Gebeliğe Hazırlık Ekim Ayının Anne Adayları!

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
şimdi

şimdi geldim doktordan. bu ay yumurtlamam olmamış ve o yzüden minik bir kist oluşmus. CYCLO-PROGYNOVA diye bir ilaç verdi. 21 gün kullanacaksın bitince adet olacaksın ve 3.günü gel dedi. bu kisti eritmek içinmiş ilaç. eşimin permleri normalmiş.Seninde yumurta rezervin az ama bu gebelik için engel değil,yumurta tembelliği var dedi. Kist yok olunca da çatlatmak için ilaç. verecek sanırım.
Kuzum öncelikle yumurta tembelliğini kafana takma o halledilebilir bişey ve çok şükür ki eşinde sıkıntı çıkmamış o yüzden gebeliğe engel bi sıkıntı yok verdiği ilaçta güçlü bi ilaç inşallah iyi gelir ve güzel haberlerini alırız canım geçmiş olsun

evet dün regl oldum 4.günü yani pazar günü başla dedi doktorum.gebe kalmaya engel bir ilaç değil dedi.

Evet evet engel değil tabiki hatta kolaylaştırıyormus ama gebe kaldıktan sonra bırakılması gerek o yüzden ilaç bitimi 1 hafta sonra regl olunmazsa test öneriyorlar.

Baskı hissediyorum canım geldiğinde çok sık ve ani olarak geliyor. Benim en belirgin belirtim çok akıntım vardı hala devam ediyor.
Ayy aynısı bende de var ve ıslaklık hissettiğim an wcye koşuyom oldum mu diye ama akıntı gelmiş sadece bende de akıntı var Allah hayırlara çıkarsın inşallah :)

sen ne için kullanıyorsun canım?

Bende doğuştan rahim küçüklüğü var o yüzden de tüplerden geçemiyor sperm :KK43: Geliştirilmesi için vermişti 4. ay olcak bu ay :KK43: bende dün regl oldum batlarımız aynı o zaman seninle. P.tesi tekrar Hsg çektircem akşamında da ilaca başlayacağım bende.

Yaaa bende sanırım bugün regl oldum. Onca şeyden sonra regl olabildiğime çok sevindim. Bişey sorcam ben normalden de erken oldum bu ay millet stresten gecikir mevlam halime nasıl acıdıysa. Yaaa acaba bu insülin direnci hapı sayesinde mi oldu. Doktor adetle atar yumurtayı demişti kistim oluşmuş mudur kafamda deli sorular.

Kuzum öncelikle yumurta tembelliğini kafana takma o halledilebilir bişey ve çok şükür ki eşinde sıkıntı çıkmamış o yüzden gebeliğe engel bi sıkıntı yok verdiği ilaçta güçlü bi ilaç inşallah iyi gelir ve güzel haberlerini alırız canım geçmiş olsun
çok teşekkür ederim aminn

Bende doğuştan rahim küçüklüğü var o yüzden de tüplerden geçemiyor sperm :KK43: Geliştirilmesi için vermişti 4. ay olcak bu ay :KK43: bende dün regl oldum batlarımız aynı o zaman seninle. P.tesi tekrar Hsg çektircem akşamında da ilaca başlayacağım bende.
öncelikle çok geçimiş olsun canım. bu ilaç bir çok şey için kullanılıyor sanırım. yumurtlama,regl düzensizliği vs vs.Allah gönlümüze göre versin inşallah

Yaaa bende sanırım bugün regl oldum. Onca şeyden sonra regl olabildiğime çok sevindim. Bişey sorcam ben normalden de erken oldum bu ay millet stresten gecikir mevlam halime nasıl acıdıysa. Yaaa acaba bu insülin direnci hapı sayesinde mi oldu. Doktor adetle atar yumurtayı demişti kistim oluşmuş mudur kafamda deli sorular.
Ay oldun mu kuzum hadi hayırlısı bakalım Allahım hayırlısı ne ise öyle olsun kötü düşünme kuzum ya iyi düşün kiste çevirtmemiştir ama çevirdiyse bile adetle atarsın çünkü yumurtalık kistini adetle atabiliyosun

Ay oldun mu kuzum hadi hayırlısı bakalım Allahım hayırlısı ne ise öyle olsun kötü düşünme kuzum ya iyi düşün kiste çevirtmemiştir ama çevirdiyse bile adetle atarsın çünkü yumurtalık kistini adetle atabiliyosun

Canım valla oldum ama kısmet üzülmedim hiç. Olacağı varsa en güzel zamanda olur hastalanabildiğime göre yumurta da üretiyorum dimi hala umudum var belki biraz beklediğimde kilo da vermiş olcam daha rahat bir gebelik olacak benim için. O yüzden tevekkül bu konuda sonsuz. Rabbim bana sizlerin haberlerini aldırır inşallah bu ay ❤️❤️ Kııızz Hamiş olun da bana dua edin Hak-İş’lerin duası tutarmış ❤️

öncelikle çok geçimiş olsun canım. bu ilaç bir çok şey için kullanılıyor sanırım. yumurtlama,regl düzensizliği vs vs.Allah gönlümüze göre versin inşallah

çok teşekkür ederim canm. evet bi çok şey için kullanılıyormuş benim kanamam da çok azdı o da rahim küçüklüğünden oluyormuş işte Rabbim yüzümüze gülsüm insAllah ya

şimdi

şimdi geldim doktordan. bu ay yumurtlamam olmamış ve o yzüden minik bir kist oluşmus. CYCLO-PROGYNOVA diye bir ilaç verdi. 21 gün kullanacaksın bitince adet olacaksın ve 3.günü gel dedi. bu kisti eritmek içinmiş ilaç. eşimin permleri normalmiş.Seninde yumurta rezervin az ama bu gebelik için engel değil,yumurta tembelliği var dedi. Kist yok olunca da çatlatmak için ilaç. verecek sanırım.
Hiç bozma moralini.Doktorların istediği sadece 1 adet yumurta. fazlasına gerek yok, yeterki kaliteli olsun. klomen verir uyarır o yumurtaları sonra da çatlatma iğnesi muhtemelen.

Hiç bozma moralini.Doktorların istediği sadece 1 adet yumurta. fazlasına gerek yok, yeterki kaliteli olsun. klomen verir uyarır o yumurtaları sonra da çatlatma iğnesi muhtemelen.

çatlatma iğnesini de hemen vermiyorlar diye biliyorum çatlamazsa veriyorlar yada 1 sene dolsun felan diyen oluyo. bende 3 ay klomen kullandım hiç çatlama iğnesi olmadı. olsa da zaten ise yaramazmış ama hayırlısı.

Son düzenleme:
aynen öyle dedi. acele mi ettim bilmiyorum.şimdide bi tedirgin oldum 5 aylık evliyim ama genel kontrol için test yaptırmak istemiştim. Böyle gelişti olaylar.

çatlarla iğnesini de hemen vermiyorlar diye biliyorum çatlamazsa veriyorlar yada 1 sene dolsun felan diyen oluyo. bende 3 ay klomen kullandım hiç çatlama iğnesi olmadı. olsa da zaten ise yaramazmış ama hayırlısı.
stres bunların sebebi dedi. Ama maalesef her regl döneminde ister istemez kadınlar bunu yaşıyor engel olmak imkansız dedi.Bak bu aya kadar sıkıntı yoktu ne zaman kı hoca yumurtlama oluyo mu test yaptıralım dedi bana kafama taktım ve yumurtlama olmadı üstüne kist oldu .

çatlarla iğnesini de hemen vermiyorlar diye biliyorum çatlamazsa veriyorlar yada 1 sene dolsun felan diyen oluyo. bende 3 ay klomen kullandım hiç çatlama iğnesi olmadı. olsa da zaten ise yaramazmış ama hayırlısı.
Doktorumun dediği klomen kullanılıyorsa çatlatma iğnesi öneriyoruz, çünkü klomen fazla yumurta üretiyor, çatlamazsa kiste dönüşür. o sebeple klomen+iğne der hep

X