Eminevim tarzı yerler güvenilir midir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim çevremde alan yok hatta hep mağdurlar var. Bir arkadaşım ev için girdi baktı ev falan çıkmıyor çıkmak istedi çıkamadı parası da zaman geçtikçe pul oldu o paraya ev alınamayacak duruma geldi. O kadar taksit ödedik para yatırdık diye arabaya çevirdiler şimdi araba için taksit ödüyorlar ama hala çıkmadı. Bir arkadaşım araba aldı ama alana kadar neler çekti. İnsanın burnundan getiriyorlar. Ayrıca öven kişilere de hemen güvenmeyin birini götürünce altin veriyorlarmış arabayı alan arkadaşım kendisine tavsiye edene hiç korkun yok mu bir altin için bunu yaptın vs demişti. Yine de siz bilirsiniz alan da çok alamayan da

Tokiye baktım şimdi Silivri'de 2,3 milyona. Peşinatlar da 200 300 bin TL. Taksidi memur zammına göre arttığı için elimizde birşey kalmaz diye endişe duyuyoruz. En iyisi biraz daha beklemek..
Evet benim kardeşim yeni yatırdı toki peşinatı 200 bin lira 5 yıl önce çıktı kurada adı anca bu yıl başladılar şimdiye kadar bitmiş olup içinde oturacaktı bile o zaman ödemek daha kolaydı

Bir tanıdığım 150 bine ev bulmuştu zamanında. Tabi o zamanlar fiyatlar bu çizgide. Bu sisteme girdi öde öde kura çıkmıyor. Sonra kura çıktı bir baktılar ev 500 bin olmuş.

Ayrıca o parayı insanlar kendileri biriktirse daha mantıklı değil mi, başkası niye sizin paranızı biriktirsin ki.

Bir tanıdığım 150 bine ev bulmuştu zamanında. Tabi o zamanlar fiyatlar bu çizgide. Bu sisteme girdi öde öde kura çıkmıyor. Sonra kura çıktı bir baktılar ev 500 bin olmuş.

Ayrıca o parayı insanlar kendileri biriktirse daha mantıklı değil mi, başkası niye sizin paranızı biriktirsin ki.
Evet bu durum var kura çıkana kadar evin değeri de artıyor haliyle.

Merhabalar, kenarda birikim var ve eşimle ev almak istiyoruz. TOKİ düşünüyorduk ama Eminevim ile de görüşme kararı aldık. Daha görüşme olmadı ama bizim aklımızda bazı sorular mevcut. Birincisi bu sistem güvenilir mi bazı kişilere kura çıkmıyormuş yıllarca. Sistemden çıkmak da zormuş. Mağdurları vardı hatta çok şikayet vardi. Forumlarda da memnun olanlar var. Biz bir milyon civarinda ev almayı düşünüyoruz. Bu miktarın hemen hemen yarısını ödeyebiliriz. Eşya konusunda sıkıntı yok. Bankadan beş yüz bin gibi kredi çeksek faiz nedeniyle ödemeler çok uçuk kalıyor. Eşim muhasebeci iyi bir maaşı var ben de işe gireceğim. Asıl sorum emin evim mi TOKİ mi? Hangisi daha iyi olur?
Ben katıldım ve 5. Ayda kurada çıktım ve araba aldım. Devlet destekli güvenilir elbette. Sadece prosödürleri biraz fazla bu yorucu.

İş arkadaşlarım fuzulevden araba aldılar. Ama onlarda kura muhabbeti yoktu şu ay alacaksınız dediler o ay aldılar sonra yine ödemeye devam ettiler hatta bir ara bende niyetlendim ama vazgeçtim kredi çektim iyiki de öyle yaptım çünkü o arada evin değeri beş yüz bin artmıştı. Mesela nette okumuştum biri chery için gşrmiş ama sonradan cherye vergi gelmiş alamıyormuş onu. O an kredi çekse alıyordu. Kısaca kredi daha mantıklı. Tokiyi ise çıkması zor çıksa bile bekle babam bekle uzun iş o da zarar ettiriyor

Güvenilir değil diyenler ne çok. Ben de çok şaşkınım. Emlak sektöründeyim, ayda 1-2 tane Eminevim satışına denk geliyorum mutlaka.

Merhabalar, kenarda birikim var ve eşimle ev almak istiyoruz. TOKİ düşünüyorduk ama Eminevim ile de görüşme kararı aldık. Daha görüşme olmadı ama bizim aklımızda bazı sorular mevcut. Birincisi bu sistem güvenilir mi bazı kişilere kura çıkmıyormuş yıllarca. Sistemden çıkmak da zormuş. Mağdurları vardı hatta çok şikayet vardi. Forumlarda da memnun olanlar var. Biz bir milyon civarinda ev almayı düşünüyoruz. Bu miktarın hemen hemen yarısını ödeyebiliriz. Eşya konusunda sıkıntı yok. Bankadan beş yüz bin gibi kredi çeksek faiz nedeniyle ödemeler çok uçuk kalıyor. Eşim muhasebeci iyi bir maaşı var ben de işe gireceğim. Asıl sorum emin evim mi TOKİ mi? Hangisi daha iyi olur?
Paranız çöp olur hiç bulaşmayın

Ben araç için düşünüyorum. Çünkü şu ara kredi limitleri de az. Vadeleri de az. Biriktireyim dedim bir yıldır doğru düzgün birikmedi.
Enflasyondan dolayı ben uzun vade düşünmüyorum ama 1-1.5 yıllık paketlere girmeyi düşünüyorum. Henüz gidip görüşmedim. Zorunlu ödeme olur. Geçen yıl oraya ödeyene kadar kendim her ay atarım dedim ama her ay atılmıyor işte. Bir ara düzenli attım sonra biraz açıldım ve hiç atamadım.

Tokiye baktım şimdi Silivri'de 2,3 milyona. Peşinatlar da 200 300 bin TL. Taksidi memur zammına göre arttığı için elimizde birşey kalmaz diye endişe duyuyoruz. En iyisi biraz daha beklemek..
Ben tokilerde kirada oturuyorum. Burda inşaat halinde olanları güvene dayalı devrediyorlar. Daha uygun oluyor. Normalde guvenmedim düşünmedim. Ama alan da çok oldu cevremde. Ben hala kira ile uğraşıyorum. Bir evim var satsam onun parası ile devir ücreti ödeyip almayı düşünüyorum açıkçası. Bu gibi şeylerde şansım kötüdür diye korktum ama böyle de kiracı olmak çok zor. Sürekli sıkıntı.
Memur zammını hiç dert etmeyin. Yüzde 20 artıyor. Benim şu an kiram 20 kusur öldü mesela. Aynı dairenin taksiyi 12-13 falandır diye tahmin ediyorum. Geçen yıl 8 bindi çünkü. Yani kiralardan baya düşük kalıyor. Artı tamamen gelişince çok değerleniyor. Havalimanın ordaki tokiler köyün içinde toplu konut gibiydi. Şimdi oralar da değerlendi baya.
Tokiye gücünüz yetiyorsa TOKİ diyorum ben.

Zaten mağdurları çok ve paraya çöküyorlar evet.
Ben bu ara inceledim. Şikayetler genelde ödenen hizmet bedeli üzerinden. Onu zaten baştan söylüyorlar. Bir de parayı bir iki ay geç verdikleri oluyormuş sanırım. Onun dışında durduk yere parana el koyma gibi bir şey okumadım. Tabi vaktinde bu ülkede banka bile hortumlandi. Arkadaşım 30 yıl onceki parasını hala alamadı pul oldu parası. Ben de bu sebeplerle güvenilir bulmuyordum ama şu ara kafama yatmaya başladı. Faizler çok yüksek çünkü. Bunlar 50 bin gibi bir hizmet bedeli aliyormus

Gecelerde önünden geçerken eminevime uğrayıp bilgi almaya çalıştım.Diyelim ki 1000 istiyorum,Kurada sonuncu olursam o ev 1500 olacak dedim.Bunu düşünerek en baştan 1500 çekeceksin dedi.Yatmadi kafama.Ustelik ödemeler yıllık artış gösteriyormus,ayda 9-10 bin fln artırımli ödüyorsunuz

Ben araç için düşünüyorum. Çünkü şu ara kredi limitleri de az. Vadeleri de az. Biriktireyim dedim bir yıldır doğru düzgün birikmedi.
Enflasyondan dolayı ben uzun vade düşünmüyorum ama 1-1.5 yıllık paketlere girmeyi düşünüyorum. Henüz gidip görüşmedim. Zorunlu ödeme olur. Geçen yıl oraya ödeyene kadar kendim her ay atarım dedim ama her ay atılmıyor işte. Bir ara düzenli attım sonra biraz açıldım ve hiç atamadım.
Birikim yapamıyorsanız bireysel emeklilige geçebilirsiniz otomatik çekerler

Ben tokilerde kirada oturuyorum. Burda inşaat halinde olanları güvene dayalı devrediyorlar. Daha uygun oluyor. Normalde guvenmedim düşünmedim. Ama alan da çok oldu cevremde. Ben hala kira ile uğraşıyorum. Bir evim var satsam onun parası ile devir ücreti ödeyip almayı düşünüyorum açıkçası. Bu gibi şeylerde şansım kötüdür diye korktum ama böyle de kiracı olmak çok zor. Sürekli sıkıntı.
Memur zammını hiç dert etmeyin. Yüzde 20 artıyor. Benim şu an kiram 20 kusur öldü mesela. Aynı dairenin taksiyi 12-13 falandır diye tahmin ediyorum. Geçen yıl 8 bindi çünkü. Yani kiralardan baya düşük kalıyor. Artı tamamen gelişince çok değerleniyor. Havalimanın ordaki tokiler köyün içinde toplu konut gibiydi. Şimdi oralar da değerlendi baya.
Tokiye gücünüz yetiyorsa TOKİ diyorum ben.
TOKİ için 20 bin kira çok fazla,ücra yerlerde oluyor ve küçük oluyormuş odalar,bir de devletin olunca çok geldi valla gözüme 20 bin.Ben dışarıda bedava oturuyorum demek.

Eminevimde abim bir dubleks ev ve bir jeep sahibi oldu. Simdi tekrar arabaya girmis. Cok akilli bir adam. Karisiyla guzelce hallettiler senelerce calistilar aldilar. Teyzem de yazildi ama parasini kaptirdi. Soruyoruz nasil oldu diye parami aldilar vermediler diyor ama aklima sey geliyor muhtemelen taksitleri duzenli odemedi o para yandi. Ben olsam yinede tokiye girerdim.
Para yanma diye bir durum olmaz. Ben de katılmıştım diğer firmaya. Tabi ben katıldığımda enflasyon böyle değildi. Baktım artık alacağım para işime yaramayacak gittim iptal ettim. Bana bildirdikleri tarihte günü gününe yani paramı yatırdılar. Sadece dosya masrafını ödemesiler. Onu da zaten daha sisteme girerken söylüyorlar size. Yani bu anlaşmaya imza atıyorsunuz. Ben iptal ettiğim halde sorun yaşamadım. Para kaptırdık diyen insanlar da muhtemelen dosya masrafından bahsediyor. Ki çevremde de çok katılan var hiç duymadım mağdur olan

1 milyona nerden buldun evi Gabar Dağı'nın eteğinden mi ? 😦

Eskiden olsa mantıklı bir sistem ama şuan ki enflasyon ile hıc doğru değil ben birevim ile aldım ama benım eşim sahibini tanıyordu yoksa bizim parayı teslim tarihinden 6 ay geç vereceklerdi o sürecte yaşadığım sıkıntı nedeniyle bir daha kapısında geçmem

Toki keşke herkese çıksa hepsine de başvurdum ama çıkmadı.
Geçen sene kredi çektim aldim katılım bankasından.
Ben 1650 aldım evi.
Suan 3 milyon.
Kredi ödemem sabit.
Bu sistem evlerin fiyatları sabitken ya da yıllar bazında çok artmadan girilmiş olsa mantıklı idi.
Kardeşim 7-8 sene önce aldı evini Eminevimden.
Şimdi de arabaya girdiler.
Arabaya biz de girecektik ama 5 ay sonunda teslim alırsınız dediler. Girmedik biz.
Ev değil ama araba mantikli olabilir.
İnşaat sektöründe durgunluk var ve fiyatlar düşebilir evet ama 2 sene içinde kura size çıkacak mı garanti mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X