elim ayağım tir tir titriyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ya jameyayı biliyorum cidden parası yok. Nafaka peşinde koşuyor diyorlar tabi koşacak geçinemiyor normal değil mi ki. Çocuğun masrafları karşılasın istiyor babası için
Nafaka alsın tabi neden almasın ama kız kardeşinin hesabına yatırılan nafakalar için de yatırmadı diyip yeniden almaya çalışmasın

Bizler değil ama pedagoglar çocuk psikiyatrisi vs vs eğer bir video varsa ortada çocuğun gerçek mi ? Veya bir yönlendirme ile mi konuştuğunu elbet anlayacaklardır biz dağın görünen kısmı hakkında fikir belirtebiliriz sadece … unutmayın insan öyle varlık ki mimik hareketlerinde elini kolunu nereye koyduğundan o an ki hal ve hareketinden her şeyi anlaşılabiliyor … umarım ex eşin sevgilisinin böyle bir durumu söz konusu değildir .

Okulda Veli'nin kamera kaydı izlemesi için savcılıktan izin alması lazım ama,benim ogrencimin annesi başka öğretmenin koridorda çocuğunun boynunu sıktığı iddiası ile gelip gelip durdu kayıt istedi.Mud yardımcısi ile kayıtları beraber izledik öyle bir şey göremedik ama yine de kadına savcılık izni yok deyip izletmedi idare
Görümcem okulda kızının nasıl düştüğünü görmek istedi izlettiler. Biri mi itti yoksa dedikleri gibi ayağı mı takıldı düştü doğrulamak istedi. Haberlerde de görüyoruz, çocuğun yüzünde gözünde çizik morluk olan aileler görüntüleri izleyip savcılığa polise gidiyor. Her okulun uygulaması farklı mı?

Yalnız eğer sözleriniz bana ise yanlışınız var.Terapi alması gerektiğiyle ilgili birşey söylemedim sadece bir önceki konusunda pedegog desteği alacağını konu sahibi kendisi söyledi bu konunun üzerine başlayıp başlamadığını sordum.
Şiddet konusunda ise bir atraksiyon almak istiyor çocuğunun sözüne ölümüne güveniyorsa pedagog düşünmeden karakola gidip şikayette bulunabilirdi.
Polis merkezlerinde çocukların ifadeleri alınırken uzman desteği alınıyor diye biliyorum
Hayır kişisel algılamayın ilk sayfalarda terapi yorumları dolu genel Kk da her şeye terapi diyen kesime söyledim

Nafaka alsın tabi neden almasın ama kız kardeşinin hesabına yatırılan nafakalar için de yatırmadı diyip yeniden almaya çalışmasın
Konu sahibinin yalan söylediğiyle ilgili bir kaç yorum okudum o konuda bilginiz var mı ? Ben genel olarak pek bilgim olmayan olaylar olduğu için yorum yapmadan geçiyordum pek okumamıştım.

Kadını da banlatmışlar. Hadi 4 5 mesaj yaz ama 4 5 sayfa ne konuşabilirsin konu sahibi ile? Ego yapıp sayfalarca ağız dalaşına giriyorlar konu sahibi ile.
Açtığı her konuda banlanıyor. İstediği beklediği yorumlar gelmeyince üslubu değişiyor çünkü. İlk konularında herkes destek oldu yardım etmek istedi. Adamı icraya ver, vergi dairesine şikayetle tehdit et ödesin nafakayı vs yazdık. Başkası olsa o şirkete alınan 6 arabayı burnundan getirir söke söke alırdı nafakayı tazminatı. Bir şekilde bu adamla bağlantısı kopsun istemiyor. Bütün konular eski eş ve onun sevgilisiyle ilgili. Başkalarının konularına yorum yazarken bile eski eşini anlatıyor. Hatta üyeler uyarıyor, senin konun değil diye.

Yazdıklarına göre yorum yapıyoruz. Bir konusunda A dediği, diğer konuda B oluyor. Hatırlatınca da gerginleşmeye başlıyor yorumları. Çocuğa maddi manevi babalık yapmayan bir adam var. Çocuk bir gitmek istiyor bir gitmek istemiyor, babasını bir seviyor bir sevmiyor. Jameya kafasına göre devamlı şartları değiştiriyor, sabit olduğu tek konu var. Kendisini aldatıp başka kadınla beraber olan yerin dibine giresice eski kocası.

Kocası tarafından aldatılıp çocuğuyla zor zamanlar geçiren üyeleri herkes destekliyor, moral veriyor, yol gösteriyor, taktik veriyor. Niye Jameya her seferinde banlanıyor?

Konu sahibinin yalan söylediğiyle ilgili bir kaç yorum okudum o konuda bilginiz var mı ? Ben genel olarak pek bilgim olmayan olaylar olduğu için yorum yapmadan geçiyordum pek okumamıştım.
Yalan söylüyor veya söylemiyor demek benim haddim değil ama eski eşine aşırı takıntılı bir insan olduğunu düşünüyorum.
Evet her açtığı konuda sürekli çelişkiler oluyor bunlar söylendiğinde ise konumuz bu değil diyerek geçiştiriliyor.
Benim düşünceme göre tek dert eski eş ve nasıl yaparım da eski eş ile iletişime geçerim.
Mesela bu şiddet olayı çocuğum bana böyle birşey söylemiş olsa ve çocuğuma koşulsuz güveniyorsam zaten Şam babası olarak adlandırdığım bir adam video çekipte atmam.
Tutarım çocuğumun elinden akşam gidemiyorsam sabah ilk iş giderim bir polis merkezine yol yordam öğrenir şikayetimi yaparım.
Konu sahibi avukatımda var diyor.Dayak yediğim aldatıldığım adamla neden muhatap olayım her işimi avukatla hallederim.

Ben onu bilmiyorum az bir miktar nafaka alıyor artırmaya çalışıyor diye biliyorum 😳 jameya?
Konularını okuyun iyice. Her konuda ayrı bir yalanı çıkıyor. Yaşı, yaşadığı yer, boşanma nedeni, nafaka miktarı hepsi yalan çıktı. Sorunca da gerçeği söylemek zorunda değilim diyor. İlk konuda şiddet yok, bilmem kaçıncı konuda kocasına bilenmiş şiddet vardı ama söylemedim diyor. Tanınmak istemiyorum diyor, instagram hesabını herkese yolluyor. Tanınmak istemeyen kişi tamamen anonim olur. Kocasına, eski sevgilisine iftira atmaya çalışıyor. Bir önceki konuda adamın sevgilisi sayesinde kızıyla telefonda konuşabildiğini yazmış. Buraya eski eşiyle WhatsApp yazışmalarını yükledi, hepimiz gördük adama kendi yüz veriyor. İcraya ver, avukata git diye öneriyor herkes, bir konuda gittim diyor, diğer konuda yalan çıkıyor. Pedagog konusunda param yok diyor şimdi, önceki konuda kızım gidiyor diyor. Hani gitmiyordu?
Screenshot_20240907_125936.jpg

Her çocuk annesiyle babasını yanında ister bunu düşünerek yorum yapabilirsiniz. Çocuğunuz var mı bilmiyorum,ama ben çok zor birşeye maruz kalıyorum. Defalarca babasıyla aramızın iletişimi bozuk olmasına rağmen babasıyla arkadaş olduğumu anlatıyorum (üzülmesin diye) kızım içine atıp atıp sonradan patlıyor bugün de o günlerden biri. Birden herşeyi anlatmıyor her çocuk farklıdır. Her çocuk birden herşeyi açık açık söylemez..

zor birşeye maruz kalmıyorsunuz kendi kendinizi zor duruma sokuyorsunuz.
eski eşinize olan hırsınızı kendi kendinize körükleyip duruyorsunuz. siz kendiniz hiç destek aldınız mı?
her çocuk annesiyle babasını yanında istemez bir altta yazdığınız gibi her çocuk farklıdır. aynı yorum içinde bile tutarsız yazıyorsunuz.

Görümcem okulda kızının nasıl düştüğünü görmek istedi izlettiler. Biri mi itti yoksa dedikleri gibi ayağı mı takıldı düştü doğrulamak istedi. Haberlerde de görüyoruz, çocuğun yüzünde gözünde çizik morluk olan aileler görüntüleri izleyip savcılığa polise gidiyor. Her okulun uygulaması farklı mı?
Birine izletseler herkes her şeyi izlemek ister diye böyle bir önlem almış olabilirler.Boyle bir esneklik olabilir idareden idareye değişiyor olabilir ama davalık bir durum olursa mecburiyet vardır

pedagogdan randevu alıcam bugün önce pedagog eşliğinde konuşsun ardından karakola gidicem bazı yorumlar kafamı karıştırdı çocuğu karakol ortamına sokma travma yartır diye. o yüzden önce pedagog ile görüştürücem
Ya gerçekten sakamisiniz bir tedavi olun gerçek bir anne ki kimsenin anneliğini sorgulama hakkına sahip değilim. Ama bu durumda hemen karakola gitmeniz gerekiyordu. Nasıl bekliyorsunuz ben inanamıyorum şok oluyorum size

Benim kızım bana anaokulu öğretmenin vurdugunu söyledi daha 5 yaşında o zaman sonradan anladikki yüzme derslerine katılmak istemediği için ve evde kalmak için yalan söylemiş bende bit hışım olayı büyütebilir kadının üzerine haksız yere yürüyebilir ve sonradan aslını astarini iyice anlayınca yerin dibine gecebilirdim.Elbette çocuklara kulak vereceğiz fakat her beyanı doğru kabul edemeyiz.Cocugun yanında konuşulanlar da önemli.Zaten sevmediği biri yada sevmediği bir etkinlik oldumu yalan söyleyebilirler.

.
Şiddet konusunda ise bir atraksiyon almak istiyor çocuğunun sözüne ölümüne güveniyorsa pedagog düşünmeden karakola gidip şikayette bulunabilirdi.
Polis merkezlerinde çocukların ifadeleri alınırken uzman desteği alınıyor diye biliyorum
Çocuğuna güvenmesi fütursuzca hareket edebileceği anlamına gelmiyor. Gelmiş akıl danışmış, gelen akıllar arasından da ortaya atılan pedagog fikri (o öneriyi sunanlardan birisi de benim) cazip gelmiş ve onu uygulayacağını söylüyor. Sırf çocuğunun lafına ölümüne güveniyor diye niye "düşünmeden" karakola gidip de şikayet de bulunsun yani! Karakolda çocuğun ifadesi uzman desteğiyle de alınmış olsa nihayetinde o çocuk karakol ortamına bir şekilde sokuluyor mu sokuluyor. Bahsedilen ortam öyle sakin, huzurlu bir ortam da olmuyor çoğu zaman, etrafta bir sürü kriminal kişiler oluyor. Ben bir kere (çocuk sayılamayacak yaşlardayken) korakola ifade vermeye gittiğimde ordaki hayat kadınları edepsiz bir şekilde memurlarla kavga (ağız dalaşı) ediyorlardı. Büyüklerin bile bulunmaktan imtina ettikleri bir ortama çocuk sokmayı istememek kadar doğal bir şey olamaz. Kaldı ki bu yaşta çocuklar polis çevirmesi olduğunda bile istemsiz olarak korku yaşayabiliyorlar. Yani etrafta bir sürü polis üniformasıyla, belinde copla, silahla gezen insanın arasında bulunmak o çocukta korku, psikolojik baskı, buhran vs yaratabilir.

Konu sahibinin geçmişte ne gibi hatalar ve cahillikler yaptığını bilemem ama bu durum bile en azından şuan için çocuğunu önemsediğini gösteriyor bana göre.

Bir de lafım size değil yanlış anlamayın ama bir sürü insan çocuğunun lafına tamamen güvendiği için konu sahibini eleştirmiş. Evet çocuğu yalan söyleyebilir ama söylemeye de bilir. Ben de aynı durumda olsam, ben de çocuğuma güvenmeyi tercih ederim. Zaten çocuk da öyle beni yerden yere vurdu, burnumdan solucan sokmaya çalıştı tarzında ekstrem bir şey söylememiş. Seviyor gibi yaparken kolumu bilerek sıkıp canımı acıttı demiş. Insan çoğu zaman kendi çocuğuna tahammül edemiyor; o yüzden böyle bir şey yaşanmış olması çok muhtemel bir durum bana göre.

Anne de geçmişte bu gibi ihtimallerin olabileceğini göz ardı ederek çocuğu tanımadığı bir kadının yanına kalmaya yolladıysa ona da bu durum umarım ders olmuştur ve bir daha aynı hataları yapma gafletinde ve hırsında bulunmaz.

Konu sahibi artık siz de bu vesileyle eski eşinize karşı olan takıntınızı kabul edip bu durumdan kurtulmaya çalışıp çocuğunuza ve kendi hayatınıza odaklanmaya çalışın. Siz de görüyorsunuz ki arada kalan, ezilen, en çok zararı gören kişiler onlar oluyor.

Çocuğun şiddet gördüğüne dair kaydı adli makamlara değil de neden eski eşe atar bir insan 😏

Sırf sevgilisiyle arası bozulsun diye elbettte ama tutmamış.

Zaten adam çoğunlukla telefonları açmıyor konu sahibi annesinden ulaşıyor ilk defa adamla doğrudan iletişime geçti bu sayede.

Takıntı nedir diye sorsalar bu üyeyi gösterdim.

Sal artık şu ex eşi konu sahibi.

Çocuğuna da zarar veriyorsun.

Bitti gitti artık nafakasını düzenli ödesin yeter.

Artık gelmeyecek o herif bunu kabul et.

Şuan ki sevgilisi ile ayrılsalar da gelmeyecek yenisini bulacak malum zenginmiş de, yenisini bulması zor olmaz biri gider biri gelir.

Bazı şeyleri kabullenmek büyük lüks ama kabulleneceksin mecbur.

Hayat geçmez hiç gelmeyecek birini beklemekle.

Çocuğun şiddet gördüğüne dair kaydı adli makamlara değil de neden eski eşe atar bir insan 😏

Sırf sevgilisiyle arası bozulsun diye elbettte ama tutmamış.

Zaten adam çoğunlukla telefonları açmıyor konu sahibi annesinden ulaşıyor ilk defa adamla doğrudan iletişime geçti bu sayede.

Takıntı nedir diye sorsalar bu üyeyi gösterdim.

Sal artık şu ex eşi konu sahibi.

Çocuğuna da zarar veriyorsun.

Bitti gitti artık nafakasını düzenli ödesin yeter.

Artık gelmeyecek o herif bunu kabul et.

Şuan ki sevgilisi ile ayrılsalar da gelmeyecek yenisini bulacak malum zenginmiş de, yenisini bulması zor olmaz biri gider biri gelir.

Bazı şeyleri kabullenmek büyük lüks ama kabulleneceksin mecbur.

Hayat geçmez hiç gelmeyecek birini beklemekle.

Bikere Jameya istese adam kosa kosa gelir ben Jameyanin yalancisiyim. Hem bikerem konu sahibinin sevgiliso var ki. Jameya olsaydi aynen boyle yazacakti yerine ben yazayim dedim. Ayrica konudan cikabilirsiniz cunku dogruyu yazanlari sevmiyor kendisi ve kapiyi gosteriyor.

Bikere Jameya istese adam kosa kosa gelir ben Jameyanin yalancisiyim. Hem bikerem konu sahibinin sevgiliso var ki. Jameya olsaydi aynen boyle yazacakti yerine ben yazayim dedim. Ayrica konudan cikabilirsiniz cunku dogruyu yazanlari sevmiyor kendisi ve kapiyi gosteriyor.

Kapıyı da göstermekle kalmıyor konudan engelliyor 2 kez başıma geldi :)

Bak bi daha konu açarsa ‘eski eşin senin peşinde seni unutamamış sevgilisi de seni gısganıyor’ yazalım da tatmin olsun yoksa daha cokkkk konu açar bizim gız :))

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X