Jinekoloji Endometriozis ● Adenemyozis ● Çikolata Kisti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet çok şükür bir evladım oldu. Orucu yapmada amaç kilo değil de iç gemizligiydi çünkü uyku halsizlik düzensiz adet yumurta sıkıntısı gebe kalamama hepsi beslenmeyle alakalıydi, yediklerimi ve hatta evde kullandığımız kokulu tuvalet kağıtları mumlar tuvalete sıktıgmm domestos bile endokrin bozucu olarak bizim normal vücut sistemimizi bozuyor.
Ben once 12 saatle başladım yağdan zengin besledim mutlaka her gün iki yumurta yedim şekeri ünlü mamueri hayatımdan tamamen çıkardım üzümü bile taneyle karpuzu küçücük dlilimlerle yemeye başladım. Sonra gittikçe saatleri uzatmaya başladım. Ve evde gereksiz şeyleri kullanmamaya başladım tuvalete sıktığım temizliyicileri azalttım sirke ve karbonat kullanmaya başladım ped kullanımını azalttım günlük ped kullanmadım en önemlisi de kafamı bosaltmakti ama ben onunla epey uğraştım kendimi başka işlere verdim

Buradan çok basitmiş gibi görünebilir ama 40 yaşında bunları yapıyor olmak sanki Bi şeye yetişmeye çalışıyor gibiydi. Sonsuz şükür şimdi evladım var
Allahı inşallah sana da nasip etsin hiç bu yolda oyalamasin merde bekleyen varsa
Allah razi olsun inşallah 🤲🏼 rabbim evladiniza hayirli sağlıklı ömürler nasip etsin

Ben de çektim bu hastalığı. Çocuk düşünmeye karar verdikten sonra ilk 6 ay bekledik doğal olarak. Bu sırada çok farklı belime bile vuran ağrılı adetler yaşamaya başladım. Bir terslik olduğunu anladım ve doktora gittik hemen o zaman öğrendim çikolata kistini. Çift taraflı ve ikisi de büyüktü kistlerin. Normal yolla olmaz çocuk dedi direk doktor. Ben başka doktorla devam ettim takip edildi bir süre ama sonunda tüp bebeğe yönlendirdiler. Şükür ki ilk seferinde oldu. Doğumda kistler de alınacak. İnşaallah bu hastalıkla mücadele eden ve çocuk düşünen herkes en kısa zamanda hayallerine kavuşur zor bir süreç ancak çözümsüz değil.
Sağlıkli bir şekilde doğurun inşallah.

Türkiye istanbulda çagdas aslan bey var tüp bebekte cok iyi hastalığa göre yöntemleri oluyor yolunuz düşerse uğrayın derim burada euroya gore maliyeti daha az olur size aslinda kalma imkaniniz olursa 1 2 ay degerlendirin

5 cm cikolata kistiyle 2 kez hamile kaldım, 1.yi kaybettim kromozom bozukluğundan 18 haftalıkti melek kizim 😥 2.yi oğlumu cok şükür sağlıkla kucağıma aldim.. En son 2020 de yaptırmıştım hormon tahlillerimi ve amh yi, amh 1.48 di hormonlar iyiydi.. Eşimin değerleri ve tüplerim iyi durumdaydı.. Belki size de vesile olur clife macun kullandım iki hamileliğimde de, ayrıca birinde maxijuno birinde impryl vitaminleri kullandım, bu kisti olanlarda genelde kalite problemi oluyor, bu tarz takviye edici vitaminler kullanabilirsiniz

2019 ekimden beri hamile kalmak için uğraşıyorum. Daha önceki konularımdan az çok bilenler vardır linkleri ekleyeceğim, endometriozis belasi ile uğraşıyorum. Şubat 2021 de tanisal laparoskopi histeroskopi operasyonu geçirdim endo odaklari varmış ve temizlenmiş dosyamda endo evresi 2. Olarak geçiyor (Enzian P2)
Ayni zamanda adenemyozis illeti ile de uğraşıyorum.
Almanyada yaşıyorum bütün tedavilerimi burda gördüm ve görüyorum.

Doktorum ile geçen haftalarda konuştuk dinlenmemi ara vermemezi söyledi ki ara vermek zorundayiz maddi manevi çok zarar gördük tedaviler ilaçlar hayal kırıklıkları vs..
İmkansız olmadığını, benim durumumda en iyi tedavinin çocuk doğurmak olduğunu söyledi. Bir diğer tedavi yöntemi de cocuk düşünmeyen kadinlar ilaç kullanılarak geçici menepoza sokuluyor haliyle regl kanaması olmayınca endo odaklari oluşmuyormuş, biz çocuk istedigimiz için zor olan yolu seçtik haliyle.
Belirteyim benim yumurtaliklarimda kist yok rahimde miyom yok sadece sol tüpüm kapalı.

●1. Aşılama Nisan 2021 negatif.
●2. Aşılama Mayis 2021 negatif.
●1. Tüp bebek 2021 Temmuz tek yumurtadan 2. Gün Embriyosu sonuç negatif.
●2. Tüp bebek 2021 kasım çift embriyo 3. Gün sonuç negatif.
●3. Tüp bebek 2022 Haziran çift embriyo 5. Gün negatif..

(Hiç ama hiç gebelik yaşamadım düşük kürtaj hikayem yok)

Geçtigimiz haziran ayında 3. Tedavimde negatif oldu haliyle ruhsal bi çöküntü yaşadım halen yaşıyorum toparlanamıyorum çok yorgunum...

Bu illet ile savaşan hanimlar gelin burda toplanalım, sorunlarımızı tedavilerimizi paylaşalım birbirimize yol arkadaşı olalım bizi bizden iyi anlayan olmaz yaşamayan bilmez maalesef..

Linke tıklayarak diğer konumu okuyabilirsiniz👇🏽
Thread 'Laparoskopi ve Histeroskopi Hikayem🏨' Gebeliğe Hazırlık - Laparoskopi ve Histeroskopi Hikayem🏨

Bilmeyenler için;
Nedir bu Adenemyozis? Link birakiyorum👇🏽

Nedir bu Endometriozis? Link bırakıyorum👇🏽
Öncelikle geçmiş olsun, Allah emeklerinizi boşa çıkarmasın. Ankarada Hulusi Bülent Zeyneloğlu Hocayı da bi araştırmanızı öneririm.

Geçen gün doktora gittim ve yine filme gerek olmadığını en az bir yıl denemem gerektiğini söyledi bir yıl bana çok uzun ve mantıksız geliyo belli bir hastalığı olan kişi için
O zaman doktorunuzu değiştirin. Bu hastalik bekledikce sorun teskil edecek çünkü

5 cm cikolata kistiyle 2 kez hamile kaldım, 1.yi kaybettim kromozom bozukluğundan 18 haftalıkti melek kizim 😥 2.yi oğlumu cok şükür sağlıkla kucağıma aldim.. En son 2020 de yaptırmıştım hormon tahlillerimi ve amh yi, amh 1.48 di hormonlar iyiydi.. Eşimin değerleri ve tüplerim iyi durumdaydı.. Belki size de vesile olur clife macun kullandım iki hamileliğimde de, ayrıca birinde maxijuno birinde impryl vitaminleri kullandım, bu kisti olanlarda genelde kalite problemi oluyor, bu tarz takviye edici vitaminler kullanabilirsiniz
Bende kist yok dolayisi ile gececek birsey yok ortada, adenemyozis ve endometriozis tamamen rahim ve rahim zari,duvari ile alakali bir sorun.
Önerileriniz için teşekkürler.

2 yıla yakındır istiyoruz biz de..
Sağ yumurtalığımda 3 cm çikolata kisti vardı.. 2-3 aydır advictor kullanıyorum mfknın ürünü.. Son ölçümde 2 cm ölçüldü kist..
2 yumurta geliştirici ilaç ve 1 aşılama negatiff.. Hsg Aralıkta çekildi açıktı tüpler.. Doktorlar olmaması için sebep yok diyor ama olmuyor da..
Son çare tüp bebek.. Ekim gibi başlayacağız nasipse..

Bende kist yok dolayisi ile gececek birsey yok ortada, adenemyozis ve endometriozis tamamen rahim ve rahim zari,duvari ile alakali bir sorun.
Önerileriniz için teşekkürler.
Yine de takviye edici vitaminler kullanmanızi tavsiye ederim

Geçen gün doktora gittim ve yine filme gerek olmadığını en az bir yıl denemem gerektiğini söyledi bir yıl bana çok uzun ve mantıksız geliyo belli bir hastalığı olan kişi için
Evleneli ne kadar olmustu belki ondan diyordur.ama ozele git derim.ozeldeki doktor bana neden gec kaldin film icin dedi.farkli doktora gorun ben hsg cekinmek istiyorum parasiyla degil mi doktora gitmeden de kendin gorunyuleme merkezine gidip cektirebilitsin

2 yıla yakındır istiyoruz biz de..
Sağ yumurtalığımda 3 cm çikolata kisti vardı.. 2-3 aydır advictor kullanıyorum mfknın ürünü.. Son ölçümde 2 cm ölçüldü kist..
2 yumurta geliştirici ilaç ve 1 aşılama negatiff.. Hsg Aralıkta çekildi açıktı tüpler.. Doktorlar olmaması için sebep yok diyor ama olmuyor da..
Son çare tüp bebek.. Ekim gibi başlayacağız nasipse..
Tüp bebek tedavisi vesile olsun inşallah 🤲🏼

Ben yedi yıllık evliyim aynı şekilde bende çocuk sahibi olamadım ama adetlerim çok düzenli ve ağrısız geçerdi bu hastalığı anlamam için aslında hiç belirtim yoktu.2021 de rahim filmi cektrdim tüplerde sorun çıktı yasadgm yer Lee tüm imkanlar olmadgndan Ankara'ya gttim laparaskobi ve histereskobi yapıldı iki tupumde alındı endometriozis hastası olduğumu 2021 Şubat ayında ameliyatimla öğrendim yani.ardindan iki defa tüp bebek denedik fakat ikiside negatif oldu.bu ay adetimle doktor histereskobi yapıp rahme çizik atacak dger ayda tedaviye baslicaz.hepimiz zor yollardan geçiyoruz Allah hepimizin yardımcısı olsun isteyen herkese nasip etsin tez zamanda

Evleneli ne kadar olmustu belki ondan diyordur.ama ozele git derim.ozeldeki doktor bana neden gec kaldin film icin dedi.farkli doktora gorun ben hsg cekinmek istiyorum parasiyla degil mi doktora gitmeden de kendin gorunyuleme merkezine gidip cektirebilitsin
Evleneli 1.5 yıl oldu ama nerdeyse 1 yılı ilaçla geçti visanne kullandım mecbur korundum yani hastalığım ilerlediği için ilacı bırakalı bu 4. Ayim ve bu yüzden çok endiselenmemem gerektiğini söylüyorlar şu an yaşımın genç olduğunu en iyi yolun doğal denemek olduğunu ama benim yine 5 cm kistim var ilaçsız çok uzun süre duramıyorum normalde ilaç başlamam gerek çocuk olsun diye başlamıyorum tamamen derin endometriozis hastasıyım bir de başka yerlerde de çıkıyor bağırsak mesane falan, ameliyat eden doktor özelde oldum iyi de bir doktor ama o da 3 ay içinde hamilelik olur demişti yine olmadı kafama takmaya çalışıyorum ama takıyorum ne yalan söyleyeyim bazen hiç olmayacak gibi geliyo umudumu kesiyorum bazen çok olacak gibi geliyo bu ay kesin hamileyim diyorum kendi kendime belirti uydurup ama olmuyor, dediğin gibi kendim çektirmek için aradım bir merkezi doktor yönlendirmesi olursa 1300 olmazsa 2bin dedi mecbur özele gidip doktor yönlendirmesi isteyeceğim aynı paraya gelir ama en azından bir doktor fikri daha almış olurum

Evleneli 1.5 yıl oldu ama nerdeyse 1 yılı ilaçla geçti visanne kullandım mecbur korundum yani hastalığım ilerlediği için ilacı bırakalı bu 4. Ayim ve bu yüzden çok endiselenmemem gerektiğini söylüyorlar şu an yaşımın genç olduğunu en iyi yolun doğal denemek olduğunu ama benim yine 5 cm kistim var ilaçsız çok uzun süre duramıyorum normalde ilaç başlamam gerek çocuk olsun diye başlamıyorum tamamen derin endometriozis hastasıyım bir de başka yerlerde de çıkıyor bağırsak mesane falan, ameliyat eden doktor özelde oldum iyi de bir doktor ama o da 3 ay içinde hamilelik olur demişti yine olmadı kafama takmaya çalışıyorum ama takıyorum ne yalan söyleyeyim bazen hiç olmayacak gibi geliyo umudumu kesiyorum bazen çok olacak gibi geliyo bu ay kesin hamileyim diyorum kendi kendime belirti uydurup ama olmuyor, dediğin gibi kendim çektirmek için aradım bir merkezi doktor yönlendirmesi olursa 1300 olmazsa 2bin dedi mecbur özele gidip doktor yönlendirmesi isteyeceğim aynı paraya gelir ama en azından bir doktor fikri daha almış olurum
Ne ameliyati olmustun tabiki git fikir al.bende evleneli 1 yil oldu ama 6.ayinda doktora gittim.cunku hissettim yanlis birsey oldugunu

Merhaba. Bu hastalığın bana tani konulmasindaki en büyük belirtisi ağır adet dönemlerimdi. Evlendikten sonra cinsel ilişki esnasında yaşanan ağrılarda eşlik ediyordu sonrasinda belli bir süre hamile kalamayınca doktorum bundan şüphelendi ve tanısal laparoskopi olmami önerdi tup bebek öncesinde. Maalesef ameliyat olunca kesinleşti endometriozis hastasi olduğum.

Sizde durum nedir ?
Kistinizin boyutu büyükmüydü? Benim küçüktü ve doktorum birşeyi etkilemez deyip tedaviye başladık fakat malesef 3 embriyo sonuç negatif.bugün test günümden sonra 2.günüm Henüz doktorum muayeneye çağırmadı

Kistinizin boyutu büyükmüydü? Benim küçüktü ve doktorum birşeyi etkilemez deyip tedaviye başladık fakat malesef 3 embriyo sonuç negatif.bugün test günümden sonra 2.günüm Henüz doktorum muayeneye çağırmadı
Kist her turlu yumurta kalitesini etkiliyor tuplerinizde sıkinti var miydi

Transferden once kistleri baskilayacak lucrin igne yapip rahmi dinlendirdi mi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X