Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Çok teşekkür ederim canım bir de sizde ovulasyonda her gün ilişkide oldu mu, yoksa gün aşırı mı??

kızlar şu ovulasyon takibi olayını banada anlatırmısınız FADİKCİĞİMM..

fadikcim okuyunca tüylerim diken diken oldu.gözün aydın rabbim tamamına erdirsin,sağlıkla kucağına al işallah.

fadikcim okuyunca tüylerim diken diken oldu.gözün aydın rabbim tamamına erdirsin,sağlıkla kucağına al işallah.
sağol yabanımopuyorumnanaktanallah razı olsun....

çok sağol canım darı başınıza inş...
tez zamanda sizlerde tadarsınız inş...
fadık canım tebrık ederim benımde bu ay gecıktı ama olmadı çok sevındım adına bakalım bıze ne dıyecek dr bu hafta eşim gıtcek gunumuz geldı bakalım
çok sağol canımopuyorumnanaktanhakkınızda hayırlısı herşey yolunda gider inş...

fadık canım yenı adet tarıhım 29 agustos eklersın
tamam canım...

çok sağol canım...rabbim sizede yaşatsın inş...
Çok teşekkür ederim canım bir de sizde ovulasyonda her gün ilişkide oldu mu, yoksa gün aşırı mı??

kızlar şu ovulasyon takibi olayını banada anlatırmısınız FADİKCİĞİMM..

ben ovulasyon testini 5 ay yaptım...
5 aydada ikinci çizginin koyuluğu aynı olmadı...
ama ben en koyu günlerini yumoş zamanı belirledim...
zaten koyuyu gördükten sonra yavaş yavaş renk açılıyor...
anlatmak istediğim bazen tam koyu anını yakalayamıyorsun...
çünkü günde bir kere yapıyorsun ve aynı saat aralılarla...
en koyu zamanı senin yaptığın saate gelmeyebilir...

çift çizgiyi gördüğün zaman 24-32 saat aarsında yumoş çatlayacak demektir...
ben diğerlerinde çizgiyi gördüğüm an değilde ya o günün sabahı yada akşam yani 1 gün sonra değerlendirdik...
benim amacım yumoş çatlamadıysa boşa gitmesindi...
ama bu sefer kırmızıyı gördüğüm akşam değerlendirdik....
birde birgün dürup diğer gün...ondan sonrada bıraktım yakasınıkaydirigubbakcemile3

kızlar bu testler nette daha uygun eczaneler baya pahalı...

çok bilindik bir alışveriş sitesi varya git...gidi...com..
burda bazen baya hesaplı denk geliyor...
az önce baktım hatta...
sizde bir bakın...
o siteyi açıpta arama yerine "Ovülasyon Kitleri" yazarsanız hepsini görürsünüz...
benim kullandıklarım hamilelik testine benzeyenler..
.

OVULASYON TESTİ KULLANIM TALİMATI

İlk testi ne zaman yapmalıyım ?

1) İlk testin yapılacağı günü tespit edebilmek için önce kendinizin siklus dönemi uzunluğunu hesap etmeniz gerekir.
Siklus dönemi uzunluğunuzu adet kanamanızın birinci gününden bir sonraki adet kanamanızın birinci gününe kadar sayarak hesaplayabilirsiniz.
2) Aşağıdaki tabloya bakarak siklus dönemi uzunluğunuzun karşısında bulunan günde ilk testi yapınız.
3) Siklus dönemi uzunluğunuz her ay değişiyorsa en kısa siklus dönemi uzunluğunu dikkate alarak tabloya bakınız.
4) İlk test günü sonuç negatif ise ertesi günler testi yapmaya devam ediniz.
5) Test sonucu pozitif ise ertesi günler test yapmaya gerek yoktur. Kalan testleri diğer aylar yapabilirsiniz.

TABLO:

Siklus dönemi uzunluğunuz 21 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak beşinci gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 22 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak altıncı gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 23 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak yedinci gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 24 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak sekizinci gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 25 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak dokuzuncu gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 26 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak onuncu gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 27 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak onbirinci gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 28 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak onikinci gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 29 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak onüçüncü gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 30 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak ondördüncü gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 31 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak onbeşinci gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 32 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak onaltıncı gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 33 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak onyedinci gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 34 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak onsekizinci gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 35 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak ondokuzuncu gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 36 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak yirminci gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 37 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak yirmibirinci gün İlk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 38 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak yirmiikinci gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 39 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak yirmiüçüncü gün ilk testi yapınız

Siklus dönemi uzunluğunuz 40 gün ise
adet kanamanızın birinci gününden sayarak yirmidördüncü gün ilk testi yapınız

1. Test Kitini koruyucu alüminyum poşetten çıkarınız.
2. a) Damlalığın pompasını sıkarak içine idrar alınız.
b) Damlalıkla aldığınız idrardan 4-5 damla test kasetinin ucundaki yuvarlak deliğe damlatınız.

SONUÇLARI OKUMA :
Lütfen test sonucunu 10 dakika sonra okuyunuz! Pozitif sonuç, süre uzasa da değişmez. Ancak negatif sonuçta 20 dakika sonra silik bir (T) çizgisi meydana gelebilir. 20 dakikadan sonra oluşacak sonuçları dikkate almayınız.

LH-Artması yok (test sonucu negatif)

(C) bölgesinde 1 çizgi test sonucu negatiftir.
veya (C) bölgesinde 1 çizgi ve (T) bölgesinde daha silik 1 çizgi test sonucu
yine negatiftir. (LH artması henüz başlamamış) Lütfen teste ertesi gün devam ediniz.

LH-Artması var (test sonucu pozitif)

(T) bölgesindeki çizgi, (C)bölgesindeki çizgi kadar koyu ise veya daha koyu ise, test sonucu pozitiftir. LH artması başlamıştır. 24-36 saat içersinde
yumurtlama olacaktır. Hamile kalmak isteyenler pozitif test sonucunu takip eden 2 gün üst üste cinsel ilişkide bulunmalıdır.
Bu siklus için başka bir test daha yapmanız gerekmez.

Çizgi yok

Test sonucu geçersizdir. 4 saat idrarınızı tuttuktan sonra, yeni bir test kasetiyle testi tekrarlayınız. Bu süre içersinde normalden fazla içecek tüketmeyiniz. Şayet testin tekrarı için ertesi günü beklerseniz, LH artmasını kaçırabilirsiniz.

Lütfen aşağıda, kullanılan idrarla ilgili kriterlere dikkat ediniz:

Testleri hergün yaklaşık olarak aynı saatte yapmaya gayret gösteriniz (mesela hergün saat 15-16 gibi). Ancak sabah ilk idrarınızla test yapmayınız!
Test öncesi 4 saat kadar idrar yapmayınız!
Bu 4 saat içerisinde normal tükettiğinizden fazla su içmeyiniz! Fazla su hormonu inceltip, test sonucunun yanlış çıkmasına neden olabilir!

OVULASYON TESTİ nasıl çalışıyor ?

LH (Luteinise Hormon), yumurtayı harekete geçiren hormondur. Yumurtlamadan 24 ila 36 saat öncesi LH-konsantrasyonu 10 ila 20 kat artmaktadır. OVULASYON TESTİ idrarda bulunan bu hormonu tespit etmektedir. LHnin artması ile yumurtlama başlangıcı, yani gebe kalma süreci başlamış oluyor.

Son düzenleme:
canlarım dua edin nolur yarın yumurta toplama işlemim var ama eşimde 1 tane sağlıklı sperm çokmıştı yarın inşallah birazdaha fazla sperm çıkar... 1 hafta içinde adamcağıza yedirmediğim şey kalmadı inşallah yarın spermler sağlıklı ve birazdaha fazla çıkar... duanıza çok ihityacım var nolur kızlarrr dua edin bize yarın sabah gidiyoruz hastaneye

inşallah çıkar sperm.. çok korkuyorum zaten lokal anesteziyle yapılacak yumurta toplama işlemi herkes çok acıyor diyor...

off çok stresliyim

allah yardımcın olsun canım inş herşey yolunda gider yumurta toplama işlemi çok basit uyuyosun uyandığında bitmiş oluyo zaten hiç korkma daha sonra adet ağrısına benzer hafif bi ağrı oluyo dualarımız seninle...

inş daha fazla çıkar canım...allah yardımcınız olsun...rabbim yüzünüzü güldürsün...

HTML:
senağlama Fadikimm canım benim haberi okuyunca duygulanıp ağlamaya başladım.Rabbime şükürler olsun rabbım mucizeni gönderdi..Allah sağlıcakla kucagına almayı nasıp etsın inşallahh.sende dualarını eksik etme..Rabbim tüm isteyen arkadaslarımızın haberlerini en kısa zamanda almayı nasip etsin inşalalhhhh

Fadikçim özelden arkadaşlık isteği gönderdim canım, kabul edersen sevinirim!
ettim canımopuyorumnanaktan
evet balım mucizem benide buldu çok şükür rabbime:Saruboceq::Saruboceq:inş sağlıcakla doğuncaya kadarda benimle kalır...
çok sağol canımopuyorumnanaktanallah razı olsun...

Greendreams Merhaba...
İrenbe nin iyi olduğunu duydum bir de Smyrna dan olumlu sonuç alanlar var. Her ikisinin ilgisinden de memnun genelde tüp bebek tedavisi görenler....
Ama sağlık kururlu raporu ile yaptıracagım diyorsan Ege üniversitesi tıp fakültesi hastanesnden de oldukça memnun tedavi görenler, titiz calışıyorlarmış diğer devlet hastanelerine göre.

Devletten yararlanmak istiyorum elbette, çok masraflı bu işler çünkü. zel ege tüp bebek merkezi var orası da sgk ile anlaşmalı ancak ne bu forumda ne de başka bir yerde orsaı ile ilgili bir yazı okumadım. Aslında en çok da orayı merak ediyorum. Daha önce başka bir özel hastanede yaptırdık eşimin tahlillerini onlar da çok ayrıntılı bir sonuç vermediler. Ve ben de bir daha tahlile gidecek şimdi ilaç kullandı. İyi bir yere tahlile gitsin ve gitmişken de bir tedavi olacaksa o kurumda devam edelim istiyorum, ama herkes gibi güvenilir bir yer olmasını istiyorum.

Arkadaşım bende 2-3 aydır araştırıyorum ama Özel egede tüp bebek tedavisi gören kimseye rastgelmedim...
Dediğim gibi İzmirde en cok Ege Üni tıp Fak, Smyrna ve İrenbe de tedavi olanlar var. Sen git görüş istersen bi Özel Ege ile bizi de bilgilendir... Ben de ağustosta başlayacağım tedaviye. Sağlık kurulu ile deneyeceğim bende. ama emin misin sen Özel ege Tüp bebek merekzinde kurul raporu verildiğine? Sanki artık sadece devlete balı araştırma hastaneleri ve de Tıp fakülteleri rapor verebiliyor diye biliyroum ben?? Tlf ac da bir sor istersen Greendreams??

hoşgeldin Yeter....
Ben iyiyim kendi adıma...
Evi toplamam gerek ama oyuna daldım..
Sen napıyorsun, annendesin değil mi hala

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…