erkek arkadaşım ne yapmaya çalışıyor?

iste bizim kadinlarimiz hep bundan kaybediyor hep bir evlenme odakli iliski hep bir aman evlenmeliyim durumu ..ARKADAS 7 ay olmus adam evlenelim diye kapinda yatsa bir dur demen lazim sen nerdeyse evlenme teklif etmissin..ben bir erkek olsam bu kadar evlenme meraklisi bir kizdan sogur ve asla evlenmezdim..once bir dur iliskiye zaman ver adami tanimaya calis ustelik anlasamiyormussunuzda 2 ay ayri kalmak ne demek? ortada ask varsa 2 aylik ayriliga dayanilmaz cok uzun bir sure..insanlar 7 yilda taniyamiyolar birbirlerini sen 7 ayda nasil tanidinda evlenmek istiyosun..gerci konunun basligina bakilirsa zaten erkek arkadasini ne kadar tanidiginda ortada..

30 yıllık evliler bile hergün yeni bir huy çıkıyor diyorsas bu yanıma işi ömür boyu sürer. ayrıca erkek arkadaşım bana ilk tanıştığımızda sana çıkma değil evlenme teklif etcem dedi bende sakın evet ikimizde evlilik için bir ilişkiye başladık sonu evlilik olsun istiyoruz ama bence şuan bana çıkma teklif et öyle hemen alaacele olmasın demiştim. herkesin görüşü farklı olabilir ve benimkide uymayabilir ama ben ilişkime evlilik için başladım karşı tarafta öyle. ve beni gördüğü lk konuştuğumuz günün akşamında ve diğer haftalar boyunca en samimi ortak 3 tane arkadaşımıza dediği tek şeyde ben onunla evlilik isterim ilk kez bu hissleri birine karşı açık açık hissediyorum. o benim evlnemyi düşündüğüm kişi diyen biridir.

adam zaten önceden bir evlilik atlatmış üstelik yine bir baskı haliyle..
sende ikincisine bu şekilde çanak tutarsan biraz zor gibi..:KK14:

okurken ben kısıtlandığımı hissettim doğrusu..7 ay evlilik düşünmek için çok çok
erken..insanın kafasında bir şeyler kurgulanır ama bu kadar ısrar için yeterli bir zaman değil..

sen anladığım kadarıyla yaşının 30 olması,karşına doğru düzgün birinin çıkmaması ve aile baskısından
onun da üzerinde bir baskı kuruyorsun hiç bir detayı düşünmeden..yoksa normalde , evlilik için her şartın olgunlaşması
beklenir..özellikle erkekler iş anlamında rahat değillerse kesinlikle evliliğin e sini düşünemiyorlar..

hiç bir şeyin sonu değil yalnızlık..bu şekilde gerçekleri görebildiğini sanmıyorum..7 ayda bu kadar kavga gürültü,
ayrılmak...üstelik anne ile konuşulcak şey var konulmayacak şey var..üzerinde bıraktığın olumsuz izlenimi hiç
bir zaman silemeyeceksin..:26: evlenseniz de her sorun da karşına gelecek bu konu annen tarafından..

zamanla ve sakinlikle düşün bence,baskıdan da uzak dur..:KK31:

maalesef bu durumda anladığım tek şey var annelere herşey anlatılmazmış açıkçası herkese herşey anlatılmaz. ben affettim barıştım ama annem hala ytedirgin.

yazınızı okurkn ben bile kendimi baskı altında hissettim,kaçıp gidesim geldi..acele etmeyin daha yeni ve şiddetli kavgalar ihtiva eden bir ilişki..

şiddetli kavga derken benmi abarttım yoksada bu kadar yanlış anlaşıldı. neyse sizin dediğiniz olsunda bren o kadar baskı yaptığımıda düşünmüyorum hergün sormam son 1 ayda 3-4 kez sorduk böyle cevaplar aldım. her dakika bunu soracak değilim.

canım bu anlattıklarından sebep,ben bu evlılıgın olabılecegını hıssedemedım
olsada huzur bulacagını dusunmuyorum
ınsanları kıyaslamayı sevmem ama davul bıle dengı dengıne sana hıc uygun gelmedı bana
gercekten evlenmeyı dusunse sureklı o sıkıstırırdı senı
bız esımle carsamba gunu tanıstık baskı ustune baskı hadı gelelım aıleler tanıssın dıye dıye 1 hafta sabredemedı

canım bu anlattıklarından sebep,ben bu evlılıgın olabılecegını hıssedemedım
olsada huzur bulacagını dusunmuyorum
ınsanları kıyaslamayı sevmem ama davul bıle dengı dengıne sana hıc uygun gelmedı bana
gercekten evlenmeyı dusunse sureklı o sıkıstırırdı senı
bız esımle carsamba gunu tanıstık baskı ustune baskı hadı gelelım aıleler tanıssın dıye dıye 1 hafta sabredemedı

bende başkalarıyla kıyaslamak istemiyorum bu durumu ay bak şu adam hemen evlenme teklif etmiş 3 kez kızı istemiş süpriz yapmış istemeye gelmiş diye benimkiyle birini kıyaslamak istemiyorum. erkek arkadaşımın durumu ortada sınava hazırlanıyor çok istediği iş olayı olmadı (çalışmıyor değil kadrolu ö çalışmıyor adam 7 yıldır aynı yerde zaten çalışıyor) ailesinin bahçe işleri var falan filan. eee bende biraz dik konuştum ona sen eve ne kadar para getirirsen bende o kadar veririm. kalanını kendim harcarım, kadronun almaya çalışsan iyi olacak şu bu belkide ondanda bu halimle evlensek tartışırız en iyisi bazı şeyleri düzelteyimde öyle evleneyim diyordur.

Karsındaki insana çok güveniyorsun ama bence durup düşünmelisin erkek arkadasın fırsatını bulsam da kaçsam diye bakıyor seni oyalaması o yüzden sanki sen dayanamayıp ayrılsan resmen özgürlüğüne geri kavuşacak adam.. Bir erkek seviyorsa ne olursa olsun peşinden gider verdigi cevaplar bana hiç hoş gelmedi.

Karsındaki insana çok güveniyorsun ama bence durup düşünmelisin erkek arkadasın fırsatını bulsam da kaçsam diye bakıyor seni oyalaması o yüzden sanki sen dayanamayıp ayrılsan resmen özgürlüğüne geri kavuşacak adam.. Bir erkek seviyorsa ne olursa olsun peşinden gider verdigi cevaplar bana hiç hoş gelmedi.

bni bırakıp kaçınca özgürlüğüne mi kavuşacak. ben onu hiç kısıtlamadım ki ne özgürlüğü. bırakırsada kendisi bilir benden iyisini bulamayacağına göre kaybeden kendi olur sonra 2 aylık ayrılıkta olduğu gibi gece yarılarına kadar kapımda ağlar yalvarır..:21::21::21::21:

Erkek arkadaşına söylüyormusun, görücü geldi diye? Bence söyle de tutuşsun biraz:KK19:

iyi geceler bayanlar konuyu daha önceden açacaktım ama misafirler geldi onlar gidince bilgisayarın başına geçebildim. neyse konu şuki erkek arkdaşım benimle evlenmek istiyormu istemiyorsa ne yapmaya çalışıyor. 7 aydır çıkıyoruz büyük bir lkavga sonucu 2 aylık ayrılığımızda buna dahil. birbirimizden çok hoşlandık zamanlada deli gibi aşık olduk ama ne varki onun ak dediği bende kara benim ak dediğim onda kara başlangıçta çok kırıcı kavgalar kıskançlıklar hakaretler bağırmalar yaşadım sonra 2 aylık ayrılık oldu tekrar barışıncada daha ılımlı sinirlense bile ben artık birşey demiyorum zaten beni dinleyende yok diyen bir adam var.. son 4 ayda 2 büyük kavga yaptık gerisi hep kedi köpek dalaşı oldu yani bu küçük atışmalarımız aslında bizimde hoşumuza gidiyordu sanırım. başlangıçta ikide birde ayrılık diyen adam şimdilik kesinlikle arılık demiyor kıskançlık yine aynı ama çoğu zaman susarak tepki veriyor. bu bizimilişkimizin seyri oldu neyse ben memurum erkek arkadaşım değil ben bunu sorun ettim aslında onun boşvermişliğini yenmöesi ve çalışması için yaptım. neden mi torpil bulup ona güveneceğine yüksek puan al kendine güven dedim bulduğu torpillerde işine yaramadı zaten. şimdi evlilik konusunda gelellim malum yaz geldi ben 2 aylığına eve geldim sevdiceğime sordum hayatım bizim durum ne olacak evlenecekmiyiz ailen ne zaman gelecek düğün desen ne zaman olacak pat diye olmuyor sıkışmadan planlı gidelim dedim. benimkisinden tık yok. bu yıl içinde evleneceğiz diyor. bağ bahçe işleri var onların bitmesi orucun bitmesi eylülü bulur eylül ekimde evleniriz dedi. bende olmaz sen eylülde aileni başka memlekete benim aileme istemeye göndercen babamda hemen verecekmi dedim sizi araştırılar düşünürler ona göre karar verilir hadi tamam denildi. söz nişan düğün nasıl olacak benimkine göre 15 gün içinde hepsi tamam. neymil ev hazır, eşyalar çıkıp alınacak 5 gün düğün hazırlığı 10 gün desen tamam bitti düğünden sonra yan gel yat. ben bu siteye baktığımda milletin nasıl aylarca koşturduğunuı görüyorum erkek arkadaşıma dedim ona göre biz hemen yaparız.
eee eve gidince bir yığın görücüm var ben ne diyeyim sevdiğiim var onunla evlencem desem dedim sen bilirsin diyor eve görücü almayın diyor. ama ama bana adam akıllı hayatım şöyle olur şu zaman geliriz demek yok. annemde ilk zamanki kavgalarımız anllatığım için birde erkek arkadaşımın işinin garanti olmamasından, daha öncede evlenip ayrılmasından dolayı çok olumsuz aynı şekilde babama aileme açıldığımda özellikle iş ve evilik olayınada takılacaklar bir süreç lazım ikna etmek için.

neyse bugün tlf la aradım ne yapıyorsun dedim iyi konuştuk cnm şu isteme evlilik işinde artık net konuş istemiyorsan söyle yada bu yıl olmayacaksa bileyim dedim. oda bana apar topar konuşmak istemiyorum bunlar tlf la konuşulmaz falan dedi bende neden dürüt ol lütfen dedim. yaa çok sıkıyorsun bu yıl olacak bu iş dedi. eylülde kpss ye hazırlanıyorum kafamı sadece ona verdim diyor ama 1 aydır köylde bağ bahçe bekledi (ama bunuda yapması lazımdı bu yıl evleneceğim diye ekinin karı bizimkline verilecekmiş o yüzden orada durmam lazım dedi) her neyse tamam dedim kapattım. kızgındım msj atmış hemen bana yazılan aynen şöyle
benim senle bir sorunum yok sevgilimsin kız arkadaşımsın evlenmeyi düşündüğüm kişisin ama zamanı gelince
ben de ona ne zamn diye yazdım cevabı
---sınava kadar birşey düşünmüyorum önümdeki engel kalsın 2012 yılı içide düşünürüm şeklindeydi.
ne yapmaya çalışıyor anlayamıyorum sıktığımı düşünmüyoruma ama bende evde baskı altındayım akşam pat diye görücü geldi oğlanın eli ayağı düzgün işi iyi memleketimden birisi sonuçta inanın ben alıcı gözü
yle bamadım ama annem babam öylemi tam onlara göre birisi değilmi. ya erkek arkadaşım başka memleketten işi onlara göre iyi değil aile yapısı bizede hiç uymayan türden evlenip ayrılmış ben kabul etsem de ailem zamanla kabul edebilir. ama bizimkisi öylemi keyfi yetecekte gelecek. işte anlamıyorum neden böyle oluyor

bu ne acele yahu :KK53:

Erkek arkadaşına söylüyormusun, görücü geldi diye? Bence söyle de tutuşsun biraz:KK19:

dün bir msj attım biraz komik şeyler yazıp araya görücü geldi dedim adam deliye dönmüş nasıl olurda eve alırsınız beni delirtme kalbini kıracak birşey söylerim olmaz diye..bugün konuştuğumuzda hiçbirşey olmamış gibi gayet te güzel konuşuyor

SEVGİLİNİN DURUMUNU BİR KENARA BIRAK DA

aradığın kişinin o olduğuna emin misin?

BAZI HATALAR VARDIR TELAFİ EDİLİR......... BAZILARI DA İZ BIRAKIR KALICIDIR....

EVLİLİKTE ALACAĞIN YANLIŞ KARARIN DÖNÜŞÜ ÇOK ACI OLUR...

DOĞRU KARAR VERMEK İÇİN DE 7 AY ÇOK KISA BİR SÜRE... İYİ DÜŞÜN

SEVGİLİNİN DURUMUNU BİR KENARA BIRAK DA

aradığın kişinin o olduğuna emin misin?

BAZI HATALAR VARDIR TELAFİ EDİLİR......... BAZILARI DA İZ BIRAKIR KALICIDIR....

EVLİLİKTE ALACAĞIN YANLIŞ KARARIN DÖNÜŞÜ ÇOK ACI OLUR...

DOĞRU KARAR VERMEK İÇİN DE 7 AY ÇOK KISA BİR SÜRE... İYİ DÜŞÜN

sevdğim adam o ama istediğim adam tam olarak o değil tamınıda bulamadım desem. allah orusun acı bir karar vermem inşallah rabbim yüzüme baksın evlilik diyorumda ailemde onaylamadan yapamam bu işi.

ben senin sevgilin olsaydım kaçardım herhalde
bu ne baskı böyle

ben senin sevgilin olsaydım kaçardım herhalde
bu ne baskı böyle

ayyy cnm abartma lütfen baskıdan kastın nedir yazdıklarımdan nasıl bir baskı anladın sorduk sadece fazla sorduysak kabulde ben o kadar ağır baskı lafını kabul edemem. benimki kaçmadığına göre demekki baskıda pek ağır değilmiş. soru sormaktamı baskı oluyor

7 ay çok erken evlilik için bence iyice tanı bekle.
7aya iki ayrılık sığdırmışsınız baştan böyleyse ilerisi sıkıntılı..
biz beş senedir eşimle birlikteyiz 1,5 yıldır evliyiz. Değil ayrılıp barışmak, lafı bile geçmedi.
sürekli kavga edip sürekli ayrılık lafı ediliyorsa bu iş sağlam ve saygılı gitmez.
sevgiline baskı yapma daha iyi tanıyın birbirinizi ve evlenmeden şu kavga ve ayrılıp barışmalara çare bulun saygılı başlasın ve öyle devam etsin evliliğiniz..

7 ay çok erken evlilik için bence iyice tanı bekle.
7aya iki ayrılık sığdırmışsınız baştan böyleyse ilerisi sıkıntılı..
biz beş senedir eşimle birlikteyiz 1,5 yıldır evliyiz. Değil ayrılıp barışmak, lafı bile geçmedi.
sürekli kavga edip sürekli ayrılık lafı ediliyorsa bu iş sağlam ve saygılı gitmez.
sevgiline baskı yapma daha iyi tanıyın birbirinizi ve evlenmeden şu kavga ve ayrılıp barışmalara çare bulun saygılı başlasın ve öyle devam etsin evliliğiniz..

dediklerin çok haklı cnm eğerki allah nasip ederde bu kişiyle evlenirsem tabikide evlilikte böyle şeyler yaşamamak için baştan konuşmak lazım. tavır koymak lazım. biz 2 kez ayrılmadık 1 kes ayrıldık 2 ay sürdü ayrılığımız ben başka şehşre gittim o süre 1,5 ay zaten aynı yerde değildik. bizimkide arkadaşlara sorup benden haber alal ala bir hal oldu zaten o sürede de çok yalvardı bende acı çeksin diye oynadım onunla iyide yaptım az akıllandı sanırım. ama şuan ayrılık kelimesi konuşlulmuyır zaten o ilk önceleriş vardı.

Fazla uzun..

Tamamını okumadım ama zaten 7 aylık ilişki de kedi köpek gibi ( bu sizin benzetmeniz ) sürekli bir tartışma varsa 2 aylık ta ayrılma yaşanmışken hala evliliği düşünmeniz büyük cesaret..

İlk 1 sene güllük gülistanlık olan ilişkiler de bile bu kadar aceleye getirilmiyor evlilik..

X