Erkek tarafının nişanda takı takmaması

Haklısın tatlım. İnan bana, sadece burada dile getiriyorum butür sorunları. Ne nişanda olanlar, ne de düğünde olacaklar için üzemem nişanlımı. Onun bir suçu yok, büyükler yapıyor ne yapıyorlarsa. :)
Aynen canim... inan hic gozumde yoktu simdikiler acikgoz uyanik taa nere kadar sonuclar husran.. sen onune bak mutlu olamaya bak allah yolunu acik etsin hakkinda hayirlisi olsun...

İşte tatlım, kimse bu mantığı eleştirmiyor, ama direkt 'paragöz' olduğuma karar verilebiliyor. Bazı insanların bakış açısına hayranım. :)

Valla paragozlukle alakası yok bana gore ayıp takilmamasi. Dugunde de kiz tarafi bisey takmayinca laf etmezler sanki. Kaldi ki benim bazi yakinlarim beyaz esyalarimi falan aldigi icin ayrica taki istemedim nikahta, bu sorgulandi mesela Karşı taraftakilerden.

Valla paragozlukle alakası yok bana gore ayıp takilmamasi. Dugunde de kiz tarafi bisey takmayinca laf etmezler sanki. Kaldi ki benim bazi yakinlarim beyaz esyalarimi falan aldigi icin ayrica taki istemedim nikahta, bu sorgulandi mesela Karşı taraftakilerden.

Biz kız tarafı olarak, üstümüze düşen her şeyi yaptık canım. Yapmasaydık onlarda belki laf ederlerdi, ama biz etmedik, etmeyeceğiz. Beyaz eşyalarımı alsaydı akrabalarım, ben de istemezdim senin gibi. Yapacakları katkının en iyisini yapmışlar zaten, niye takı taksınlar ki, takının amacı katkı değil mi? İyi ki istememişsin. Doğru olanı yapmışsın ama bu doğru onların hiç işine gelmemiş. :) Gelmez ki.

Ne kadar tatlisin olgunsun canim yaa. Insallah cok mutlu ol omrun boyunca

:KK23::KK23: teşekkür ederim. Ama gerçekten öyle. Biz ayrıldık diye kötüleyemem ki. Sonuçta iyi ya da kötü yaşanmışlıklar var. Uyuşamadık. Allah gönlüne göre verir umarım. Siz de çok mutlu olun. Çok gururlandırdı beni mesajınız.:KK5::KK60:

Ya iki insan birbirini seviyor hayaller kuruyor aynu evi paylaşmak istiyorken nişanda düğünde takı muhabbeti tuhaf geliyor bana kaçıncı konu bu aralar. Takacaklar mı takmayacaklarsa neden,ne takacaklar, kaç tane olacak vs. Oysa takarlarsa da takmazlarsa da onların şerefinden. Ben ne nişanda ne de düğündr ne takacaklar merak etmedim çok iyi ni aileye evlendim nişan için alyans saat bikaç birşey almışlar farklı şehirdeydik evde unutmuşkar telaşla sorun etmedim. Düğünde onlarla sadece iki bilezik bi inci set taktılar durumunuz iyi bu kadar mı takıyorsunuz demrdim elalem laf diyecekse onlata der asla o konulara girmedim takıyla mı mutluluk olacak 7.5 senedir evliyim çokta mutluyumm buna takılıp huzursuzluk çıkarsam belki olmazdı. Ne ayrılıklar yaşanıyor bu yüzden boş yere takı filan nedir ki ya.

Merhaba herkese. Sorum çok kısa ve net. Erkek tarafının nişanda takı takmaması normal mi yoksa erkek tarafı adına utanç verici bir durum mu? Böyle bir adet var mı gerçekten? Varsa, sebebi ne?

Nişanı böyle geçen arkadaşların yorumlarını özellikle beklesem de, diğer arkadaşların düşüncesini de merak ediyorum. Dışarıdan nasıl görünüyor, bunu bilmek adına.

Tabi ki takı takılır. Erkek set takar ailesinin durumu da iyiyse kv ya da kp bilezik takar. Takmayan da oluyor tabi biraz maddiyata bağlı. Ama en azından erkek bir set takmalı

Ya iki insan birbirini seviyor hayaller kuruyor aynu evi paylaşmak istiyorken nişanda düğünde takı muhabbeti tuhaf geliyor bana kaçıncı konu bu aralar. Takacaklar mı takmayacaklarsa neden,ne takacaklar, kaç tane olacak vs. Oysa takarlarsa da takmazlarsa da onların şerefinden. Ben ne nişanda ne de düğündr ne takacaklar merak etmedim çok iyi ni aileye evlendim nişan için alyans saat bikaç birşey almışlar farklı şehirdeydik evde unutmuşkar telaşla sorun etmedim. Düğünde onlarla sadece iki bilezik bi inci set taktılar durumunuz iyi bu kadar mı takıyorsunuz demrdim elalem laf diyecekse onlata der asla o konulara girmedim takıyla mı mutluluk olacak 7.5 senedir evliyim çokta mutluyumm buna takılıp huzursuzluk çıkarsam belki olmazdı. Ne ayrılıklar yaşanıyor bu yüzden boş yere takı filan nedir ki ya.

Canım, biz hiç lafını etmedik onlara. Etmeyiz de. Ben burada arkadaşlarla munazara yapıyorum, oralarda işler nasıl yürüyor öğrenmek anlamında. Yoksa kimsenin 'illa takın bu evlilik olmaz' dediği zaten yok. :)

biraz da erkek tarafının maddi durumuna bağlı. bir arkadaşım durumu iyi biriyle nişanlandı. epey bir takı takıldı çevremizde pek görmedik. kalın bir set 3 kardeşler her kardeş ve kv bilezik taktı trabzon burması. biraz ailenin durumuna ve adetlerine göre değişiyor.

Canım diyorum ya, biz hem nişanda hem düğünde taktık bu zamana kadar. Onlarca düğünde böyle oldu. Demek ki insanlar böyle düşünüyormuş biz bunu benim nişanımda anladık. İnsanları kimsenin bir şeye mecbur bıraktığı yok, bu konuyu onlarla konuşmadık bile. Nişanda takmamızın sebebi, kız ailesine yardımdır bizlerde. Kız ailesi o kadar masraf yapıyor sonuçta, küçük bir katkıdır. ama siz de anlamadan yazmak için yazmışsınız yine.
Yazmak icin yazmadim... Sacma buluyorum... Yardim icin diyorsunuz iyi hosta... Yapa bilen var yapamayan var... Kiz tarafi taktiysa iyi iste kiz ailesine yardim... Erkek tarafida dügünde takar erkek tarafina yardim... Hem nisanda hem dügünde taki takip kendilerine tek dügün yapip bikere taki gelmesi hos degil... O yüzden en mantiklisi her iki tarafinda dügünde taki yapmasi... Kiz tarafi zaten genelde altin takar geline kalsin diye erkek tarafida para dügüne yardim olsun diYe... Nisani takilara güvenipte yapmak normal degil, yapa biliyorsan eglenceyi yaparsin, anne babalar takarsa bisey takar ama davetlilerden beklemek sacma, evlilikte bitebilir evet ama nisan bi tanisma asamasidir ailelerin ve daha kolay bozula bilir, taki takanlarin takisida bosa gider, yazik degilmi...:KK14:

Ayrica yöreye görede degisir, mesela bizde nisanda (büyükte olsa kücükte olsa) damatin anne babasi belirli taki takar ama nisandan sonra o taki onlara geri verilir ve dügünde onlari üstüne dahada ekleyip bidaha takarlar...:KK14:

Merhaba herkese. Sorum çok kısa ve net. Erkek tarafının nişanda takı takmaması normal mi yoksa erkek tarafı adına utanç verici bir durum mu? Böyle bir adet var mı gerçekten? Varsa, sebebi ne?

Nişanı böyle geçen arkadaşların yorumlarını özellikle beklesem de, diğer arkadaşların düşüncesini de merak ediyorum. Dışarıdan nasıl görünüyor, bunu bilmek adına.
Nişan atılırsa zarara girmemek adına takmazlar.
Bizde de kız tarafı takmaz erkek tarafı takar mesela.

Ayrica yöreye görede degisir, mesela bizde nisanda (büyükte olsa kücükte olsa) damatin anne babasi belirli taki takar ama nisandan sonra o taki onlara geri verilir ve dügünde onlari üstüne dahada ekleyip bidaha takarlar...:KK14:

Teşekkürler.

bizim adetlerimizde nişanda bir çift bilezik söz yüzügü ve alyans takılır.. istenirse bir çif t küpe alınır.set ingiliz falan ne takılacaksa düğünde takılır.. ama isteyen nişandada takabiliyor o yuzden bizim buralarda çok göze batmaz yani

tabi bayramlarda özel günlerde hediye olarakta altın gelir ya bir yüzük ya bilezik ya kolye vs.. ne denk gelirse artık.

Geçtiğimiz hafta bir arkadaşın nişanına gittim biraz geç kaldım takının sonuna yetiştim baktığımda şaşırdım o ne ya Kızın üzerinde az buçuk para birkaç çeyrek vardı
Yerime geçtim kızkardeşine dedim ne oluyo oda dedi bunların adette Nişanda Takı olmazmış Allaallah o nebiçim iştir ya dedim ayıp pişkin pişkin oturdular oynamaya gelincede alan bırakmadılar
Tuhaf valla gelin aldılar az bi zahmete gireylermiş valla bana tuhaf geldi

X