Jinekoloji Endometriozis ● Adenemyozis ● Çikolata Kisti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben varım hem endometriozis ve pcos olan... Yani oluyor hem de nasıl. Adetin bir gün öncesinden başlayıp adetin bitiminden 3-4 gün sonraya kadar yeni ameliyat olmuş gibi bir sancıyla agriyla geziyorum her ay. Rabbim versin sifamizi ne diyeyim

Tedavi veya ameliyat oldunuz mu hic bunun için?

Merhaba! Bendede adenomyosiz var Fransa’da yaşıyorum tam olarak ney bilmiyorum sadece bana dedikleri hamile kalmayı zorlaştırır ve ameliyatı yoktur .geçici menopoza sokuldu cnk kendisinden hamile kalsamda hemen kalamıyordum.daha önce kendiliginden olan hamileliklerim var 7 bebek kaybettim kalp atışları atmaya başlayınca duruyor.türkiyede bi doktora gittim oda rahimde cöküklük var falan filan diyip ameliyatlar yaptı her hastasına aynı şeyi söylüyormuş Birgün Tvde gördüm tüm hastalarının rahmini maf etmiş para İÇİN herkese aynı ameliyatları yapmış.onun ameliyatlarından sonra ne kendiliginden nede tedavilerle bile hamilelik olmadı son çare Dr.Bülent tıraşa gittim rahimde ciddi derecede yapışıklıklar vardı (diğer doktorun yanlış ameliyatlarından sonra zaten adetlerimde ciddi derecede azalmıstı) direk yumurtalarım toplandı genetiğe gitti sağlıklı olanlar donduruldu.geçen seneden beri rahimle uğraşıyoruz 3 kez histereskopi oldum anca yapısıklık gitti ama yinede rahim şekli 3gen şeklinde süper degil kötüde değilmiş .2.histereskopide transfere hazırlık gördüm rahim duvarım kalınlaşmadı iptal oldu rahim duvarım 5mm di en kalın kısmı dendi.3.histereskopiden sonrada bu sefer rahim duvarım ince olduğundan kök hücre oldum 2 ay üzerinden geçti şimdide regli olmayı bekliyorum transfere hazırlık görmek için ister istemez korkuyorum rahim duvarım yine kalınlaşmazsa diye adetimin 3.günü ölçüldü 3.2mm dendi normal adetliyken ince oluyormus fakat meraktan adetimin 10.günü bi hastanede ölçtürdüm kalınlaşıyor mu diyerekten doğal kendiliginden kalınlaşması nasıl oluyor diye fakat 1.mm çıktı cok üzüldüm

Ben de endometriozis hastasıyım cerrahi geçirdim ve şimdi hamile kalmaya çalışıyorum gerçekten çok zor bir süreç ağrıyla baş etmek bir yandan çocuk istemek ve olmasının daha zor olacağını bilmek her ay beklemek ama hep umudunun boşa çıkması henüz tüp bebek denemedim ama hsg cektirecegim galiba artık

Teşekkür ederim açıklamalar için Haklısınız agrı olamamasının kaynağı bu olabilir bu ay gitsem iyi olacak doktora Allah yardımcımız olsun biz de anne olalım tez zamanda

Bence sülük falan yaptırmayın onları yapan kişilerin hekim olduğunu düşünmüyorum rahime sülük ne demek
En güzel yöntemlerdir sülük ve hacamat, şimdi bakmayın tıpta vücudumuza veriyorlar kimyasalları sonucunun ne olduğu belli değil

Ben de cesaret edememiştim o kitap şahane gerçekten ve geçenlerde bir sebepten 36 sa hiçbir şey yemedim ve zor olmadı ve ve oruç zamanı farkettm aç kaldıkça saç dökülmem azalıyor ve adet düzene giriyor oruç en faydalı şey vücuda resmen temizleme süreci

Adet döngüleriniz nasıl,fsh ve Amh degeriniz ne,ultrasonda kaç yumurta görünüyor

Gec kalma film icin

Cok gecmis olsun doktorun adi nedir

Cok üzüldüm yaşadıklarıniza nar suyu için her gun bir bardak o rahim kalinlasmasina iyii geliyormus ama alip taze sıkıp için.
İnşallah bu tedavide pozitif sonuc alirsiniz rabbim işlerinizi rast getirsin

Maalesef bu illet hayatimizi hep kötu etkiliyor
Gecikmeden cektirin
Sadece size dua için yazıyorum Rabbim tez zamanda geç kucağınızı doldursun hem de sağlığınızı iyi etsin
Cok teşekkür ederim

Adet döngüleriniz nasıl,fsh ve Amh degeriniz ne,ultrasonda kaç yumurta görünüyor
Döngülerim düzenliydi 3 ayri tüp tedavisinden sonra bi tık değişiklikler oldu şu dinlenme safhasinda artik normalime dönerim diye umuyorum.
Amh 0.69
Fsh bu sene hic yaptırmadım bilmiyorum ama gecen sene 9.83 dü
Doktorum amh dusuk olmasina ragmen yumurtalıklarin iyi görünüyor ultrasonda bile gorebiliyorum yumurtalarını bunu dert etme dedi bana

Istedigim kiloya ulasinca yapabilirim ama su an kilom düşük ve var olan kilomda gidecek diye çekiniyorum

Bende 2 senedir çocuk için uğraşmaktayım. Önce kendiliğinden gebelik gerçekti ancak öğrenmemizle kaybetmemiz bir oldu ve düşük yaptım. Sonrası şu şekilde
1- bir sene denedik olmadı
2-sol tüp tıkalı çıktı
3-kan pıhtılaşması çıktı
4-pcos olduğumu öğrendim
5-iğnelerle tedavi negatif
6- 2 kere daha iğnelerle tedavi negaritif
7-aşılama negatif
8-2.aşılama negatif
9-kovid olmaca
10-Tıkalı taraftan yumurta gelişme ve 1 ay daha beklemece
11-3.aşılama negatif
12-Tüp bebek için randevu alma
13-Kovid olmaca
14-tüp bebek denemesi. Başarılı ancak 6.haftada kürtaj çünkü sağlıksız ilerliyordu.
Bıktım, yoruldum, imdat diyorum!

Evet çok şükür bir evladım oldu. Orucu yapmada amaç kilo değil de iç gemizligiydi çünkü uyku halsizlik düzensiz adet yumurta sıkıntısı gebe kalamama hepsi beslenmeyle alakalıydi, yediklerimi ve hatta evde kullandığımız kokulu tuvalet kağıtları mumlar tuvalete sıktıgmm domestos bile endokrin bozucu olarak bizim normal vücut sistemimizi bozuyor.
Ben once 12 saatle başladım yağdan zengin besledim mutlaka her gün iki yumurta yedim şekeri ünlü mamueri hayatımdan tamamen çıkardım üzümü bile taneyle karpuzu küçücük dlilimlerle yemeye başladım. Sonra gittikçe saatleri uzatmaya başladım. Ve evde gereksiz şeyleri kullanmamaya başladım tuvalete sıktığım temizliyicileri azalttım sirke ve karbonat kullanmaya başladım ped kullanımını azalttım günlük ped kullanmadım en önemlisi de kafamı bosaltmakti ama ben onunla epey uğraştım kendimi başka işlere verdim

Buradan çok basitmiş gibi görünebilir ama 40 yaşında bunları yapıyor olmak sanki Bi şeye yetişmeye çalışıyor gibiydi. Sonsuz şükür şimdi evladım var
Allahı inşallah sana da nasip etsin hiç bu yolda oyalamasin merde bekleyen varsa

Ben de çektim bu hastalığı. Çocuk düşünmeye karar verdikten sonra ilk 6 ay bekledik doğal olarak. Bu sırada çok farklı belime bile vuran ağrılı adetler yaşamaya başladım. Bir terslik olduğunu anladım ve doktora gittik hemen o zaman öğrendim çikolata kistini. Çift taraflı ve ikisi de büyüktü kistlerin. Normal yolla olmaz çocuk dedi direk doktor. Ben başka doktorla devam ettim takip edildi bir süre ama sonunda tüp bebeğe yönlendirdiler. Şükür ki ilk seferinde oldu. Doğumda kistler de alınacak. İnşaallah bu hastalıkla mücadele eden ve çocuk düşünen herkes en kısa zamanda hayallerine kavuşur zor bir süreç ancak çözümsüz değil.

İnşallah

Rabbim bu acılarının mükafatini verir inşallah unutturur bu günleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…