erkek arkadaşım ne yapmaya çalışıyor?

banada derlerdi iste evlenınce yenı huyu cıkar, tam tanınmaz.
ben derdım kı yok benım sevdıgım yapmaz yok o soylemez vs.
ınan bız 8 senedır bırlıkteyız. resmi evlıyız hala tanımaya devam.
tamam karakterı cozuyorsun ama en ufak bıseyde bak bunu gormemıstım deme ıhtımalın her zaman var.

bunun ıcınde 7 ay cok kısa.
kımsenın baskısına bakma. ılerde cefasıda senın olucak sefasıda hayatınla ılgılı dogru kararı ver.
anneler soyler. erken evlensen, gittin ılk aksamdan evlendın derler:)
sen mutluluguna bak ama acele etme:)

annemde böyle söylüyor ama biz 7 ayıl ilk zamanlarımda çok kavga ettik son 4 aydır falan iyiyiz yani. zaten benimkisi bana şunu söylmeişti keşke seni biraz daha tanıyıp öyle çıksaydım işte o zaman kavgalarımız olmazdı ona göre davranırdım demişti.

Yine de çok erken.Bir buçuk yıldan biraz fazla bir ilişkim var bazen 4-5 ay çok iyiyz sonra bir bakıyorum hiç tanımıyorum.O da aynı şeyleri söylüyor benim için.İnsanların evlilik için karar alması için uzun zaman gerekli bence.

inanmıyorum inan beni korkuttun şimdi ne oluyor daha bir ayda anlamadım. biz kavga edince erkek arkadaşım şunu söylemeye başladı son zamanlarda biz seninle anlaşamıyoruz ne olacak böyle.. benim senle işim zor falan ama ayrılalım demiyor bende demiyoruum. 1 saat sonra başlar yılışmaya ben sözlerini hatırlatıncada bakma kzgınken söylediklerime der olayları yaşanmamış gibi devamö eder açmaz tekrardan konuları.. ama dediğim gibi bir yığın gelinlik modeline baktım bilgisayara attım. eşya kısımlarınıda hep buaradan takip ederim zaten onada zaman zaman gösterdim oda beğendiklerini söyler.

Kork diye söylemedim korkma canım:KK9:
ama acele de etme bu kadar..
Birbirinizden emin olun.. Bizde çok kavga eden bir çifttik ama 2 yıl beraberliğin ardından evlendik..
Ama biz henüz evimizi kuramadık onun sıkıntılarını yaşıyoruz..
Ama mesela nişanlıyken ettiğimiz kavgaların aynısını şimdi yaşamak daha zor geliyor..
kedi köpek dalaşması deyip geçemiyorum bunu demek istedim.. ççok daha fazla üzülüp sinir oluyorum
7 ay gerçekten çok az ben olsam korkarım:KK50:

bence bu adam seni elde tutmak için vaadlerde bulunuyor işe gireyim hemen evlencez gibi...bu işler o kadar kolay değil..hele siz bi işin içine girin o zaman daha iyi anlarsınız ....
genelde bayanlar 30 una gelince kompleks yapıyor evlilik için...acele etme.. bir kadının en güzel çağı 30 lu yaşlarmış aslında ...
ne güzel mesleğinde var boşver sana koca mı yok..bu adamdan hayır gelmez bence ...2 ay arılıktan sonra böyle 365 derece dönmesi de anormal seni elde tutmaya çalışmak için ayıya dayı diyor canım ... bence sen iyice bu işi düşün...ondan sonra karar ver.

bence bu adam seni elde tutmak için vaadlerde bulunuyor işe gireyim hemen evlencez gibi...bu işler o kadar kolay değil..hele siz bi işin içine girin o zaman daha iyi anlarsınız ....
genelde bayanlar 30 una gelince kompleks yapıyor evlilik için...acele etme.. bir kadının en güzel çağı 30 lu yaşlarmış aslında ...
ne güzel mesleğinde var boşver sana koca mı yok..bu adamdan hayır gelmez bence ...2 ay arılıktan sonra böyle 365 derece dönmesi de anormal seni elde tutmaya çalışmak için ayıya dayı diyor canım ... bence sen iyice bu işi düşün...ondan sonra karar ver.

kime nasıl güvenelim cnm km çıkarken kötü yanını ele verirki herkes iyi tabi bende iyiyim. zaten çalışıyr cnm memur olunca şimdikinden 300 500 fazla alacak. kadrosu olacak

Son düzenleme:
Bana hayatını kurmaya çalışıyormuş gibi göründü.
Bir de okurken bende oluşan izlenim evlilik konusunda baskıcı olduğunuz oldu.
Erkekler bu tür konuları konuşmayı zaten sevmezler, üstüne telefonda hiç yapıcı olmaz.
Evlilik için çok erken.
İlişkiniz çok yeni.Hem 30 nedir ki? Henüz çok gençsiniz.
Biz eşimle 12 senedir birlikteyiz. Beraberliğimizin 6. yılında mahalle baskısı yüzünden evlilik kararı aldık.
Bu işi aceleye getirirseniz pişmanlık yaşayacak taraf siz olabilirsiniz...

ya 7 ay çok kısa bı süre
tamam ışınız gücünüz maddı durumunuz yerınde ama erkek arkadaşınızda pek sıcak yaklaşmıyor gıbı geldı bana :KK50:
bunlar telefonda görüşülcek şeyler değıl kı, madem nıyetınız cıddı bır gün oturun ıyıce konuşun bu evlılık meselesını
olmadı oda onaylıyorsa yıl sonuna doğru aıleler tanışır, söz, nışan ne gerekıyorsa yapılır
yaza doğruda evlenırsınız
hem aıleler tanışır, babanız damat adayını tanır
sızde bırbırınızı tanımış olursunuz hem yaza kadar daha sız bıle bırbırınızı doğru dügün tanımıyorsunuz

ya 7 ay çok kısa bı süre
tamam ışınız gücünüz maddı durumunuz yerınde ama erkek arkadaşınızda pek sıcak yaklaşmıyor gıbı geldı bana :KK50:
bunlar telefonda görüşülcek şeyler değıl kı, madem nıyetınız cıddı bır gün oturun ıyıce konuşun bu evlılık meselesını
olmadı oda onaylıyorsa yıl sonuna doğru aıleler tanışır, söz, nışan ne gerekıyorsa yapılır
yaza doğruda evlenırsınız
hem aıleler tanışır, babanız damat adayını tanır
sızde bırbırınızı tanımış olursunuz hem yaza kadar daha sız bıle bırbırınızı doğru dügün tanımıyorsunuz

cnm memlekete gelmeden kaç kez dedim hadi konuşalım ne yapacağımız ben ona göre ailemin karşısına çıkıp benim evlenmeyi istediğim adam şu diyeyim dedim. adamın tek lafı var neyi konuşcağız zaten söyledim ya bu yıl evleneceğiz. benimki zaten oturupta uzun zuuzn konuşmayı bilmez kısa konuşur.bir olaymı oldu en olmadık yeri söyler bırakır sen dididkleye didikleye olayı anlarsın ve bana ilk anllattığı kelimeninde olayın gerçek şekliyle pek alakası yoktur. örnek vereyim gecen gün msj atmış moralim bozuk annem babam ayrılacaklarmış diye.. ee siz olsanız ne hissedersiniz ne oluyor neden böyle hani bir telaş olur lu bu ben ararım açmaz açınca annem bir yerde babam şurada daha konuşmadım der onlarla yanyana gelince onlar konuşmadı ben sormnadım der. olay nedir anne babası tartışmış her kevgada olur boşarım seni demişler birbirlerine babası yarın dilekçeyi vereceğim demiş annesi babası ayrı bahçelerde çalışmışlar konuşmamışlar sonuç::: adamlar evli ne yarılması altı üstü bir kavga.. ama söylediği şey annem babam ayrılacak.. töbe yarabbim dedim kendime

Evlenme konusunda ne bu acele?
Emin ol evlenince o yalnizlik duygusu gecmiyor.
Birde bu kadar dalasirken, 2ayda ayri kalmissiniz.
Cok acele ediyorsun bence.
Sen gelen goruculeri de degerlendir.

cnm memlekete gelmeden kaç kez dedim hadi konuşalım ne yapacağımız ben ona göre ailemin karşısına çıkıp benim evlenmeyi istediğim adam şu diyeyim dedim. adamın tek lafı var neyi konuşcağız zaten söyledim ya bu yıl evleneceğiz. benimki zaten oturupta uzun zuuzn konuşmayı bilmez kısa konuşur.bir olaymı oldu en olmadık yeri söyler bırakır sen dididkleye didikleye olayı anlarsın ve bana ilk anllattığı kelimeninde olayın gerçek şekliyle pek alakası yoktur. örnek vereyim gecen gün msj atmış moralim bozuk annem babam ayrılacaklarmış diye.. ee siz olsanız ne hissedersiniz ne oluyor neden böyle hani bir telaş olur lu bu ben ararım açmaz açınca annem bir yerde babam şurada daha konuşmadım der onlarla yanyana gelince onlar konuşmadı ben sormnadım der. olay nedir anne babası tartışmış her kevgada olur boşarım seni demişler birbirlerine babası yarın dilekçeyi vereceğim demiş annesi babası ayrı bahçelerde çalışmışlar konuşmamışlar sonuç::: adamlar evli ne yarılması altı üstü bir kavga.. ama söylediği şey annem babam ayrılacak.. töbe yarabbim dedim kendime

ya ben bırşeyler söylemek ıstıyorum ama kızma bana olur mu..
erkek arkadaşında kendımı gördüm ben
bız sevgılımle 2 senedır çıkıyoruz, yaşlarımız 2O, ıkımızınde ıyı mesleğı gelırı var yanı o anlamda sıkıntımız yok
ama ayrı ülkelerdeyız, oda senın gıbı yan yana aynı evde olalım evlenelım ıstıyor
ama ben 2 senelık ılışkı olmasına rağmen cesaret edemıyorum, kı daha çoook genç olmamızı geçtım...
bıraz oda senın gıbı baskı kuruyor üstümde bu evlılık konusunda
bende sevgılın gıbı kaçıyorum her defasında, her akşam resmen dua edıyorum açmasın bu konuyu dıye
kızmıcağını umarak söylüyorum bunları, lütfen sende bıraz üstüne gıtme bu konuda
üstümüze gelınce daha kötü oluyor, mesela ben evlenmeyı düşünsem bıle bır gün, o ısrar edıyor dıye ıstemıyorum
bence bıraz akışına bırakmalısın
mesela tekrar evıne gıttığınde kı anladığım kadar oda orda yaşıyor
konuşun bu konuyu cıddı bı şekılde
kaçmasına ızın verme
eğer oda ısterse en azından bı nışan yaparsınız, belkı kendısıne güvenmıyor olabılır mı?
Boşanma sebebını bılmıyorum ama belkı evlılığe hazır değıldır olamaz mı?

ya ben bırşeyler söylemek ıstıyorum ama kızma bana olur mu..
erkek arkadaşında kendımı gördüm ben
bız sevgılımle 2 senedır çıkıyoruz, yaşlarımız 2O, ıkımızınde ıyı mesleğı gelırı var yanı o anlamda sıkıntımız yok
ama ayrı ülkelerdeyız, oda senın gıbı yan yana aynı evde olalım evlenelım ıstıyor
ama ben 2 senelık ılışkı olmasına rağmen cesaret edemıyorum, kı daha çoook genç olmamızı geçtım...
bıraz oda senın gıbı baskı kuruyor üstümde bu evlılık konusunda
bende sevgılın gıbı kaçıyorum her defasında, her akşam resmen dua edıyorum açmasın bu konuyu dıye
kızmıcağını umarak söylüyorum bunları, lütfen sende bıraz üstüne gıtme bu konuda
üstümüze gelınce daha kötü oluyor, mesela ben evlenmeyı düşünsem bıle bır gün, o ısrar edıyor dıye ıstemıyorum
bence bıraz akışına bırakmalısın
mesela tekrar evıne gıttığınde kı anladığım kadar oda orda yaşıyor
konuşun bu konuyu cıddı bı şekılde
kaçmasına ızın verme
eğer oda ısterse en azından bı nışan yaparsınız, belkı kendısıne güvenmıyor olabılır mı?
Boşanma sebebını bılmıyorum ama belkı evlılığe hazır değıldır olamaz mı?

anladım ben biraz baskı yapıyorum susayım en iyisi. boşanma sebebi üniversitede okurken daha hiçbiryerde çalışmazken kız arkdaşaı beniisteyenler var falan demiş seviyomuş buda hazır değildi sanırım ama evkenmiş nişanlıyen ayrılmış ama ailesinin zoruyla tekrar birleşmiş. sonra evlenince bizimkisi öğrenci kız ev hanımı annesi babası bakıyormuş bizimkisinin. kızın ailesi buna laf söylemiş galiba. birde evini sat annemlere yakın yerden ev alalım demiş buda olmaz demiş kız sürekliailesinin yanına gidermiş neyse bu olaylar onları soğutmuş dediğine göre yan yana yatmak bile istemiyordum der. ama eski eşine asla kötü biri demez çok mükemmel 4 4 lük evhanımıydı bana ve aileme karşı hiç yanlışı olmadı annesine uydu der herzaman. bana gelince benimle konuşurken dediği bir laf var bir yere başım yandı ikincisni kadıramam çok zor allah kimsenin başına vermesin der. ben evlenince biraz üstünlük kurmaya çalışırım gibi laflar ettim onada bozulmuş sen beni ezmeye çalışırsın demişti birkaç kez.

iste bizim kadinlarimiz hep bundan kaybediyor hep bir evlenme odakli iliski hep bir aman evlenmeliyim durumu ..ARKADAS 7 ay olmus adam evlenelim diye kapinda yatsa bir dur demen lazim sen nerdeyse evlenme teklif etmissin..ben bir erkek olsam bu kadar evlenme meraklisi bir kizdan sogur ve asla evlenmezdim..once bir dur iliskiye zaman ver adami tanimaya calis ustelik anlasamiyormussunuzda 2 ay ayri kalmak ne demek? ortada ask varsa 2 aylik ayriliga dayanilmaz cok uzun bir sure..insanlar 7 yilda taniyamiyolar birbirlerini sen 7 ayda nasil tanidinda evlenmek istiyosun..gerci konunun basligina bakilirsa zaten erkek arkadasini ne kadar tanidiginda ortada..

ben 6 sene oldu beraberim hala evlilik icin zaman var diyorum sen 7ayda evlilik dusunuyorsun..yavas olmak lazim bence

iyi geceler bayanlar konuyu daha önceden açacaktım ama misafirler geldi onlar gidince bilgisayarın başına geçebildim. Neyse konu şuki erkek arkdaşım benimle evlenmek istiyormu istemiyorsa ne yapmaya çalışıyor. 7 aydır çıkıyoruz büyük bir lkavga sonucu 2 aylık ayrılığımızda buna dahil. Birbirimizden çok hoşlandık zamanlada deli gibi aşık olduk ama ne varki onun ak dediği bende kara benim ak dediğim onda kara başlangıçta çok kırıcı kavgalar kıskançlıklar hakaretler bağırmalar yaşadım sonra 2 aylık ayrılık oldu tekrar barışıncada daha ılımlı sinirlense bile ben artık birşey demiyorum zaten beni dinleyende yok diyen bir adam var.. Son 4 ayda 2 büyük kavga yaptık gerisi hep kedi köpek dalaşı oldu yani bu küçük atışmalarımız aslında bizimde hoşumuza gidiyordu sanırım. Başlangıçta ikide birde ayrılık diyen adam şimdilik kesinlikle arılık demiyor kıskançlık yine aynı ama çoğu zaman susarak tepki veriyor. Bu bizimilişkimizin seyri oldu neyse ben memurum erkek arkadaşım değil ben bunu sorun ettim aslında onun boşvermişliğini yenmöesi ve çalışması için yaptım. Neden mi torpil bulup ona güveneceğine yüksek puan al kendine güven dedim bulduğu torpillerde işine yaramadı zaten. şimdi evlilik konusunda gelellim malum yaz geldi ben 2 aylığına eve geldim sevdiceğime sordum hayatım bizim durum ne olacak evlenecekmiyiz ailen ne zaman gelecek düğün desen ne zaman olacak pat diye olmuyor sıkışmadan planlı gidelim dedim. Benimkisinden tık yok. Bu yıl içinde evleneceğiz diyor. Bağ bahçe işleri var onların bitmesi orucun bitmesi eylülü bulur eylül ekimde evleniriz dedi. Bende olmaz sen eylülde aileni başka memlekete benim aileme istemeye göndercen babamda hemen verecekmi dedim sizi araştırılar düşünürler ona göre karar verilir hadi tamam denildi. Söz nişan düğün nasıl olacak benimkine göre 15 gün içinde hepsi tamam. Neymil ev hazır, eşyalar çıkıp alınacak 5 gün düğün hazırlığı 10 gün desen tamam bitti düğünden sonra yan gel yat. Ben bu siteye baktığımda milletin nasıl aylarca koşturduğunuı görüyorum erkek arkadaşıma dedim ona göre biz hemen yaparız.
Eee eve gidince bir yığın görücüm var ben ne diyeyim sevdiğiim var onunla evlencem desem dedim sen bilirsin diyor eve görücü almayın diyor. Ama ama bana adam akıllı hayatım şöyle olur şu zaman geliriz demek yok. Annemde ilk zamanki kavgalarımız anllatığım için birde erkek arkadaşımın işinin garanti olmamasından, daha öncede evlenip ayrılmasından dolayı çok olumsuz aynı şekilde babama aileme açıldığımda özellikle iş ve evilik olayınada takılacaklar bir süreç lazım ikna etmek için.

Neyse bugün tlf la aradım ne yapıyorsun dedim iyi konuştuk cnm şu isteme evlilik işinde artık net konuş istemiyorsan söyle yada bu yıl olmayacaksa bileyim dedim. Oda bana apar topar konuşmak istemiyorum bunlar tlf la konuşulmaz falan dedi bende neden dürüt ol lütfen dedim. Yaa çok sıkıyorsun bu yıl olacak bu iş dedi. Eylülde kpss ye hazırlanıyorum kafamı sadece ona verdim diyor ama 1 aydır köylde bağ bahçe bekledi (ama bunuda yapması lazımdı bu yıl evleneceğim diye ekinin karı bizimkline verilecekmiş o yüzden orada durmam lazım dedi) her neyse tamam dedim kapattım. Kızgındım msj atmış hemen bana yazılan aynen şöyle
benim senle bir sorunum yok sevgilimsin kız arkadaşımsın evlenmeyi düşündüğüm kişisin ama zamanı gelince
ben de ona ne zamn diye yazdım cevabı
---sınava kadar birşey düşünmüyorum önümdeki engel kalsın 2012 yılı içide düşünürüm şeklindeydi.
Ne yapmaya çalışıyor anlayamıyorum sıktığımı düşünmüyoruma ama bende evde baskı altındayım akşam pat diye görücü geldi oğlanın eli ayağı düzgün işi iyi memleketimden birisi sonuçta inanın ben alıcı gözü
yle bamadım ama annem babam öylemi tam onlara göre birisi değilmi. Ya erkek arkadaşım başka memleketten işi onlara göre iyi değil aile yapısı bizede hiç uymayan türden evlenip ayrılmış ben kabul etsem de ailem zamanla kabul edebilir. Ama bizimkisi öylemi keyfi yetecekte gelecek. Işte anlamıyorum neden böyle oluyor

bi arkadaşım görücüye gitti bu akşam
sen olmayasın sakın o kız =))

adam zaten önceden bir evlilik atlatmış üstelik yine bir baskı haliyle..
sende ikincisine bu şekilde çanak tutarsan biraz zor gibi..:KK14:

okurken ben kısıtlandığımı hissettim doğrusu..7 ay evlilik düşünmek için çok çok
erken..insanın kafasında bir şeyler kurgulanır ama bu kadar ısrar için yeterli bir zaman değil..

sen anladığım kadarıyla yaşının 30 olması,karşına doğru düzgün birinin çıkmaması ve aile baskısından
onun da üzerinde bir baskı kuruyorsun hiç bir detayı düşünmeden..yoksa normalde , evlilik için her şartın olgunlaşması
beklenir..özellikle erkekler iş anlamında rahat değillerse kesinlikle evliliğin e sini düşünemiyorlar..

hiç bir şeyin sonu değil yalnızlık..bu şekilde gerçekleri görebildiğini sanmıyorum..7 ayda bu kadar kavga gürültü,
ayrılmak...üstelik anne ile konuşulcak şey var konulmayacak şey var..üzerinde bıraktığın olumsuz izlenimi hiç
bir zaman silemeyeceksin..:26: evlenseniz de her sorun da karşına gelecek bu konu annen tarafından..

zamanla ve sakinlikle düşün bence,baskıdan da uzak dur..:KK31:

adam zaten önceden bir evlilik atlatmış üstelik yine bir baskı haliyle..
sende ikincisine bu şekilde çanak tutarsan biraz zor gibi..:KK14:

okurken ben kısıtlandığımı hissettim doğrusu..7 ay evlilik düşünmek için çok çok
erken..insanın kafasında bir şeyler kurgulanır ama bu kadar ısrar için yeterli bir zaman değil..

sen anladığım kadarıyla yaşının 30 olması,karşına doğru düzgün birinin çıkmaması ve aile baskısından
onun da üzerinde bir baskı kuruyorsun hiç bir detayı düşünmeden..yoksa normalde , evlilik için her şartın olgunlaşması
beklenir..özellikle erkekler iş anlamında rahat değillerse kesinlikle evliliğin e sini düşünemiyorlar..

hiç bir şeyin sonu değil yalnızlık..bu şekilde gerçekleri görebildiğini sanmıyorum..7 ayda bu kadar kavga gürültü,
ayrılmak...üstelik anne ile konuşulcak şey var konulmayacak şey var..üzerinde bıraktığın olumsuz izlenimi hiç
bir zaman silemeyeceksin..:26: evlenseniz de her sorun da karşına gelecek bu konu annen tarafından..

zamanla ve sakinlikle düşün bence,baskıdan da uzak dur..:KK31:

kesinlikle çok doğru bir yorum

yazınızı okurkn ben bile kendimi baskı altında hissettim,kaçıp gidesim geldi..acele etmeyin daha yeni ve şiddetli kavgalar ihtiva eden bir ilişki..

erkekler hep daha garanticidir biz bayanlar gibi evlilik hayallari kurmuyorlar sanırım, 1. gerçekten evliliği istiyor ama her türlü ihtimale karşı sana tarih verip sonradan bir sıkıntı olursa verdiği sözün altında ezilmek istemiyor 2. seninle evlenmek için kafasında soru işaretleri var onları çözmeye çalışıyor çünkü bir kere dili yanmış ikincisinde aynı şey olsun istemiyor

hazırlık konularındada para olunca onbeş günde bile hazırlık yapılır o kadar kısa sürede istemesi herşeyi de parasına ve kendisine güveniyor veyahuutt kendine güveni yok ailenin onu araştırmasından korkuyor, aklıma bunlar geldi bi an ... Hayırlısı olsun en baştan ama bu kadar üstüne gidersen geri bile tepebilir olmadık şeylerden birbirinizi kırabilirsin boşver oluruna bırak bu sene olmazsa seneye olur ...

ha birde ben de nişanlıyım şu an 2,5 yıldır birliktreyim hala acaba doğru mu yapıyorum vs diye içimden korkular geçiyor yani yüzde yüz emin olamıyorum evlilik gözümü korkutuyor, ve sen bu kadar tartışırken 7 ayda bu kararı almış olabilmen iyi bir şey mi kötü birşey mi bilemedim doğrusu. Artılarını eksilerini iyi değerlendir derim. Eğer ki ailen karşı çıkacaksa ve sırf sen istiyorsun diye evet diyecekse bu çocuğa ileride yaşıyacağın sorunlarda yanlız kalma ihtimalin büyük emin olmadan ilk adımı atma sakın...hele hele aileni sırtını sakın çevirme derim

Anlattığınıza göre yorumluyorum
Sanki evlenmiş olmak için evleniyor gibisiniz bir aceleniz varmış gibi...
Bu hiç sağlıklı değil
30 yaşında bayansınız bu kadar zaman beklediniz az daha sabırlı olup emin adımlar atın.
Görücülerde kapılarda falan o tarafıda pek anlamadım ben yani madem öyleydi daha önceden o görücüleri değerlendirseydiniz
Bunu ilişkinizede yansıtmamalısnız.
Zaten boşanmış adamın 7 aylık ilişkide evlilik kararı almasıda bir tuhaf
Bence biraz bekleyin.

X