Jinekoloji Endometriozis ● Adenemyozis ● Çikolata Kisti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ağır metal testi devlet hastanesi yapıyor mu acaba? yazınızı çok beğendim elinize sağlık

Merhaba benim sağ yumurtalığımda 5.5-6 cm civarında çikolata kisti sol yumurtalığımda odaklar vardı.Ameliyatı gittiğim 4 doktorun 3 ü önermedi çünkü alınsa bile tekrarlıyor ve yumurtalık rezervi ciddi oranda azalıyor ama sizin yumurtalıkta değilmiş.Hsg çekildim tüplerim açıktı ama doğal yolla hamile kalamadım yaklaşık 8 ay denemiştik.Sonra iki kere aşılama negatif oldu.Tüp bebek tedavisi gördük ilk transferimde tuttu ama boş gebelik oluştu kürtaj oldum.Sonraki transferimden hamileyim şu an Allah size ve isteyen herkese nasip etsin inşallah.Laboratuvar çok önemli hepsinde 5. Gün çift transfer oldum 2. ve 3. Günde tutma olasılığı daha düşük oluyor.Hepsini aynı hastanede mi denediniz? İyi bir hastane ve doktor araştırmanızı öneririm ben.Tedaviyi bir de Türkiye’de deneseniz acaba daha iyi olur mu bilemiyorum ben Acıbadem Maslak hastanesi Bülent Tıraşta tedavi gördüm ama memorial ve bahçecinin de adını çok duydum. İstediğiniz bir merkezi araştırıp bir kere burda deneyin bence.Eşinizde genetik problem var mı spermiyogramlar nasıl belki yumurta toplama öncesi ikinizin de takviye alması gerekebilir.Mikroçiple sperm seçilip güzel embriyo elde edilebiliyor mesela.Ayrıca ikinci transferimde bağışıklık baskılayıcı hap,gelişim destekleyici serum gibi ek tedaviler gördüm.Bir de gebelik aşısı denilen bir şey yaptırdım iki transferimde de bebeğin tutunmasına yardımcı olabilirmiş çalışma aşamasında.Rahim kasılma önleyici iğne de yaptırdım.Hepsi maddiyata dayanıyor tabi ama sonu güzel olsun inşallah.

Son düzenleme:
Gözünüz aydin ne mutlu size sonuç almışsınız iyi dilekleriniz icin teşekkür ederim.
2 ve 3. Gun transferleri fazka yumurtam olmamasından kaynakli haliyle embriyo sayisida dusuk olunca riske atmayip transfer edildi, ilk tedavimde opudan 1, ikinci tedavimde de 3 yumurta bulunmustu
Esimle su an yeni bir tedavi dusunmuyoruz maddi manevi toparlanmamiz gerekiyor zamani gelince evet turkiyede denemeyi düşünüyoruz. Bende endo ve adeno oldugu icin alaninda uzman biri ile devam etmek istiyorum cok dikkatli davranacagiz inşallah bu kez. Hakkimizda hayirlisi olsun herseyiyle zor süreçlerden geciyoruz

İnşallah Allah gönlünüze göre verir Evet yumurta az olunca riske atmıyorlar peki yaşınız kaç? Yumurta azlığı yaşınızla alakalı mı? Büyütme iğnesi için ne kullandınız belki onlar yeterli gelmemiştir

Iliskide veya adette agri omama sebebi rahim duvarinda odaklarin olmamasindan sadece kistlerinizin olmasindan kaynakli diye düşünüyorum. Çünkü endo odaklari olsa karin icine rahim dis duvarinda kanamalar oldugu icin agrilar olur genelde.
Lütfen aksatmayin her zaman rutin kontrollerinize gidin 6 ayd bir smear testi de verin bizkm durumumuzdaki kadinlarin ekstra dikkat etmesi gerekiyor. Hakkinizda hayirlisi olsun inşallah

27 yaşındayım. Amh 0.69 benim.
Endo yumurta kalitesinide etkiliyor haliyle.
Ilk tedavide gonalf kullandim bana pek iyi sonuclar vermedi diğer iki tedavimde pergoveris kullandim. 3. Tedavimde baskilayici igne kullanip oyle tedaviye başlamıştık. Merkezin yeterince ilgilenmedigini düşünüyorum maalesef zaman ve para kaybı oldu bizim icin

Yeme icmeye cok dikkat ettim her tedavimde de, vitaminler ek takviyeler vs baya baya kullandim.
İnce ince işledim tabiri caizse ama sonu hep hüsran.
Dediginiz tedavileri burda yapan varmidir bilemiyorum arastirmak gerekiyor

Ben de gonalf kullandım.evet embriyo kalitelerim de harika değildi benim.kist malesef kaliteyi düşürüyor.Benim eşimde sayı problemi vardı ama varikosel yoktu takviyelerle 3 ayda toparladı sayı hızı.Keçiboynuzu pekmezi oluyor iyi markaların olanını alın eczanelerde satılıyor burda.orda nasıl bilemiyorum eşiniz yine de ondan kullansın belki doğal yolla olur Benim bi arkadaşım dış gebelikten dolayı tek tüpünü kaybetti geri kalan tüple tekrar hamile kaldı pozitif düşünün inşallah güzel olur sizin de

Yeme icmeye cok dikkat ettim her tedavimde de, vitaminler ek takviyeler vs baya baya kullandim.
İnce ince işledim tabiri caizse ama sonu hep hüsran.
Dediginiz tedavileri burda yapan varmidir bilemiyorum arastirmak gerekiyor
Bence sülük falan yaptırmayın onları yapan kişilerin hekim olduğunu düşünmüyorum rahime sülük ne demek

İnşallah rabbim işlerimizi hayirla sonuclandirsin İnşallah su an ne ben ne esim yeni birşey denemeye takatimiz yok zamanla toparlaninca bakacagiz yine duruma gore

Bana ilk tanı 2006'da konuldu. Sonrasında soğan kürü, doğum kontrol hapı dönüşümlü olarak gittim , hafifledi. Evlendikten sonra bir soğan kürü doğum kontrol hapı turu daha artık , 2 kür 6 ay doğum kontrol hapı olarak. Sonra hamile kaldım. İlk bebişi kaybettik. 4 ay sonra yine hamile kaldım. Doğumdan sonra rahatlar dediler. Doğumdan sonra 5. ay bir regl oldum , dedimki bu regl değil ben ölüyorum. Ciddi ciddi acile gittik bence ben regli olmuyorum ölüyorum diye. Regliymiş. O zamandan beri bütün reglilerim inanılmaz sancılı ve ağrılı. 4 jinekolog gezdim sonuncu prof, yapacak bir şey yok ameliyat olsan tekrarlar ,kronik diyorlar. Soğan kürü yap doğum kontrol hapı kullan Nasıl bir illettir bu bilmiyorum ama 16 senedir çözüm bulamadım ben. Çözüm bulmaktan bile vazgeçtim. Şükür bir evladım oldu, bir daha olur mu bilmiyorum ama menapoza kadar çekeceğimi kabullendim ben.

En son gittiğim prof neden işe yarıyor bilmiyoruz ama gerçekten işe yarıyor dedi soğan kürü için. Denemekten zarar gelmez bence.

2 sene önce soğan kürü yapmıştım faydasini görmedim
Sizin dediğiniz şekilde 6 ay hap ve sonra sogan kürü ilk defa duydum
Maalesef bu illet hayatımız boyunca bizimle olacak kaçışı yok..

aynı dert bende de mevcut. benim rahim küçüklüğü (yarım rahim) ve yumurtalıklarım rahimime yapışmış. tüplerimin kapalı olmasından endişe duydu rahîm filmi çektirdik. çekerken devamlı ağrıyan sağ kasığım inanılmaz derecede ağrıdı. meğerse yapışık olan yumurtalık açılmış. endometriozis ve pcos varlığı olduğu, rahimim küçük olduğu için fazla kilolarım baskı yapıyormuş. 96 kgydım 160 boy. şuan 1.5 ayda 8 kg verdim. 60a inmem lazımmış. tabiki kilo verirsem olacağı meçhul. olmazsa açıklanamayan kısırlık olarak geçer dedi. 4 yıllık evliyim 24 yaşındayım. Allah'ım hepimizin kucaklarını sağlıklı bir bebekle doldursun. ne evlat hasreti ne de acısıyla bizi sınamasın. amin

Çok çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum

Konuyu yeni gördüm diğer yazılanları okumadım ama ben de yaşadıklarımı anlatayım
Adenemyozis bende de var. Üstelik kafam kadar miyom aldırdım kist falan hiç bir şeyim yoktu ama bu İllet beni benden Alıyordu. Kanamalarım çocuk beziyle anca sızmıyordu giysimden ve her ay acilliktim. Gebe de kalamıyordum. Çünkü kan sulandırıcı almam gerekiyordu pıhtılaşma sorunum vardı ancak adetlerim yeterince fazla olduğu için kan sulandırıcı alamıyordum. Alsam da ka kesici belli ilaçlar vardı onları almak zorunda kalıyordum. Aralıklı oruç ve hacamat yaptırdım. yumurta geliştirici ve çatlatma iğnesi yaptırmıştım tutmadı. aynı ay covid oldum üç ay öncesinde de yumurtlamaya gün sayarken apandist oldum Doktor mutlaka ötelenmeli dedi.2 ay arayla hacamat yaptırdım. Haşimato hastasıydım beslenmeyle onu da elimden geldiğince yenmeye çalıştım.Velhasıl seni çok iyi anlıyorum Allah yardımcın olsun
Detay için özelden yazabilirsin

Lütfen kilo verin dirayetli olun eminim olacaktir, pcos hastaları kilo verince yumurta kaliteside iyilesiyor iyi kötü.
Daha önce hem pcos hem endo hastasi olan birini gormemistim. 24 yasinda henuz gencsiniz umuyorumki olacaktir cunku tupunuz acilmis buda bir umut kapisi açıyor. Hakkinizda hayirlisi olsun

Geçmiş olsun sizede.
Ama sanirim anne olabilmissiniz altta doğumdan 305 gun geçti yaziyor
Aralıklı oruç hep düşünüyorum hatta gercek tip kitabimda var hep okurum lakin hiç tutmak nasip olmadi ne zaman yeltensem bisey oluyo unutuyorum. Kilom da cok yok kilo vermekten de korkuyorum biraz arada kaliyorum bu yüzden. Halbuki tutsam vücut temizlense belki kilo alirim bilinmez. Karaciger temizligi de dusunuyorm ama cesaret edemiyorum açıkçası.
Sizin nasil geçti oruclar ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…