Gebeliğe Hazırlık Ekim Ayının Anne Adayları!

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

KuZum ilk şeyde hemen yumurta takibi yapmaz bence :) tahlillerine bakması lazım bakacak bir sorun var mı yok mu varsa önce onu tedavi edecek yoksa yumurta takibi yapabilir öyle daha spermin kalitesini bilmeden tahlil değerlerini bilmeden yumurta takibi yapacağını ben sanmıyorum. Bence sen yumurtlama dönemindeki belirtileri yanlış yorumladın o zamanda akıntı çok oluyor kasık ağrısı oluyor değerlendirip akışına bırakman lazım :) kendini boşa üzme bu ayı kaçırma belki tutar olmadı önümüzdeki ay gel benimle akışına bırak bak me diyorum 9 Kasım regl tarihim olduktan sonra tüm programları Silicem ovülasyon falan yapmıcam kocama dicem adetten sonra 1.5 hafta canın ne zaman isterse tahmini yumurtlamam da şu zaten akıntı kasık ağrısı anlıyorum o zaman bir ben yanaşırım belki onun harici bu ay kovama emanet foruma da o ay girmiyorum akışına bırakacam sende yap olmazsa :)

KZum bir tane kız bebek tipiği var orada adetten sonra ilişki yumurtlamadan da 3 gün önce son ilişki diyorlar 3 gün önceden de tutacağı varsa tutar sanki herkes mi sık ilişkiyle kalıyor sık ilişki en ideali tabi ama tek ilişkiyle de kaldıklarına göre :) canını sıkma :)

Yok ben vazgeçtim zaten artık ne doktora gitcem artık ne de takip edicrm hiçbirşeyi foruma da girmeyi düşünmüyorum artık vala cok yoruldum bu ara p psikolojim de iyi degil çok mutsuzum bu ayda hic değerlerdirmedik zaten umudum da yok

Tutmazsa da zorlamiycam artık canim vala peşine dusmuycem olmucaksa olmiycak belki dogum kontrol bile kullanabilorim artık şüphe edip umutlanmamak için

Canım bebeği sadece sen mi istiyorsun? Eşin yardımcı olsa olmasi gereken günlerde iliski olsa çok daha fazla şansın olur

Tutmazsa da zorlamiycam artık canim vala peşine dusmuycem olmucaksa olmiycak belki dogum kontrol bile kullanabilorim artık şüphe edip umutlanmamak için

KuZum hepsi tamam da bir sıkıntı yoksa Doğum kontrol ne alaka bırak akışına olursa olur :) ilki nasıl oldu ikinci neden olmasın doktorlar öyle canım benim geçen ayki maceramı biliyorsun :):) biz de belki yılbaşına sürpriz yaparız hayat bu belli mi olur kaderi de çok zorlamamak gerek üzme kendini boşuna

Canım bebeği sadece sen mi istiyorsun? Eşin yardımcı olsa olmasi gereken günlerde iliski olsa çok daha fazla şansın olur

Kız ben yumurtlama gününde eşime yaklaşıyorum eşim yüzüme bakmıyor kullanılmış hissediyormuş. Benim koca hiç öyle yumurtlamaydı yok zorundalıktı gelemez mesela paşamın canı isteyecek gönlü çekecek o zamana da çocuk denk gelirse ne ala önümüzdeki ay ona bıraktım zaten sen sorumlusun dedim bir gaza geldi bakalım nolcak.

Ay gıcık oldum burdan he. Nasıl böyle davranabiliyorlar,benimkinin de farki yok kiz. Geçen ay bir kere söyledim istiyorsan yapmamız lazım dedim. Bigun geldi çok yorgundu erkende uyudu çok kırıldım üzüldüm eve geldi hemen özür diledi dedi ki sabah 4 te uyandım acaba uyandirsam mi demis sonra geri uyumus hahahha ne kadar tirstiysa

Aynı benimki öncesi oluyor mesela ama o döneme gelince ben zorluyorum ya ona gelemiyor 2 ayımı öyle heba etti

Çok şükür normal çıkmış kuzum sevindim iyi çıkmasına fakat kaşık ağrısı için ilaç verildiğini ilk defa duydum yumurtlama döneminde özellikle hiç bir ilaç vermiyorlar diye biliyorum ama belki değiştirmiş sistem ben uzun zamandır devlete gitmiyorum ama benim özeldeki doktorum kaşık ağrısı için bişey vermiyordu yani senin neden ağrıyomuş bişey demedi mi ? Bide yumurta takibi yapması lazım nasıl yapmaz ya sonuçta bunun için özel yada devlet hastanesi farketmiyo diye biliyorum

Kızlar bu psikolojik belirtilerden nasıl kurtulcaz yaaa Genc_evli kuzum sen nasıl baş ettin Bebiş olana kadar :)
Valla kuzum ben ayda 15 tane falan test yapıyodum adet olunca bırakıyodum adetim bitiyodu yine başlıyodum öyle öyle zaman geçti her ay hamile zannediyodum kendimi ama benim mesela bu ay en büyük belirtim ve evet hamile olabilirim dediğim şey göğüslerimin acıması ve dokununca sızlamasaydı çünkü benim göğüslerim normalde hiç acımaz kuzum adet zamanı bile sadece şişerler o kadar

Balım hamile olmadığımı biliyorum. Yani bariz belli :) yumurtlama döneminde ve sonrasında ilişki olmadı ama halimi görmen lazım :) bir haftadır ara ara akşam üstü uyku çöküyor bir üşüme bir ateş batması ara ara adet olacakmışım gibi kasık ağrım oluyor göğüslerimde bişry hissetmiyorum valla ne yalan söyliyim akıntım da sabahları ıslaklık hissediyorum sadece onun harici normal bence yüzümü sivilce bastı falan ama sonra geçiyo ooo çok iyiyim ben abartıyorum herhalde diyorum kafayı yicem yani

Ama yavrum senin adete ne kadar var ? Allah Allah şu anda kaşık ağrısı olması enteresan çünkü benimde yumurtlamadan hemen sonra kasık ağrılarım başlamıştı ama hafifti yani öyle kıvrandıracak bi ağrı değildi zaten o ağrılarda normalmiş bebek yerleşiyomuş çünkü sen yinele temkinli ol kuzum Rabbim ol dediyse olmuştur yani hamile olabilirsinde olmayabilirsinde ama sen yinede kendine dikkat et bu belirtiler evet gebelikte olabilir ama psikolojikte olabilir

Vala anlamadim normal yolla olmuyir mu cocugun dedi ilki normal oldu dedim gerek yok istiyorsan hormon sperm testi yapariz dedi bilmiorum vala ilac yazdi bugun gidemedim zaten eczaneye yarin alicam bklm...

Bilmiyorum sogudum ya olmayacak gibime geliyor su bi kac gundur zaten moralimi yukseltemiyorum surekli sulugoz modundayim vazgectim gibi çocuk fikrinden vala olmuyorsa demek ki olmamasi lazim dedim bi tuhaf hallerdeyim yani karamsarlikta zirve

Kuzum benim bat takvime göre 9 Kasım. Cuma günü ovülasyonda çift çizgi gördüm akşam silikleşmeye başladı sabah kalktığımda silikleşmişti. Yani cuma gece yumurtladığımı düşünüyorum. 14 gün ekleyince 9 ya da 10 kasıma denk geliyor.Yani haftaya cuma ya da cumartesi. Bizim yumurtlamadan önceki çarşamba akşam ilişki oldu. Pazartesi başladı şikayetlerm ama sürekli deil. Şu an du falan aldım gayet iyiyim.Ama sabah kalkamadım midem falan bulandı bu grip oldum ondan da olabilir. Kuzum ilk başta çok hissettim dedim bu sefer denk geldi herhalde. Hatta abartıp kızım olacakdiyedüşünüyordum öyle hissettim ama bugün gayet hamile falan değilim yaaa amma abartmışım modundayım :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…