Eminevim tarzı yerler güvenilir midir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Sweegy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2024
72
54
31
Merhabalar, kenarda birikim var ve eşimle ev almak istiyoruz. TOKİ düşünüyorduk ama Eminevim ile de görüşme kararı aldık. Daha görüşme olmadı ama bizim aklımızda bazı sorular mevcut. Birincisi bu sistem güvenilir mi bazı kişilere kura çıkmıyormuş yıllarca. Sistemden çıkmak da zormuş. Mağdurları vardı hatta çok şikayet vardi. Forumlarda da memnun olanlar var. Biz bir milyon civarinda ev almayı düşünüyoruz. Bu miktarın hemen hemen yarısını ödeyebiliriz. Eşya konusunda sıkıntı yok. Bankadan beş yüz bin gibi kredi çeksek faiz nedeniyle ödemeler çok uçuk kalıyor. Eşim muhasebeci iyi bir maaşı var ben de işe gireceğim. Asıl sorum emin evim mi TOKİ mi? Hangisi daha iyi olur?

Eminevimde abim bir dubleks ev ve bir jeep sahibi oldu. Simdi tekrar arabaya girmis. Cok akilli bir adam. Karisiyla guzelce hallettiler senelerce calistilar aldilar. Teyzem de yazildi ama parasini kaptirdi. Soruyoruz nasil oldu diye parami aldilar vermediler diyor ama aklima sey geliyor muhtemelen taksitleri duzenli odemedi o para yandi. Ben olsam yinede tokiye girerdim.

Teşekkürler arkadaşlar bana da TOKİ daha güvenilir geliyor. Ödemelerde artış olsa da bir şekilde hallederiz.

Evini arabasını alan tanıdığım var buradan. Yeni arabanın taksidine de buradan girdi hatta.
Ben de görüştüm. Makul gelmedi girmedim.
Güvenilir kısmında da, uzun vadede güvenilir bulmuyorum ama 5-10 aylık vadeler teklif etmişlerdi bana, onlara girilebilir gibi de geliyor.

Tokiye baktım şimdi Silivri'de 2,3 milyona. Peşinatlar da 200 300 bin TL. Taksidi memur zammına göre arttığı için elimizde birşey kalmaz diye endişe duyuyoruz. En iyisi biraz daha beklemek..

1 milyona evmi kaldı. Çok sasirdim. Sizin yerinizde olsam Tokiden ev alırım. Hem finansal açıdan daha güvenilir hemde can guvenligi açısından :) Ülkemizde bir deprem gerçeği var ki benim için en ağır basan şey bu olurdu.
Silivri tuzla gibi yerlerde oluyordu TOKİ çoğunlukla. Silivri zaten depremde çok riskli değil mi? Bana kalsa İstanbul'dan gidelim derim ama eşim hiç istemiyor.

Emin evim diğer şirketlere göre en güvenilir olanı, hem akrabam orda çalışıyor hem de eşimin arkadaşları ordan ev araba sahibi oldu , uzun vadeli 2 yıldan fazla ödemeli olanları önermiyorum, mesela biz en üst segmentden ödeme yaptığımız için bir yıl içerisinde evi teslim almamız gerekiyor, mağdur olanlar ise düzenli ödeme yapmayıp sözleşmeyi feshetmek isteyenler, eşimin bir diğer arkadaşı da ödemeyi yapamadığı için peşinatı bir süre içeride kaldı, size tavsiyem düzenli ödeme yapamayacaksanız hiç girmeyin ...

Merhabalar, kenarda birikim var ve eşimle ev almak istiyoruz. TOKİ düşünüyorduk ama Eminevim ile de görüşme kararı aldık. Daha görüşme olmadı ama bizim aklımızda bazı sorular mevcut. Birincisi bu sistem güvenilir mi bazı kişilere kura çıkmıyormuş yıllarca. Sistemden çıkmak da zormuş. Mağdurları vardı hatta çok şikayet vardi. Forumlarda da memnun olanlar var. Biz bir milyon civarinda ev almayı düşünüyoruz. Bu miktarın hemen hemen yarısını ödeyebiliriz. Eşya konusunda sıkıntı yok. Bankadan beş yüz bin gibi kredi çeksek faiz nedeniyle ödemeler çok uçuk kalıyor. Eşim muhasebeci iyi bir maaşı var ben de işe gireceğim. Asıl sorum emin evim mi TOKİ mi? Hangisi daha iyi olur?
Saçma yaa söz onlara para veriyorsunuz onlar parayı değerlendirip size kredi çektiriyor. Özetle bir bankaya bir devlete bir size ev alırken bir de eminevime ev alıyorsunuz üstelik ald8gınız eve oturmanız baya zaman alıyor

Saçma yaa söz onlara para veriyorsunuz onlar parayı değerlendirip size kredi çektiriyor. Özetle bir bankaya bir devlete bir size ev alırken bir de eminevime ev alıyorsunuz üstelik ald8gınız eve oturmanız baya zaman alıyor
Zaten mağdurları çok ve paraya çöküyorlar evet.

Zaten mağdurları çok ve paraya çöküyorlar evet.
Bir de yüksek ödeme alıyorlar. Ve ev geç veriliyor. İnsanlar faize bulaşmamak için oraya gidiyorsa çok komik zira onlar aldıkları paa ile bankadan faiz yiyor zaten. Direkt gidin bankadan kredi çekin. Albenisi ne tam olarak anlayamadım. Gerçi bizim millet dolandırılmaya hep çok müsait

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X