Endometriosis (Çikolata kisti)

Herkese merhaba, iki sene önce çikolata kistim olduğunu öğrendim. Yeni evliydim ve doktorun belki de bu yüzden bebek sahibi olamayacağımı söylemesi üzerine canım çok sıkıldı. 5cm civarındaydı ve doktor daha önce bebek sahibi olmadığım için ameliyatı önermedi. İlk öncelikle visanne denen ilaca başlattı, hiç bir zaman kaybolmayacağını;fakat ne kadar küçültürsek kar olduğunu belirtti. 6 ay visanne denen ilacı kullanadım. Adet göremedim. Adet dönemlerim öncesi ağır ruhsal değişimler yaşayan ben, bin beterini yaşadım. Kendimden nefret eder duruma geldim. Visanne bir az olsun kistimi ertti. Doktor çocuk isteyene kadar büyümemesi adına doğum kontrol hapına başlattı. Çocuk istemiyorduk; henüz evliliğimin tadını çıkarmak istedim. Ta ki başka doktora gidene kadar. Beni kendime bir kez daha getirdi. Önümde beni ne beklediğini bilmediğimi, bu yüzden bekleme lüksümün olmadığını bir kez daha yüzüme vurdu. 6 ay süre verdi. Normal yoldan hamile kalmamın çok zor olduğunu bir kez daha belirterek, 6 ay sonunda ameliyat olacağımı belirtti. Tekrar neden ben dedim ve dünyam başıma yıkıldı gibi oldu. Eşim sağolsun ne kadar hiç problem olmadığını ve hiç çocuk sahibi olmasak da olabilceğini defalarca söylese de bunun düşüncesi bile içten içe canımı yakıyordu.Takmıyor gibi yapıp; düşününce kendimce gizliden gözyaşlarına boğulduğum oluyordu. Kadın olmak böyle bir şey sanırım; hepimiz bu duyguyu tatmak istiyoruz. Hep sizleri takip ettim, yalnız olmadığımı hissettim. Hamile kaldım dediniz; bin umut doldum ben olmuşum gibi mutluluk duydum. 3. ayımda (yani bu ay) adetim 10 gün gecikti. Lakin bol spor yapıyorum ve bu ay kendimi baya spora verdiğim için kilo verdiğimden dolayı geciktiğini düşündüm. Çünkü ne yumurtlama günlerime dikkat ettim ne başka birşeye. Sonucunda idrar testi aldım ve beklemediğim başıma geldi; silik çizgi ile hamile olduğumu öğrendim. Doktora gittim; 4 haftalık olduğunu, kistimin orada halen durup hatta büyüdüğünü ve bunun mucize olduğunu söyledi. Titremekten muayene olamadım. Henüz çok yeni; nokta şeklinde. :) 15 gün sonra gelişip gelişmediğine; kalp atışlarına vs bakılacak. Halen şoktayım inanın. Kendime hep diyorum bir sorun çıksa da zoru başarabildin; hayırlısı ise olsun. Bir gün böyle bir mucize yaşarsam buraya mutlaka yazacağım demiştim. Umarım sizler için umut olabilirim, bunu çok isterim. Belki benim de yolunda gitmeyecek ve tekrar ameliyat veya tüp bebek tedavisi vs şeklinde ilerleyecek bir dahaki için; ama mucizelere hep inanın. Hayatımda hiç bir güzelliği kolay kazanamadım; çoğu mutluluğum hep çok zorluklarla geldi. Hepimiz çok güçlüyüz; Allah kimseye kaldıramayacağı dert vermezmiş. Hepiniz bir gün muhteşem anneler olacaksınız. Hepinize dualarım sonsuz. Ne kadar onlarla hayatı paylaşsak da bir kadının halinden en çok bir kadın anlıyor. Hep sizlerin paylaşımlarınızla destek buldum; sonsuz teşekkürler.

MaşaAllah arkadaşım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin Mevlâm. Darısı başımıza. Âmiiiiiiinnnnn

Kızlar yarın sulu usg yapılacak bakalım. Ona göre ya tup bebege baslicaz ya da laparoskopi. Hiç sulu usg yaptirsn oldu mu

Ben de yarın olcam canım bakalım rahim filmi gibi sanırım daha net görünüyor mus.
Bu arada canım benim seni böyle takvimle görmek mutlu etti beni Allahım sağlıkla kucağına almayi nasip etsin inşallah amin

merhaba. çok sevindim. hayırlı olsun. sağlıkla kucağınıza alın.
ilaç gibi geldiniz. inanın sadece yaşayanlar anlıyor.
her ay yıkılmak. başkalarına imrenerek bakmak, hiç olmayacakmış gibi hissetmek.. rabbim bizede bu mucizeyi yaşatır inşallah. şu an gözyaşlarımla yazıyorum bunları.
hepimizin hakkında hayırlısı..

R rengarengo sağlıklı bir hamilelik geçirip hayırlı bir evlat sahibi olmanızı dilerim. Ben henüz evli değilim, kistle uğraşıyorum; ancak şu sözünüz... "Hayatımda hiç bir güzelliği kolay kazanamadım; çoğu mutluluğum hep çok zorluklarla geldi." Son zamanlarda sürekli hayatımda bundan yakınıyorum malesef...

naptin cnm doktr ne dedi merak ettim
Ah ah rahime giremedi bile doktor içerde bişeye takılıyor yapışıklık da olabilir Polip de olabilir sıvı geçişi varmış ama aletle acamadi tup bebek yapsam bile embriyoyu yerlestiremezler. Laparoskopi yapilacakti bir de histeroskopi çıktı

Ben ilk defa adet gecikmesi yaşıyorum. Uc gün oldu fakat daha olmadım. Test yapmaya çekiniyorum.bir kac gun daha beklemek istiyorum.insallah boşuna umut etmiyorumdur.

Bildiğim kadarıyla kist yapisiklik yapar.gecmis olsun

Ben ilk defa adet gecikmesi yaşıyorum. Uc gün oldu fakat daha olmadım. Test yapmaya çekiniyorum.bir kac gun daha beklemek istiyorum.insallah boşuna umut etmiyorumdur.
Ayy hadi inşaAllah hayırlı haberini alırız canım insaAllah. Rabbim sen kabul et dualarımızı. Âmiiiiiiinnnnn

Cnm uzulme bak caresi var en azindan onu dusun...Ama benim anlamadigm hsgyi nasil cektiler o zaman ??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…