ELTİNİN dik kafalılığı ve cahil tavırları...

Siz kayınvalideden rol çalıyorsunuz. Olmaz ki böyle.

NOT:
2 numara büyüdü gözlerim:111:
Nokta, virgül, paragraf, cümleler arası boşluk vs vs.. bunlar güzel şeyler.
Kullanın lütfen.

Saçınızı başınızı yolup elinize verecek bir elti lazım size. Konuyu hiç okumadım sadece yorumlara göz gezdirdim ama hiç okumadan bile anladım ne kadar kıskanç ne kadar kötü niyetli olduğunuzu.

Eminim sizi gördükten sonra eltisini sevmeyen kadınlar kendi hallerine şükretmiştir.

Siz kayınvalideden rol çalıyorsunuz. Olmaz ki böyle.

NOT:
2 numara büyüdü gözlerim:111:
Nokta, virgül, paragraf, cümleler arası boşluk vs vs.. bunlar güzel şeyler.
Kullanın lütfen.

Hahaha katiliyorum uc bes satir okuyana kadar karisdirdim siralari

Böyle kendi mutsuzluğunu millete de bulaştırmak isteyenlerden korkarım ben konu sahibi de öyle.

Kendini yeterince erkek tarafına ezdirdiği için istiyo ki yeni gelin de aynı olsun, ben ezildim oda ezilsin istiyo...

Sırf hırs. Eminim onlar çok mutluyum dese yine maşallah demek yerine bozmak için didiklerdin.

Maşallah elti değilde kaynanasın.senin o eltinin yerinde ben olacağım acaba bukadar karışabilecekmisin.
kimse size abla demek zorunda değil.kınayan kınasın çokta sorun olmaz

Bence ortalığı karıştırmayı düşünen hatta içten içe eltinizi kıskanan sizsiniz.
Kaynımla konustuk, aradık,eltim çalışıyodu sonra gördü mesajı kızdı.ben olsam sen kimsin diye sana hesap sorardım.

Eltinizede akıl vermek size düşmek.kimse iş yapmayı ve yemek yapmayı bilmek zorunda değil.
kocası memnun size neoluyor.

ben çektim o çekecek değil mevzu konu eşine veriyorsa değer katlanmak zorunda kimse siz kadar geniş düşünemiyordur belki

Eşime değerde veririm ama senin gibi bir eltiyede katlanmak zorunda değilim.
Bence eltiniz sizin gibi birine katlandığı için sevinmelisiniz.

sizi bilmemde bu gelin ne yapacak sizinle çok saçma geldi kızı boğuyorsunuz resmen bulaşıkmış abla diyecekmiş siz bu kızcağızı ya çok kıskanıyorsunuz yada çok anlayışsız ve bencilsiniz

Sadece konuyu okudum, yorumların hiçbirini okumadım.
Çok sinirlendim, iyi ki sizinle elti değiliz, nesiniz siz hangi hakla yeni geline kayınvalidelik yapıyorsunuz.
Üslubunuz da oldukça rahatsız edici, 3. şahıslardan bahsederken eltiye söyledim, kaynanaya dedim, görümceye dedim. Anlatımınızda sahiplenme bile yok. Kaynınızı arayıp da eltiniz hakkında konuşmak ne ayıp, niyetiniz ne olursa olsun, üstünüze vazife değil. Anlattıklarınızdan ortalığı sizin karıştırdığınız gün gibi aşikar. Ne kadar kontrol meraklısısınız.
Köyün dedikodusu diyorsunuz, sizin burada yaptığınız nedir, derdinizi anlatmak mıdır, eltinizin dedikodusunu yapmak mıdır.
Kaynınıza zaten diyecek söz bulamıyorum, karısı hakkında arkasından konuşmanıza izin veriyor.
Bence kendinize gelin, günaha giriyorsunuz.

Canım burda arkadaşın kaynını arama sebebi
Akşam akıl vermiş ya elticiğine acaba verdiğim akılı aldımı,yoksa beni tınlamadımı diye merak etmiş arkadaş.
Yani bir nevide acaba kaynımla elticiğimi kavga ettirebildim mi diye düşünmüş.

Haksızsınız,belliki yanlışları var ama siz çok fazla dahil oluyorsunuz, her lafı her hareketi sizi rahatsız etmeye başlamış .. misal misafirlikteyken gelmiş yardım edeyim demiş görümceniz sağol canım bitti sen geç demiş siz görümcenize sen hizmetcimisin falan demişsiniz neden? kız gelip sormuş işte daha napsın?? sonra siz evlendğiniz gün kaynanazda kalmışsınız evde kimse yokmuş ama o kalmamış farkındamısınız bunlar size dert olmuş ben mecburmuydumda kaldım o zaman o neden kalmadı hesabı,herkes bir değildir 2 kişi evleniyor tüm sülale değil bunu unutmayın kimse sizin ve köy ahalisinin hizmetçisi değil, sanıyormusunuz ki kaynınız ayrılcak onlar iyi olcak siz kötü .. madem abla desin istiyorsunuz o zaman ablalık yapın hatalarını yüzüne vurmak arkasından lafını etmek yerine hatalarını ört pas edin olur böyle şeyler demeyi öğrenin, oda olgunluğa erişince duacınız olur

Ben de dışardaki cadoloz, her şeye karışan eltiler nerede diyordum:)
Aha da birisi buradaymış:))

genç bır çift yenı bır mahalledekı yenı evlerıne tasınmıslar
-sabah kahvaltı yaparlarken,komşu da çamaşırları asıyormuş
kadın kocasına
-bak,çamaşırları yeterince temiz değil,çamaşır yıkamayı bilmiyor,belkide doğru sabuınu kullanmıyor demiş
kocası ona bakmış,hiçbirşey söylememiş,kahvaltısına devam etmiş.
kadın,komşusunun çamaşır astığını gördüğü her sabah aynı yorumu yapmaya devam etmiş.
bir ay kadar sonra,bir sabah,komşusunun çamaşırlarının tertemiz oldugunu gören kadın çok şaşırmış,baak demiş kocasına
-çamaşır yıkamayı öğrendi sonunda,merak ediyorum kim öğretti acaba ?
kocası uzun uzun karısına bakmış ,ben bu sabah biraz erken kalkıp pencerimizi sildım diye cevap vermiş

hayatta böyle dğilmidir ?
başkalarını izlerken gördüklerimiz.baktıgımız pencerenın ne kadar temiz olduguna baglıdır
birini eleştirmeden ve hemen yargılamaya davranmada önce kalp [pencere] durumumuza bakmak ve iyi olanı görmeye hazır olup olmadığımızı farketmek güzel bir fikir olabilir

sabah kaynanaya gelinir el öpmeye diye bu hanfendi kalkmış taa 1 e doğru gelmiş

Allah ım ne yorumlar kaçırmışım konunun tamamını okumadığım için...Arkadaşlar sağolsun alıntı yapmışlar..
Yemin ediyorum,sizin gibi biri benim çevremde,hemde eltim olacak,elimde kalırdı o elti bozuntusu...
Sizene kaçta gelirse gelir,kocası var başında size ne?

İsterse 1 hafta sonra,akşama doğru gelirler..Size ne?
Üstelik 2 yıllık evliymişsiniz,siz kendiniz kırk fırın ekmek yiyip,tam anlamıylar gelin sıfatını alında,öyle millete ders vermeye kalkın diyeceğim,ama kırk fırın ekmek bile yeseniz,genede ders vermek size kalmamış...Komiksiniz ya..

Son düzenleme:
Birde eltiden özür bekleyip,elti için,'ne yapacağız biz bununla'mı demiş kıskanç konu sahibi?
Ben yanlış okuyayım,yada okuduğumu anlamayayım vs,ama kıskanç konu sahibi bunu demiş olmasın...

Yemin ediyorum elimde kalırdın eltim olsan..

hehehe bende büyük eltyim kayınlarım evlensinde bende böyle yapıym bi film vardı ya bincem üstüne vurcam kırbacı vurcam kırbacı :KK53::KK53::KK53::KK53:
Tövbe Allahım ya bu nedir espri bir yana da sızın yaptıklarınızı o yapmak zorunda değil çok fazla takmışsınız eltinize kafayı abla demesini istiyorsanız ablalık yapmayı bileceksiniz

Konu sahibi; benim eşimin aileside köyde oturuyor ve yabancı bir kültür. bende küçük eltiyim. ve bizde şehir dışında oturuyoruz. buraya konu açıp sıkıntınızı yazıp bizden akıl istiyorsanız eleştiriyede açık olacaksınız. burada sizin hoşunuza gitmeyen yazılara tepki gösterme hakkınız yok. eğer niyetiniz gerçekten halisse amacınız çözüm üretmekse bırakın gerçek fikirlerimizi söyleyebilelim. ve size yardımcı olalım. yok sadece sizi evet evet cok haklısın dememiizi istiyorsanız k.bakmayın haklı ve masum değilsiniz o zaman kendi bildiğinizi okuyun burayada konu açmayın. ve unutmayınki mazlumun ahını alan cezasını ceker. Allah her seyi görüyor. ve hesap günü var. fitne ve yanlış anlamaya yol açacak davranıslardan acilen kaçının. varsa bir hatanız tövebe edin. bunun tokadını cok kötü yersiniz. Allahın gücüne gidecek davranıslarda bulunmayın. sizin yerınızde olsam bir yuvanın bozulmasına kavga olmasına sebeb olmaktan ödüm kopar ve haklı dahi olsam susardım Allah korkusundan. cünkü cok günah.

inanırmısınız sizin yazdıklarınızı okuyunca kendi eltime olan düşüncelerim cok değişti. cunku siz ondan daha kötü davranmıssınız. yabancı bir yere gelin gitmek nasıl bir duygu asla bilemezsiniz. bilmedıgınız bir dil bılmedıgınız bir kültür ne kadar zor. hiç empati yaptınız mı? benım eltimle ne sorunlarım oldu. diyordumki kendıme hayattaki en kötü elti benm eltim ama gordumki sizin bazı davranıslarınız daha kötüymüş. şunu kabul edin kötü bir eltisiniz. eltinizle hiç iyiy bir başlangıç yapmamıssınız eger akıllı bır kadın olsaydınız asla eltinizle karşı karşıya gelmezdiniz. neden bebmbeyaz bir sayafaya sımsıyah bır leke bırakıyorsunuz? düşmanlarınız dost edip yan safınıza almak varken, neden kendınıze karsı bır cephe daha açıp düşman ediniyorsunuz. çarpışmayı cok sevıyorsunuz galba. bunları sızı uzmek ıcın yazmıyorum iyliğiniz için yazıyorum. eger benı dınlersenız. ılerde cok dua edersınız bana. cunku Hakkın yolundan gıden kımse pısman olmamıstır.

akıllı olun. ne kadar yanlıs bır kere kaynınızla fazla gorusmeyın artık. eşiniz bilsin bilmesin kaynınız konussun konusmayın sız mesafeyı koruyun. ben o kızı yerınde olsam sızı cok art nıetlı bırı olarak dusunurdum . bence siz kaynınızı kıskanıyorsunuz. evlılıgını kabul edememişsiniz. lutfn bu kotu duygulardan uzaklasın.
ikincisi o kadın yabancı. yaptıgınız hareketlerle kendınızden sogutmayın. kaynananızın yada görümcenizin yada kocasının onu elestırmesıne guvenmeyın gun gelir can ciğre olurlar siz ortada kalırsınız yaptıgınızlAkalırsınız. kaynananız kanlı bıcaklı olsa sız eltınızle aranızı bozmayın asla. eltınızın arkasından cok atıp tutmayın yorum yapmayın gıybet etmeyın. heleki kocasına asla şikayet etmeyin. eğer o ediyorsa bana eşinle ilgili sıkntlarını anlatma uygun degl dıe tersleyın. ayrıca eşiniz ne kadar buyuk bır ayıp yapmış. suan sız o kadını ezebılırsınz. kocası dahil o kadın içinden bir ahhhh! geçirirse hepınız yerle bir olursunuz Allah sıze oyle bır kahır verirki eltinizle urasacak takatiniz kalmaz. derdinizle urasırsınız kocanız dahıl olmak uzere. hareketlerınıze dıkkat edın. bir ölçün tartın bakalım. Rabbım bnm bu hareketımden razı olurmu deyin. inanırmısınız eltimle bır skntı yaşadım cok uzuldum bana agır cumleler kurdu cevap bıle vermedım. ertesı gun merdıvenlerden yuvarlandı ve eli kırıldı! gördünüzmü?? işte ben sizin yerınızde olsam tövbe eder namaz kılardım 2 rekat. cok cıddı bır durum resmen farkında degılsınız ama yuva yıkıyorsunuz. sizden cıkmazsa colugunuzdan cocugunuzdan cıkar haberınız olsun.

eltnız kotu bırı dahi olsa eger siz gercekten iyiseniz Allah rızası ıcın hareket edıyorsanız onun yaptıkları sızın gücünüze gitmez. ve kımseyle ne aşırı samimi nede aşırı soguk olun. size diyecklerım bu kadar. umarım uygularsınız akıbetiniz için. yine Allahın sevgili kulusunki buraya yazmıssın bu fıkırlerı okuyorsun. tabı farkındaysan....

okurken şaşı oluyordum...

1. Eltinize yazık, kızcağız susuyor diye ezmeye başlamışsınız.

2. Eltinizi kıskanıyorsunuz bence, o etliye sütlüye karışmak istemiyor ki çok haklı ne sizle ne o köy ahalisiyle muhattap olmamak en güzeli. Siz yapmak isteyip yapamadıklarınızın acısını ondan çıkarıyorsunuz.

3.Kimse kimseye abla demek zorunda değil, zaten o sıfatı hakedecek bir hareketiniz olmamış ben olsam adınızı bile ağzıma almam o derece yok sayardım.

4.Kaynınıza pes, mahrem denen şey yok...Kaldı ki sizin köylülerinizin işi gücü yok sizin ailenin mahremini çekiştiriyorlar siz de aynı boşluk içerisinde olanları körüklüyorusunuz.

5.Kızı cahil diye yerden yere vurmuşsunuz, bu kadar saçma sebepler yüzünden fesatlık düşündüğünüz ve imla kurallarından bir haber olduğunuz için o sıfat size daha uygun.

6.Yazınızın içinde gördüm..."askeri ücret" değil "asgari ücret" mantığınız da el vermiyor heralde buna.

Son düzenleme:
Bende arkadaslara katiliyorum.

Uzgunum ama ustunuze vazife olmayan seylerle ugrasiyorsunuz.

Biz esimin ailesinin evine geri ceyiz goturmeye gittigimizde, eltim mecburiyetten bulunamamisti orda. Ve gorumcelerim basladilar arkasindan resmen dalga gecmeye. Ben ve ailem ilk defa o eve gitmisiz ne kadar cirkin degil mi ? Daha sonra en buyuk gorumceme soyledim. Ne kadar yanlis bir davranisti dedim . Bugun benim yanimda diger gelininiyle dalga gecen, yarin da elin yaninda benimle dalga gecer.

Disardan gorundugu gibi olmuyor hicbirsey. Bir ailenin icine girmeden de ne oldugunu anlamiyor insan. Merak ediyorum hala dediginiz gibi koy insani var mi yahu ? Bence bu sozunuzle de koy halkina ufak capli bir hakaret ediyorsunuz ya neyse.

Bayramda esimin ailesinde bir tatsizlik yasandi. Baktim ki esimin amcasi abisine dogru sinirle geliyor. Daha onlar bir sey demeden kalktim masadan, iceri gectim. Ne konusurlarsa konussunlar, neyin kavgasini yaparlarsa yapsinlar. Benim orda olmama gerek yok, neden goreyim- ilgileneyim ?

Size biraz bu bakis acisini tavsiye ederim. Siz de rahat edeceksiniz.

Bende biraz kopuk yazmisim , aklima gelen dokuldu klavyeye kusura bakmayin lutfen.

X