Eminim BDV de böyle konu gormediniz... keşke ben de kendi hayatımda gormeseydim. ..

SMOOTHY

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2015
49
4
29
Aslında yaklaşık bir yıllık üyeyim fakat konum biraz mahrem olduğu için yeni üyelik alma ihtiyacı hissettim. Geleyim benim derdime.

Önce kendimi tanitayim. 20 yaşında, 33 aylık evli ve 22 aylık bir kız çocuğu sahibiyim. Neden bu kadar erken evlendin, daha kendim büyümeden çocuk sahibi oldun? dan çok daha öte bir problemim var aslında problem değil de kafa karışıklığı. Karakter olarak da ne para ne pul sadece huzur ve mutluluğun peşinden koşan anı yaşayan carpe Diem tarzını benimsemiş bir kadınım. Herşeye olumlu bakarım çok nadir ağlarım sürekli gulumserim. Ve en önemlisi şu yaşadığım anın bir daha asla geri gelmeyeceginin farkindaliginda ve kıymetini bilerek yaşarım.
Şimdi de eşimi tanitayim
Benden 8 yaş büyük, sürekli birseylerin kaygısı içerisinde, herseye olumsuz bakan, genelde canını sikacak birsey bulan ve nadir gülen bir insan. Gezmek tozmak asla sevmez. Tüm aktivitelere ne gerek var şimdi evde oturmak varken gözüyle bakar.
Olumlu yanları yok mu? Tabiki var
Maaşını alınca kurusuna kadar elime sayar, gittigime gezdigime karışmaz, arada yalan söylese de sadiktir falan.
Evliligimiz başından beri problemli ve ben son 1 senedir boşanmak istiyorum fakat bunu ona net bir şekilde soyleyemiyordum. Derken biriyle tanıştım. Beni gerçekten sevdigine inandığım biri. Ve gerçekten bu dünyada birlikte mutlu olabilecegime inandığım tek kişi. Onu gerçekten seviyorum. Evli oldugumu biliyor.Fakat eşimi aldatmak istemediğim için yaklaşık 20 gün önce aldım karşıma konuştum.
'Su şu şu sebeplerden dolayı seninle mutlu değilim. Seni sevmiyorum. Senin negatifliginle gencligimi tüketmek istemiyorum ve senden boşanmak istemiyorum' özetinde konuştum.
'Gel anlaşmalı bosanalim ikimiz de yipranmaalim ikimiz de mutlu değiliz diye'
Nuh diyor peygamber de diyor fakat ben asla bosanmam da diyor. Ne dersem diyeyim boşanmaya kabul etmiyor. Tüm aksilik huysuzluklarina da kaldığı yerden devam ediyor. Hiç demiyor ki 'bu kadın benden bosanmak istiyor bir kendime çeki düzen vereyim de bosanmayalim' diye
Neyse ben 'sevdiğim adam' la görüşmeye başladım 'sahilde cafe de oturduk dağ Bayır gezdik saatlerce telefon görüşmesi falan yaptık günden güne ben ona baglaniyorum o bana.
Bu arada eşime de ısrarla bosanmak istediğimi söylüyorum o da ısrarla ben bosanmam demeye devam ediyor. Fakat tüm aksilik huysuzluklar devam.
En son 3 gün önce yine bosanma mevzusunu açtım yine Hayır dedi
Ben de 'madem öyle ben de çekişmeli bosanma davası açarım' dedim. Ve bir avukat bulmak için dışarı çıkmak üzere hazirlanmaya başladım. Iste asıl ilginç kısım burdan sonra başlıyor
Ben tam cikacakken eşim dedi ki
'Ben senin neden bu kadar ısrarla bosanmak istediğini biliyorum. Sen beni aldatiyorsun. Ben gerizekalı değilim. Basından beri biliyordum ama kızımız için susuyordum.
Ben şok oldum 'ne olursa olsun bosanmak istiyorum' .dedim o saskinlikla ve ben daha 1. Şoku atlatamamisken 2. Bomba patladı yüzüme
'Ne yapıyorsan yap kimle gorusursen görüş karışmıyorum. Ama asla boşanmayacagim' dedi
Neden dedim. Bosanirsak kızımız perişan olur ondan dedi. Bu konuşma yaklaşık yarım saat sürdü ve ben kendimi tabiri cazise evden attım.
Şimdi kafa karışıklığım şu ki
- eşimle kızımız için evli kalıp 'sevdiğim adam' la görüşmeye devam mı etmeliyim
-yoksa çekişmeli bosanmayla da olsa bosanmali miyim?
Bir dipnot geçeyim: eşim kizimiza karşı da aşırı sabırsız yaramazliklarina tahammül göstermez bağırır çağirir. Hayatımda biri olmadan önce de sırf kızım bu psikolojisi bozuk babayla beraber buyumesin diye bosanmak istiyordum.

Merak edenler için 'sevdiğim adam' in yorumu
- içinde evlat olan bir yuvanin dagilmasini istemem. Fakat ben senin başka bir adamla evli olusuna katlanamiyorum.
Ha '20 günde ne ara bu kadar aşık oldunuz' diyecekler için. 20 gündür sadece konuşuyoruz onun öncesinde aylardır birbirimizi uzaktan görüp takip ediyoruz ve kalabalık ortamlarda ortamla birlikte (birebir degil) sohbet ediyoruz.
Soru olanların sorularını cevaplamaya ve tüm eleştirilere açığım. Fakat rica ediyorum kırıcı değil yapıcı olmaya gayret edin.

Eşiniz sizden daha ahlaklı ve vicdanlıymış. O çocuğu haketmiyorsunuz. O sevdiğiniz adamlada sadece konuşuyor olmanız niyetinizin ne olduğunu değiştirmiyor. Eşimle evli kalıp sevdiğim adamla görüşmeye devam edeyim mi sorusuylada telaffuz edemediğim kelimeler sınıfına girmeye hak kazandınız. Tebrikler
NOT:
Merak edenler için 'sevdiğim adam' in yorumu
- içinde evlat olan bir yuvanin dagilmasini istemem. Fakat ben senin başka bir adamla evli olusuna katlanamıyorum.
Peh peh peh pekte iyi niyetliymiş. Evli kadına göz koyarken neredeymiş vicdanı

Son düzenleme:
Öyle şey mi olur eşimle evli kalayım ama o adamla da görüşeyim bazı değerleri bu kadar ayaklar altına almak da fazla.

Eşin o konuşmayı yapınca sen itiraf da etmedin inkar da etmedin sanırım sanki eşin ağzını aramış gibi yüz ifadenden de anlayacağını anlamıştır.

o görüştüğün adama da güvenme sözleri lafı güzaf madem yuva yıkmak istemiyor evli çocuklu kadınla ne işi var, yanlış yoldasın ablan sayılırım yaş itibariyle bir süre eşinle ayrı kal o adamla da görüşme iyice düşün tart ondan sonra karar ver

Eşiniz sizden daha ahlaklı ve vicdanlıymış. O çocuğu haketmiyorsunuz. O sevdiğiniz adamlada sadece konuşuyor olmanız niyetinizin ne olduğunu değiştirmiyor. Eşimle evli kalıp sevdiğim adamla görüşmeye devam edeyim mi sorusuylada telaffuz edemediğim kelimeler sınıfına girmeye hak kazandınız. Tebrikler
Kadınlık ve annelik ayrı şeylerdir hanımefendi lütfen karistirmayiniz. Telaffuz edemediginiz sınıfa gelince bosanmak isteyen benim. Kimle ne yapiyorsan yap ama kızımız için bosanma diyen kişi eşim. Anlatabildim mi?

eşinizle evli kalıp sevdiğiniz adamla görüşmeye devam ediceksiniz ??? ben mi yanlış anladım yani böyle bi şeyi yazmış olamazsınız ciddi ciddi . yapıcı eleştiri diyorsunuz da ne bekliyorsunuz anlamadım BOŞANIN.
Öyle değil. Bosanmak istiyorum. Fakat eşim bosanmamak konusunda israrci. Format evlilik istiyor aynı evde ayrı yasamayi istiyor. Kızımız anlamasin büyüyünce diye

tabi yas 20 olunca evlılıgı,bır kac erkegı bır arada yurutme olarak algılamıssın sen galıba
evlısın sen evlı, basına buyruk olamazsın

eşin sana ' Ne yapıyorsan yap kimle gorusursen görüş karışmıyorum kızımız için'' dedi ?
düştüğün notla eşinin sana söylediği o kadar celısmıs ki.. konu gerceklıgıni yitirmeden edemıyor gözümde.

hadi oradan...:KK53:

aklım almadı bir de sevgiliniz eşinizden ayrılmamanızı kabul ediyor ama sizi seviyor ? nerden tutsam elimde kaldı konunuz kusura bakmayın da
Hayır ayrılmamami kabul etmiyor. Ayrilmami başka bir adamla evli olmama dayanamadigini söylüyor. Benimle herseye var olduğunu ama ilerde pişman olursan onu suclamamam için kendi kararimi kendim vermemi söylüyor

Kadınlık ve annelik ayrı şeylerdir hanımefendi lütfen karistirmayiniz. Telaffuz edemediginiz sınıfa gelince bosanmak isteyen benim. Kimle ne yapiyorsan yap ama kızımız için bosanma diyen kişi eşim. Anlatabildim mi?
peki hemen düzeltiyorum. Eşiniz midesiz
Sevgiliniz ve sizde ahlaksızsınız. Oldumu

İlerde pişman olacağınız şeyler yapmayın..kızınız için evliliğinizi devam ettirin ..eşinize bir şans daha verin bence

Aylardir adamla bakisan 20 gun de dag bayirda fikifiki yapan sensin ama

X