Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
merhaba kıslar ben geldım..
nasılsınız bakalım?ben bırkac gune kadar daha ıyıyım..
sınavıma cok az kaldı o yuzden cok fazla dua ve salavat yapamadım.
bugun ders molasında 50 tane ıhlas okudum.nevrocum benımkını de eklersın..kaydirigubbakcemile5

yok siliniyormus caniim simdi arkadasla yapiyoruz..anladim ayni link bana baska arkadastan gelmisti ben akilli girdim hic dusunmeden ondan bana zarar gelmez diye..bu ismi silemem cunki tam 8 senedir bu isim var bende kiyamamki:)

Silinebiliyorsa iyi. Haklısın tabi uzun süre kullanınca çevren oluşmuştur. Hadi geçmiş olsun o zaman canım. sositososito

ya kızlar ben çok giremiyorum. ama maşallah ne kadar çok okunmuş. allahım inşallah bu kadar yürekten okunan dualara hemen karşılık verir.
nevroskycim ben de bugün 100 ihlas 200 salavat okudum ekleyiver sana zahmet.
bugunlerde hiç uyuyamıyorum. ramzandan sonra tedaviye başlamak istiyorum. artık sorulardan bıktım.kimsa bilmeden tedavi olmak istiyorum ama o kadar çok korkuyorum ki. baya zor ve uzun bi süreç. sürekli bişeyler düşünüyorum. acaba aşılama yaptırsak mı yoksa direk tüp bebeğe mi geçsek.özele mi gitsek üniversite hastanelerine mi buna benzer bi çok soru.
ama umudumu da kesmiyorum olmayacağını bile bile belki bu ay tutar diyorum ama bilimsel olarak çok zor tabi. neyse iyi ki varsınız arada bir içimde kileri buraya yazıp rahatlıyorum.

Canım Allah razı olsun. Okumuşsun yine. Allah kabul etsin inşallah. :Saruboceq:

Canım doğal yoldan olması için fırsat verdin. Nazlı bebiş gelmedi , yaramaz bebiş. Dediğin gibi bayramdan sonra tedaviye başlayabilirsiniz. Bu şekilde seni strese sokmasındansa bir yerlerden başlamak en iyisi galiba. Ama umudu kesmemen çok iyi canım. Sen karar verme aşamasında aceleci davranma. Adımınızı güzel atın. Sonuç da merkez çok önemli. Doktorun belirttiği şans doğrultusunda aşılama ya da tüp bebeğe geçin derim. Belkilerle uğraşmak istemezsin sanırım. Belki şu an da mevcut çünkü. Allahın bir "ol" demesine bakar. Bilimsel olarak zor dediğin şey imkansız da değil. :nazar: Azospermli bir arkadaşımız doğal yoldan hamile kalabiliyorsa :nazar: kimse bana hiçbirşey anlatamaz bu yolda negatif yönde. :lepi: :CüvCüv: :emir_bebek:

merhaba kıslar ben geldım..
nasılsınız bakalım?ben bırkac gune kadar daha ıyıyım..
sınavıma cok az kaldı o yuzden cok fazla dua ve salavat yapamadım.
bugun ders molasında 50 tane ıhlas okudum.nevrocum benımkını de eklersın..kaydirigubbakcemile5

Ahhhh bitanemmmm. Kıyamam ben sana. :1hug: Sen ders molanda İhlâs mı okudun. Allah razı olsun bitanem. Allah sana da zihin açıklığı versin. Sınavında başarılı olursun inşallah. :Saruboceq: Allah kabul etsin canım. Çok sağol. :Saruboceq: Şeniz

Canlarım bu mübarek ayda hepimiz dualar ediyoruz. Dualarımızda da birbirimizi esirgemiyoruz buna şüphe yok.

Ancak ben derim ki ortak muradımız için hep beraber toplam 10.000 İHLÂS okuyalım. Peygamber Efendimize getirebildiğimiz kadar SALAVAT getirelim. Bunları burada toplayalım. Herkes okuyabildiğini bildirsin.

10.000 İhlâs bitince ben de hepimiz için duasını yapacağım. İnşallah dualarımız kabul olur ve tez zamanda meleklerimize kavuşuruz. İnşallah hamişlerimiz de bebeklerini sağlıkla kucaklarına alırlar. :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

Canlarım hep beraber okuyacağız. Mesela ben bugün 50 tane okudum , bir başkası 50 tane , başka birisi de 50 tane okudu diyelim. Toplam 150 ediyor. Üstüne üstüne ekleyerek 10.000 taneyi bulacağız. Sonra da duasını okuyacağım ben. Salavat'ı da getirebildiğimiz kadar getireceğiz gün içinde. Onları da bildiririz. Toplarız. Ona bir sayı belirlemedik. Okuyabildiğimiz kadar okuyalım. Faziletleri saymakla bitmez. Bunlardan biri de şöyledir ;

Hz. Ömer (R.A) diyor ki: "Öğrendiğime göre dua yerle gök arasında bir yerde asılı kalır, Peygamber Efendimiz (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem)'e salat-ü selam getirmedikçe onun hiçbir cümlesi göğe yükselmez."

İHLÂS SÛRESİ

Kul hüvallâhü ehad. Allâhüssamed. Lem yelid ve lem yûled. Ve lem yekün lehû küfüven ehad.

SALAVAT

Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve ala âli seyyidinâ Muhammed

---------------------------------------------------------------------------

açeyla : 400 İhlâs 300 Salavat
asi74 : 500 İhlâs 600 Salavat
aymes : 700 İhlâs 600 Salavat
Balsurat : 430 İhlâs 430 Salavat
BeyzaNur-HH : 100 İhlâs 100 Salavat
BTRKLC : 800 İhlâs
cerencim : 200 İhlâs 500 Salavat
esila@mısra : 300 İhlâs 400 Salavat
gamze2007 : 135 İhlâs
heja : 100 İhlâs
minervaduygu : 60 İhlâs
MONA ROSA : 130 İhlâs 100 Salavat
nevrosky : 650 İhlâs 650 Salavat
olymposss : 100 İhlâs 100 Salavat
rabiş : 100 İhlâs 100 Salavat
rapunzell_82 : 120 İhlâs 20 Salavat
Rosem : 50 İhlâs 100 Salavat
sünger53 : 300 İhlâs 150 Salavat
tulıny : 300 İhlâs 100 Salavat
vesta : 300 İhlâs 50 Salavat

1. GÜN : İHLÂS : 1455 SALAVAT : 910
2. GÜN : İHLÂS : 2370 SALAVAT : 2190
3. GÜN : İHLÂS : 1950 SALAVAT : 1200

GENEL TOPLAM :
İHLÂS : 5775
SALAVAT : 4300

ALLAH KABUL ETSİN İNŞALLAHHHHHHHHHHH.. :Saruboceq:

nevroskycim pat diye giriyorum ama izmirde olduğunu farkettim drun kim cnm merak ettim dr arastırması yapıyorumda memnun musunn

canım maalesef iyi haberler yok bende kist çıktı tedavisi için doğum kontrol hapı verdi yani bir ay kullanacam geçerse tabi geçmesse devam :KK43: eşimin sperm testini doktorun tavsiyesi ile iyi bi yerde yaptırdık tekrar morfoloji % 0 çıktı diğerinde%15 çıkmıştı yani moralim çok bozuldu ilk fırsatta aşılama denicem karar verdim bayramdan sonra olabilir tabi kistim geçerse offff

nevrosky'cim 150 tane ihlas daha ekle.inşallah Allah kabul eder bir sürü bebişler :CüvCüv:gelir.:Saruboceq:

nevroscum 100 ihlas 200 salavat daha okudum eklersin allahkabul eder inşallah

[nevrocum 100 ihlas yazarmısın.iftardan sonra saĞLAM KALIRSAM SALAVATTA ÇEKCEMa.s.

canım maalesef iyi haberler yok bende kist çıktı tedavisi için doğum kontrol hapı verdi yani bir ay kullanacam geçerse tabi geçmesse devam :KK43: eşimin sperm testini doktorun tavsiyesi ile iyi bi yerde yaptırdık tekrar morfoloji % 0 çıktı diğerinde%15 çıkmıştı yani moralim çok bozuldu ilk fırsatta aşılama denicem karar verdim bayramdan sonra olabilir tabi kistim geçerse offff

kist ilaç tedavisiyle eritiliyo canım inşallah seninkide öyle olur herşeyde vardır bir hayır belkide daha fazla beklemeden aşılamada bebeğine kavuşacaksın inşallah öyle olur moralini bozma bol bol dua et allah hakkımızda hayırlsıını versin inşallah amin

mrb nevrosky canim ben bugun iyi degilim nedenmi evet evet heyecanli bekleyis bitti benim icin beklemeyim diyorum ama hep bekliyorum karamsarliga dusmemek icin kendimi zorluyorum ama elimde degilki isyan etmek hic istemiyorum sabirla o gunu bekliyorum allahim neylerse eyler eylerse guzel eyler diyorum bi dahaki ayi hayal kirikligi bir daha yasamak icin sabirsizlikla bekliyorum bu arada sabahta 200 salavat okumustum ekleyiver canim ben mola vermis oluyorum sonra yine okurum sizlerle
bu arada yeni tarihimi 6 yok yok 10 ekim olarak at hep gec gelmeye basladi ya benim gicik o yuzden
neysesenağlamasenağlama

ya kızlar ben çok giremiyorum. ama maşallah ne kadar çok okunmuş. allahım inşallah bu kadar yürekten okunan dualara hemen karşılık verir.
nevroskycim ben de bugün 100 ihlas 200 salavat okudum ekleyiver sana zahmet.
bugunlerde hiç uyuyamıyorum. ramzandan sonra tedaviye başlamak istiyorum. artık sorulardan bıktım.kimsa bilmeden tedavi olmak istiyorum ama o kadar çok korkuyorum ki. baya zor ve uzun bi süreç. sürekli bişeyler düşünüyorum. acaba aşılama yaptırsak mı yoksa direk tüp bebeğe mi geçsek.özele mi gitsek üniversite hastanelerine mi buna benzer bi çok soru.
ama umudumu da kesmiyorum olmayacağını bile bile belki bu ay tutar diyorum ama bilimsel olarak çok zor tabi. neyse iyi ki varsınız arada bir içimde kileri buraya yazıp rahatlıyorum.

Canım inanki senin hissettiğin duyguların hepsini bende hissediyorum söylediklerinin hepsinin altına imzamı atarım bende bi türlü karar veremiyorum direk tüp bebekmi aşılamamı birazda cesaretsizim galiba korkuyorumda ya nebiliyim bu tarz şeyler işte Allah hakkımızda hayırlı olanı nasip eder inşallahkaydirigubbakcemile5

Canım bizim sorun morfoloji. Morfoloji için selenyumu öneriyorlar ilaç olarak. Bitkisel olarak da domates çorbası ve havuç suyu. Başka iyi gelen birşey yok benim bildiğim. Diğer kullanılanlar sayıyı ve hareketi arttırıyor. Ama onların da şöyle bir faydası var. Sayı ve hareket de düşük olursa , morfoloji de bozukken gebelik zorlaşabilir. Mesela iki farklı kişide %2 morfoloji diyelim. Birinde sayı 100 milyon , birinde sayı 10 milyon. Birinde hareket %50 birinde hareket %10. Şimdi bu kişilerin sence şansı aynı mı? 100 milyon spermin %50'si hareketli ise 50 milyon eder. 50 milyon spermin de %2'si normal şekilli olsa 1 milyon eder. Öbür yandan 10 milyon spermin %50'si 5 milyon. Onun da %2'si 100.000 eder. Gördüğün gibi şans farkediyor. Ben bu sebeple keçiboynuzu kürünü , e vitaminini , çinkoyu da kullanıyorum yanında. Bence sen de kullan.

Ben 2 aşılama oldum başarısız. Morfoloji %2 idi. Bir arkadaşımız 1. aşılamasında hamile kaldı. Hem de %1 morfoloji ile. :nazar: Sayı bizimkinden baya bir fazlaydı. Bence bunu bir düşün. a.s.

bu selenyum dediğin nedir canım? besinlerle mi alacak yoksa bir ilacı filan mı var?

a.s.
kist ilaç tedavisiyle eritiliyo canım inşallah seninkide öyle olur herşeyde vardır bir hayır belkide daha fazla beklemeden aşılamada bebeğine kavuşacaksın inşallah öyle olur moralini bozma bol bol dua et allah hakkımızda hayırlsıını versin inşallah amin

canım benim sağol ama insanın elinde değil ki üzülüyo haliyle allah daha büyük sıkıntı keder vermesin umarım minik bebeklerimiz bizi çok bekletmezler:emir_bebek:

canım 50 salavat,30 ıhlas suresı eklermısın....fırsat buldukca okumaya devam edıyorum....ALLAH HERKESIN DUASINI KABUL ETSIN...bugun gordumkı okuyan okumayan herkes ıcınden geldıgı gıbı bırseyler yapamaya calısıyor..herkese tesekkur ederım...

Merhaba arkadaşlar,

Biz bu sabah istanbul'da Pakize Tarzı hastanesine gittik..Oradan tamemen vazgeçtik.Dr.Ertan Kayıtkent 'in tavırları bizi çok soğuttu..Resmen paragöz biri..Rapordan yararlanmamamız için uğraştı..Hiç kimseye tavsiye etmiyorum..Biz raporu Kocaeli tıptan alıcaktık.Bize oranın ruhsatı var mı vs gibi saçma şeyler söyledi..Siz yanlış görmüşsünüzdür,orada infertilite merkezi vardır falan filan zırvaladı bir sürü şey..Ne saçma ya üniversite hastanesinin ruhsatsız tüp bebek merkezi alma olasılığı düşünülcek şey mi? Mantıksızlığa bakın:kızgın:

Bu tüp bebek merkezleri birbirlerini çekemiyorlar..Herşey para olmuş onlar için..Çok üzgünüm çoook

Herneyse biz de 3 gibi dönüşte Kocaeli tıpa uğradık ve tekrar muayane oldum burada..Bu arada bu gün adetin 2 günü ve Pakize Tarzı hastanesinde bu gün başlatmayı teklif ettiler ilaçları..Oysaki raporum haftaya cumaya çıkıcak...Amaçları ben raporumdan yararlanamayım diye...Birde 3 hafta önce yumurtalıklarımda hiç bir sorun olmadığını,yumurta rezervlerimin gayet iyi olduğunu söyleyen adam şimdi yumurtalıklarımdan birinin sorunlu olduğunu söyledi..Bunu buradaki kendi doktoruma söyledim.Doktorum çok şaşırdı..Hiç etik bir davranış değil,boşver kızım ,takma dedi..Bu adamı çok seviyorum yaa..:asigim:KK70:oktor var doktor var işte...:1closedeyes:

Gelelim Kocaelideki doktora..O da beni vajinal muayene etti..Yumurtalıklarımın iyi olduğunu ancak bir yumurtalıkta kist oluştuğunu ,bunun çatlayamamış bir yumurta olabilceğini ,stresten olabilceğini söyledi..Biz böyle bir durumda ilaç tedavisine başlayamayız,1 sonraki adet döneminde yine adetin 2. günü gel başlayalım dedi..

Pakize Tarzı da beni bu haldeyken ilaç tedavisine başlatacaklardı..:1ninca:

Bu ayı gayet huzurlu geçirmeye çalışacağım..Şu bir ara nette gördüğüm oturma banyolarına da başlayacağım..Bir atlatayım şu adet dönemini...:nazar:

Tüm işlemleri Kocaeli tıpta yaptırmaya karar verdik...

şimdi mesajlara dün kaldığım yerden okuyayım..

Son düzenleyen: Moderatör:
bu tup bebek merkezlerı artık mantar gıbı cogalıyor.:mymeka:
insanların bebek hasretinden cogu yararlanmaya calısıyor.cok iyi arastırıp oyle karar vermek lazım.

üslubcum cok iyi yapmısın pakıze tarzında tedaviye baslamamakla.zaten cok iyi bır hastane olsaydı adı duyulurdu burda forumda.naniknanik
insallah bu ay hersey yolunda gider stressiz bır ay gecirirsın ve bize guzel haberler verirsin..:Saruboceq::CüvCüv:

X