Jinekoloji Endometriozis ● Adenemyozis ● Çikolata Kisti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Allah razi olsun inşallah rabbim evladiniza hayirli sağlıklı ömürler nasip etsin

Sağlıkli bir şekilde doğurun inşallah.

Türkiye istanbulda çagdas aslan bey var tüp bebekte cok iyi hastalığa göre yöntemleri oluyor yolunuz düşerse uğrayın derim burada euroya gore maliyeti daha az olur size aslinda kalma imkaniniz olursa 1 2 ay degerlendirin

5 cm cikolata kistiyle 2 kez hamile kaldım, 1.yi kaybettim kromozom bozukluğundan 18 haftalıkti melek kizim 2.yi oğlumu cok şükür sağlıkla kucağıma aldim.. En son 2020 de yaptırmıştım hormon tahlillerimi ve amh yi, amh 1.48 di hormonlar iyiydi.. Eşimin değerleri ve tüplerim iyi durumdaydı.. Belki size de vesile olur clife macun kullandım iki hamileliğimde de, ayrıca birinde maxijuno birinde impryl vitaminleri kullandım, bu kisti olanlarda genelde kalite problemi oluyor, bu tarz takviye edici vitaminler kullanabilirsiniz

Öncelikle geçmiş olsun, Allah emeklerinizi boşa çıkarmasın. Ankarada Hulusi Bülent Zeyneloğlu Hocayı da bi araştırmanızı öneririm.

Geçen gün doktora gittim ve yine filme gerek olmadığını en az bir yıl denemem gerektiğini söyledi bir yıl bana çok uzun ve mantıksız geliyo belli bir hastalığı olan kişi için
O zaman doktorunuzu değiştirin. Bu hastalik bekledikce sorun teskil edecek çünkü

Bende kist yok dolayisi ile gececek birsey yok ortada, adenemyozis ve endometriozis tamamen rahim ve rahim zari,duvari ile alakali bir sorun.
Önerileriniz için teşekkürler.

2 yıla yakındır istiyoruz biz de..
Sağ yumurtalığımda 3 cm çikolata kisti vardı.. 2-3 aydır advictor kullanıyorum mfknın ürünü.. Son ölçümde 2 cm ölçüldü kist..
2 yumurta geliştirici ilaç ve 1 aşılama negatiff.. Hsg Aralıkta çekildi açıktı tüpler.. Doktorlar olmaması için sebep yok diyor ama olmuyor da..
Son çare tüp bebek.. Ekim gibi başlayacağız nasipse..

Bende kist yok dolayisi ile gececek birsey yok ortada, adenemyozis ve endometriozis tamamen rahim ve rahim zari,duvari ile alakali bir sorun.
Önerileriniz için teşekkürler.
Yine de takviye edici vitaminler kullanmanızi tavsiye ederim

Geçen gün doktora gittim ve yine filme gerek olmadığını en az bir yıl denemem gerektiğini söyledi bir yıl bana çok uzun ve mantıksız geliyo belli bir hastalığı olan kişi için
Evleneli ne kadar olmustu belki ondan diyordur.ama ozele git derim.ozeldeki doktor bana neden gec kaldin film icin dedi.farkli doktora gorun ben hsg cekinmek istiyorum parasiyla degil mi doktora gitmeden de kendin gorunyuleme merkezine gidip cektirebilitsin

Tüp bebek tedavisi vesile olsun inşallah

Ben yedi yıllık evliyim aynı şekilde bende çocuk sahibi olamadım ama adetlerim çok düzenli ve ağrısız geçerdi bu hastalığı anlamam için aslında hiç belirtim yoktu.2021 de rahim filmi cektrdim tüplerde sorun çıktı yasadgm yer Lee tüm imkanlar olmadgndan Ankara'ya gttim laparaskobi ve histereskobi yapıldı iki tupumde alındı endometriozis hastası olduğumu 2021 Şubat ayında ameliyatimla öğrendim yani.ardindan iki defa tüp bebek denedik fakat ikiside negatif oldu.bu ay adetimle doktor histereskobi yapıp rahme çizik atacak dger ayda tedaviye baslicaz.hepimiz zor yollardan geçiyoruz Allah hepimizin yardımcısı olsun isteyen herkese nasip etsin tez zamanda

Evleneli 1.5 yıl oldu ama nerdeyse 1 yılı ilaçla geçti visanne kullandım mecbur korundum yani hastalığım ilerlediği için ilacı bırakalı bu 4. Ayim ve bu yüzden çok endiselenmemem gerektiğini söylüyorlar şu an yaşımın genç olduğunu en iyi yolun doğal denemek olduğunu ama benim yine 5 cm kistim var ilaçsız çok uzun süre duramıyorum normalde ilaç başlamam gerek çocuk olsun diye başlamıyorum tamamen derin endometriozis hastasıyım bir de başka yerlerde de çıkıyor bağırsak mesane falan, ameliyat eden doktor özelde oldum iyi de bir doktor ama o da 3 ay içinde hamilelik olur demişti yine olmadı kafama takmaya çalışıyorum ama takıyorum ne yalan söyleyeyim bazen hiç olmayacak gibi geliyo umudumu kesiyorum bazen çok olacak gibi geliyo bu ay kesin hamileyim diyorum kendi kendime belirti uydurup ama olmuyor, dediğin gibi kendim çektirmek için aradım bir merkezi doktor yönlendirmesi olursa 1300 olmazsa 2bin dedi mecbur özele gidip doktor yönlendirmesi isteyeceğim aynı paraya gelir ama en azından bir doktor fikri daha almış olurum

Ne ameliyati olmustun tabiki git fikir al.bende evleneli 1 yil oldu ama 6.ayinda doktora gittim.cunku hissettim yanlis birsey oldugunu

Kistinizin boyutu büyükmüydü? Benim küçüktü ve doktorum birşeyi etkilemez deyip tedaviye başladık fakat malesef 3 embriyo sonuç negatif.bugün test günümden sonra 2.günüm Henüz doktorum muayeneye çağırmadı

Kist her turlu yumurta kalitesini etkiliyor tuplerinizde sıkinti var miydi

Transferden once kistleri baskilayacak lucrin igne yapip rahmi dinlendirdi mi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…