elim ayağım tir tir titriyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Demiyecektim ama daha önceki konularında adamın biriyle sevgili olup çocugunla aynı evde birlikte yaşamaya başladığında burda linç yemistin hatırlıyor musun? Sen hiç tanimadigin bir adamla aynı evde yaşamaya zorladiginda aylarca neler yaşadı o çocuk, babası biliyor mu? Sen biliyor musun? Umurunda mı peki? Hiç zannetmiyorum...Senin amacın kesinlikle kızını korumak filan değil, kızını kullanıp eski eşinden para koparmak ve kızını kullanarak eski eşini sürekli huzursuz etmek ve iletişimde kalmak...Çocuk senin zerre umurunda değil....

Ben bu uyenin son bırkac konusunu bılıyormuşum. Sizler detayları yazdıkça cidden ağzım açık kalıyor.

benim kızım geçen kış öğretmenim beni itti dedi. ben kızımı tanıdığım için müdüre gittim. müdür hayır öyle birşey yok dese de ben kayıtları izlemek istedim. izledim ve gerçekten itti. zorbaladı ve 4 çocuk daha ortaya çıktı ki zorbalandı. benim kızım yalan konuşmaz! sonuç ne diye sorarsanız kadını okuldan attırdık.
Okulda Veli'nin kamera kaydı izlemesi için savcılıktan izin alması lazım ama,benim ogrencimin annesi başka öğretmenin koridorda çocuğunun boynunu sıktığı iddiası ile gelip gelip durdu kayıt istedi.Mud yardımcısi ile kayıtları beraber izledik öyle bir şey göremedik ama yine de kadına savcılık izni yok deyip izletmedi idare

Okulda Veli'nin kamera kaydı izlemesi için savcılıktan izin alması lazım ama,benim ogrencimin annesi başka öğretmenin koridorda çocuğunun boynunu sıktığı iddiası ile gelip gelip durdu kayıt istedi.Mud yardımcısi ile kayıtları beraber izledik öyle bir şey göremedik ama yine de kadına savcılık izni yok deyip izletmedi idare
Bize izlettiler gayet bunun da mı doğru olmadığını iddia ediyorsunuz anlamadım neden anlattığınızı bunu?

Ben bu uyenin son bırkac konusunu bılıyormuşum. Sizler detayları yazdıkça cidden ağzım açık kalıyor.
Mevzu şuan benim eski konum değil kızımın yaşadığını söylediği birşey farkındaysanız?

konu açma dediniz de ben artık sinirden ne yapacağımı bilmiyorum o yüzden konu açıyorum.
kızım babasındayken biliyorsunuz kız arkadaşı baktı. bugün kızım sohbet ederken bana o kadının koluna vurduğunu ve kolunu sıktığını söyledi. nasıl sıktı dedim seni sevdi mı dedim hayır sevmiyordu sever gibi yapıp kolumu sıkıyordu surat ifadesinden beni sevmediğini anlıyordum dedi.
bunu ben kayıt aldım ve babasına gönderdim, çocuğuna olmamış şeyleri olmuş gibi anlatmamayı öğret, benim kız arkadaşım öyle birşey yapmaz bu ses kaydını da alıp mahkemeye veriyorum dedi. zaten her b.ku da mahkemeye veriyor neyse.
şimdi ben bu durumda o kadınla görüşmesini istemediğimi belirttim ama inatla yok görüşecek bir araya gelecek diyor. benim bu durumda yapabileceğim birşey var mı? pedagog raporu mu ne yapmam gerekiyor o kadınla yan yana gelmemesi için? bana lütfen akıl verin elimden geleni yapıp görüşmesini engellemek istiyorum. babamla görüşmek istemiyorum diyor hatta o kadar içerlemiş ki umarım parasız kalırlar ikisi de aç kalırlar o kadar sinirliyim diyor. ve bunları uydurucak bir çocuk değil benim kızım. ben kızımın bir lafıyla okulda zorbalık yapıldığını öğrendim ve kayıtları izlediğimde birebir anlattıklarını gördüm kayıtlarda. benim çocuğum neden yalan söylesin? çok üzgünüm ben kendime de çok kızıyorum. babasına bir daha göndermek istemiyorum ama avukatım da buna engel olamazsın diyor mahkemede 1 ay görme hakkı var diyor nasıl engellicem ne yapıcam ben?
Cocğunuz babasıyla evet görüşsün görüşebilir ama kız arkadaşı kimin köpeği pardon ? Psikoloğa götürün rapor alın mahkemeye sunun. Ses kayıdını ona atmayın

Herkesin kendi çocuğu kendine tatlıdır kendi çocuğum dışında katlanamıyorum ben çoluk çocuk. Karsı taraftaki kadın da zaten akıl denen şey yok. Sanane adamın çocuğundan milletin çocuğuna mı meraklısınız bu kadar.
jameya zaten görüştürmek istemiyor kadınla , küçücük çocuğun kolunu iteceğine görüşmeyiver ay sinir oldum konudan çıkamıyorum

Jameya ben senin yerinde olsam şöyle yapardım kadınla konuşurdum kardeşim belli ki sen de memnun değilsin çocuğumla vakit geçirmekten ben de sana atma taraftarı değilim. Babası sen olmadan görsün sen de rahat et kızım da rahat etsin sana da bu önerimin yararı var kızımın donlarını yıkamak hoşuna mı gidiyor gel iş birliği yapalım derdim valla bak.

Siz boşandınız mı , devam eden boşanma velayet davası var mı? Yoksa suç duyurusunda bulunun. Varsa da bulunursunuz ama önce mahkemeden çocuğun şiddet gördüğü, baba ile görüşmek istemediği, sir raporu alınana kadar ivedilikle ara karardan dönülerek şahsi münasebet tesisinin değiştirilmesi, gerekirse refaketçi eşliğinde görüştürülmesi gibi güzel, baskın bir dilekçe yazılacak çocuğun ses kaydını da cdye yazdırıp dilekçeye ekletin bilirkişi çözer ama o kaydı, yoksa delil olmuyor.
Sonra gidip avukatınız durumun aciliyetini konuşacak. Duruşmayı beklemeden ara kararla sir raporu alınması gerek diye. Tabi bunlar devam eden boşanma davası varken geçerli. Yoksa sıfırdan başka işlemler yapılacak. Sizlik değil aile hukukunda iyi bir avukat yapacak.
Suç duyurusunu yapmak kolay, savcılığa yapın karakola değil, evraklar gidecek gelecek aylar sürer.

Yanılmıyosam sizin kızınız öyle her seyi kolay kolay anlatmazdı diger konularınızdan biliyorum. Hicbir seyi anlatmayan kız bunu dediyse elbet bir seyler olmustur.

Jameya çocuk için endişelendiysen tir tir titreyecek kadar, neden ses kaydı alıp babasına atıyorsun? Neden karakola gitmedin kızın söylediğinde bunu polis abilere anlatabilir misin diyip yumuşatarak korkutmadan götürebilirdin. Orada uzman eşliğinde ifadesi alınacaktı gereken yapılacaktı, sen bu davranışla yine eski eşinle muhattap olup sevgilisini kötüyor/kıskanıyor konumuna düşmüşsün. Endişeli bir anne bu şekilde aksiyon almaz. Bugün şikayetçi olmadıysan 11 sayfadır kızım için endişelendim sözlerinde boşa çıkar.
Çocuğu babasına gönderdiğin zaman bu sadece babası olmayacak, nasıl ki kızın senin sevgilinle aynı ortama giriyorsa oradada olacak bunları kabul etmen gerek. Çocuğu pin pon topu gibi yaptınız aranızda ,faturasıda ergenlik döneminde kesilecek bunun

Anne babayla yaşamayı kim zorluyor hanımefendi? Bu adamı ben ir şüpheyle boşadım siz ne konuşuyorsunuz? Benim çocuğumdan daha çok siz mı düşünüyorsunuz çocuğumu?
Anne babayla yaşamaya zorlamak yazmadım, kimseyi anne babalığa zorlamamak gerek yazdım. Aksi çocuğa zarar veriyor. Firması adına 6 tane araba alan adam çocuğuna bot almıyor, çocuğunu hiç aramıyor sormuyor görmek istemiyor yazdınız. Burada babalık yapmak istemeyen bir adam görüyorum ben. Hem çocuğu istemiyor hem de siz göndermeyince mahkeme kararıyla polisle kapınıza dayanıyor, hangisi doğru? Konu başlığınız ne olursa olsun, maydonozun limonun faydalarını bile yazsanız konu mutlaka eski eşinize dönüyor.

Anne olunca kayıtsız şartsız ebeveynlik ehliyeti mi oluyor? Ben de anneyim ve bilincim dışında çocuklarıma zarar verirsem birilerinin buna müdahale etmesi gerekir. Anneleri olabilirim ama çocuklarımın psikolojisi için tehdit oluşturuyorsam onların yararı için çalışan bir mekanizma olmalı. Siz çocuğunuza zarar veriyorsunuz anlamına gelmiyor bu yazdığım ama kimse dört dörtlük kusursuz anne olduğunu da iddia edemez. Benim de 6,5 yaşında olmuş iki kızım var. Şimdi 15-17 yaşlarındalar ve ben ne o yaşlarında ne de şimdi assla yalan söylemezler diyemem. Benim de sizin gibi asla yapmaz asla söylemez diye okula koşup kamera kayıtlarını incelediğim ve kızımın beni şok eden tavırlarını görmüşlüğüm var. Çocuklar anlamlı anlamsız yalan söyleyebiliyorlar. Kızınız sizin bu eski eş ve sevgilisi hakkında hislerinizi biliyorsa ona göre davranmış olabilir.

Çocuk dediğin sabitlik düzen ister. Anne baba ayrıysa da görüşmek için düzen lazım. Şu şu zamanlarda babama gidiyorum diye bilmesi lazım. Yollasam mı yollamasam mı, kızım arkadaşlarına babasının resmini gösteriyor ama babası hiç aramıyor sormuyor. Bu çocuk bunu hak ediyor mu? Sanki ortada çocuk için kavga eden velayet peşinde koşan baba varmış gibi. Kış günü ayakkabısını almayan adamın babalığını silin atın bi zahmet. Bazen çocuk yararına en uygun neyse o yapılmalı. Gerçek acı ama belirsizlik daha acı. Ben silsem çocuğumla arası bozulur diyebileceğiniz bir ilişkileri de yok zaten.

Bence bu videoyu yollayarak eski eşe koz verdiniz ama siz bilirsiniz.

Boşuna yoruyoruz parmaklarimizi Bafelix...Asla dikkate almıyor
Çocuk olmasa yetişkinlerin ne yaşadığı inanın umurumda bile değil. Çocuk belki de daha önce babasına, annemin sevgilisi bana şunu bunu yaptı kızdı beni sevmedi vs demiştir. Kendi sevgilisinde sorun yok ama adamın sevgilisi kötülük kraliçesi. Kadın yapmamıştır etmemiştir diyemem ama kesin yapmıştır da diyemiyorum. Neden? Çünkü devamlı bunlarla ilgili konu açılıyor, bunlarla yaşayıp oturulup kalkılıyor.

6,5 yaşında bir çocuğun sabit hayatı yok. Konu sahibinin sevgilisinden ayrıldığını ben de biliyorum ama çocuğun yaşadığı bir evde anne ve sevgilisi, diğer gittiği yerde baba ve sevgilisi. Anne sevgilisiyle kavga ediyor evden kovuyor, süpürgeyi bile aldı diye şikayet ediyor, babanın sevgilisi de kötülerin kötüsü. Ve bu çocuğun asla yalan söylemediği, çok düzgün bir psikolojisi olduğu, anne çocuk ilişkisinin mükemmel olduğu savunuluyor.

Babasına gönderdim ben değil mı? Yabancı birine değil??? Size hayırdır peki? 😂 neyin hesabını soruyorsunuz? Ben sevgilisine mı yolladım?
iyi misiniz siz gondermezsem mahkeme karari vs yazdiniz ben de diyorum ki yazin mahkemenin 1 ay verdigi surede 3 ay gondereyim diye konu actiniz ?

konu açma dediniz de ben artık sinirden ne yapacağımı bilmiyorum o yüzden konu açıyorum.
kızım babasındayken biliyorsunuz kız arkadaşı baktı. bugün kızım sohbet ederken bana o kadının koluna vurduğunu ve kolunu sıktığını söyledi. nasıl sıktı dedim seni sevdi mı dedim hayır sevmiyordu sever gibi yapıp kolumu sıkıyordu surat ifadesinden beni sevmediğini anlıyordum dedi.
bunu ben kayıt aldım ve babasına gönderdim, çocuğuna olmamış şeyleri olmuş gibi anlatmamayı öğret, benim kız arkadaşım öyle birşey yapmaz bu ses kaydını da alıp mahkemeye veriyorum dedi. zaten her b.ku da mahkemeye veriyor neyse.
şimdi ben bu durumda o kadınla görüşmesini istemediğimi belirttim ama inatla yok görüşecek bir araya gelecek diyor. benim bu durumda yapabileceğim birşey var mı? pedagog raporu mu ne yapmam gerekiyor o kadınla yan yana gelmemesi için? bana lütfen akıl verin elimden geleni yapıp görüşmesini engellemek istiyorum. babamla görüşmek istemiyorum diyor hatta o kadar içerlemiş ki umarım parasız kalırlar ikisi de aç kalırlar o kadar sinirliyim diyor. ve bunları uydurucak bir çocuk değil benim kızım. ben kızımın bir lafıyla okulda zorbalık yapıldığını öğrendim ve kayıtları izlediğimde birebir anlattıklarını gördüm kayıtlarda. benim çocuğum neden yalan söylesin? çok üzgünüm ben kendime de çok kızıyorum. babasına bir daha göndermek istemiyorum ama avukatım da buna engel olamazsın diyor mahkemede 1 ay görme hakkı var diyor nasıl engellicem ne yapıcam ben?
sizin konularında bana geçmeyen birşeyler var, neden acaba?
Çocuklar konusunda çok hassasım aslında ama bu konuda hiç öyle olmadım

Anlamadığım konu şu, bu kadın o kadar kötüyse siz babasından çocuğunuza ulaşamadığınızda neden bizzat kendisi sizi arayıp her gün iletişimde kalmanızı sağladı hemde kendi telefonundan ? Normal şartlarda bana ne nerden ulaşırsa ulaşsın der hiç karışmazdı.

Diğer açtığınız konularda kızınızın kadını çok sevdiğinden, ona hep iyi davrandığından hatta size açmış olduğunuz bir konuda nasıl güvenip gönderiyorsunuz dediklerinde '' eşimle beni aldatmış olabilir o başka mesele ama kızıma çok iyi davranıyor o konuda gözüm arkada değil kızımda seviyor onu '' tarzında bir açıklamayla savunmuştunuz. Hatta kızım babasının yanında çok mutlu her gün havuza, denize gidiyorlar, eğleniyorlar yazmıştınız. Ne değişti şimdi ?

Bir de kızınızın beddua ediş tarzı ne kadar da size benziyor değil mi ? Tam sizin ağzınızla edilen beddua. Siz sabaha kadar çocuğum şöyle iyi böyle akıllı asla babasıyla sorunları yansıtmam, kötülemem deyin durun. Kelime aralarında çocuk bas bas bağırıyor yardıma ihtiyacı olduğunu ama o kadar hırsınızın esiri olmuşsunuz ki çocuğum akıllı deyip sıyrılıyorsunuz işin içinden. Evet çocuk çok akıllı olabilir ama her şeyden önce o bir çocuk ve biraz dinginliğe ihtiyacı var.

Çocuğu için endişelenen anne buraya konu açmadan önce şiddet gördüğünü düşündüğü çocuğu için direkt ya karakola yada savcılığa gider suç duyurusunda bulunur. Madem çocuğunuzun doğru anlattığına adınız kadar eminsiniz hemen şikayette bulunur tereddüt etmezdiniz. Sizin amacınız üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek. Hırslarınıza biraz ara verin ve çocuğunuza profesyonel anlamda yardım edin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X