Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

inş send etadarsın canım bu mutluluğu:Saruboceq::Saruboceq:
dr unu ara canım belki bir yol gösterir...allah yardımcın olsun....

canım klomen genelde 3 ay kullanılıyor zaten...
test gününe az kalmış daha ilaca başlamayın...
kürüde bilemem ama zaten şuan kullandığınız şey ne olursa olsun şimdi yaptıracağınız teste gözükmeyecektir...

evet canım çok güzel bir duygu ama ben düşük tehlikesinden keyfini çıkaramıyorum....
inşallah siz de yaşarsınız bu duyguyu ama keyfini bol bol çıkarırsınız...
rabbim yüzünüzü güldürsün...

t

tamam doktor hanım... :))
Başlamayalım yeniden...
Hatta ben bugunlerde sıkıştırayım biraz da örnek vermeye gitsin..En son vereli 1 aya yaklaştı...

Cok sey ögrendim burdan sayenizde...
Tülincim, sen ve cvp yazan tüm arkadaşlarımdan ALLAH razı olsun..
Doktor gibi olmuşsunuz, hatta doktorlar bile sizin kadar cvp vermiyor üşengecliklerinden....
bunların bi mükafatı olacak Fadikçim, bu yardımseverliğinizin...
RABBİM bi sıkıntı vermeden heyecanıını bölmeden nasip etsin yavrunu inşALLAH

elifda slm canim bebekler iyiler allaha sukur insallah sonuna kadar boyle devam eder
fadikcim amin canim evet buyuduler kizlarim insallah biraz daha beklerler allahim sanada yasatsin bu gunleri insallah
inş canım....çok çok sağol...

t

tamam doktor hanım... :))
Başlamayalım yeniden...
Hatta ben bugunlerde sıkıştırayım biraz da örnek vermeye gitsin..En son vereli 1 aya yaklaştı...

Cok sey ögrendim burdan sayenizde...
Tülincim, sen ve cvp yazan tüm arkadaşlarımdan ALLAH razı olsun..
Doktor gibi olmuşsunuz, hatta doktorlar bile sizin kadar cvp vermiyor üşengecliklerinden....
bunların bi mükafatı olacak Fadikçim, bu yardımseverliğinizin...
RABBİM bi sıkıntı vermeden heyecanıını bölmeden nasip etsin yavrunu inşALLAH

ne dr u kızkaydirigubbakcemile3
ah canım bende buraya geldiğimde hiç birşey bilmiyordum...
hatta 3 kere hamilelik yaşamam rağmen gebelik nasıl hesaplarınr düşüklerim kaç haftalıktı bunları bile burda hesapladım yıllar sonra...
dediğin gibi dr birşey demiyor soru soruyonda kırk nazınan cevaplıyor...
rabbim iyi insanlarla karşılaştırsın...

canım sperm testi için mi bir ay oldu?
1 ay kısa bir süre öğle her ayda değişiklşik olmaya bilir...
acele etme derim hem test vermek stresli bir iş kocişleri sık sık bunaltmamak lazım...
canım testlerin arası en az 2 ay olsun...
zaten genelde 3 ayda bir tekrarlanır test...

Evet Fadik...
Toplam 4 kez test yaptırdık zaten...
biri durumu ilk ögrendiğimizde Mart ayıydı sanırım...
Mart da 1 hafta sonra tekrar istedi doktor... biz 1 ay sonra gidebilidk.. Sonuç aynıydı nerdeyse dediğin gibi....
birde nisanda yaptırdık.. hapa ve kürlere başladık... Temmuzda da 4.
Senin deidğine göre cok bile yaptırmışız :)))

Ben tüp bebekde kararlıyım..zaten 30 yaşındayım 1-2 sene düzelmesini beklemektense tüp bebek denerim sonra olmazsa ( ki inşALLAH nasip eder Rabbim... ) devam ilaçlara, kürlere....

Uffff ....mirmirmirmir

Evet Fadik...
Mart da 1 hafta sonra tekrar istedi doktor... biz 1 ay sonra gidebilidk.. Sonuç aynıydı nerdeyse dediğin gibi....

Ben tüp bebekde kararlıyım..zaten 30 yaşındayım 1-2 sene düzelmesini beklemektense tüp bebek denerim sonra olmazsa ( ki inşALLAH nasip eder Rabbim... ) devam ilaçlara, kürlere....

Uffff ....mirmirmirmir

spermler 3 ayda bir yenileniyomuş eşim ameliyat olduğunda doktor öyle demişti yani ayda bir fazla sonuç farkettirmiyo aynı bencede hiç bekleme tüp bebek direk en güzeli ben 2 senemi kaybettim beklemekten

yanlış okumadımmm dimiiii:1shok::1shok::1shok:
fadikk hamileymişşşşş:teytey::teytey::teytey::teytey:
süper canım yaaaa çokk mutlu oldumm allahım kucagına almayıda nasip etsinn inşallahhh

canım sadece şu son aylarda yumurtlama gününü anlamak için ovulasyon testi yaptım tabi yumoş oluncada değerlendirdik...
birde ben ilişkiden sonra akşamdan sabaha kadar yattım...diğer hamileliklerimdede böyle olmuştu...
bence ne kadar fazla yatarsan şansın artar...
çünkü sperm içerde hemen ölmüyor mesala yumuşun sabah çatlarsa kaçırmamış olursun....
ayağa kalktığında her ne kadar içerde spoerm kalma olasılığı varsa da çoğu geri geliyor...

Canım eşine herhangi bir şey uyguladınız mı?

Fadikçim sperm sayısı nasıldı sizin hareket falan...??
Yani düşük oldugunu biliyorum da kaçtı en son?
Kür ya da hap kullanıyormuydu eşin?
Yani doğal yoldan olması cok mu zordu?

canım inşallah seneye konuşuruz kilolarımızı ama en kısa zamanda allahım bizlerede annelik duygusunu yaşatsın...

kızlar bugünden itibaren biraz olsun üzüntülerden uzak olalım üzülmeyi yasaklıyorum FADİĞİN şerefine oleyyyyyyyyyyyyyy

Çocuktan al haberi programında sorulan soru ve cvpları okudum.. COk hoşuma gittii....Paylaşayım dedim :)))

BİR KIZLA BİR ERKEK ÇIKTIKLARI ZAMAN NELER YAPARLAR?

İlk randevuda birbirlerine yalan söylerler. Ama bu
yalanlar ikinci kez buluşmak isteyecek kadar ilginç
olmalı" Metin 10 yaşında (sizce ?)

- BİRİNİ ÖPMEK HANGİ ŞARTLARDA DOĞRUDUR? Çok parası varsa." Petek 7 yaşında (acaba bunun
soyadı "Dinçöz mü? :) )

Kanunlar en az 18 yaşında olmalısınız diyor ama
kanunları boş ver" Cüneyt 7 yaşında (delikanlı çocuk)

"Ben öpmem. Kadınlar öpünce hemen evlenip çocuk yapmak
istiyorlar ben uğraşamam". Levent 8 yaşında (daha delikanlı)

- EVLİLİK DİYE BİRŞEY OLMASAYDI NELER OLURDU? "Hesabını vermemiz gereken bir sürü bebek olurdu".
Murat8 yaşında (çok zekice)

- BİR EVLİLİĞİ SONSUZA KADAR SÜRDÜRMEK İÇİN NE GEREKİR?
"Karının poposu kamyon gibi olsa da ona çok güzelsin
demek gerekir" Hasan 10 yaşında (herhalde en doğru

Sonuncusu doğru benim için....
Sordugumda illa olumlu cvp vermeli, değilse surat asıp oturuyorum elimde olmadan...
begenilmeme korkusu sanırım kaydirigubbakcemile3
yok deseki gayet iyi böyle, kiloda yakışıyor sana bu seferde yalna söylüyorsun, obejktif ol, söylenmesi gerekeni söyleme, gerceği söyle diye söyleniyorum...

:Napcagını da şaşırmış durumda...
Orta yolum yok ki benim kilo konusunda ... :umursamaz:

Sonuncusu doğru benim için....
Sordugumda illa olumlu cvp vermeli, değilse surat asıp oturuyorum elimde olmadan...
begenilmeme korkusu sanırım kaydirigubbakcemile3
yok deseki gayet iyi böyle, kiloda yakışıyor sana bu seferde yalna söylüyorsun, obejktif ol, söylenmesi gerekeni söyleme, gerceği söyle diye söyleniyorum...

:Napcagını da şaşırmış durumda...
Orta yolum yok ki benim kilo konusunda ... :umursamaz:

aynı kızz bendede var o bu hafta sormadıysam benimkine 100 defa kilomu aldım dedim oda en sonunda bıktı 150 kilo olsanda sen benim gözümde en güzel kadınsın diyoo yalannnnn bakalım o zaman beğenceklermi acabaasositososito

Saklambacc---12 temmuz---Azosperm---doğal yoldan---(2 tese başarısız,1 microtese başarılı ancak yarım kaldı-Aktardan karışım, Çakşır kökü

melisela---19 temmuz---Azosperm---doğal yoldan---harnup pekmezi, bal-badem-fındık-ceviz karışımı, bal-tarçın karışımı..benide eklermisiniz???

Evet Fadik...

Uffff ....mirmirmirmir
çok sık yapmışsınız canım...
son testen sonra 3 ay bekleyip yaptırırsanın sonuca görede tedaviye karar verirsiniz...
canım zaten değerler düzelse bile öğle kısa zamanda düzelmiyor...
baya zamn lazım...
beklemek istemiyorsan başlayabilirsiniz tedaviye...
allah yardımcınız olsun...

yanlış okumadımmm dimiiii:1shok::1shok::1shok:
fadikk hamileymişşşşş:teytey::teytey::teytey::teytey:
süper canım yaaaa çokk mutlu oldumm allahım kucagına almayıda nasip etsinn inşallahhh
çok sağol zambakçımopuyorumnanaktandarısı başına inş....
kızlar bugünden itibaren biraz olsun üzüntülerden uzak olalım üzülmeyi yasaklıyorum FADİĞİN şerefine oleyyyyyyyyyyyyyy

Canım eşine herhangi bir şey uyguladınız mı?
canım elfida arkadaşımıza yazmıştım sanada kopyalayayım...

canım 2009 un sonlarına doğru 1.5 milyona düşmüştü hareket fena değilidi yani düşmemişti...
2010 şubat ayında yaptığımız teste sayı 7 milyona çıkmıştı harekette yine idare ederdi...

dahada test yaptırmadık perşembe günü eşim test vermişti sonucu aldığımda sizlerlede paylaşacağım...
nasıl bir değerle hamile kaldığımı bende merak ediyorum:...

ilaç olarakta SEROPHENE 50 MG 10 TABLET diye bir ilaç vermişti ünivdeki dr...
bu ilaç klomen gibi yani aynı değelere sahip...
zaten genelde kadınlara yumurta takibinde verilir....
3 ay kullanıp bıraktı eşim değerlerin son durumunu anlamak içinde dr geçen perşembe test istedi işte....
aslında bu ilacı biz sırf prosedür gereği kullandık çünkü hastanede hiç tedavi etmeden direk rapor vermiyorlar bizede bu ilaçla 3 aylık bir tedavi vermişlerdi....
doğrusu ben pek güvenmemiştim bu ilaca hatta ilk başladığı ay testeronda yükselme olmuştu ve dr yarıma indirmişti....
arkadaşlar bu ilacı sakın dr vermeden kullanmayın....çünkü dr kotrolü şart...

Saklambacc---12 temmuz---Azosperm---doğal yoldan---(2 tese başarısız,1 microtese başarılı ancak yarım kaldı-Aktardan karışım, Çakşır kökü

melisela---19 temmuz---Azosperm---doğal yoldan---harnup pekmezi, bal-badem-fındık-ceviz karışımı, bal-tarçın karışımı..benide eklermisiniz???

hoşgeldiniz kızlara.s.
tamam sizide eklerim listeye...
listemiz uğurlu gelir inş...

hoşgeldiniz kızlara.s.
tamam sizide eklerim listeye...
listemiz uğurlu gelir inş...

saol canım..sanada hayırlı uğurlu olsun..İnan çok sevindim..senin hamile haberini eşim alışverişe giderken söyledi..Yolda nasıl sevindim alatamam yaa..Rabbim inş sağlıkla kucağınada almayı nasip eder..bizlerede dua et..opuyorumnanaktan

günaydın canlarıma.s.

dün gece 2 de yattım ve gecede pek uyuyamadım...
diyeceksiniz neden?

arkadaşlar biliyorsunuz son aylarda yumurtlama gününü saptlamak için ovulasyon testti yapıyordum...
ovulasyon testinde net yumoş olduğunu gördükten 14 gün sonra hiç şaşmadan adetim gelirdi...
bu sefer 14. günü baktım gelen yok 15. yok 16 . tabi şüphe düştü içime...
dün idrar testini aldım ama net çıksın diye bugün sabahı zor ettim...
ve şuan test önümde 2. çizgi baya belirgin...

buraya yazarken ellerim titriyor ve sevinçten ağlıyorum....
biliyorsunuz ben daha önceleribe 3 hamilelik yaşadım ve hamile olduğumu öğrendiğimde hiç birinde bu kadar fazla sevinmemiştim...
ama şimdi çok farklı....
son hamile kaldığımdan buyana aradan geçen 3 sene 3 ay oldu...
bu son 3 senenin yaklaşık 2 senesini sizinle geçirdim ve ne zorluklar yaşadığımı biliyorsunuz...
değerlerimiz bir ara 1.5 milyona bile düşmüştü...
şimdi bilmiyoruz ama eşim 2 gün önce test vermişti sonucu cuma günü ancak alabilecek öğrendiğimde değerleri yazarım...

yazacak çok şeyim var içimden neler geçiyor ama kelimelere dökemiyorum....
ilk çizgiyi gördüğüm anda hemen dua ettim allahım bu duyguyu sizlere yaşatsın diye...
ben buraya geldiğimde ne kadar infertilite sorunumuz olsada en çok düşükleri takıyordum ve hamile kalamamanın acısını sonra sonra anladım....
düşükte zor ama bu duygu çok başka....
benden çok daha fazla bekleyen arkadaşlar var biliyorum dualarım en çokta onlar için....
rabbim onlarıda benim gibi böyle sevinçten ağlatsın inş...
biz 6 yıl 3 aydır istiyoruz ama en zor yılları şu son 2 sene idi...
rabbim yıllardır isteyenlere de kısa zamnda bu duyguyu tattırsın....
dualarım hep sizlerle...

kızlar birde bliyorsunuz benim yine düşük tehlikem olabilir bu ihtimal yüksek...
dua istiyorum sizlerden...
buna çok takılmamaya çalışacağım stres yapmamam lazım...
ama bu çok zor olacak...
bunun sevinci ne kadar fazla olduysa acısıda okadar olur...
rabbim göstermesin....

rabbim kısa zamanda sizin yüzünüzüde güldürür inşallah....

fadik hayırlı ugurlu olsun canım RABBİM tamamına erdirsin İNŞALLAH,,

darısı bizlerin başına İNŞALLAH:emir_bebek::emir_bebek:

canım ya ben sana bişe sorucam ovulasyon testi yaptım dedin 2. cizgiyi gördüyün gün mü ilişki oldu yoksa ertesi günmü bide gün aşırımı yoksa hergün mü ilişki oldu

adet gününe kadar mı ilişki olucak bide

cok soru sordum kusura bakma canım

cünkü bende alıcamda ovulasyon testi sana soruyum dedim

şimdiden teşekkürleropuyorumnanaktan

fadık canım tebrık ederim benımde bu ay gecıktı ama olmadı çok sevındım adına bakalım bıze ne dıyecek dr bu hafta eşim gıtcek gunumuz geldı bakalım

X