Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi Yüzünden Hamile Kalamayan Bayanların Listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
hayırlı cumalar kızlar..
arkamahalle uzme kendını canım.rabbım ol derse dna falan hıkaye.sebeplere takılma.bızede bırcok sey sebeb oluyor bak olmuyor bebegımız.fakat vaktı saatı geldıgınde butun olumsuzluklar ortadan kalkacaktır.kuranda ayet var..hoslanmadıgınız sey sızın ıcın hayırlı olanda olabılır..rabbım en kısa zamanda sızede sıfa ıhsan etsın canım..

canım çok üzüldüm ne diyceğimi bilemiyorum
ama Allahtan ümit kesilmez biliyosun ne mucizeler gerçekleşiyo
inişallah bunlardan biri senide bulur her zaman söylerim
anne olmayı en çok hakedenlerden birisin bunun için çok çaba harcadın
Rabbim bunun mükafatını vericektir inşallah
dna kırıklığı ne demek bulamadım araştırdım ama
inşallah çok önemli bişey değildir. Allah yardımcın olsun
dualarım seninle üzme kendini nolur herşey kısmet biliyosun:teselli:

hayırlı cumalar kızlar
arkamahalle arkadaşım hemen ümitsizliğe düşme belki embriyolara yapılan genetik test çözüm olabilir ya da başka bir çaresi vardır pek bilinen bir hastalık değil galiba ben ilk kez duyuyorum,derdini veren Rabbim dermanını da versin inşallah

Kızlar Sidelyadan haber varmı ? Yeter senin vardır mutlaka ! :)
Bugün transferin kaçıncı günü acaba ..??

canım hemen moralini bozma..allahtan ümit kesilmez biliyorsun..

öncelikle dna branş konularımda olduğu için kendi tahminimce sana anlatmaya çalışayım.

dna molekülü çift zincirli bir yapıya sahiptir.birbiri içinde dönen 2 merdiven gibi düşün.bu merdivenleri birbirine bağlayan protein yapıda nükleotitler vardır.merdivenin bir tarafındaki nükleotitlerde meydana gelen bir mutasyon,diğer merdiven tarafından onarılır,giderilir.(bu arada mutasyon canlıların gen yapılarında,yani dna larında meydana gelen ,çevre etkisiyle oluşan kalıcı değişiklikler demektir).ama eğer merdivenin bir tarafındaki mutasyona uğramış nükleotitin,diğer karşı tarafındaki nükleoititinde de mutasyon varsa onarılamaz,ve dna nın o bölgesinde kırıklık meydana gelir.bu kalıcı hasara sebep olur.insanlardaki kalıtsal hastalıklar gibi.vücut hücrelerinde meydana gelen mutasyonlar bireyseldir.fakat üreme hücrelerinde meydana gelen mutasyonlar kalıtsaldır.nesilden nesile aktarılır maalsef.
canım eşindeki durumun da böyle olduğunu tahmin ediyorum.başka türlü dna zincirinde kırıklık meydana gelmez çünkü.

bildiğim kadarıyla anlatmaya çalıştım sana.umarım olmuştur canım,anlamışsındır.
kafana takılan bişey olursa yine bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışırım.
benim merak ettiğim,eşinin ailesinde böyle bir rahatsızlığı olan kim var?ve nasıl çözmüşler bu sorunu?

evet bende merak ediyorum sidelyayı yeteride göremedim bugün..

nerelerdesiniz kızlar haftasonu tatilini erken getirdiniz

kızlar slm sabah hayırlı cumalar dedim ve çıktım hemen
çünki dün kız kardeşim dr gitti adet arsı kanamalrı vardı
dr da bu kanamalr normal değil kötü bir şeyolabilir demiş bir ilaç verip göndermiş (kötü bir şey olabilir dediği has neden hiç tetkikyapmadan eve gönderdiğini anlamış değilim)sabah erkenden kardeşimi götürecek has aramaya başladık radevular günler hatta bazıları aylar sonraya veriliyor çukurova ünv bir doç randevu adık bu için oraya gittik muayene falan derken akşam oldu
görünürde bir şey yok kan tahlileri yapalım ona görede gerekirse biyopsiyaparız dedi
inşş bir sorun çıkmaz

kızlar sidelyadan haber varmı ? Yeter senin vardır mutlaka ! :)
bugün transferin kaçıncı günü acaba ..??

canım sidelya iyiyimiş selemlerı var hepinize
kabızlakla ilğili dün acile gitmek zorunda kalmış onun haricinde başka bir şey yok dedi

Yeter, arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.. Umarım ciddi bişey yoktur kardeşinde..
Sidelya'dan haber getirdğin için ayrıca teşekkür ederim .. Nihayetinde öğreniyoruz bişiler.. :)

selam kızlar eşimde morfoloji düşük.. yani %2 düzeltmek için kür arıyorum.. kürlerle düzeltebilirmiyiz? hangi kürü uygulamalıyız yada hangi vitamin? doktora gittik tek taraflı varikosel dedi.. başlangıç aşamasında dedi ama vitamin vermedi..ben keçiboynuzu pekmezi içiriyorum sabah akşam başka da bişey içmiyor.. ne önerirsiniz?

yeter, arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.. Umarım ciddi bişey yoktur kardeşinde..
Sidelya'dan haber getirdğin için ayrıca teşekkür ederim .. Nihayetinde öğreniyoruz bişiler.. :)

canım inş bir sorun çıkmaz rabbim dermensız dert vermesin hiç birimize
canım sidelyayla konuşuyoruz ve sizlerle paylaşıyorum
bu arkadaşlık görevimiz zaten burada hepimz birbirimizi merak etiğimizde görüşenler haber veriyor

yaaaaaaaaaaaaaa
ben bir şey merak ettim listemizi kim hazırlıyor
yeni topikte bulamadım kimler tedavide kimler değil

canımm geçmiş olsun
yani bizdede morfoloji sorunu vardı ama çözüme ulaştıramadık ne kulamdığımız ilaçlar nede kürle r bizde pek işe yaramadı
inş sizde işe yarar
benim görüştüğüm bir tüp bebekmerkezinde en iyi sonuç alınan kürün keçi boynuzu kürü olduğunu söylemişti dr

3. senemizde bitti ve hala bebeğimiz yok.çok ama çok üzülüyorum.ne zormuş bu şekilde yaşamak arkadaşlar.çok mutsuzum.artık gülemiyorum.her adet olduğumda kahrediyorum herşeye.niye biz diyorum.geçermi böle hayat.

Umutlu isimmin gibi umutlu olmalısın .. böyle düşünmene gerçekten çok üzüldüm ..
Benimde 3.5 yıl oldu ve hala sabırla şavaşıyorum .. birtek bende değil bu topikte bziden daha çok uzun zamandır bekleyenler var..
Tüp bebek tedavisi falan düşündmüyor musun ?

Yeter çok haklısın arkadaşım ya bi liste oluştursak ne güzel olur..
Kimler tedavi aşamasında , kimler gün sayıyor, kimler hamiş yazmak lazım..
Bazen ben bile unutuyorum kim ne durumdaydı diye ?

Benim bildiğim şimdilik topikte aymes, fadik, yabangülüm hamiş..

Nurcancım bana sormşsun tedaviyemi başlayacagım diye...
bu adet döneminde başlayacagmm sanıyordum.. ama hastaneden aradılar sulu ultrason cekilceksin adetin ik günü ara randevu vericez deiler..
sulu ultrason ne demek bilmediğim gibi tedaiyve ne zaman başlayacağımı da bilmiyorum malesef... 3aydır bu ay başlarım diyıorum ama eksik tetkikler heüz bitmöedi (

bu arada sulu ultrason ne demek bilen varmı kızlar???

Bilgemcim Fadik tutuyor listeyi ama şu anda internette problemi oldugu için ilgilnemiyor sanırım...
annesinden giriyor girdiği zamanlarda da....
Evindeki net düzene oturunca devam eder diye düşünüyorumç....bu benim düşüncem tabi Fadik ne der bilemem de.

SIS (salin infusion sonografi), ultrason ile yapılan muayene sırasında rahim iç duvarı dediğimiz endometrium ile ilgili şüpheli bir görünüm, polip ya da myom görüntüsü olduğunda, ultrasonografi eşliğinde rahim içine sıvı verilerek yapılan bir işlemdir. İnce bir kateter yardımıyla verilen sıvının etkisi ile rahim iç duvarı kaynaklı myom, polip ve yapışıklıklar hakkında bilgi edinilebilmektedir. Bu işlem anestezi gerektirmemekte ve ciddi bir ağrı oluşturmamaktadır. Genellikle adet bittikten sonraki bir hafta içinde yapılması önerilmektedir.

korkulacak bir durum değil canım..
muayene masasında rahme sıvı verilerek usg görüntülüyorlar..
zaten spekulumla rahim ağzı açıldığı için başka can acıtıcak bir durum da yok korkma..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…