Erkek arkadaşa para vermek doğru mudur?

Arkadaşlar sabah mesaj yazdım mesajım aynen şu:
"Günaydın canım nasılsın?Ben seni yeni yeni tanıyorum.Sevginin, aşkın içine para konusu girince hoş olmuyor,aramızı bozar bu para konusu korkuyorum.Eşim değilsin ki.Ailene anlat, kaza yaptığın kişilerden istesen,denesen diyorum.Cumaya kadar bulamazsan yine de borç olarak Cuma veririm.öptüm canım".

O da sert biri zaten biraz da sinirli yapısı var." Ben zaten senden istemedim ki" yazmış.

"Peki canım kolay gelsin".yazdım.

O da "Aklında olsun bir daha bana birşey sorma" yazmış.
bir suç mu işledim cevap ne yazılabilir ki.Bana tafra mı yapıyor para vermek istemiyorsun iye anlayamadım.Gönderdiğim mesaj mı kötü????cevap yazın kızlar ne olur.

fikrimce gereksiz bir mesaj atılmış canım aşkım sevgilim denilen bir ilişkide ne kadar soğuk bir hava estirmiştir kimbilir daha eşim değilsin ki seni yeni tanıyorum gibi şeyler evet doğru ama açıkca söylenmesi bence yanlış...adamın agzından zorla borcun var mı senin diyip lafı alman da doğru değil..borcu olan adam beni mutlu edemez mantığıyla sorunu sormuşsun yani sen aşık değilsin mantık evliliği deneyeceksin çünkü aşık olanın aklına borcu var mı parası var mı diye sormak pek gelmez..e madem sordun öğrendin e güzelim aklını kullanıp ah ah keşke olsaydı da ben verseydim hayatım ama eve aileme vermekten bana kalıyor mu ki falan deseydin ya...erkeklere karşı param bol havasında olmak yanlış bence...benim bişeyim yok bi işim var işte aileme veriyorum imajı cizmek daha mantıklı ki seni niye sevdigini anlayasın...ayrıca zorla 100ytl neden veriyorsun ki zorlamaya gerek mi var mantıken 20ytl ile geçinemezdi zaten seni kandırmış sen de harçlığını vermişsin onun alması da ayrı bi gariplik yani...neyse yerinde olsam güçsüz kadından bi ayda 100ytl alan ve kendine kontör alıp senin sesimi duymak için arayamayan bi adamın evlilikte tüm maddi ve manevi yükleri bana atacagımı anlayıp aşık da olmadıgım için yoluma bakardım...

Arkadaşım bence para falan verme sonuçta uyuyakalmış alemin arabasında gezmekten dönerken kınayıp büyük konuşmak istemem ama sorumsuz biraz galiba.Seni azarlaması ise affedilir bişey değil bir aylık sevgilisini insan el üstünde tutar.Benim on yıllık bir (eski) arkadaşım vardı ,arkadaş sadece sevgili falan değil ...Hatta kardeşim gibiydi ben öyle görüyormuşum tabi aynı işte çalışıyoduk,ayrılırken işten allahtan sanırım bir arkadaşına yazdığı maili açık unutmuş.Onun pc de işim vardı adımı görünce dayanamayıp okudum
bunca yıllık kardeşim beni finansör olarak görüyomuş bunu anladım değer falan vermiyormuş meğerse kullanıldım anlıcan.Arkadaş falan iş paraya tahvil olunca hikaye arkadaşım sen sen ol dostluk baki param yok de kullandırma kendini.
Sevgilim parası çıkışmadığı zaman benden para alır o an için hemen sonra bankamatik bulur çeker karttan geri verir ben bunu istemeyip kızmama rağmen.Erkek dediğin parayı sevgilisinden bulmaz para girdimi araya oda aşk olmaz çok yazdım kusuruma bakma

sakın böyle bişey yapma.bi hata yaptıysa kendi temizlesin.sen onun eşi misin ki para verip destek olucaksın.sonra çok pişman olursun ama geri gelmez

Arkadaşlar erkek arkadaşımla yüzyüze görüştük.Yüzyüze konuşmak daha farklı telefonda mesajlaşmaktan.Parayı kendi bulup ödemiş.Senden para istemedim istemem de hiçbir zaman dedi.Zaten 100 ytl için çok mahçubum sana karşı en kısa zamanda ödeyeceğim kafam rahatlasın dedi.

ıyı canım sakın artık zırnık koklatma sen sen ol senı sevıyosan paran ıcın degıl sen oldugun ıcın sevsın o yuzu de ödesın öle saman altı etmesın heyoo naniknanik

bende arakadaşalrıma katılıyorum
verme canım
msjıda çok güzel yazmışın
verecegini düşüniyormuş demekki
iyi yapmışın bence.

X