede hep uyanık kalacaksın....

Hep o tatlı sersemlikte kalacaksın ki kirlenmesin sevdan
kirletmesin kimsecikler büyüdükçe büyüsün yüreğinde büyüsünki yüreğinin en güzel yerini sahiplensin ve güvelenle bırakabilesin yüreğini onun yüreğinin yanına güvenle
güvenle bırakabilesinki terk etmesin
yüz üstü bırakıp gitmesin bir gün yüreksizce
gerçekle düş arasıdır aşk dedikleri
ikisini bir arada aynı kapta yoğurabilmektir marifet arkadaş!
Kendini kandırmadan toz pembe hayallere takılıp dalmadan
ama gerçeğin keskin kılıcıyla öyle bir anda kestirip atmadan yaşayacaksın aşkını
yaşayacaksınki masal tadında ama gerçek bir aşk olsun yüreğindeki
yaşayacaksınki bir gün olurda sona erse bile
ne pişmanlıklar kalsın nede ahlar wahlar eyvahlar sende

uyku ile uyanıklık arasıdır "aşk" ne çok uyuyacaksın nede hep uyanık kalacaksın....

iste budur !

Keske burada yazilanlari uygulayabilsek basarmak istiyorum..hayir diyemiyorum..kaybetmekten korkuyorum..ama hayir diyememenin benim icin dezavantaj oldugununda farkindayim..ama yinede diyemiyorum..hayir olmaz bu sekilde bitirelim demek cok zor geliyor...

Son düzenleme:
çok güzel bir yazı olmuş çok haklısınız. zaten erkeklerin gözünün yaşına bakmamak gerekiyor. bir öğrendiğim varsa o da cefa çekince değer verdikleridir. ne kadar süründürürseniz değeriniz o kadar artıyor. hesabı da ödemeyin bende ödeyen salaklardanım. daha da ödemicem. gerçi hep ben ödeyeceğim yoksa yemiyorum yemek diye tehditlerim sonucu ödememe müsade ettiler ama ödemicem bundan sonra. ben çalışmıyorum birde adam çalışıyor o ödesin. bende bu eski ilişkilerden yaşamak istiyorum.

Önemli değil. Valla bn de öyleydmm gtcek ve dönmeyecek korkusu vrdı. Ne derse tmm diyim yoksa daha geri dönmez falan ... O da köpek gibi biliyodu onun diyeceği bir şeye hyr diyemeyeceğimi ondan hep ısrarcıdır kendisi.Ne derse tmm diyorum nslsa ama artık yeter hep onun dediği oluyo sıra bn de .İlşkiyi kabul etmedm die gtti ve btti tamamen her şey. Artık arayıp sormam kendimi tutuyorum atarsa kendi atsn bir msj yoksa yok ben asla atmayacağm.İnada bndirdim işi artık o nerse olmayacak.

işte ben böle bayanlar görmek istiyorum kendinden emin kendine güvenen cesur biz erkeklerin her dediğini yaptıkça bu vasıflara sahip olamayız kullanılmayada mahkümuz onlar bizim zayıf noktamızdan vuruyor çünki biliyorlar aşık vazgecemez bu zaafı kullanıyorlar yazının demek istediğide bu

:KK43: güzelim benim yaa öncelikle çok üzüldüm sonra düşününce her şerde bi hayır vardır mutlaka deyip sevindim can arkadaşım zararın neresinden dönsen kar demişler kaybeden olmayacağını bilmeni isterim seni kaybeden üzülsün arkadaşım sen elinden gelen her fedakarlığı yapmışın ama fedakarlık çift tarafalı güzeldir anlamlıdır sen tek başına evi ev yapmaya çalışmıssın dini bilen evet çok doğru dini bilmek işimize geldiği gibi anlamak değildir dinin bilip gerektirdiği gibi sorumluluğunu yerine getirmektir diye düşünüyorum eşiin namaz kılıyor dini ALLAH teala yı biliyormuş ama ondan korkmuyormuş korkmuş olsa kendi çabalar ailesini kimseye muhtac etmezdi hele hele boşanmayı azına dahi almazdı NE diyor kadınlar size emanettir onlara ALLAHIN emaneti gibi davranın yediklerinizden yedirin içtiklerinizden içirin işe sokun parasını alında elinden siz pasif kalın demiyor... kadın erkek her zaman her şeyde eşit değildir bazı şeylerde evet eşittir mesela evlilikte hastaysan sana iyi muamele etmeli gerekirse ev işlerine yardımcı olmalıdır Peygamber efendimiz (S.A.V) eline süpürge alıp yeri geldiğinde ev süpürmüştür sahabe kapıyı çaldığında elinde süpürgeyle açmıştır eşine yardımı olmuştur her türlü. erkek her zaman kadından güçlü kuvvetlidir çünki YARADAn öyle yaratmıştır neden eşini korusun ağır işleri ona yaptırmasın kendi yardımı olsun diyerek işte böyle arkadaşım dini bilmek yeterli değil uygulamakta lazım o uygulama konusunda zayıf kalmış malesef . bu aradad paylaştığın için tşkler umarım birilerine örnek olur

o kadar doğru yazmışsınız ki herşeyi tam da olduğu gibi.hata tamamen kızlarda.dediğiniz gibi erkek değişmedi.hep aynı şeyin peşindeydi sadece kızlar ucuzlaştırdı kendini.
bu duruma ben de çok üzülüyorum.
mesela geçen "kuzey güney" dizisini izliyordum.orada simay karakteri var.barda tanıştığı adamla ilk gece beraber oldu.sonra hamile kaldı sevgilisi onununla "lütfen" evlendi..ha sorumluluğunu yerine getirdi.ama hergün hakaret ediyor,kızı ağlatıyor,mecburi evliliği yüzüne çarpıyor,binbir aşağılama.ben izlerken dayanamıyorum.halbuki böyle yapmasaydı kolay lokma olmayıp kendini saklasaydı.o adam veya bir başkası onu isteye isteye,peşinden koşa koşa,altınlara pırlantalara boğarak alacaktı ve evinin hanımı olarak görecekti.ya değer mi bu kadar aşağılanmaya,kendini o pozisyona düşürmeye.ailesine yaşattığı acıyı anlatmıyorum bile.

ben de kızlarımıza sesleniyorum buradan;aman yanımda olsun,aman bir ilişkim olsun diye kendinizden ödün vermeyin.bu sefer o kişinin de size saygısı kalmıyor,arkadaşlarına anlatacağı bir meze oluyorsunuz.ha geri kafalı desinler,kendine güvensiz desinler,tam kadın olamamış desinler.sizi kandırmak için ne derlerse desinler ama erkek milletinin zihniyeti değişmez bunu unutmayın.yatağa giren ucuz kadın,girmeyen asildir,akıllıdır.bakış açıları her zaman budur.isterse takvim 2050 yi göstersin.açın gözünüzü kendinizi kandırmayın.

ha geri kafalı desinler,kendine güvensiz desinler,tam kadın olamamış desinler.sizi kandırmak için ne derlerse desinler ama erkek milletinin zihniyeti değişmez bunu unutmayın.yatağa giren ucuz kadın,girmeyen asildir,akıllıdır.bakış açıları her zaman budur.isterse takvim 2050 yi göstersin.açın gözünüzü kendinizi kandırmayın.

çok haklısın arkadaşım eşim bi bynla benden önce 1 yıl beraberliği olmuş çokta sevmişler birbirlerini karı koca hayatı yaşamışlar ev falan tutup sonra kız bunu bırakmış evlenmelerine yakın

sonra 3 yıl o kız başka biriyle beraber olmuş bunu facesinde gördüm kızın. ondanda ayrılmış işte böyle yataga giren basit girmeyen asil erkeğe bişi olmaz her daim yuvasnı kurar ama kadın ölemi bak bi ona bi ötekine yasık deilmi kendine bi evlilik yapsa kocası demezmi sen bana geldiğinde yok böle böleydin hep yüzüne vurmazmı üsülüyorum ben böle arkadaşlara

iste budur !

Keske burada yazilanlari uygulayabilsek basarmak istiyorum..hayir diyemiyorum..kaybetmekten korkuyorum..ama hayir diyememenin benim icin dezavantaj oldugununda farkindayim..ama yinede diyemiyorum..hayir olmaz bu sekilde bitirelim demek cok zor geliyor...

burcum yapmalısın dayanmalısın değer görmek istiyorsan yapmalısın öle her duygunu dışa vurmamalısın yok ben ezileyin sünepe gibi yaşıycam aşağlancam diosan o zaman yapma sende istemezmisin sana aşık bi eş ve mutlu bir evlilik saygı sevgi dolu yuva eskiler diyeceğim yine bazı arkadaşların hoşuna gitmesede eski karı kocalar birbirlerine saygıdan adıyla bile hitap etmezmiş bey hanım çiçeğim hatunum karanfilim efendim diye hitap ederlermiş neden ölene kadar sürmüş dersiniz saygı ve sevgiyi hiç yitirmemişler ben eskiler deyince millet eskinin başka şeylerini anımsıyor halbuki anlatmak istediğim eskinin aşkı saygı sevgisi millet görücü usulu evliliğini hiç görmeden evliliklerini anlıyor ya o zamanlarda severek evlilikler olmasa leyla mecnun vs vs peygamber A:s bunlarda eşlerini sevmiş ha öle köşe buçak buluşup evlerine gitmemiş uzaktan görüp bi kaç dk görüşmelerle ama o zamanlar erkeler kadınları du şunla çıkayım olmadı öteki olmadı onun arkadaşıyla çıkayım demeslermiş aman adı çıkmasın benimle bilmemne die hemen evlenirlermiş şimdi anam gezip tozup bırakıyorlar evlilik şöle dursun

çok güzel bir yazı olmuş çok haklısınız. zaten erkeklerin gözünün yaşına bakmamak gerekiyor. bir öğrendiğim varsa o da cefa çekince değer verdikleridir. ne kadar süründürürseniz değeriniz o kadar artıyor. hesabı da ödemeyin bende ödeyen salaklardanım. daha da ödemicem. gerçi hep ben ödeyeceğim yoksa yemiyorum yemek diye tehditlerim sonucu ödememe müsade ettiler ama ödemicem bundan sonra. ben çalışmıyorum birde adam çalışıyor o ödesin. bende bu eski ilişkilerden yaşamak istiyorum.

ödeme arkadaşım bırak ödesin erkek seni taşıycak sen onu deil kadın kadınlığını erkek erkekliğini bilecek değer kıymet verecek değer verdiğini gösterecek erkek varken kadın elini cebine sokmaz sokturmamalı zaten sen ne desende

ödeme arkadaşım bırak ödesin erkek seni taşıycak sen onu deil kadın kadınlığını erkek erkekliğini bilecek değer kıymet verecek değer verdiğini gösterecek erkek varken kadın elini cebine sokmaz sokturmamalı zaten sen ne desende

hesap öeme dediniz de, sanirim bunu yapan tek ben degilmisim.. ve muhtemelen de cogu bayanin basina en azindan 1 kez geliyor bu olay...

size ne anlatcam.. biz dersaneden cikar hep ayni kafeye giderdik lisedeyken.. bir de cift vardi, snairim yine bizim yaslarda, kiz kitaplariyla gelirdi cünkü.. neyse, bunlar otururlari, oglan kizi bi güzel severdi :KK17::KK17::KK17: sonra da hesap gelcegi ara kalkar tuvalete giderdi.. yeminle... biz bi kere farkettik, dedik belki biz yaniliyoruz, sonra iki, sonra üs... aaaaaaa resmen kiz ödüyoru her defasinda.. umarim o kizcagiz, o asalaktan kurtulmustur :KK50::KK50::KK50:

iste budur !

aaaaaaaa Burcu valla elime oklavayi alip gelcem yanina haaaaa.... ver cabuk adresini... atlarim trene en gec sabaha ordayim... senden önemli mi yaaa???? bagimli misin güzelim sen??? :KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK20: bak yipratiyorsun kendini... ya birak su, simdi agzima kötü laflar geliyor... nedir bu erkeklerden cektigin?? daha dogrusu kendi ellerinle kendine cektirdigin??? bak silkelen ve kalk artik... hic bir erkek senden daha önemli deggggiilllllll......... iste bu kadar :KK19::KK19::KK19::KK19: zaten raffaellom bitti aglama modundayim :KK14::KK14::KK14::KK14:

hesap öeme dediniz de, sanirim bunu yapan tek ben degilmisim.. ve muhtemelen de cogu bayanin basina en azindan 1 kez geliyor bu olay...

size ne anlatcam.. biz dersaneden cikar hep ayni kafeye giderdik lisedeyken.. bir de cift vardi, snairim yine bizim yaslarda, kiz kitaplariyla gelirdi cünkü.. neyse, bunlar otururlari, oglan kizi bi güzel severdi :KK17::KK17::KK17: sonra da hesap gelcegi ara kalkar tuvalete giderdi.. yeminle... biz bi kere farkettik, dedik belki biz yaniliyoruz, sonra iki, sonra üs... aaaaaaa resmen kiz ödüyoru her defasinda.. umarim o kizcagiz, o asalaktan kurtulmustur :KK50::KK50::KK50:

aaaaaaaa Burcu valla elime oklavayi alip gelcem yanina haaaaa.... ver cabuk adresini... atlarim trene en gec sabaha ordayim... senden önemli mi yaaa???? bagimli misin güzelim sen??? :KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK20: bak yipratiyorsun kendini... ya birak su, simdi agzima kötü laflar geliyor... nedir bu erkeklerden cektigin?? daha dogrusu kendi ellerinle kendine cektirdigin??? bak silkelen ve kalk artik... hic bir erkek senden daha önemli deggggiilllllll......... iste bu kadar :KK19::KK19::KK19::KK19: zaten raffaellom bitti aglama modundayim :KK14::KK14::KK14::KK14:

saol canım benim yanlız bırakmıyorsunuz yorumlarınızla beni

Kadınım, var mı diyeceğin?
Kadın olmak zor, çok zor.
Maalesef hâlâ zor.
Hele bu topraklarda, çirkin ve zor.
Tırnak içinde en modern görünenler için bile sınırlarımız var.
Onlar dörtnala at koşturduğunda bizim durmamız gereken yerler var.
Kadınsın ya, konuş ama sana söz verildiğinde.
Kadınsın ya, hakkını savun ama erkeklerin açtığı süslü ve çakma demokrasinin şemsiyesinden çıkmadan.
Kadınsın ya, seninle kim tartışacak ki? Sana laf çakmak çok kolay.
Bel altından vurdukları anda bakakalırsın valla... (Başkasını bilmezler, güçleri yetmez zaten)

DEKORSUN ŞU HAYATTA
Zaten kadınla fikir tartışması da yapılır mı? Yahu sen kimsin ki?
Anasın, bacısın, süslüsün, bebeksin, dekorsun şu hayatta.
Yok yaaa!
Benim size bir sürprizim var.
Ey sen! Her kimsen ki, benim anlamayacağımı zanneden. Her kimsen ki, benim susmamı isteyen.
Her kimsen ki, beni hor gören...
Her kimsen ki, beni karalayarak, beni yerden yere vurarak ezmek isteyen.
Her kimsen ki, benim yetersiz olduğumu düşünen.
Her kimsen ki, benim burnumu sokmamı istemeyen.
Her kimsen ki, beni döven, taciz eden, hırpalayan, buruşturup atmak isteyen...
Her kimsen ki, kadın olduğum için bana saygı duymayan.

SENDEN DAHA ZEKİYİM
Şimdi beni iyi oku; ben senden daha iyiyim. Ben senden daha güzelim. Ben senden daha zekiyim.
Ben senden daha duyarlıyım.
Ben senden daha insanım.
Ben buradayım, ben dimdik duruyorum, ben yenilmem, ben her zaman baştan başlarım.
Ben güçlüyüm.
Aloooo ben kadınım!
Var mı diyeceğin!
Seni elbet yeneceğim.
Hadi eyvallah!

Suçtur kadn olmak. çünki herkezn sahp olmak istedgi bi bedenn wardr.korumk zorunda oldugu bi namusu we sewmeye yasaklı töreleri.adam gbi adam derlerde,kadın gbi kadn demezler,mesela taş gbi derler.soguk olmk zorundadr,hisetmemesi gerekr,ei gözkmelidr, ama öle çk iddalı olmaması gerekr.erkegn yanında yerini blmelidr. kadn olmk suçtur bu hayatta.sewersn deli derlr,sewmezsn kötü derler.elde ederler basit olursn,elde edemedklernde knuşmalara meze olursn.susarsn bşe blmez derler,susmazsn dili uzun derlr.erkek olmak doguştan bi güçtr,kadn olmk eksikliktr,güçsüzlktür. eksk etektr kadn,aklı ermez,gözü açlmamalı, sırtndan sopa karnndan sıpa eksk olmamalıdr. kadn şeytana açılan kapıdr çünki.o kapıyı kadna açtrmamalı.oysa erkektr kadnı eksk hale getren,namusunu etek altına iten,inançlarnı yok eden.erkektr bi melekten şeytan yaratmasını bilen.kadn karmaşk gbi gözükür ama istedigi 3 şedir: sewgi,sadakat, dürüstlük...

yukarda bir arkadas soylemek istediklerimin hepsini soylemis. bugunu eskiyle kiyaslamak yanlis. tum hayat kosullari, cevre, dunya degisirken kadin ve erkek rollerinin ayni kalmasini beklemek sacma olur. elbetteki degisen dunyaya bagli olarak kadin rolleri de degisiyor. iliskilerin bu hale gelmesinin nedeni de kesinlikle erkek egemen toplum. iliskilerde olmasi gerekeni, kadinkerkek rollerini toplum belirliyor, toplumun dusunce yapisi da ataerkil olunca haliyle tum bu kavramlar erkek dusuncesine gore belirleniyor. erkege gore iliskiler, ergege gore kadin nasil olmali.. kendimizi bu kaliplara uymak zorunda hissediyoruz, toplum tarafindan dislanmamak icin. erkegin belirledigi kadin rollerini ustleniyoruz. dolayisiyla dogada insan disindaki tum canlilarda devam eden disinin esini secme hakkini kaybediyoruz, bu hakki erkege veriyoruz. onlar bizi belirledikleri kaliplara, rollere gore seciyolar. secicilik vasfimizi bu sekilde kaybettik. butun o yazida bahsedilen kadinlarin hemen bulusma teklifini kabul etmesi, agirdan almamasi bundan ileri geliyor. hemen istege cevap verilmezse baska birine tercih edileceginden korkuyor cunku. o nedenle kadinin bir an once erkege yaranma durumundan vazgecmesi, dogasinda var olan secicilik vasfini geri kazanmasi lazim bence.

Toplumumuzun ataerkil değil, anerkil olduğunu düşünüyorum. Çünkü ilişkileri anneler belirliyor, yani "kaynanalar".

Kadın, eşine göre davranıyor ya da davranmak zorunda kalıyor olabilir fakat, evlilikleri, oğulları yöneten hep anneler oluyor. Sorun buradan kaynaklanıyor. Kadınlar kendi evliliklerinde ayrı, oğullarının evliliklerinde ayrı davranıyor, bir nevi ikiyüzlülük var.

Son düzenleme:
X