Elime yüzüme bulaştırdım herşeyi

Yalnizkelebek

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2015
3.452
1.116
28
Günaydın KK Güzelleri
Dün akşamdan beri canım çok sıkkın
Yeni ev aldık burada çoğu üye biliyor ama bilmeyenler için yazıyorum, çoğu konuda ben ön ayak oldum
Herşey güzel olsun diye uğraşırken koşuştururken elime yüzüme bulaştırıdım sanıırm
Ve aileme karşı mahçup hissediyorum kendimi

Sıfır ev olduğu için heryerinde bi eksik sorun çıkıyo sürekli işçilerle muhatap olmak zorunda kalıyorum
Ve her seferinde tartışma tartışmaaa
Evi aldığımız firma biz ödemeyi yaptıktan sonra sorumsuz davranmaya başladı
Şu gün bugün diye diye herşey ertelemeye girdi

Mutfak dolabı yaptırdık dışarıdan bi mobilyacıya bizim evde mütayite ait dğeildi mutfak dolabı
Her neyse bian önce yapsınlar diye 4 bin tl ödeme yaptım
Ama yaptıkları iş içime sinmedi
Mutfak dolapları tezgah arası mermeri herşey beyaz olacaktı
Dolaplar takıldı rengi kırık beyaz gibi neyse dedim sustum
Dün mermer geldi ben işteydim iyi ki babam gitti ustalarla
Saçma sapan bir proje yapmış adam
Bizim mutfak dolapları L şeklinde olacak
Bu adam gitmiş tezgahın en dibine lavobo yeri koymuş yani evye en köşede
Babam da bu ne böyle diye taktırmamış geri göndermiş

Adam da bana hala diyo ki sizin eve böyle oluyo ee alt kattaki komşular yaptırmış ya diyorum onların farklı sizin daire öyle dğeil diyo palavraaa
Dünden beri ona üzülüyorum
Babam sen bu adamları çok aradın mı bunlardan bi b*k olmaz diyo çocuğa göstersen o şekilde uygun olmadığını anlar diyo
Neyse geri götürdüler lavoboyu ortaya alacaklar inşallah

Mermern rengini de beğenmedim alt kat komşumuz hepsini beyaz yaptırmış çok güzel görünüyodu ama onun tezgahı çimstone adama dedm ki biizmki de bu tonlarda olursa yapın mutlaka beyaz olsun ama krem olmasın sakın renk tonu farklı olur saçma görünür
Bakıyorum gelen mermere kirli beyaz gibi sanki mermer tozlu kalmış da silinmemiş gibi
Adamlar da şehir merkezinden geliyo bi parçasını alıp gitmişler gelin bunu da alın rengini beğenmedim diyemiyorum.

Onun dışında evye kısmı da mermerit yani bütün olacak şekilde adamlar bu daha iyi dedi kime gitsem herkesin dışardan takılma evyesi var bizim ki masraftan kaçınmak için böyle bütün daha iyi dedi sanıyorum
Annem de beğenmedi öyle
Ve tezgah arasının rengi beyaz olacaktı şimdi mermer kırık beyazken tezgah arası bembeyaz kötü görünmez mi ?
He bide ankastre set aldık cam model
Siyah tozlu gösteriyor diyorlar beyaz da ben istemiyorum herşey beyaz beyaz olacak boğuk kalır diye sizce o tezgaha gri ankastre set nasıl olur ?
Lütfen bana birşeyler söyleyin dünden beri kafamda hep bunlar var
Detaylı anlattım kafanızda canlansın ona göre fikir verirsiniz diye
Alta fotoları koydum 2 tanesi komşularımızın dolapları en altta ki yarım olan bizim ki

renk tonları içn bişey diyemeceğim ama, bende aynı hatayı yaptım.
Israrla sıfır daire almak istedim, aldımda. Sadece evin eksiklerne, 20bin masraf yaptık... çoook pişman oldum.

Bu ise depresif olma öncelikle

Gayet güzel mutfak takımın siyah da gayet güzel olur

Herşeyi bu kdr kafana takmayı nasıl basardigini ben anlamıyorum gerçekten
Offf bide ben anlasam kendimi
Öncelkle teşekkür ederm güzel yorumunuz için
Gerçekten çok kafaya takıyorum saatlerce düşünüyorum istemsizce
Hep soru soruyorum kendime kendime şöyle mi olsun böyle mi diye

Israrla sıfır daire almak istedim, aldımda. Sadece evin eksiklerne, 20bin masraf yaptık... çoook pişman oldum.

0 daire pismanliktir 1 sene olmadı daha oturali bitmedi eksiği bizim hala iskan çıkmadı mesela

İnanın bizde aynı durumdayz heryerinde eksik hata çıkıyo masraf üstüne masraf
Bende aldığımız firmadan ötürü pişman oldum bizim aldığımız fiyata satan daha iyi firmalar varmış onları gördkçe üzülüyorum

Offf bide ben anlasam kendimi
Öncelkle teşekkür ederm güzel yorumunuz için
Gerçekten çok kafaya takıyorum saatlerce düşünüyorum istemsizce
Hep soru soruyorum kendime kendime şöyle mi olsun böyle mi diye

Evet herşeyi çok takıyorsun hemde
Biri sana nerdesin dese yalnız kelebek burda konu açıyor acaba bana ima mı etti diye

Bu kdr kendini nasıl yormayı basarabildigine anlam veremiyorum kendine çok .büyük haksızlık ediyorsun

Dolaplarda gayet güzel olmuş boşver hatta ilk bende girdim evime kriz geçirdim şimdi aman olur ilerde modundayım ne mutahitle ne işçilerle tartışmaya degmiyor

Benm sinirlerim onlardan daha önemli çünkü

0 daire pismanliktir 1 sene olmadı daha oturali bitmedi eksiği bizim hala iskan çıkmadı mesela
Babam 2. el alanları gördkçe ohh ne güzel ne mutfak dolabı drtleri var ne kombi diyor
Bizim en basitinden mutfakta ışık için olan elektrik anahtarını bile buzdolabının arkasına koymuşlar yanlış yapmışlar onu dışarıya bozdolabı kabinine takmak için 50 tl istiyolar sanki biz mi istedik kendileri yanlış proje çizmişler

ahh o iskanı hiiiç sorma.... Bizimki çıktı ama, çıkanada kadar elektirik-su binada ortaktı. Biz 2 kişi eşimle sabah git akşam gel otel gibi kullanıyoduk, komşular ise evde 3-5 kişi, 2-3 çocugu olanlar vardı onlarla faturayı ortak ödemek çok koyuyodu. Derken taşınmak zorunda kaldık şimdi.Boşuna kendimi yıprattım,ailemi üzdüm.. Çok olay çıktı o evi alıp,yerşeşip oturana kadar. Şimdide satıp kurtulamıyorum bile. Ahh salak kafam diye 1 senedir kendimi yiyorum

Sizinki daha hoş bence hayırlı olsun...
Sorun yapilacak birsey goremedim ben.

Evet ya nerdeyse o moddayım
Çok heves etmiştm istediğim gibi olmadığı için bu kadar üzüldüm
Kafama takmayayım diyorum yok ya olmuyo
Zamanla alışcam artık napalım

Kuzum üst katımda aynı sorun var uzun bir sopayla elektriği acip kapatıyor ilk zamanlar hepimiz çok sinirlendik şimdi gülüyoruz bakalım ne çıkacak diye inan bana aylar geçince ne demek istediğimi anlayacaksınız

Bizim şimdi şu var herkesin aboneliği açık üstüne aldı ama fatura gelmiyor tabi elektrik saatleri dönüyor fıldır fıldır peki şuan sorun ne cezalı ödeyeceğiz tabi ki benm de kalbime öküz oturacak o zaman 10 aydır elektrik su odemiyoruz kim bilir ne kdr kitleyecek bize

Allah yardımcınız olsun, Çok takılıp stres yapmayın hepsi halledilir bişekilde.
Ben sakin kalıp boyacı-mobilyacılarla falan işimi çözemedim. Çalıştığım için başındada duramadım kimsenin istediğim, hiçbişey doğru düzgün yapılmadı ve ben bir sinirle bileğimi kırdım mutfak tezgahını yumruklamak suretiyle.. Sen benim gibi olma sakin ol

İskan alınana kadar herkes faturayı ortak mı ödüyor ? Bizimde iskan 1 sene sonra alınacak diyorlar
Bizim binada oturanlar var 4-5 aile oturuyor biz daha elektrik su aboneliğini almadık taşınamadığımız için
Şimdi biz ödemeyiz herhalde dimi

oof offf çok kötü benim bile içime öküz oturdu yani.... bide cezası varmış diye dumuştuk ozaman biz.Şantiyeden kullanılması yasakmış. Aman dikkat edin. Birde geçiçi falan saatler oluyormuş araştırın biz taşınacağız diye yaptırmadık. Su için miydi elektrik mi onu hatırlamıyorum. Geçiçi saat takıyorlardı.

Sizin evde de tadilat falan olduğu için isteyebilirler. Kullanılıyodur sonuçta su-elektrik dimi ?. İskansız ev alınmaz. Heleki 1 yıl denmiş. Biz kandırıldıkta aldık 1 ay dediler ozamana kadar taşınıcaktık ama --- 8 ay sonra çıktı iskan.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…