Endometriosis (Çikolata kisti)

Evet cok pahalı banada ameliyat yada tüp bebek dediler ben önce tüp bebek deniyorum bursadaym laporoskopi en iyi yapan doktor arastrdim o da 7 bin demisti yarisi kadar
Canim sana sadece kistten dolayı mi ameliyat dediler . Benim şişme varmış tüpümde ondan dolayi. Bi de ben mersindeyim istanbula gidicem ama çok pahalı

Canim sana sadece kistten dolayı mi ameliyat dediler . Benim şişme varmış tüpümde ondan dolayi. Bi de ben mersindeyim istanbula gidicem ama çok pahalı
Evet sadce kistten dolayi biz konusmustuk hatrladm seni cnm yeni hesabim bu busratrn du diğeri. Cok pahali dha uygunada bulursn biraz dha arastr bnce

Geçmiş olsun kistlerin kaç cm ameliyata karar verdin
5 ve 6 cm kistler birde subseröz miyom lar var ne yazık ki miyomlar yüzünden ameliyat olmam gerekiyo ayrıca kistler de var hemorajik kist yazıyo mr da ameliyat sonucu kesin olarak cikolata kisti olup olmadığı hakkında kesin bişey söylenebilecek malesef.

Ben de Mr çekilmiştim ve sonuçta endometriozis yani çikolata kisti yazıyordu direkt demek seninki çikolata kisti değil arkadaşım. Bak çikolata kisti kisti için karbonat yazan sayfayı bir incele ve dene belki şifa bulursun ameliyat olmadan kurtulursun kistlerinden miyomlarından.

MR Sonucunda direkt Endometriozis yazıyor muydu? Ben de MR çekilmiştim, sadece sağ overden kaynaklı kistik yapı falan gibi bir şey yazıyordu.

Evet canim hidrosalpinks ten suphelendi emin olamadı ama. Ah canım sadece kist olsa Hemen tup yaptircamda bu hidrosalpinks daha gıcık biseymis
Hsg çekilince apaçık çıkıyor nasıl emin olamadı ki? Mevlâ teâlâ nasip etmedi mi engel çıkıyor işte canım, ben ameliyat oldum ve tüplerim açıktı hiçbir sorun yoktu fakat ameliyat sonrası oldu bu durum. Nasip işte Mevlâ Ol diyecek ki olsun.

Hsg mi o Dr çekmedi başka doktorda cektirdigim hsg yi götürdüm çok net göremedi o yüzden salı günü sulu usg yapacak bakalım. Bana da gösterdi çok az şişlik var gibi ama ben ne anlarım . Bende hiç laparoskopi olmasam mi diyorum hemen tup bebek mi yaptirsam

Benim de hsg çeken farklı ki zaten hsg yi radyoloji doktoru çeker ve gördüğünü de raporla belirtir. Ben çektiği anda sordum tüp tıkalı dedi sonra rapora baktım tıkalı ve hidroplasenk var yazıyor, sonra doktor da aynı şeyi söyledi ve laparoskopi dedi bunu diyen de Aret Kamar. Sonra başka doktora gittim o da aynı şeyi söyledi.

Arkadaşlar merhaba size bir konuda danışmak istiyorum. Benim adetlerim başlamadan 2-3 gün önce kahverengi akıntım oluyor ve sonunda da yine kahverengi oluyor. Doktora gittim ancak pek sallamadı. Adet dönemlerinde sancım var ve ilişkide de ağrım oluyor. Ancak muayenede kist falan gözükmedi rahim filmim de temiz çıktı. Kist oluşmadan da endometriozis oluyor mu acaba? Çünkü bütün belirtiler tutuyor

Zannetmiyorum arkadaşım bu ağrıları yaşayan birçok insan var ama kist yok yani kist görünmemişse yoktur demek ama için rahat olsun diye başka bir doktora daha git bence.

Cevabınız için teşekkür ederim. Adet dönemlerinde yoğun bağırsak-gaz sancısı çekiyorum tuvaletten çıkmak istemiyorum. Ayrıca mayıs ayından beri çocuk istiyoruz ama malesef hala olmadı Kist olmadan yapışıklık olabilir mi diye düşünüyorum çünkü kahverengi akıntı, şiddetli sancı ve gebe kalamama

Geçmiş olsun, bence de başka bir doktora daha gidin. Ancak benim aklıma psikolojik bir durum olabilir mi gibi geldi? Bir de acaba ağrı ve gaz sancısı... Üşütüyor olabilir misiniz? Denemediyseniz kendinizi sıcak tutmayı, gaz giderici bitki çaylarını deneyin, derim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…