Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
merhaba kızlar.tatildeydim.ve inanamıcaksınız belki ama hayatımın en kötü en acı tatiliydimeyer tatile değilde cenazeye gitmişiz memlekete.

ANNEMi kaybettim çok acı bişi çooookkkk

merhaba kızlar.tatildeydim.ve inanamıcaksınız belki ama hayatımın en kötü en acı tatiliydimeyer tatile değilde cenazeye gitmişiz memlekete.

senağlamasenağlamasenağlama Canım ne diyosunnnnnnnnnnnnnnnnnnn... Olamaz yaaa senağlamasenağlama Canım başın sağolsun. Çok kötü oldum. Allah rahmet eylesin canım. Mekanı cennet olsun.. :çok üzgünüm: Anlatmak istermisin. :a015::a015:

Yok canım ben hastalandım.

Şu an bedeften gelen haberle manyak oldum resmen. Allahım sevdiklerimizi bize bağışlasın. Canımızdan can isterken , canımızı kaybetmek ne kötü. Allaha her zaman elimizdekiler için şükretmeliyiz. Hayatın içinde olan birşey belki ölüm ama İnsan sevdiklerine yakıştıramıyor. Çok dayanılmaz bir acı. Hele birinci derecedeki yakınlarımızın kaybı.. Bedef canım arkadaşım acın büyük , Allah sabırlar versin sana.. senağlama

çok çok üzüldüm allah sabır versin çünkü allahın verdiği sabır olmassa dayanılacak bir acı değil başınız sağolsun annenizinde mekanı cennet olsun senağlama

allah razı olsun arkadaşlar çokacı birşey.1 gün içinde fenalaştı gecesine kaybettik ve hayatında ilk defa hastaneye gidipte serum tatktığını biliyorum ondada bu olacakmış meğer.neyse sizleide üzmek istemem çünkü ister istememz insan garip oluyo anlayabiliyorum.zaten konuşmakta istemiyorum sadece paylaşmnak istedim..vallaha öğüt vermek yada ne bilim ikaz gibi anlamayın sakın ama annenizin değerini bilin çünkü anneler u dünya üzerindeki en kıymetli varlıklar.daha 58 yaşındaydı ben de daha 24 yaşındayım.küçüğüm.doyamadım anneme sizde sakın üzmeyin kırmayın.insan mahvoluyo kaybedince

Canım şimdi Nevrosky den msn de öğrendim acı haberisenağlamasenağlamasenağlamasenağlama

Çok üzüldüm...:çok üzgünüm:senağlamasenağlama

Allah dayanma gücü ve sabır versin,başınız sağolsun..

Allah rahmet eylesin...

Canım sen nasıl istersen. Anlatmak istersen her zaman dinleriz. Seninle oluruz. Biz burada güzel günler için yokuz. Dertleri , üzüntüleri paylaşacağız biz. Zorluklara birlikte göğüs gereceğiz. Ama maalesef bu durumda birşey gelmiyor elimizden. Ne desek boş. Seni teselli edemeyiz. Bir tanecik anneni geri getiremeyiz. Evet canım annelerimizin kıymetini bilmeliyiz. Allah onları başımızdan eksik etmesin. Allah sabırlar versin bedefcim. Ölümün hiçbir şekli az acılı olamaz. Ama beklenmedik bir ölüm insanı daha da yıkıyor. Hele bir de Anne olunca.. Boğazım düğümleniyor yazarken.. senağlamasenağlamasenağlama

başın sağolsun canım.mekanı cennet olsun.sabır diliyorum.nevrosky sana eşimin test sonuçlarını vericem ama çok fazla anlamadığım kelime var umarım sen anlarsın.
volüm 4.2
likefaksiyon 20 dak.
ph normal
vizkozite normal
sayı 33 x 106/ ml
total hareketlilik 48 %
progresif hareketlilik (+4):12 (+3):28
hareket (+12):8
progresif hareketli sperm sayısı 4 x 106/ml
morfoloji %1

ne yazıyosa aynen yazdım.

senağlama canim benimmm basiniz sagolsunn mekani cennet olsun
rabbim sabir versinn insallah
cok uzuldum valla senağlama

arkadaşlar yani nevrosky bu arada ben hala adet olmadım sanırım üzüntüden gecikme olmuş olabilir.sadece göğüslerimde acı var oda adet olacağım için heralde ve birde 5 gündür ara ara adet sancısı giriyo sonra geciyo.sanırım stres ve üzüntüden oluyo bunlar.bazı tesellilerim de var.annem dinie bağlı bi insandı.birde ablam var iki kardeşiz.ikimizde evliyiz.ve damatlarını çok severdi ailelerinide öyle.gözü arkada kalmadı diye düşünüyorum.bideyatalak hasta olmadı uzun zaman yatıp acı çekmedi hem kendine hem bize zorluk olmadı.ve en önemlisi.bizden önce vefat etmesi eminim onu mutlu etmiştir diye düşünüyorum çünkü evlat acısı gibi yok diyorlar.anneannemin halini görecektiniz.ben dururken sen niye gittin diye fenalaşıyodu kadın.bilmiyorum ama işte ya ölede bölede kahroluyo inasan ana bu sonuçta bazen gülüyorum konuşuyorurken falan sonra birden aklıma geliyo annem yok artık benim diye çok kötü çok.babamda mahvoldu kolaymı 33 senelik hayat arkadaşı yanlız napar bilmiyorum.artık hem benim yanımda hem ablamın yanındaömrünü öle geçirecek.keşke bu ay hamiş olsamda bu üzüntülü günlerde biraz geride kalan aileme moral versem ama kısmet allah bilir...

Arkadaşım iyi akşamlar. Sayı ve hareketlilik normal. Ancak morfoloji kötü. %1 çıkmış morfoloji. Bu şekilde doktor aşılamaya geçip sonra tüp bebek önerecektir. Belki direkt tüp bebek de önerebilir. Bir arkadaşımız %1 morfoloji ile aşılama yoluyla hamile kaldı. Bizim morfoloji %2. Başarısız 2 aşılama oldum. Moralini bozmak gibi olmasın sakın. Ama öncelikle biraz olsun düzeltmenizi öneririm. Üroloğa gidip gösterin. Ultrasona girsin. Varikosel varsa derecesine göre bakılıp ameliyat yoluna gidilebilir. Eğer yoksa ilaç yazar. Sigara içiyorsa bıraksın. Domates çorbası , havuç suyu iyi geliyor morfolojiye. Keçiboynuzu kürünü hız ve sayıyı artırmak için kullanabilirsiniz. Şansınız artar. Çinko , selenyum , e vitamini desteği de iyi gelenler arasında. İnşallah tez zamanda şifa bulup bebeğinize kavuşursunuz. Bu şekilde de hamilelik doğal yoldan oluşabilir ama mucize gibi birşey. Bir yerlerden başlamalı ve adım atmalısınız. Morfoloji bozukluğu şekil ve yapısal bozukluk demek. Yani %1 morfoloji ; Her 100 spermden yalnız 1 tanesi yumurtayı dölleyebilecek yapı ve şekle sahip demek oluyor. Diğerleri dölleyemiyor ya da dölleseler de kaliteli olmadığından vücut atıyor daha en başta. Bizim de sorunumuz bu arkadaşım. İnşallah bebeklerimize kavuşuruz.

Canım dediğin gibi inşallah hamiş olursun bu ay. Ben senin tarihin baya geçince ve senden haber gelmeyince alt tarafa almıştım listede tarih bölümünü de ??? şeklinde bırakmıştım. İnşallah olursun da bu bebek haberiyle yaralarınız bir nebze de olsa sarılır.

Dediğin gibi annenin gözü arkada kalmamış canım. Sizleri damatlarına ve ailelerine emanet etmiş giderken. Babanıza da sizler sahip çıkacaksınız artık. onun için de çok zor. Allah hepinize sabır versin. Kendine verdiğin tesellilerin hepsi gerçek. Ama arada aklına gelecek bahsettiğin gibi. Gülüşlerin bir süre yarım kalacak. Dilerim bebeğin gelsin de o gülüşlerin artabilsin canım. a.s.

canım başınız sağolsun allah sabır versin. allah belki bi canı alırken yerine bir can vermiştir inş. hamişsindir

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

ZAMBAK3---23 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Vitamin Takviyesi,bal,fındık,fıstık,ceviz
dersim_78---24 Ağustos---Azosperm(Mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Hiçbirşey kullanmıyorlar
sevimli hayalet---24 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(1 Tüp Bebek Başarısız)---Keçiboynuzu kürü,keçiboynuzu pekmezi
gozdem---25 Ağustos---Hareket---Doğal yoldan---Antibiyotik (cipro) , E vitamini , C Vitamini takviyesi
mekselina86---26 Ağustos---Sayı,Hareket(Varikosel)---Doğal yoldan---Keçiboynuzu kürü
asi74---27 Ağustos---Sayı ve Morfoloji---Doğal yoldan(Ekim'de aşılama yaptıracaklar)---Keçiboynuzu kürü,pekmezi,bal,fındık,fıstık,üzüm
MONA ROSA---27 Ağustos Sonuç---Morfoloji (Haziran'da varikosel ameliyatı oldu)---1. Aşılamasını oldu---E Vit.,Çinko,Polen,Bal,Keç.Boy.Pek.,Keç.Boy.Kürü,Sigara içmiyor
belinay82---28 Ağustos---Sayı,Hareket,Morfoloji sorunu vardı Varikosel Ameliyatının 3. ayında sonuçlarının düzeldiğini gördüler(Mayıs ayında)---Keçiboynuzu yemişti,Sigara içimiyor
oztun---29 Ağustos---Sayı ve Hareket---1. Aşılamasını oldu---Klomen,Keçiboynuzu yiyiyor
demiray---30 Ağustos---Sayı ve Hareket---Tüp Bebek Raporu Çıkacarak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçiboynuzu kürü,Domates Çorbası,Folik Asit,Sigara içmiyor
vavelya---31 Ağustos---Azosperm(Kışın mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Keçiboynuzu pekmezi,ballı karışım,çakşır suyu
****ÜsLuB****---3 Eylül---Kriptoozospermi---Doğal yoldan---Çakşır suyu,havuç suyu,keçiboynuzu kürü,48 hours(kahve),çinko,ginseng,fındık,fıstık,badem(sigara içmiyorlar)
smhsmh---4 Eylül---Hareket ve Morfoloji(Varikosel)---Doğal yoldan---Keçiboynuzu Kürü
olymposss---4 Eylül---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboy.kürü,E vit.
wavy---4 Eylül---Morfoloji---Doğal yoldan---Keçiboynuzu pekmezi,E vitamini
OcerenO---5 Eylül---Sayı---1. Tüp Bebek Tedavisinde---Keçi boynuzu kürü
yiğit-yağmur---6 Eylül---Hareket ve Sayı---Doğal yoldan (1 aşılama başarısız)---Mone,Larginine
NEŞELİ:))---9 Eylül---Yumurtalıkta Kristalleşme---Doğal yoldan(1 aşılama iptal oldu sebep fazla folikül gelişmesi)---Keçi boynuzu kürü 3 ay içildi ve bırakıldı,Klomen,Trentilin,E-vitamini,çinko
Rosem---10 Eylül---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
sünger53---10 Eylül---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine
haci78---12 Eylül---varikosel(ameliyat oldu)---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü,ballı cevizli fındıklı karışım
latifeelif---12 Eylül---Sayı ve Hareket (varikosel)---1. Aşılama (1 Ağustos'da oldu)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
gülsu---13 Eylül---Hareket---Doğal yoldan---keçiboy.pekm.,klomen
xvyz---14 Eylül---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan-Bitkisel ilaç
BEYAZ MELEK---15 Eylül---Morfoloji---Doğal yoldan(Klomen)---Hiçbirşey kullanmıyor
aymes---17 Eylül---Sayı ve Hareket---Ocak'ta varikosel ameliyatı oldu---Doğal yoldan---3 ay klomen kullandı
vesta---17 Eylül---Sayı,Hareket(Varikosel)(19 Ağustos'da varikosel ameliyatı oldu)---Doğal yoldan---Çinko
BTRKLC---18 Eylül---Hareket---Tüp Bebeğe başlayacaklar(2 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
rabiş---20 Eylül---Varikosel(8 Temmuz'da ameliyat oldu)---Doğal yoldan(2 başarısız tüp bebek)(pko)---???
nevrosky---22 Eylül---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
Beyzanur-hh---Ağustos sonu Tüp Bebek---Meni Kanallarında tıkanıklık---Tüp Bebek---Hiçbirşey kullanmıyor
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 aşılama başarısız)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
fidulya---???---Oliastenzoospermi(Varikosel ameliyat oldu Haziran sonu)---Doğal yoldan---Bal,ceviz,kuru üzüm,erik kurusu,bol meyve
Aysimaa80---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
hulya35---???---Sayı , Hareket , Morfoloji (Tüpler tıkalı)---Doğal yoldan(Eylül'de tüp bebek veya laparoskopi)---İncir zeytinyağı karışımı
esila@mısra---???---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan---Pharmaton,Evicap,keçiboy.kürü,keçiboy.pekmezi,selenyum,demir dikeni ekstrası,arısütü
cano77---???---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan-Ağustos'da Tüp bebek deneyecekler(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
arzuhalim---???---Sayı ve Morfoloji---Tüpbebek raporu çıkaracak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
sukrann---???---Sayı(Varikosel)---Yumurta geliştirici hap ve çatlatıcı iğne ile Doğal yoldan---???
karamelli neskafe---???---Sayı , Hareket , Morfoloji---Doğal yoldan-Eylül'de 2. Tüp Bebek Deneyecekler(1 başarısız Tüp Bebek)---Keçiboynuzu kürü,Vitamin desteği
desertrose---???---Morfoloji---Doğal yoldan---???
heja---???---Hareket---Temmuz'da tedaviye başlayacak(Doğal yoldan bir çocuğu var)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
nuriye---???---Azosperm(Tese'de sperm bulundu,hem de donduracak kadar):hooray:---(Dua edin arkadaşlar)1. Micro Denemesi başarısız---Sigara içmiyorlar
PURPLEMOON---???---Hareket---Doğal yoldan---Keçi Boynuzu
derendeniz---???---Morfoloji---Doğal yoldan-Ekim'de Tüp Bebek(2 başarısız aşılama)(pko)---Polivitamin,Keçiboynuzu kürü,Sigara içmiyorlar
Melih---???---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
ebgün---???---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---???
dilanur---???---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan(Yumurta takipleri başarısız-2 aya aşılama yaptıracaklar)---Keçiboynuzu kürü---Sigara içiyor
nix---???---Morfoloji---Doğal yoldan---Fındık,fıstık,keçiboynuzu,bal
melek23---???---Azosperm(Dua edin arkadaşlar)---Doğal yoldan(1 Tüp Bebek başarısız)---???
sedaceylin---???---Azosperm (Maalesef 2 Tesa başarısız) (2004'de testis kanseri sebebiyle kemoterapi gördü)(Dua edin arkadaşlar)---Doğal yoldan---???
neslihan22---???---Hareket---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız)---???
artık umutsuz---???---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Doğal yoldan---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
bedef---???---1 sene önce varikosel ameliyatı oldu(Değerler iyileşti)---Doğal yoldan(1 düşük var]---Keçiboynuzu pekmezi
osetya2007---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(Tüp bebek düşünüyorlar)---???
KİBRİYA---???---Hareket---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız hapla)---Bal polen karışımı,fınfık,fıstık,Şu an birşey kullanmıyor

HAMİŞLERİMİZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

1. HAMİŞİMİZ : BEMT Varikosel - 6 ay önce ameliyat oldu - Hiçbirşey kullanmadı - Varikosel Ameliyatının 6. ayında Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

2. HAMİŞİMİZ : KızılDeniz İleri Hareket % 0 - Sayı az - Morfoloji Bozuk (pko,sol folikül gelişememesi,prolaktin fazlalığı) - Klomen , bal , muz , fındık , fıstık , keçiboynuzu pekmezi , polen - Herşeye rağmen , Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

3. HAMİŞİMİZ : lale3434 Morfoloji % 2 - 3 ay önce varikosel ameliyatı oldu - Ağustos'da tüp bebeği düşünüyorlardı "Mucize ; o kadar bekleyemem anne diyerek Temmuz'da kapılarını çaldı" - Hiçbirşey kullanmadı - Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

4. HAMİŞİMİZ : elfide Morfoloji %1 - 2,5 senedir bebek istiyorlardı.. 4 Yumurtlama takibinden sonuç elde edemediler.. Bu ay ilk aşılamasını oldu.. Hiç birşey kullanmadı. Çünkü morfoloji bozukluğunu aşılama günü öğrendiler. Allah sabırla bekleyen bu kuluna da mucizesini gönderdi. Allah o doktor ve hemşirelerden razı olsun. Şükürler olsun. Allahın izniyle 1. AŞILAMASINDA HAMİLE kaldı. :hooray:

5. HAMİŞİMİZ : ealsnas Sayı , Haraket , Morfoloji - Hiç birşey kullanmadı - Gürgan Klinik'te tüp bebek tedavisindeydi - Hep pozitif oldu. İnandı. Hep umutla baktı. Sonunda mükafatını aldı. - Allahın izniyle 1. TÜP BEBEK DENEMESİNDE HAMİLE kaldı. :hooray:

6. HAMİŞİMİZ : FOKURFOKUR Hareket ve Morfoloji (Varikosel Başlangıcı) - Klomen,Keçiboynuzu Kürü,Domates Çorbası - Arka arkaya hapla 3 başarısız aşılama geçirdi. Yılmadı , bu ay ilk kez iğne ile aşılama tedavisine başladı. Son iki aşılamada verilen spermde olumlu sonuçlar alınmış , hepimizi umutlandırmıştı. Dualar karşılığını buldu , Düzenli ilaç ve kür kullanımının mükafatı alındı. - Allahın izniyle 4. AŞILAMASINDA HAMİLE kaldı. :hooray:

merhaba arkadaslar ben uzun zamandir bu siteye giremedim ama sizlerla ayni sorunum
var bizimde problemimiz esimin spermleerinin hareketliligi cok hizli degil bu konuda ne yapabilirim benimle ayni problemi olup halleden varsa bana yardimci olursa inanni cok sevinirim

slm nvrsky 4gündür yoktum yeni geldim hemen buraya daldım nasılsınız
arkadaşlar canım benim tarihide bugün eklermisin malesef hastalandım

Canım merhaba. Hoşgeldin. Tarihini düzelttim canım. Sağlık olsun. İnşallah öbür aya bitanem. a.s.

kızlar tesadüfen bir sitedeki forumda gördüm sperm sayısı ve hızlılığını artıran arginmax diye bitkisel bir ilaç varmış daha önce duyan veya kullanan oldu mu?

aaaaaa ben bu ilacı sormamış olayım netten araştırdım cinsel gücü artırıcı ilaç falan yazıyo allah allah ya halbuki bu ilacı kullanıp hamile kalanlar yazmış ama CADIARZU

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…