Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
slm arkadaşlar nasılsınız ben bayadır girmiyorum kk ye ama arad bakıyodum kafamı rahatlatmak için biraz uzak kalayım istedim ama dayanamadım
ve bu dönem içindeeşime iki kez spermiogram tahlili yaptırdıkilki kötüydü ama sanırım ikincisi iyi drlrla görüşemedik her ikisindede şans işte.sizlere yazmak istiyorum ve bende aranıza katılmak istiyorum

EŞİMİN İLK TAHLİLİ
KISA YAZICAM ANLARSINIZ ZATEN

PERHZ:4 GÜN
REAKSİYON(PH)7,9
VİZKOZİTE:NORMAL
EJAKÜLASYON:5.5 ML
SPERM SAYISI:3000
HIZLI İLERİ HAREKET:%44
YAVAŞ%8
ZAYIF%3
KIMILDANMA%2
HAREKETSİZ%43
MORFOLOJİ NORMAL %82
BAŞ%11
KUYRUK%7

VE 2 AY SONRA YAPILAN TAHLİL

RAKS(pH):7.5
VİZKOZİTE AKIŞKAN
EJEKÜLASYON 3,6ML
1CC DEKİ SPRM MİKTARI 41000 MİLYON
MİKROSKOPİ 6-8
NORMAL HAREKETLİ 1/2 %60 1 SAAT SONRA %50
PATOLPJİK HAREKETLİ %25 '' ''' %20
HAREKETSİZ %15 1 SAAT SONRA %30
MORFOLOJİ NORMAL%55
BAŞ%35
KUYRUK%10
sizce değerler nasıl

Canım değerler gayet iyi. Bir sorun göremedim. Doktor da göremeyecektir. Hoşgeldin. Gel bize sohbet edelim ama listemize katılacak durumun yok canım. Normalin de üstünde değerler. :dance::dance::dance: Maşallah.. a.s.

iyiyim bende canım.klasik hafta sonu.
temizlik manyağı oluyrm hafta sonları.sonrada harap ve bitap:1no2:arada mola verip bol bol burdakileri okudum amayerimseniben

Canım çok yorma kendini. Sen çalışan bir bayansın. Yap ama çok da bitirme kendini. a.s. Her yer pırıl pırıl olmuştur şimdi.

canım lifeksiyon 60 dak
ph 8
sayım 198.9 m.ml
toplam motil yüzde 50
prograsif motiyüzde 28
ejakülat hacmi ml 2
mikroaglütasyon yok
yuvarlak h.m.ml yok
vibalite

kruger kriterlerine göre
normal 21
uzmamış yok
incelmiş yok
baş
mikrosefal yok
makrosefal 3
duplike yok
irregüler kontur 13
akrozom 25
akrozomsuz 1
litik formlar yok
sitoplazmik artık 22
açılaşma 5
kuyruk
kısa yok
kıvrık 10 çift yok
yok yok
globozoospermi yok canım bu tıptan dün aldığım sonucun tamamı iyice degerlendirin bkalım

olsun yinede katılmak istiyorum çünkü eşimde varikosel amelyatı oldu 1 sene önce ben geçtiğimiz aralık ayında hamiş kalmıştım ama daha kalp atışını duyamadan düştü bebeğim
7 8 aydır beklemedeyim şimdi bu saatten sonra artık sanki bebek düşüncesin bizim için yeni başladı
artık kısmet rabbim ne zaman yüzümüzü güldürecek heyecanla beklemekteyim benide ekleyin adetlerim düzenli ayın 20 sinde adet tarihim yani 20 ağustos

canım öncekilerde morfolofide yüzde 24ile 30 arasındaydı ileri hareketyüzde 16ydı.
yoplam hareket yüzde 34 ile 46 arsındaydı.spermlerde sayı ise 99 -74-ve 108 di.

canım öncekilerde morfolofide yüzde 24ile 30 arasındaydı ileri hareketyüzde 16ydı.
yoplam hareket yüzde 34 ile 46 arsındaydı.spermlerde sayı ise 99 -74-ve 108 di.

vibalite 1 olacak yazmamışım

Canım dediğim gibi başka bakılacak bir durum yok. iltihap yok , ph'ı güzel. lifeksiyon da güzeş. öncekilere göre çok iyi. her değerlerle normalin üstünde. kötü herhangi bir durum yok. kruger morfolojisi çok sert olduğundan %21 çıkmıştır. WHO'ya göre %80'e tekabül eder. Çok çok iyi. Biliyorsun bizim %2 morfoloji.. Hem 198 milyon sanırım ml'deki. toplam değil. m. ml yazıyor orda. doktor sayı hakkında bişi dedi mi.. 396 milyon olabilir toplamı o ml'deki ise..Sigara içmiyordu di mi canım? Tekrar maşallah diyorum. Çok sevindim canım. Güzel bir haber aldık bu gece.. :hooray::hooray::hooray:

Tamam canım. Madem varikosel ameliyatı olmuş eşin , düzelmelerden biri olarak seni de listemize ekleyelim. Soruna ne yazıcaz? Sorun yok gibi maşallah. :içelim: Uyguladığınız bir kür var mı canım şimdilerde eşin için. Vitamin takviyesi falan..?

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

demiray---26 Temmuz---Sayı ve Hareket---Tüp Bebek Raporu Çıkacarak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçiboynuzu kürü,Domates Çorbası,Folik Asit,Sigara içmiyor
belinay82---27 Temmuz---Sayı,Hareket,Morfoloji sorunu vardı Varikosel Ameliyatının 3. ayında sonuçlarının düzeldiğini gördüler(Mayıs ayında)---Keçiboynuzu yemişti,Sigara içimiyor
desertrose---29 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan---???
heja---30 Temmuz---Hareket---Temmuz'da tedaviye başlayacak(Doğal yoldan bir çocuğu var)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
vavelya---3 Ağustos---Azosperm(Kışın mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Keçiboynuzu pekmezi,ballı karışım,çakşır suyu
OcerenO---3 Ağustos---Sayı---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü
Rosem---6 Ağustos---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
****ÜsLuB****---6 Ağustos---Kriptoozospermi---Doğal yoldan---Çakşır suyu,havuç suyu,keçiboynuzu kürü,48 hours(kahve),çinko,ginseng,fındık,fıstık,badem(sigara içmiyorlar)
oztun---7 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(Eylül'de aşılama yaptıracaklar)---Klomen,Keçiboynuzu yiyiyor
olymposss---7 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboy.kürü,E vit.
wavy---7 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan---Keçiboynuzu pekmezi,E vitamini
karamelli neskafe---7 Ağustos---Sayı , Hareket , Morfoloji---Doğal yoldan-Eylül'de 2. Tüp Bebek Deneyecekler(1 başarısız Tüp Bebek)---Keçiboynuzu kürü,Vitamin desteği
elfide---8 Ağustos---Morfoloji---1. Aşılama(4 yumurtlama tedavisi başarısız)---???
nuriye---9 Ağustos sonuç---Azosperm(Tese'de sperm bulundu,hem de donduracak kadar):hooray:---(Dua edin arkadaşlar)1. Micro Denemesinde---Sigara içmiyorlar
haci78---9 Ağustos---varikosel(ameliyat oldu)---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü,ballı cevizli fındıklı karışım
NEŞELİ:))---9 Ağustos---Hareket (Varikosel)---Doğal yoldan(1 aşılama iptal oldu sebep fazla folikül gelişmesi)---Keçi boynuzu kürü 3 ay içildi ve bırakıldı,E vitamini,Çinko hapı
PURPLEMOON---9 Ağustos---Hareket---Doğal yoldan---Keçi Boynuzu
derendeniz---10 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan-Ekim'de Tüp Bebek(2 başarısız aşılama)(pko)---Polivitamin,Keçiboynuzu kürü,Sigara içmiyorlar
yiğit-yağmur---12 Ağustos---Hareket ve Sayı---Doğal yoldan (1 aşılama başarısız)---Mone,Larginine
gülsu---12 Ağustos---Hareket---Doğal yoldan---keçiboy.pekm.,klomen
ebgün---13 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---???
sünger53---14 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine
Melih---14 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
nix---15 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan---Fındık,fıstık,keçiboynuzu,bal
melek23---16 Ağustos---Azosperm(Dua edin arkadaşlar)---Doğal yoldan(1 Tüp Bebek başarısız)---???
latifeelif---16 Ağustos---Sayı ve Hareket (varikosel)---1. Aşılama (1 Ağustos'da oldu)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
aymes---17 Ağustos---Sayı ve Hareket---Ocak'ta varikosel ameliyatı oldu---Doğal yoldan---3 ay klomen kullandı
BEYAZ MELEK---18 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan(Klomen)---Hiçbirşey kullanmıyor
BTRKLC---19 Ağustos---Hareket---Ağustos'da Tüp Bebeğe başlayacaklar(2 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
artık umutsuz---19 Ağustos---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Doğal yoldan---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
vesta---19 Ağustos---Sayı,Hareket---Doğal yoldan---Hiçbirşey kullanmıyor
bedef---20 Ağustos---1 sene önce varikosel ameliyatı oldu(Değerler iyileşti)---Doğal yoldan(1 düşük var]---???
osetya2007---21 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(Tüp bebek düşünüyorlar)---???
nevrosky---21 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
fokurfokur---23 Ağustos---Hareket ve Morfoloji(Varikosel başlangıcı)---4. Aşılama iğneyle(3 aşılama başarısız hapla)---klomen,keçiboy. kürü---Son aşılamada verilen spermde gelişme var :hooray:
ZAMBAK3---23 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Vitamin Takviyesi,bal,fındık,fıstık,ceviz
KİBRİYA---23 Ağustos---Hareket---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Şu an birşey kullanmıyor
dersim_78---24 Ağustos---Azosperm(Mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Hiçbirşey kullanmıyorlar
gozdem---25 Ağustos---Hareket---Doğal yoldan---Antibiyotik (cipro) , E vitamini , C Vitamini takviyesi
rabiş---26 Ağustos---Varikosel(8 Temmuz'da ameliyat oldu)---Doğal yoldan(2 başarısız tüp bebek)(pko)---???
mekselina86---26 Ağustos---Sayı,Hareket(Varikosel)---Doğal yoldan---Keçiboynuzu kürü
Beyzanur-hh---Meni Kanallarında tıkanıklık---Ağustos sonu Tüp Bebek---Tüp Bebek---Hiçbirşey kullanmıyor
ealsnas---Sayı,Hareket,Morfoloji---Ağustos başında transferi olacak---1. Tüp Bebek Denemesinde---Hiçbirşey kullanmıyor
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 aşılama başarısız)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
fidulya---???---Oliastenzoospermi(Varikosel ameliyat oldu Haziran sonu)---Doğal yoldan---Bal,ceviz,kuru üzüm,erik kurusu,bol meyve
Aysimaa80---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
hulya35---???---Sayı , Hareket , Morfoloji (Tüpler tıkalı)---Doğal yoldan(Eylül'de tüp bebek veya laparoskopi)---İncir zeytinyağı karışımı
esila@mısra---???(Tatilde)---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan---Pharmaton,Evicap,keçiboy.kürü,keçiboy.pekmezi,selenyum,demir dikeni ekstrası,arısütü
cano77---???(Tatilde)---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan-Ağustos'da Tüp bebek deneyecekler(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
arzuhalim---???(Tatilde-evde bilgisayar yok)---Sayı ve Morfoloji---Tüpbebek raporu çıkaracak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
sukrann---???---Sayı(Varikosel)---Yumurta geliştirici hap ve çatlatıcı iğne ile Doğal yoldan---???

HAMİŞLERİMİZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

1. HAMİŞİMİZ : BEMT Varikosel - 6 ay önce ameliyat oldu - Hiçbirşey kullanmadı - Varikosel Ameliyatının 6. ayında Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

2. HAMİŞİMİZ : KızılDeniz İleri Hareket % 0 - Sayı az - Morfoloji Bozuk (pko,sol folikül gelişememesi,prolaktin fazlalığı) - Klomen , bal , muz , fındık , fıstık , keçiboynuzu pekmezi , polen - Herşeye rağmen , Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

3. HAMİŞİMİZ : lale3434 Morfoloji % 2 - 3 ay önce varikosel ameliyatı oldu - Ağustos'da tüp bebeği düşünüyorlardı "Mucize ; o kadar bekleyemem anne diyerek Temmuz'da kapılarını çaldı" - Hiçbirşey kullanmadı - Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

bedefcim ekledim canım. Aramıza hoşgeldin tekrardan.. :1hug:İnşallah en kısa zamanda hamiş olursun tekrar ve bu kez kaybetmezsin. Amin.. :Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

vallaha her gün ve her yemekten sonra harnup pekmezi yiyoyobol bol kaşıklıyo
ve poşet poşet fındık dometesi çok yiyiyo ama malesef sigara içiyo işte napalım bıraksın istiom ama yada hiç olmadı birazdaha az içsin ama işte yapabildiği kadar

canım hoşgeldin.
benimde eşim varikoselden ameliyat oldu.bekliyoruz bakalım.ameliyattan önce değerleriniz nasıldı.merak işte

aramıza hoşgeldin inşallah en kısa zamanda hamiş olursun ve bu sefer allah tamamına erdiri

kızlar canım çok ama çok sıkkın şu anda kocamı bogsam yinede hırsım çıkmaz beni deli ediyooooooo

canım hoşgeldin.
benimde eşim varikoselden ameliyat oldu.bekliyoruz bakalım.ameliyattan önce değerleriniz nasıldı.merak işte

canım hoş buldum amelyattan önce okadar kötüydüki o günleri nasıl atlattım anlatamam dr bu sonuçla si normal yoldan kalamazsınız tüp bebek dedi
1 milyona kadar düşmüştü ve yapısal bozukluğu fazlaydı tam şimdi değerleri hatırlamıyorum ama çok kötüydü tahlilde nerde bulamadım bugün aradım ama yok amelyattan 5 ay sonra hamiş kaldım ama işte kimyasal düşük oldu üzülmedim aksine eşimin düzelmeye başladığını gördüm ve şuan 40 000 artış var onun için çok mutluyum

üfff yaa niye bu kadar anlayışsız bu adam klava:ben pazar günü planları yaparken o arkadaşlarıyla denize gitcekmiş çok ısrar etmişler falan filan uyuz oldum klava:çok basit bişey belki ama artık herşey batar oldu yaw en ufak şeyi dert ediyom kendimesenağlamasenağlamasenağlama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…