Erkekler neden şımardı ilişkiler neden kısa sürüyor!!!!

Axisude

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2011
522
18
EĞER GERÇEKTEN VAZGECİLMEK İSTEMİYORSANIZ UYGULAYIN... NEDEN ESKİ EVLİLİKLER MEZARA KADARDI SEVGİLER NEDEN MASUMCAYDI SAYGI NEDEN BİTTİ BELKİDE NAMUS KAVRAMINI ÖLDÜRDÜK

YATIP KALKMAK BİLE EVLİLİK ÖNCESİ DOĞAL OLDU HATTA HAMİLE KALMAK EVLİLİK ÖNCESİ BEBEK ALDIRMALAR SEXİN ADI AŞK OLDU ERKEKLER BAYANLARA BİRLİKTE OLABİLİRİM DİYE BAKMAYA BAŞLADI EVLENEBİLİRİMDEN KAVRAMI UZAKLAŞTI ERKEKLER BAYAN ARKADAŞLARINI NEDEN BU KADAR FAZLA ALDATMAYA BAŞLADI İNSANLAR ÖNÜNE GELENE AŞKIM DER OLDU HATTA KIZLAR KIZLARA DİYOR AŞK ASIL KAVRAMINI YİTİRDİ
DÜŞÜNÜN LEYLA MECNUN KEREM ASLI VS VS NEDEN YANA YANA SEVİLDİ SEVDİ

Kadın ve erkek bir elmanın yarısı gibidirler. Bir başlangıç zaman içinde insan doğası gereği sürekli birlikteliğe dönüşür tabii ki elmanın diğer yarısı bulununca. Bu da doğru kişiyi bulduğun da kendiliğinden gelişen bir süreçtir.

Peki, günümüzde ne oldu da bu denge bozuldu? Sadece kızlar ilişkinin sonunda evliliğin doğal olduğunu düşünürde erkekler günübirlik yatak ilişkisinde ısrar eder hale geldiler.

Birçok kadının artık ekonomik gücünü elde etmesiyle ilişkilerinde seyri değişti demeyin sakın bu fikre kesinlikle katılmıyorum. Çünkü kızlar hep aidiyet duygusunu yaşamak ister. Evin de çocuğunun büyümesini izler, kocasıyla dertleşmek paylaşmak ister. Hastalıkta sağlıkta onu seven koruyan kocasına dayanmak ister. Gerçek erkekte soyunun devamını sağlayan çocuklarının annesini kendi yanında dimdik duran akıllı bakımlı güzel bir kadın ister. Hastalıkta sağlıkta güven içinde oda karısına evinin gerçek direğine yaslanmak ister. Yaş ilerledikçe yanında bir yoldaş ister insanoğlu…

Bunların hepsine katılıyorsak neden sevgiye dayalı samimi gerçek birliktelikler azaldı?

Belki erkekler şımardı. Kızlar kolayca onların isteklerini yerine getirmeye başladılar. Ne dersiniz? Özeleştiriye hazır mısınız?

Nasıl istekler bunlar?

Adamlar yemeğe çıkalım dediklerinde kızlar hemen tamam demeye başladı. Dişiler sana ayıracak vaktim yok yerine herkese vakit ayırmaya başladılar. (Maksat gönül kırmamak olsun diye belki)

Hatırlayın eskiden akşam dışarı çıkmak için adamlar dört dönerdi ama kızlar reddederdi ya da bunun için bir süre geçmesini isterlerdi. Şimdi yasaklar yok bu da kolay elde edilmeye yol açtı. Ama unutmayın ki yasaklar çekicidir. Bu çekiciliği bozmuş olabilir misiniz?

Peki sonra?

Sonra erkeklerin akıllı oyunu ile hemen yemeğe çıkan kıza teklif edilecek ikinci konuya gelindi. Yatak! İlk gün yemeğe çıkan ile ikinci gün yatılması istendi. Bunu yaptıkça onlar yemek sonrası aynı gün istediler, biraz daha devam edince şimdilerde yemeğe, konuşmaya gerek kalmadan ilk soruları bu oldu.

Peki, bu günümüz erkeklerine ne oldu? Onlar bunu zaten hep istiyorlardı, onlara hiç bir şey olmadı. Bu süreci başarı ile kontrol eden kızlarımız aceleci oldu.

Ulaşılamayan caziptir kızlar, bunu asla unutmayın.

Ama bunlar çok can sıkıcı, hep kızların kabahati mi?

Evet, eskiden arkadaşının eski sevgilisine bile bakmazken şimdi birbirlerinin sevgililerini ayartmaya çalışıyorlar. Onlar birbirlerini paralarken erkekler galipleri paylaşıyor.

Bu durumda kızlar salak durumuna düşmüyor mu?

Ben o kadar sert bir kelime kullanmazdım. Daha çok kızlar rollerini karıştırmaya başladı diyebilirim.

Yani erkekleşiyor muyuz?

Çok çirkin bir cümle sevmedim. Erkekleşiyorsanız o vakit niye erkek arıyorsunuz? Bunlar trend laflar sakın medyanın,belki erkeklerin numarasına gelip kendinizi kandırmayın. Yok, öyle bir şey tam kadınsınız sadece yalnız yaşamanın verdiği bir güvenle her işi yapabileceğinizi zannediyorsunuz. Yapmayın siz kızsınız kız gibi davranın.

Kız gibi derken…

Kız gibi naif, kibar, kırılabilecek çok değerli bir taş edası ile durun. Hem ağırlığınızı gösterin hem de bu kadar güzel, kırılgan bir şeye el sürmekten çekinsinler. Sizi korumak, sevmek gerektiğini anlasınlar.

Hayat müşterek ben de öderim.

Bunu asla yapmayın. Kocanız ya da nişanlınız olmayan bir erkeği asla sırtlamayın. Hele ki bir yemeğe çıktın adam yok kartımı unuttum yok para almadım diyorsa o adamdan canavar görmüş gibi kaçın.

Unutmuş olamaz mı? Hayat müşterek değilmi?

Ne müşterek hayatı? Adam senin neyinle müşterek. Kocan mı? Mantığa bak böyle yapa yapa zaten… Bırakın biraz adamlar centilmen olsunlar. Senin peşinde koşup, hayatına girmeye çalışırken sana bir yemek ısmarlayamıyorsa, senden alıyorsa. O adamı bırak gitsin ya hayatı boyunca boyle olacaktır ya da o kadar çok kızla çıkıyordur ki artık ilk görüşmelerde para ödemek istemiyordur. O zaman bu adam ne istediğini bilmiyordur. Kaçin. Bu bir kadına saygıdır. Zamanı gelince zaten kadın bunu bir şekilde telefi eder. Bu kadar verici varlıklar olarak bundan hiç şüpheniz olmasın. İlişkiler de samimiyet ve ciddiliktir bunlar. Ben günübirlik ilişkilerden söz etmiyorum ciddi olması gerekenlerden konuşuyorum. Kabul görür veya görmez bu benim düşüncem.

Erkekler sizce kızların isteklerini kolayca yerine getirmeye başladılar mı?

Bilmem bu konu konuşuluyor mu? Kızlar ne istediğini biliyor mu, erkekler acaba bu kız ne ister diye düşünüyor mu? İlişkiler erkeklerin istekleri kızların bunu hemen yapması veya yapmaması etrefinda dönmüyor mu, bana mı öyle geliyor?

Acaba kızların önceliği evlilik, erkeklerinki eğlence mi?

Bak işte bir yanılgı daha… Nerden biliyorsunuz herkesin önceliğini? Kızların hepsi evlenmek istiyor, erkeklerin hepsi eğlence peşinde düşüncesinden vazgeçin. Şu an sorunumuz kaliteli, güzel ilişkilerin bile bitmeye yüz tutması. Evlilik doğal bir süreçtir, her şey yolunda giderse zaten bunu istersin. Önce seviyeli ilişkilerimizi geri kazanalım…

Peki, ne yapalım şimdi?

Hiçbir şey. Doğal olun. Sizi kullanmak isteyen adamlardan uzak durun. Klişelere inanmayın. “Güzelsin akıllısın ama ben henüz ciddi bir beraberliğe hazır değilim.” söyleminde ki adamlardan uzak durun. Madem hazır değilsin niye peşimden koşuyorsun?

Aşkınızdan hasta oldunuz ama adam ilgisiz yine bırak gitsin sen üstüne düştükçe şımaracak daha da uzaklaşacak bir geleceğin zaten olmayacak. Niye kendini hala küçük düşürmeye uğraşıyorsun. Zorla güzellik olmaz. Demek ki sana uygun biri değil.

Evli adam en tehlikelisi o macera peşinde heyecanlanırken sen ikinci kadın ve adamın lütfen verdiği kırıntılarla gençliğini heba edeceksin. Niye değer mi? Aşığım saflığını bırak o sana âşık olsa evli kalmazdı. Karısı boşanmıyor. Ailesi kabul etmiyor. Çocuklarını bırakamıyor. Toplum ne der? Bir sürü yalan ya senin ailenin utancı. Senin geleceğin. Senin ruh sağlığın. Ya senin annenin babanın kızı bak kim daha çok inciniyor.

Paniklemeyin, korkmayın bir yerlerde diğer yarın seni bekliyor ama sen gözünü kapatırsan gerçek aşkı da kaçıracaksın.

Kendi değerinizi bilin, saygınızı koruyun. Size bu şekilde davranmayanları hayatınıza almayın.

Bütün bunları yaparken şımarık olmayın, burnunuzu kaf dağından alın bir aşağı indirin. Erkeklerle âşık atmayın derim. Siz doğanın en güzel, en çok özelliğe sahip varlıklarısınız. Tanrı erkeği daha güçlü, kaslı, uzun yarattı ki sizi korusun, size baksın, sizi sevsin. Doğaya karşı gelmekten vazgeçin. GELİN HERKEZ EL ELE VERSİN ARTIK BU YABANCI ÜLKELERİN GELENEKLERİNE DUR DİYELİM TEKRARDAN SAYGI SEVGİ GÖRELİM OKUYAN OKUMAYAN ARKADAŞLARINA ANLATSIN KURTARALIM KIZLARIMIZI ARKADAŞLARIMIZI GELECEK NESİLLERİ ARTIK BAYANLAR ACI ÇEKMESİN ALDATILMALAR İHANETLER TERK EDİLMELERLE GELİN YARDIMCI OLALIM HERKEZE YENİ NESİLLEREDE
lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin paylaştıkça çogalır birbirimize yardımcı oluruz üye olmayan pek çok arkadaş okuyor bende bir zaman öyle okudum hadi bayanlar verin elinizi bir olalım

Son düzenleme:
''Sizi kullanmak isteyen adamlardan uzak durun. Klişelere inanmayın. “Güzelsin akıllısın ama ben henüz ciddi bir beraberliğe hazır değilim.” söyleminde ki adamlardan uzak durun. Madem hazır değilsin niye peşimden koşuyorsun?

Aşkınızdan hasta oldunuz ama adam ilgisiz yine bırak gitsin sen üstüne düştükçe şımaracak daha da uzaklaşacak bir geleceğin zaten olmayacak. Niye kendini hala küçük düşürmeye uğraşıyorsun. Zorla güzellik olmaz. Demek ki sana uygun biri değil.''

Bu paylaşımdakiler gerçekleri anlatıyor bir an içimde canlandı her şey.Paylaşım için teşekkürler. Haklısın,uygulama yönünde ilerliyorum (;

''Sizi kullanmak isteyen adamlardan uzak durun. Klişelere inanmayın. “Güzelsin akıllısın ama ben henüz ciddi bir beraberliğe hazır değilim.” söyleminde ki adamlardan uzak durun. Madem hazır değilsin niye peşimden koşuyorsun?

Aşkınızdan hasta oldunuz ama adam ilgisiz yine bırak gitsin sen üstüne düştükçe şımaracak daha da uzaklaşacak bir geleceğin zaten olmayacak. Niye kendini hala küçük düşürmeye uğraşıyorsun. Zorla güzellik olmaz. Demek ki sana uygun biri değil.''

Bu paylaşımdakiler gerçekleri anlatıyor bir an içimde canlandı her şey.Paylaşım için teşekkürler. Haklısın,uygulama yönünde ilerliyorum (;

saol kardeşim yorum içinde tşk ederim o kadar kişi bakmış yorum yapma zahmetinde bulunmamışlar burda yazanlar gerçekler herşeyin sonunda üzülen ağlayan acı çeken bizler deilmiyiz kaybolan giden insanlığımız kadınlık gururumuz deilmi ne için değermi bi sümüklü için değermi ne oldu yokmu koskoca 70 milyon hatta dünya nüfüsu içinde başka erkek.adam bizi aşağlar tmm deriz aldatır tamm deriz benden önce birile yattınmı der aşağlatıcı kelimeler kullanır tmm deriz gel der tmm deriz ver der tmm deriz.. bitii der yalvarırız nedir yaa bu kadarmı gurusuzuz öldükmü ya aşkından hayır demeyi neden bilmiyoruz korkuyoruz gidecek gelmiycek diyeee amann gelmezse gelmesin bee kıtlıkmı var değer vermiyorsa yol alsın gitsin. bende eşimi tanıdığımda hayır demeyi bilmiyordum oda üzdükçe üzüyordu kavga çıkarıyordum ama biliyordu affedeceğimi onsus olmıycamı uyanık napıyodu hayır diyodu ben böleyim böle kabul et adam kabul ettiriyordu kendini neden adam hayır demeyi biliyor ben 3 gün küs kalsamda kuyruğumu kıstırıp zırlaya zırlaya geri dönüyodum tabii kabullenmiş olarak. en son eşim uzakta ben sehir olarak uzaktaydık evlenme teklif etmişti buraya gelicen ama dedi istanbul 2 dünya bi araya gelse olmaz ben gelmem dedi peşin peşin söledi yani kabul edicen dio seve seve bende edemezdim bitmesini göze alıp dedim valla ya sen gelecen ya bu iş olmıycak dedim. eşimin istanbulda tanıdığı hiç kimse yok genede baktı olmıycak bu ciddi hayır dio geldi istanbula burda iş ev yeni bi hayat kurduk o zaman anladım hayır demek ne demek o günden beride uygularım olmuyorsa olmasın diyorum oda kabul ediyor fikrimi gerekirse ayrılığı bile göze alırım yani oda biliyor tamam diyen taraf o oluyor artık okuyan arkadaşlar yorum yapın rica ederim hayat paylaştıkça güzeldir ben bunları sizleri gelecek nesilleri düşündüğüm için yazdım yoksa işim yokmu burda vakit öldüreyim bir birimize faydamız olsun şuan belki bir arkadaşımız veya bir evladımız kullanılıyor bir kişiyi dahi kurtarsak güzel bir hayat mutlu evlilik yapmasını sağlasak ne mutlu bizlere benim ne çıkarım olacak yoksa banane kim ne yaparsa yapsın der gecerim duyarlı olalım hepimiz birbirimizin iyiliğini düşünelim

Adı üstünde tüketici toplumuz.Herşeyi tüketmeye alıştık.Ve gelinen nokta bu oldu.
örflerimiz,adetlerimiz, gelenek ve göreneklerimiz gericilik oldu artık.
Şimdi şurada bir arkadaşa ilk günden görüşmeye gitme, ( sadece oturup çay içme manasında söylüyorum) dur bakalım azıcık hemen basit kız olma desek işitmeyeceğimiz azar kalmaz cnm yaa.ne geri kafalılığımız kalır,ne dar bakış açımız:KK1:

yazıda bazı yerlere katılmakla beraber bazı şeylere katılmıyorum, mesela;

Kız gibi derken…

Kız gibi naif, kibar, kırılabilecek çok değerli bir taş edası ile durun. Hem ağırlığınızı gösterin hem de bu kadar güzel, kırılgan bir şeye el sürmekten çekinsinler. Sizi korumak, sevmek gerektiğini anlasınlar.

zaten kız gibi sessiz durduğumuz için bu kadar eziliyoruz ya. adam ne derse hakeret de etse sus, sineye çek. ne de olsa kadınız ya! hakkımızı savunmak için savaşmak bize yakışmaz. bu mantığa karşıyım. bazen sesimi yükseltmemiz gerekirse kavga da etmemiz gerekir. kadın gibi kibar ince lafları falan boş bunlar. zaman öyle bir hale gelmiş ki ancak bu dilden anlıyor çoğu insan. nerde o eski karşı tarafın hakkını savunan, onu kırmaktan çekinen ahlaklı insanlar, çok az! madem öyle kendimizi korumayı öğrenmemiz gerek. erkeğin bizi korumasını beklemek yerine biz kendi hayatımızı devam ettirmeyi ve kendimizi korumayı öğrenmeliyiz. ancak böyle bir insan olarak değer görür ve seviliriz...

cok guzel bır yazı olmus ellerıne saglık arkadasım ah bıde uygulayabılsek hersey belkı daha ıyı olacak ama yok ıste uygulama asamasına gelınce tıkanıp kalıyoruz ben sahsen oyle konusuyorum konusuyorum bıse olunca yelkenler forraaaaaa oluyor o zmn kendıme cok kızıyorum ama yapmamak lazzım sımdılerde ıse hep kendıme dıyorumkıı yenı bıten bı ılıskım oldugu ıcın hep tekrarlıyorum bunu sımıdye kadar o yoktu o olunca ne oldu hep aklında soru ısaretlerı ve acabalarla dlasıyordun sımdı yok hayatında onsuzda yasıyordun ve yasamaya devam edeceksın hatta daha ıı yasayacaksın aklında acabalar yok ve hep dıyorumkı gorelım mevlam neyler neylerse guzel eyler...

Adı üstünde tüketici toplumuz.Herşeyi tüketmeye alıştık.Ve gelinen nokta bu oldu.
örflerimiz,adetlerimiz, gelenek ve göreneklerimiz gericilik oldu artık.
Şimdi şurada bir arkadaşa ilk günden görüşmeye gitme, ( sadece oturup çay içme manasında söylüyorum) dur bakalım azıcık hemen basit kız olma desek işitmeyeceğimiz azar kalmaz cnm yaa.ne geri kafalılığımız kalır,ne dar bakış açımız:KK1:

valla arkadaşım arkamızdan veya onların arkasından opu denmesindense varsın geri desinler öyle geri bilmemne diye diye toplumun bayanları olarak sürünüyoruz değer kalmadı bayanlara bizim diyceğimizi erkekler demeye başladı aman giderse gitsin dışarda çok var diye oysa herkez zor kadın olsa evli nişanlı sevgilisi olan bir erkeğe bakmak utanverici olarak anılsa gurulu olsa azcık kadınlarımız kızlarımız her erkek bence elindekinin değerini bilir ve kaybetmekten korkardı şimdi ucuz 3-5 günlük aşklar evlilikler ağlayan gene bizler bir kadının düşmanı gene bir kadın düşünün bir kadını gene elinden sevgilisini alan gene bir kadın bu kadar basitleştiriyoruz kendimizi hiç demiyorlarki bigünde aynını başka kadın bana yapar ister geri desinler ben sölerim herkeze

yazıda bazı yerlere katılmakla beraber bazı şeylere katılmıyorum, mesela;

zaten kız gibi sessiz durduğumuz için bu kadar eziliyoruz ya. adam ne derse hakeret de etse sus, sineye çek. ne de olsa kadınız ya! hakkımızı savunmak için savaşmak bize yakışmaz. bu mantığa karşıyım. bazen sesimi yükseltmemiz gerekirse kavga da etmemiz gerekir. kadın gibi kibar ince lafları falan boş bunlar. zaman öyle bir hale gelmiş ki ancak bu dilden anlıyor çoğu insan. nerde o eski karşı tarafın hakkını savunan, onu kırmaktan çekinen ahlaklı insanlar, çok az! madem öyle kendimizi korumayı öğrenmemiz gerek. erkeğin bizi korumasını beklemek yerine biz kendi hayatımızı devam ettirmeyi ve kendimizi korumayı öğrenmeliyiz. ancak böyle bir insan olarak değer görür ve seviliriz...

yazıyı parça barça alma sessizliğini kibar nazik ol diyor ama ödünde verme diyor sessiz kalıp her şeye tamam deme diyor tekrar oku anlıycan

cok guzel bır yazı olmus ellerıne saglık arkadasım ah bıde uygulayabılsek hersey belkı daha ıyı olacak ama yok ıste uygulama asamasına gelınce tıkanıp kalıyoruz ben sahsen oyle konusuyorum konusuyorum bıse olunca yelkenler forraaaaaa oluyor o zmn kendıme cok kızıyorum ama yapmamak lazzım sımdılerde ıse hep kendıme dıyorumkıı yenı bıten bı ılıskım oldugu ıcın hep tekrarlıyorum bunu sımıdye kadar o yoktu o olunca ne oldu hep aklında soru ısaretlerı ve acabalarla dlasıyordun sımdı yok hayatında onsuzda yasıyordun ve yasamaya devam edeceksın hatta daha ıı yasayacaksın aklında acabalar yok ve hep dıyorumkı gorelım mevlam neyler neylerse guzel eyler...

saol canım benim güzel arkadaşım inan kaybeden sen deilsin belki giderek iyilik yapmıştır sana. bir şey olmuyorsa RABBİm daha iyisini daha hayırlısını nasip ettiğinden kapamıştır o kapıyı öyle düşün her şerde bir hayır vardır sakın üzülme hep kendine ben güçlü bir kadınım diye telkinde bulun yere sağlam baski yıkamasınlar

yazıyı parça barça alma sessizliğini kibar nazik ol diyor ama ödünde verme diyor sessiz kalıp her şeye tamam deme diyor tekrar oku anlıycan

hayır gayet doğru anladım, öncesinde de aynı şey yazılıyordu bkz;

Yani erkekleşiyor muyuz?

Çok çirkin bir cümle sevmedim. Erkekleşiyorsanız o vakit niye erkek arıyorsunuz? Bunlar trend laflar sakın medyanın,belki erkeklerin numarasına gelip kendinizi kandırmayın. Yok, öyle bir şey tam kadınsınız sadece yalnız yaşamanın verdiği bir güvenle her işi yapabileceğinizi zannediyorsunuz. Yapmayın siz kızsınız kız gibi davranın.

Kız gibi derken…

kalın yazılan yerde herşey açıkça belli. yazar açıkça ''erkekler sizi korumalı, siz tek başınıza yaşayamazsınız, kız gibi olun...vs'' laflar etmiş. bu yazıda sorgulanacak çok şey var ama anlaşılan siz herşeyini kabul etmişsiniz ve üzerinde konuşmak da rahatsız ediyor sizi. önemli olan birşyleri sorgulamadan kabul etmek değil, gerçek hayata uygunluğuna bakmak bence. ben bir erkekle tek başıma yaşamaktan korktuğum için beni korusun sevsin diye beraber olursam bu ilişki baştan sakat başlar zaten.

saol canım benim güzel arkadaşım inan kaybeden sen deilsin belki giderek iyilik yapmıştır sana. bir şey olmuyorsa RABBİm daha iyisini daha hayırlısını nasip ettiğinden kapamıştır o kapıyı öyle düşün her şerde bir hayır vardır sakın üzülme hep kendine ben güçlü bir kadınım diye telkinde bulun yere sağlam baski yıkamasınlar

saol canım benım eet ole dıyorum hep ıcımden ben güçlü bırıyım ve hıc uzulmeyecegım tabıkı hersey onu hatırlatıyor ama yok umursamıyacagım ıcım acıyor ama gececk hepsı ve ben bu durumdan ders alarak daha saglam atacagım adımlarımı...destegın ıcın cok saoll

Toplum olarak arada kaldığımızı düşünüyorum. Ne doğulu ne batılı..Kadınlar da erkekler de ne istediğini bilmez oldu.

hayır gayet doğru anladım, öncesinde de aynı şey yazılıyordu bkz;

kalın yazılan yerde herşey açıkça belli. yazar açıkça ''erkekler sizi korumalı, siz tek başınıza yaşayamazsınız, kız gibi olun...vs'' laflar etmiş. bu yazıda sorgulanacak çok şey var ama anlaşılan siz herşeyini kabul etmişsiniz ve üzerinde konuşmak da rahatsız ediyor sizi. önemli olan birşyleri sorgulamadan kabul etmek değil, gerçek hayata uygunluğuna bakmak bence. ben bir erkekle tek başıma yaşamaktan korktuğum için beni korusun sevsin diye beraber olursam bu ilişki baştan sakat başlar zaten.

güzel arkadaşım erkekleşiyormusunuz diyor bayanlar erkekleşiyor artık çıkma teklifini beraber olma teklifinide bayanlar yapmaya ve hesap ödeme bilmemneleride bayanlar yapmaya başladı hatta erkek gibi küfr eden bayanlar var yani bayan nazik kibar çıtkırıldım değer verilecek bir madendir erkekse ona değer verecek nasılki bir değerli madene değer verir korur kollar tepesinde gezdirirse kadınıda öle değerli
bir maden gibi davranmalı ama şunki beraberlikler ilişkiler 3-5 günlük değersiz görüyorlar kadınları çok afedersin beraber olunacak obje olarak görülmeye başlandı kadınlar 2 seni seviyorum aşkım kelimesi bir bayanı yataga atmaya herşeye evet dedirtmeye yeter oldu (Siz doğanın en güzel, en çok özelliğe sahip varlıklarısınız. Tanrı erkeği daha güçlü, kaslı, uzun yarattı ki sizi korusun, size baksın, sizi sevsin.)diye diyor seni korumadıktan sevmedikten sonra ne için beraber olmayı düşünüyorsun anlayamadım zevk içinmi 3-5 dk zevk içinmi beraber olucan aynı evde yaşıycan bir erkekle tek başıma yaşamaktan kastın bumu böle düşünürsen üç beş gün sonra tekmeyi vuruyorlar sonra ağlayarak çare arıyosun sanırım yazıdakileri anlayamıyorsun yada farklı anlıyorsun hem kibar hem ağır ol diyor bir bayan gibi kibar olup erkek tavırlarına bürünmemek ağır olmak ben değerliyim bana aşağlık muamelesi yapamazssın sınırlarım var sınırlarımı gecemezsin diye kuralların olması hayır demeyi bilmek anlamında bilmem anlatabiliyormuyum yada anlamayan varmı böle hayat senin arkadaşım ben sadece üzerime düşen görevi yaptım sonunda üzülen ben olmıycağıma göre atacağı adımı herkez iyi bilir

Son düzenleme:
Toplum olarak arada kaldığımızı düşünüyorum. Ne doğulu ne batılı..Kadınlar da erkekler de ne istediğini bilmez oldu.

evet arkadaşım çok haklısın ne istediğini bilmedikçe arsızlaşıp dahada ilerisini istemek oldu sanırım ama çok ilerde büyü bozuluyor ilerde gözyaşıyla karşılaşıyor insanlar altın yumurtlayan tavuğu kesmek gibi hüsrana uğramak

güzel arkadaşım erkekleşiyormusunuz diyor bayanlar erkekleşiyor artık çıkma teklifini beraber olma teklifinide bayanlar yapmaya ve hesap ödeme bilmemneleride bayanlar yapmaya başladı hatta erkek gibi küfr eden bayanlar var yani bayan nazik kibar çıtkırıldım değer verilecek bir madendir erkekse ona değer verecek nasılki bir değerli madene değer verir korur kollar tepesinde gezdirirse kadınıda öle değerli
bir maden gibi davranmalı ama şunki beraberlikler ilişkiler 3-5 günlük değersiz görüyorlar kadınları çok afedersin beraber olunacak obje olarak görülmeye başlandı kadınlar 2 seni seviyorum aşkım kelimesi bir bayanı yataga atmaya herşeye evet dedirtmeye yeter oldu (Siz doğanın en güzel, en çok özelliğe sahip varlıklarısınız. Tanrı erkeği daha güçlü, kaslı, uzun yarattı ki sizi korusun, size baksın, sizi sevsin.)diye diyor seni korumadıktan sevmedikten sonra ne için beraber olmayı düşünüyorsun anlayamadım zevk içinmi 3-5 dk zevk içinmi beraber olucan aynı evde yaşıycan bir erkekle tek başıma yaşamaktan kastın bumu böle düşünürsen üç beş gün sonra tekmeyi vuruyorlar sonra ağlayarak çare arıyosun sanırım yazıdakileri anlayamıyorsun yada farklı anlıyorsun hem kibar hem ağır ol diyor bir bayan gibi kibar olup erkek tavırlarına bürünmemek ağır olmak ben değerliyim bana aşağlık muamelesi yapamazssın sınırlarım var sınırlarımı gecemezsin diye kuralların olması hayır demeyi bilmek anlamında bilmem anlatabiliyormuyum yada anlamayan varmı böle hayat senin arkadaşım ben sadece üzerime düşen görevi yaptım sonunda üzülen ben olmıycağıma göre atacağı adımı herkez iyi bilir

demek istediğinizi anladım. söylediklerinize katılıyorum, yalnız yazarın o sözünü farklı yorumladım ben....

demek istediğinizi anladım. söylediklerinize katılıyorum, yalnız yazarın o sözünü farklı yorumladım ben....

bak güzelim yazar bir bayan ve bayanların yanında onların kötülüğü için bişey demiyor herşey sonuçta ağlamammamız üzülmememiz gerektiği için gerektiği gibi eskiden nasılsa öyle olmasını anlatıyor eskileri bir düşün eski aşkları nerde ayrı ev tutacak oturacak hee gidip orda burda öpücek yok öle şeyler kadınlar çeşme başlarında 2 dk görüp konuşabilirmiş yada 2dk bakkala giderken ama nasıl koşarmış o erkekler peşlerinde hint kumaşı gibi gelemem çıkamam annem kızar babam görür diye. eskilerde erkeklerde bi koruma güdüsü varmış mahalleye yabancı erkek giremezmiş hele mahaledeki kıza laf atacak arkadaşlık teklif edecek yanmış o erkek mahalenin kızını kendi bacısı gibi korurmuşlar onun namusunuda öle şimdi karşı komşuya güven yok adamın akrabası karşı komşusu tecavüz ediyor işte böle duruma geldi maleesef ülkemiz ve adet töreler buna dur demek lazım hepimizin ya evladı var ya ilerde olacak kim ister kızna yan gözle bakılsınsın tenha köşelerde sıkıştırılıp bilmemne yapılmak istensin

bak güzelim yazar bir bayan ve bayanların yanında onların kötülüğü için bişey demiyor herşey sonuçta ağlamammamız üzülmememiz gerektiği için gerektiği gibi eskiden nasılsa öyle olmasını anlatıyor eskileri bir düşün eski aşkları nerde ayrı ev tutacak oturacak hee gidip orda burda öpücek yok öle şeyler kadınlar çeşme başlarında 2 dk görüp konuşabilirmiş yada 2dk bakkala giderken ama nasıl koşarmış o erkekler peşlerinde hint kumaşı gibi gelemem çıkamam annem kızar babam görür diye. eskilerde erkeklerde bi koruma güdüsü varmış mahalleye yabancı erkek giremezmiş hele mahaledeki kıza laf atacak arkadaşlık teklif edecek yanmış o erkek mahalenin kızını kendi bacısı gibi korurmuşlar onun namusunuda öle şimdi karşı komşuya güven yok adamın akrabası karşı komşusu tecavüz ediyor işte böle duruma geldi maleesef ülkemiz ve adet töreler buna dur demek lazım hepimizin ya evladı var ya ilerde olacak kim ister kızna yan gözle bakılsınsın tenha köşelerde sıkıştırılıp bilmemne yapılmak istensin

evet eskiden farklıydı şimdi farklı. evlilikler çok değişti...bakalım biz nasıl yürütecez...

aşkı basit yaşayan birçok insan var.bazı değerleri evlilikten önce yaşayanların kendi fiki ama malaesef erkekler de evlenecekleri zaman böyle insanları istemiyolar.ben gerçekten çok masumca yaşadım ilişkimi ama nedense eve akşam geç gidemem bazı sorumluluklar yüzünden bunaldı biraz ve terkedildim.bu da ayrı bidurum tabi.ama zamanla o da anladı böyle saf temiz sevgiler çok nadir.kimse yerimi tutmuyor.kızlar için bi nebze ama erkekler için de evlenilecek kız bulmak bu devirde inanın çok zor...bu yaşanılanların altında yatan tek şey var o da iman eksikliğidir bence.Allahtan korkan bi insan zaten evlilik öncesi birşeyler yaşamaz..

güzel bir yazı yazanın eline sağlık.. Erkekleri bu hale getiren biz kadınlarız...onları şımartanda bizleriz...onları doğuran büyütende bizleriz..Herşey bizde biterken.. yani cevap arka cebizmizdeyken biz sorumuzu sürekli soruyoruz.Kısaca Biz kadınlar kendimize çeki düzen vermeliyizki...DOğurup büyüttüklerimizde düzene uluşasın.

X