Eltim ve kayınvalidemi dedikodumu yaparken duydum

Kayınvalideniz yorgunluktan, düğün stresinden öyle demiş olabilir

Ammaaaa asıl ortalığı karıştıran eltiniz. Çocuğa bakma felan. Resmen kayınvalidenizi dolduruyor

hic bir elti diger eltinin daha iyi olmasini istemezmis bende malesef bunu bu yaz anladim ve suan hic biriyle gorusmuyorum kalbimi cok kirdilar ne laflarini duydum sende tepkini belli et

bir apartmanda kv ve gelinler oturursa daha neler cikar neler
dügünden sonra öbür gelinde gelir artik iyice senlenir orasi
ben olsam oturmam o evde
satin baska yerden ev alin kafaniz rahat olsun en azindan

bence kayınvalidede suçlu nişan hazırlıklarını yaptırıyor ama iş tanışmaya alışverişe gelince sizi uzak tutuyor eltiniz dedikoducu ondA hemfikirim ama kayınvalidenizinde ondan kalır yanı yok, ki sizde demişsiniz kayınvalidenz öncedende size onu çekiştiriyomuş onada hep sizi çekiştirmiş demekki belli. duymamış olsanız gene yüzünüze gülecek kızım demeye devam edecekti anne konumundaki insanlara yaşını başını almış insanlara yakıştıramıyorum ikiyüzlülüğü yaa ne kadar ayıp

Kayınvalideniz yorgunluktan, düğün stresinden öyle demiş olabilir

Ammaaaa asıl ortalığı karıştıran eltiniz. Çocuğa bakma felan. Resmen kayınvalidenizi dolduruyor
Bence de öyle. Kendince haklı bir sebep bulmuş kızmış ya da alınmış bilemiyorum içini dökmek istemiş zaman zaman hepimiz yapıyoruz bunu, yine de kırıldım ona da ama asıl sorun eltimin doldurması. Ya inanın herkez sizin onlara yaptığınızı babası çocuğuna yapmaz der daha ne bekliyor anlamadım ki. Benle uğraşmasa eşimle, onunla da olmazsa çocuklarımla uğraşıyor. Ama dıştan baksan melektir, iyidir, fesatlığı yoktur ! nasıl bu kadar iyi oynayabiliyor bilmiyorum

hic bir elti diger eltinin daha iyi olmasini istemezmis bende malesef bunu bu yaz anladim ve suan hic biriyle gorusmuyorum kalbimi cok kirdilar ne laflarini duydum sende tepkini belli et

Tamam ben de tepkimi koymak istiyorum ama nasıl akıl verin bana başıma böyle bişey gelmedi ki hiç

bazen en büyük tepki tepkisizliktir... eşin diyeceğini demiş. eltinde duymuştur zaten. onların seviyesine inme...

Hayır anlamadığım şey neden çocuğumu karıştırıyosun demi. 2 yaşında ya, bakan olmayınca sevinecekmisin ya da eline ne geçecek. Ben çocuğumu sokağa atacak değilim aynı gün on tane bakıcı bulurum ne yani herkesin çocuğuna babaannesi mi bakıyo. Deseki anne boşver o düşünememiş yapmış sanki o yoktu da işler kaldı mı falan de. Kv bana onu çekiştirince ben öyle yapıyorum doldurmuyorum o da doldurmasın

Canım aynısı olmasada bir benzeri benimde başıma geldi eltim bana kvdemi çekiştirirdi bende hep sustururdum kendi söylediği şeyleri kvdeme sanki ben söylemişim gibi anlatırdı kadında eşimi doldururdu eltinin yalan yanlış laflarıyla Allahtan eşim kulak asmazdı ben eşime güveniyorum,doğru değil bunlar falan demiş annesine..ama bende asla kabul edip susmadım bayramda herkes bir aradayken konuyu açtım rezil ettim onu özür diledi herkesin içinde benden..sessiz kalan zararlı çıkıyor bu zamanda bence susma açıkça eltine söyle duyduklarını bnm senle bi alıp veremediğim yok neden yaptın bunu de

eşinin seni savunması çok iyi canım..yoksa yanmıştın böyle bir ailede..boşanmaya kadar giderdi..bence evini ayır canım çok raht edersin böyle birlikte aynı apartmanda hep sorun çıkar..elti milleti desen ne yapsan yaranamazsın..aynı bnmde vardı bi tane daha sözlü bile değildik tüm hayatımıza karışıyordu valla ayırmaya bile kalktı..gözünü aç canım maduru oyna gerekirse valla bak..ezdirme kendiniii:)

bazen en büyük tepki tepkisizliktir... eşin diyeceğini demiş. eltinde duymuştur zaten. onların seviyesine inme...

İşyerinden samimi olduğum arkadaşım da aynı şeyi söyledi. Eşinden ayrıldı o da bana laf söyşlediklerinde hep susardım daha da çıldırırlardı sessizlik en güzel tepkidir bazen dedi. Ama şimdiye kadar hep sessiz kaldım da noldu. 2 yaşındaki çocuğumla ne alıp veremediği var acaba. Ha babaanesi bakmasa bile ben çocuğumu ortada koyacak değilim ama hadi farzedelim bakmak istemiyorum dedi merak ediyorum sevgilim elticim bu durumdan ne kadar zevk alacak.
Dün akşam çarşıdan geliyoruz kv ler de bir yerden geliyolar. Normalde bizi bekler çocukları sever ve bize gidelim diye ısrar ederdi. Biz arabadan inene kadar eve girip kapıyı kapamışlar. Sabah da çocuğumu aldım ablama bıraktım kimseye de bişey söylemedim. Eltinin kapısına da bir paket kına bıraksaydım olacakmış aslında düğünde lazım olurdu.:KK9:Çok kötüyüm ya insanlara ağız tadıyla bir dedikodu yaptırmıyorum

Bu devirde kimseye iyilik yaramıyor, baksana iyi olmayanla iki lafın belini kırınca dünya iyisi oluyor bir anda, Allahtan esiniz herseyin farkında ve sizin tarafınızdaymıs..

Ben bir sekilde duydugumu belii ederdim galiba..
:KK14:

Önceden olsa boşver muhattap olma derdim ama, şimdi yüzlemek lazım diye düşünüyorum.
Benzer birşey yaşadım ve eltimi,kv,vr görümcemi arkamdan konuşurken dudum.
Hiç duymamış gibi davrandım ama sonra pişman oldum keşke o anda girseydim içeri , yüzlerinin haline baksaydım diye.
Bazı şeyler unutulmuyor ve eskisi gibi olmuyor.
Yutmayın madem eşiniz kv ile konuştu sizde gerekeni söyleyin.
Cehenneme giden yol iyiniyet taşlarıyla örülüdür derler.
Demekki fazla iyiniyetli olmanın sonucu bu.
Mesafenizi koyun sizde.

Önceden olsa boşver muhattap olma derdim ama, şimdi yüzlemek lazım diye düşünüyorum.
Benzer birşey yaşadım ve eltimi,kv,vr görümcemi arkamdan konuşurken dudum.
Hiç duymamış gibi davrandım ama sonra pişman oldum keşke o anda girseydim içeri , yüzlerinin haline baksaydım diye.
Bazı şeyler unutulmuyor ve eskisi gibi olmuyor.
Yutmayın madem eşiniz kv ile konuştu sizde gerekeni söyleyin.
Cehenneme giden yol iyiniyet taşlarıyla örülüdür derler.
Demekki fazla iyiniyetli olmanın sonucu bu.
Mesafenizi koyun sizde.
Aynen ben de duymamış gibi yaptım. Ama pişmanım şimdi duyduğumu eltiye nasıl belli ederim diye düşünüp duruyorum. Bakmayıver çocuğuna dediğinde girip de o zaman sana getireyim sen bak deseydim. O zaman da kapı dinliyo derdi herhalde. Ya da zile basıp çıktıklarında da ya kapınızı kapatın konuştuklarınz aynen duyuluyo falan deseymişim. İşte hazır cevap olmamaktan kaynaklanıyor bunlar.

belli ki eltin seni kıskanıyor kayınvalidende onun gazına gelmiş.bugüne kadar kayınvalidemle sorunum olmadı diyorsun bence yine sorun yaşamamaya çalış.söylenenleri duyduğunu kırıldığını söyle yeter ama o eltiden uzak dur kıskanç insanlar bana göre tehlikelidir aynı binada belki zor olur ama yinede az görümeye fazla muhabbet etmemeye çalış canım :KK31:

belli ki eltin seni kıskanıyor kayınvalidende onun gazına gelmiş.bugüne kadar kayınvalidemle sorunum olmadı diyorsun bence yine sorun yaşamamaya çalış.söylenenleri duyduğunu kırıldığını söyle yeter ama o eltiden uzak dur kıskanç insanlar bana göre tehlikelidir aynı binada belki zor olur ama yinede az görümeye fazla muhabbet etmemeye çalış canım :KK31:

Ya herkes yıllardır aynı şeyi söylüyo eltin seni çekemiyor.Ama ondan üstün bişeyim yokki benim. Ben çalışıyorum o işi bıraktı çocuklarının başında, görünüş desen o benden daha güzel ne bileyim ya neyimi kıskanacak ki benim. Zaten fazla bir muhabbetimiz yok. Taşınalı 3. yıla girdi. Üçer defa birbirimize gidip gelmemişizdir. Samimi değilizdir, geldiklerinden beri sürekli gözünün bizim üstümüzde olması, her fırsatta laf sokması nedeniyle ben geri durdum. İlk başlarda burda tanıdığı pek kimse yok diye yaklaşmaya çalıştım olmadı üstüne gitmedim ben de.

bu eteğindeki taşları en kısa zamnda muhakkak bak muhakkak diyorum dökmelisin herkes kendini bilmeli....
ayrıca tamam arada ki paraları alamazsınızda marketin parasını alın
yani almasanızda
eğer çok geliyorsak paramızı verin evide satıp gideriz biz kimseye güvenerek hareket etmiyoruz, deyin... ki ayaklarını denk alsınlar terbiyesizler.....

eltin çok fena kıskanç ama :26: dikkat et çocuğuna falan

X