Endometriosis (Çikolata kisti)

Ben 15 aylık evliyim ve evlendigimden beri hiç korunmadik benm her iki yumurtaliklarimda çikolata kistlerim var doktorlar direk tüp bebek tedavisi ne karar verdiler

anladım. rabbim tez şifa versin güzel haberlerinizi alalım inşallah.
en iyisi ameliyattan önce denemek. umarım istediğiniz gibi olur. benimde son 6 ay deneme. sonra tüp ya da başka yollar bakalım inşallah rabbim aratmaz

herkese merhabalar, yaklaşık 2 yıl önce sol yumurtalığımda 6,5 cm kistim olduğunu öğrendim ve ciddi anlamda yıkıldım. o günden beri de yazz 24+4 kullandım. 3 ayda bir kontrole gittim, 2 yıl içinde önce 4,5 cm'e sonra da 2,5 cm e düştü yaklaşık 1 yıl önce evlendim ve 5 aydır ilacı da bıraktım. ameliyat falan olmadım detaylı olarak geçtiğim aşamaları ilerleyen dönemde yazacağım ama şu an çok erken, siteyle tanışmam da bu hastalık sayesinde oldu zaten, sonuç olarak şu an testlerim pozitif yani hamileyim. adet günü bhcg 221 çıktı. haftaya keseyi de görürsek, detayları yazacağım ama buraya yazmamın sebebi ÜMİDİNİZİ ASLA KAYBETMEYİN. bu bağışıklık sistemi hastalığı, yediğinize dikkat edin ŞEKER, UN VE ÇEŞME SUYUNU hayatınıza almayın, zerresini bile.

Gözün aydn darısı başıma ya bendede 5.5 ve 6 cm çikolata kisti var yaşım 24 ve 15 aylık evliyim bu yüzdn direk tüp bebek tedavisine başladım yeni. Bende evlenmeden önce yazz hapini kullandm ama hic kuculmedi aksine büyüdü sen kendiliğinden mi hamile kaldin

teşekkür ederim, darısı tüm isteyenlerin başına. evet herhangi başka bir tedavi görmedim. denediklerim belirli günlerde kasıklarıma hint yağı sürmek, karbonatlı su (onu yaklaşık 3 haftadır içiyordum), balık yağı hapı, ve en çok yaklaşık 4 aydır çok sağlıklı beslenmek , işlenmiş her türlü gıdadan, börekten çörekten şekerden undan, asitli içeceklerden hazır meyve sularından vs. uzak durmak. yediğimiz herşeyde hormon var. ne kadar uzak durursanız kistleriniz o kadar az beslenir.

Bende yediklerime dikkat rtmeye başladım kuru incir cevz badem fln yiyorumda ama tüp bebek tedavisinde bilmedigim şeyler uygulamak istemedim karbonatli suyu duymuştum ama yapmadm belki bi zararı olur dye

Tesekkūr ederim cevap icin benim de öyle olcak sanırım daha önce gittiğim doktorlar bundan bahsetmemislerdi

Kist ameliyatlarında regl gününe göre mi oldunuz ameliyatınızı
Tesekkūr ederim cevap icin benim de öyle olcak sanırım daha önce gittiğim doktorlar bundan bahsetmemislerdi
Benim doktorum da önemsememişti hatta ameliyattan 3gün sonra adet olacağımı söylediğim de onunla bir ilgimiz yok olsun dedi ve gerçekten de 2 gün sonra adet oldum

Bana şimdiki doktorum özellikle ona göre günü belirleyeceğimızı söyledi ama daha önce gittiğimde hiç bi doktor bunu söylememişti o yüzden şaşırdım şimdı çünkü 5 aydır bunlarla uğraşıyorum ve böyle yapıldığını geçen hafta öğrendim.benim ayrıca miyomlarım da var malesef rahmin dışında subseröz miyom lar ve malesef cikolata kisti ne benzer kistler. hiç bi şikayetim olmamasına rağmen ameliyat olmak zorundayım

Merhaba arkadaşlar çikolata kisti olupta tüp bebek tedavisinde zoladex iğnesi vurulan varmi bişey sormam lazm önemli

benimde önemsemedi. adetim bittiğinde oldum. ama olduktan sonra da adet oldum normal dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…