Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Gecenlerde incir kurunu destekleyen yazilarda gordum.Afrodizyak ozelligi varmis .Bitkisel tedaviyi anlatan kitaplarda da incirden bahsediyor

Bizim derdimiz rahimde tutunmayi basaramamak.Embriyo kalitemiz 1.kalite her uc denemede de.Sizin bir fikriniz varmi bu tutunmayi nasil artirabiliriz.Bunu artiran bir kur varmi

35 yasina geldim.Hamilelik hic gerceklesmedi.Rahim kalinligi 12 .Tutunma yok.Heralde embryo iceride yasamini devam ettiremiyor.Ben neler yapabilirim.Fikirleri olan arkadaslar varsa yardimci olurlarsa sevinirim

Merhaba canim
Ayni sorunlari biz de yasiyoruz.Ben sana asla zamana birakip dogal yolla olmasini beklemeni onermem.Cunku bu arada yas ilerliyor.Belirli bir yastan sonra her adet doneminde yumurta kalitesi dusuyor.Bence gidayla destek yap sigarayi birakmasi da harika.Fakat biran once tup bebek tedavisine basla .Ben ilk tup bebegi bundan bes sene once yaptiristim yani otuz yasimdayken .O zaman gunde 1,5 pakette sigara iciyordum buna ragmen 16 yumurtam olusmustu.5 yil sonra tekrar deniyoruz sigarayi birakali iki yil olmasina ragmen iki denemedir 10 yumurta ancak uretebiliyorum.Sonuclarim nagatif.Ben yas faktorunu bu yuzden cok onemsiyorum.

Canım bu mesajı herhalde bana yazdın. Sen de yaşadığın tecrübelere göre haklısın. Tedavide çok geç kalınmaması lazım. Ancak biz durumumuzu yeni öğrendik sayılır. Çünkü bizi bilgilendirmediler. Direkt aşılama yapıyoruz dediler. Biz de birşey anlamadığımız için kabul ettik. Ancak ben tedaviye gireceksem de bu şekilde girmek istemiyorum. Hem moral depolamak istiyorum. Hem de doğal yoldan olmasa bile eşimin değerlerini yükseltip şansımı arttırmak istiyorum. Zaten aşılamalara bile kötü değerlerle girmem saçmalıktı. Ama doktorlar genellikle bu işi para için yaptıklarından , şansı arttırmayı beklemek yerine hemen aşılamayı yapıyorlar. 3. aşılamamı yaptırırım. Olmazsa tüp bebek raporunu çıkartırım. Çok kolay. Ama tüp bebek yapıp da tutmadıktan sonra benim umutlarım daha da sönecek. Umutlarımı taşımak istiyorum. En az 1 yıl tüp bebek düşünmüyorum. Ama sen de dediklerinde çok haklısın. Yaş ilerledikçe rezervler azalıyor. Ama 30-31-32 çok birşey farketmiyor. 35'i geçtikten sonra daha zor oluyor onun farkındayım. Biraz daha süreye oynayalım bakalım. Belki mucizemiz çıkagelir de bizi sevindirir. a.s.

Ben de kendi durumumu yazayim istedim.3 tup bebek denemesi negatif.oligo.....4. tup bebege hazirlik yapacagim.Eylulde insallah olacak.ilk denemede c keci boynuzu yadirmistim esime 3 ay boyunca.Testte gram degisiklik olmamisti.Bu sefer hakiki zeytinyaginin icine kuru incirleri yikayip dorde bolup koy.iki gun beklesin sonra bundan gun icinde 2 yemek kasigi yadir esine.Bazen kaytariyordu bende yemekleri bu yagla yapiyordum.1 ay kullandi.iki arkadas uyguladik.Ikimizin eslerinde de sperm sayisi 9 milyondan 18 milyona cikti.Gerci tup denemem negatif ama degerler epey yukseldi

İnşallah bu son denemen olur canım. Mutlu sona ulaşırsınız.. a.s.

Gecenlerde incir kurunu destekleyen yazilarda gordum.Afrodizyak ozelligi varmis .Bitkisel tedaviyi anlatan kitaplarda da incirden bahsediyor

Hımm. Biz de araştıralım bakalım. :uhm:

Bizim derdimiz rahimde tutunmayi basaramamak.Embriyo kalitemiz 1.kalite her uc denemede de.Sizin bir fikriniz varmi bu tutunmayi nasil artirabiliriz.Bunu artiran bir kur varmi

Hiç duymadım canım. Ama bir yerlerde rastlarsam , sana bu konuda mesaj atarım.. yerimseniben

35 yasina geldim.Hamilelik hic gerceklesmedi.Rahim kalinligi 12 .Tutunma yok.Heralde embryo iceride yasamini devam ettiremiyor.Ben neler yapabilirim.Fikirleri olan arkadaslar varsa yardimci olurlarsa sevinirim

Maalesef bir fikrim yok canım. Ama bilen arkadaşlar cevaplarlar umarım. Allah yardımcın olsun.. a.s.

günaydın kızlar nasılsıznız? hülya 35 sordugu soru benim içinde geçerli tutunmayı arttıran bişey varmı acaba çünkü benimde embryolar kaliteliydi ama sonuç negatif

nevrosky günaydın canım sabah mesajını gördüm ama ben mesaj nasıl gönderilir bilmiyorum anlata bilirsen sevinirim bu arada ne var ne yok nasılsın :1hug:

Günaydın canım. İyiyim teşekkürler , sen nasılsın?

Canım şu şekilde oluyor : Sen benim mesajımı gördün ya , orada benim mesajın altında "mesajlaşmayı göster" diye bir yer var. Ona tıklayacaksın. Yeni bir yer açılacak. Orada mesaj yazabileceğin mesaj penceresi gelecek. Oraya bana yazacağın mesajı yazacaksın. Senin mesajın da bana gelecek böylece. "mesajlaşmayı göster" e basarsan ikimiz arasında yapılan mesajlaşmalara bakabilirsin.

Mesajını , benim mesajımı gördüğün yerdeki mesaj penceresine yazmayacaksın yalnız. O zaman sadece senin ekranında gözükür ve bana mesaj aldığıma dair uyarı gelmez. Ben senin sayfana girip bakmadıkça da bana birşey yazdığını göremem canım.

Eğer sen de başkasına ziyaretçi mesajı yazmak istersen. O kişinin ismine tıkla. Profiline girince orada mesaj yazma penceresi gözüküyorsa yazabilirsin. Gözükmüyorsa o kişinin bu özelliği aktif değil demektir.

Şimdi dene bakalım olacak mı?

günaydın kızlar nasılsıznız? hülya 35 sordugu soru benim içinde geçerli tutunmayı arttıran bişey varmı acaba çünkü benimde embryolar kaliteliydi ama sonuç negatif

Günaydın canım. İyiyiz Allaha çok şükür. Sen nasılsın? İyisindir inşallah.

Hülya35'in 3 tane tüb bebek denemesi embriyonun tutunamaması sebebiyle olmamış. Üzücü bir durum. Embriyolar da kaliteliyken bunun bir çaresi yok mu acaba dediğin gibi. :bbo: şöyle bişi buldum..

"ASSISTED HATCHING"

(YARDIMLI YUVALANMA TEKNİĞİ-YUMURTANIN KABUĞUNU iNCELTME)

Normalde rahim içinde rahime tutunmadan önce embriyolarin kabugu (zona) incelerek kaybolur ve rahime tutunurlar (implantasyon). Embriyonun kabugundan kurtulmasi (hatching) gebeligin meydana gelmesindeki en önemli asamalardan biridir.

Bu islemin kolaylaştırılması için günümüzde tarafımızdan yapılan Assited hatching, döllenmiş ve bölünmüş embriyoların ya da blastosistlerin (embriyonun daha ileri formu) kabuğuna (zona pellucida) delik açılmasıdır. Bu işlem ile embriyonun rahim içine tutunma (yuvalanma) oranını arttırdığına dair çalışmalar vardır. Bu işlem özellikle embriyonun rahime tutunmasinin zor oldugu; ileri yaş hastalarda, embriyo kabuğunun kalın olduğu durumlarda ve daha önceki uygulamalarında implantasyonda başarısız kalınan vakalarda uygulanmaktadır.

Bu işlem mekanik ya da kimyasal olarak yapılabileceği gibi, günümüzde deneyimli ellerde embriyoya zarar vermeden LASER ile de yapılabilmektedir.

çok şükür iyiyim bende lazerle zona tabakasına delik açma işlemini yapıyo benim dr ama kısmet işte ben bi dahaki ay rahim filmi çekilcem inşallah bişey çıkmaz daha önce gerek görmemişti dr korkuyorum yaa bir sorun çıkmaz umarım tek bu kaldı yaptırmadığımız

Günaydın canım. İyiyiz Allaha çok şükür. Sen nasılsın? İyisindir inşallah.

Hülya35'in 3 tane tüb bebek denemesi embriyonun tutunamaması sebebiyle olmamış. Üzücü bir durum. Embriyolar da kaliteliyken bunun bir çaresi yok mu acaba dediğin gibi. :bbo: şöyle bişi buldum..

"ASSISTED HATCHING"

(YARDIMLI YUVALANMA TEKNİĞİ-YUMURTANIN KABUĞUNU iNCELTME)

Normalde rahim içinde rahime tutunmadan önce embriyolarin kabugu (zona) incelerek kaybolur ve rahime tutunurlar (implantasyon). Embriyonun kabugundan kurtulmasi (hatching) gebeligin meydana gelmesindeki en önemli asamalardan biridir.

Bu islemin kolaylaştırılması için günümüzde tarafımızdan yapılan Assited hatching, döllenmiş ve bölünmüş embriyoların ya da blastosistlerin (embriyonun daha ileri formu) kabuğuna (zona pellucida) delik açılmasıdır. Bu işlem ile embriyonun rahim içine tutunma (yuvalanma) oranını arttırdığına dair çalışmalar vardır. Bu işlem özellikle embriyonun rahime tutunmasinin zor oldugu; ileri yaş hastalarda, embriyo kabuğunun kalın olduğu durumlarda ve daha önceki uygulamalarında implantasyonda başarısız kalınan vakalarda uygulanmaktadır.

Bu işlem mekanik ya da kimyasal olarak yapılabileceği gibi, günümüzde deneyimli ellerde embriyoya zarar vermeden LASER ile de yapılabilmektedir.

Sagol arkadasim
Verdiigin bilgiler icin.Benim tedavi Izmir de oluyor,Kendi dr.um onundan sonra gelecek gorusecegim ama o tarz tedaviler zannediyorum sadece Istanbul da yapiliyor, Benim Istanbul da hicbir baglantim yok oraya gidip ugrasmak oldukca zor olacak.Dr.u bekliyorum geldiginde bana yol gosterir ve farkli ve basariyi artirici bir yol izlerse orada devam edeyim diyorum.Merkez degistirmek iyi olur mu olmaz mi bilmiyorum.Eger burayi birakirsam Izmir de gidecegim baska bir merkez yok.Cunku arastirip deneyerek burayi tercih ettim.Yani ya burda devam edecegim yada Istanbul(eger senin bahsettigin tarz farkli yontemler kullandiklari icin).Benim heyet raporu

çok şükür iyiyim bende lazerle zona tabakasına delik açma işlemini yapıyo benim dr ama kısmet işte ben bi dahaki ay rahim filmi çekilcem inşallah bişey çıkmaz daha önce gerek görmemişti dr korkuyorum yaa bir sorun çıkmaz umarım tek bu kaldı yaptırmadığımız

Korkacak birşey yok canım benim. İnşallah sorun çıkmaz. Onu da yaptırın ki , şu da yapılmamıştı , bakılmamıştı demezsiniz en azından. Doktorlar daha sağlıklı karar verirler. Yine de tüm bunlara gerek kalmadan bebişlerimiz gelsin inşallah. :1rolleyes:

Sagol arkadasim
Verdiigin bilgiler icin.Benim tedavi Izmir de oluyor,Kendi dr.um onundan sonra gelecek gorusecegim ama o tarz tedaviler zannediyorum sadece Istanbul da yapiliyor, Benim Istanbul da hicbir baglantim yok oraya gidip ugrasmak oldukca zor olacak.Dr.u bekliyorum geldiginde bana yol gosterir ve farkli ve basariyi artirici bir yol izlerse orada devam edeyim diyorum.Merkez degistirmek iyi olur mu olmaz mi bilmiyorum.Eger burayi birakirsam Izmir de gidecegim baska bir merkez yok.Cunku arastirip deneyerek burayi tercih ettim.Yani ya burda devam edecegim yada Istanbul(eger senin bahsettigin tarz farkli yontemler kullandiklari icin).Benim heyet raporu

Canım bu benim yazdığım şeyi İzmir'de Bornova Şifa Hastanesi (Tüp Bebek Merkezi) yapıyormuş. Bir görüş istersen..

ooo herkes burda. hülya35 hoşgeldin bu arada ,inş. derdine çare bulursun.dün arkadaşımla konuştuk eşinde de kendisinde de sorun yok ama çocuk olmuyor.bundan çok korkuyorum yani sperm sayısını artırsan da garanti değil.bir de hülya35 keçiboynuzu işe yaramadı diyor, şimdi korkmaya başladım çünkü umutlanıyordum kesin işe yarar diye.

ooo herkes burda. hülya35 hoşgeldin bu arada ,inş. derdine çare bulursun.dün arkadaşımla konuştuk eşinde de kendisinde de sorun yok ama çocuk olmuyor.bundan çok korkuyorum yani sperm sayısını artırsan da garanti değil.bir de hülya35 keçiboynuzu işe yaramadı diyor, şimdi korkmaya başladım çünkü umutlanıyordum kesin işe yarar diye.

Canım hayatta hiçbir şey garanti değil biliyorsun. Bunu unutmayacaksın. Ama aklına da sık sık getirmeyeceksin. Garanti değil diye mücadelemizden vazgeçecek değilizki. Niye bunları düşünüp moralimizi bozalım. Hülya35 arkadaşımıza keçiboynuzu yaramamış. Olabilir , normaldir. Ama Rosem arkadaşımıza da yaramıştı , neredeyse 2-3'e katlamıştı. Kötü olanı düşünüp içimizi karartacağımıza iyi olanı düşünüp pozitif olalım canım benim. Şifa olur inşallah. Sen kullanmaya devam et. Bol bol da dua et. Allah bu emek ve çabalarını boşa çıkarmayacaktır. a.s.

Selam arkadaslar herkese merhaba a.s.

Kızlar su söylediğiniz habere baktım ne ilginç bir sey o ya kafamçokkarıştı.Gercekmidir acaba CADIARZU.Hem bulmussun bir bebek ne die karnında tutuyorsun dimi yerimseniben. Rabbim herseyin hayırlısını versin.

Bu arada kızlar bu çinko tablet dediğiniz hapmı.Eczanede mi satılıyor ve adı ne.

Canım bu benim yazdığım şeyi İzmir'de Bornova Şifa Hastanesi (Tüp Bebek Merkezi) yapıyormuş. Bir görüş istersen..

Sagol canim verdigin bilgi icin .Bunu arastiracagim.Ben keciboynuzu kúru kotudur demiyorum.Bize faydasí olmadi bize z,yagi incir karisimi yaradi.Herkeste durum farkli olabilir.Bu yuzden umutsuzluga kapilmayalim sonucta bunlar besin turu seyler, denersin hangisi size iyi gelirse onu devam ettirirsiniz.Herhangi bir iddiam yok cunku

Selam arkadaslar herkese merhaba a.s.

Kızlar su söylediğiniz habere baktım ne ilginç bir sey o ya kafamçokkarıştı.Gercekmidir acaba CADIARZU.Hem bulmussun bir bebek ne die karnında tutuyorsun dimi yerimseniben. Rabbim herseyin hayırlısını versin.

Bu arada kızlar bu çinko tablet dediğiniz hapmı.Eczanede mi satılıyor ve adı ne.

Canım çinko tablet olarak biz Zinco C kullanıyoruz. İki tipi var.. 15 mg'lık 30 adet olanı , 25 mg'lık 90 adet olanı. Eczanelerde satılıyor. 15-20 arası bişi en fazla.. (içindeki sayı değiştiği için)

Kızlar merhaba , ben geldimmmmmmm. Nasılsınız bakalım. Bursa yine tam tekmil burda bakıyorum :dance: İstanbul'dan sünger , ben de İzmir'den. Diğer arkadaşlarımız neredeler? Akşamları sessiz oluyor ya bizim topic :1rolleyes:

Hülya35 ; canım gel de hakikaten incirli yağlı şeyin tarifini tam açarak ver bize. Onu da yedirelim :icecream: :sm_cool:

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

Aysimaa80---4 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
vavelya---5 Temmuz---Azosperm(Kışın mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Keçiboynuzu pekmezi,ballı karışım,çakşır suyu
****ÜsLuB****---7 Temmuz---Kriptoozospermi---Doğal yoldan---Çakşır suyu,havuç suyu,keçiboynuzu kürü,48 hours(kahve),çinko,ginseng,fındık,fıstık,badem(sigara içmiyorlar)
OcerenO---8 Temmuz---Sayı---Doğal yoldan(Eşi 1-2 Temmuz'da spermiogram verecek-umutluyuz)---keçi boynuzu kürü
haci78---8 Temmuz---varikosel(ameliyat oldu)---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü,ballı cevizli fındıklı karışım
Rosem---10 Temmuz---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
olymposss---11 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboynuzu kürü, E vitamini
gülsu---14 Temmuz---Hareket---Doğal yoldan---keçi boynuzu pekmezi
nuriye---14 Temmuz---Azosperm---(Dua edin arkadaşlar)Mikroenjeksiyon Olacak---Sigara içmiyorlar
sünger53---14 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine
yiğit-yağmur---16 Temmuz---Hareket ve Sayı---2 Temmuz'da 1. aşılamasını oluyor---Mone,Larginine
nix---18 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan---Fındık,fıstık,keçiboynuzu,bal
esila@mısra---20 Temmuz---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan---Pharmaton,Evicap,keçiboynuzu kürü pekmezi,selenyum,demir dikeni ekstrası,arısütü
latifeelif---22 Temmuz---Sayı ve Hareket (varikosel)---Doğal yoldan(Temmuz aşılama)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
Melih---22 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
BTRKLC---23 Temmuz---Hareket---Tüp bebek deneyecekler gün belli değil(2 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
fokurfokur---23 Temmuz---Hareket ve Morfoloji(Varikosel başlangıcı)---3. Aşılamaya başlayacak(2 aşılama başarısız)---klomen,keçiboynuzu kürü
cano77---23 Temmuz---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan-Ağustos'da Tüp bebek deneyecekler(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
artık umutsuz---23 Temmuz---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
arzuhalim---24 Temmuz---Sayı ve Morfoloji---Tüpbebek raporu çıkaracak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
nevrosky---26 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
demiray---26 Temmuz---Sayı ve Hareket---Tüp Bebek Raporu Çıkacarak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçiboynuzu kürü,Domates Çorbası,Folik Asit,Sigara içmiyor
heja---30 Temmuz---Hareket---Temmuz'da tedaviye başlayacak(Doğal yoldan bir çocuğu var)---(Temmuz ortası eşi spermiogram verecek-umutluyuz)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 aşılama başarısız)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
Beyzanur-hh---???---???---Tüp Bebek---???
fidulya---???---Oliastenzoospermi---Doğal yoldan---Bal,ceviz,kuru üzüm,erik kurusu,bol meyve

a.s.merhaba arkadaşlar hepinizin kandili mübarek olsun .aranızda sperm sayı ve hareketi az olupta uyguladıgı biyöntemle daha sonra o degerlerde artış oldumu yani fındık,fıstık,keçiboynuzu....gibi.cvplarsanız sevinirim arkadaşlar
a.s.

X