Gebeliğe Hazırlık Ekim Ayının Anne Adayları!

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Vala anlamadim normal yolla olmuyir mu cocugun dedi ilki normal oldu dedim gerek yok istiyorsan hormon sperm testi yapariz dedi bilmiorum vala ilac yazdi bugun gidemedim zaten eczaneye yarin alicam bklm...
Hee evet kuzum sperm testi ve hormon testlerinden sonra doktor karar veriyo eğer sendede eşindede sıkıntı yoksa ilk olarak zaten yumurta takibi yapıyolar ki bu şekilde hamile kalan birçok kişi var başta ben ki eşimde az derecede sperm azlığı vardı bende zaten pko vardı ama çok şükür ki ona rağmen ilk takibimde oldu yani zaten yumurta takibi zor bişey yada ilaç kullanılan bi dönem değil normal ultrasona giriyosun 2 kere ondan sonra zaten yumurtan çatlamışsa doktor bekletiyo adet zamanına kadar

Kuzum benim bat takvime göre 9 Kasım. Cuma günü ovülasyonda çift çizgi gördüm akşam silikleşmeye başladı sabah kalktığımda silikleşmişti. Yani cuma gece yumurtladığımı düşünüyorum. 14 gün ekleyince 9 ya da 10 kasıma denk geliyor.Yani haftaya cuma ya da cumartesi. Bizim yumurtlamadan önceki çarşamba akşam ilişki oldu. Pazartesi başladı şikayetlerm ama sürekli deil. Şu an du falan aldım gayet iyiyim.Ama sabah kalkamadım midem falan bulandı bu grip oldum ondan da olabilir. Kuzum ilk başta çok hissettim dedim bu sefer denk geldi herhalde. Hatta abartıp kızım olacakdiyedüşünüyordum öyle hissettim ama bugün gayet hamile falan değilim yaaa amma abartmışım modundayım :)
Olur canım erkeklerin spermi 72 saate kadar yaşabiliyo çünkü neden olmasın ki her zaman bi belirti arıcaksın diye bişey yok ben 6 haftalık olmak üzereyim çok şükür sadece göğüs hassasiyetim kaldı onun haricinde ben bile bazen hamile olduğumu unutuyorum :) gününede var daha kuzum eğer adetine 1 hafta kala yada 3-4 gün kala hala ağrıların geçmezse bişeyler olabilir yani

Genc_evli Genc_evli canimm nasilsin? Ya ben Türk sitelerinde kac haftalik hamileyim diye SAT giriyorum ve tam 5 haftalık diyor ama adet döngümü sormuyorr,yabancı sitelerine giriyorum 4+3 çıkıyor çünkü adet döngümü de soruyor hangisine inanayım ben simdi MinnakPortakal MinnakPortakal Fit mutlu anne Fit mutlu anne
Çok şükür iyiyim canım benim sen napıyosun nasılsın ? Son adetini söyle kuzum bende bi bakayım söyleyim sana

Hee evet kuzum sperm testi ve hormon testlerinden sonra doktor karar veriyo eğer sendede eşindede sıkıntı yoksa ilk olarak zaten yumurta takibi yapıyolar ki bu şekilde hamile kalan birçok kişi var başta ben ki eşimde az derecede sperm azlığı vardı bende zaten pko vardı ama çok şükür ki ona rağmen ilk takibimde oldu yani zaten yumurta takibi zor bişey yada ilaç kullanılan bi dönem değil normal ultrasona giriyosun 2 kere ondan sonra zaten yumurtan çatlamışsa doktor bekletiyo adet zamanına kadar
Sperm testini nasil yapiolar canim

Kizlarr deli olduğumu düşünmeyin ama beta hcg artıyor mu diye kendi kendime böyle bakıyorum. Fark var demi? Altaki battan 1 gün sonra üsteki az önce

Eklentiler

• DC24C461-5419-4D86-9B1E-CC0BF18D7DE6.jpeg
    DC24C461-5419-4D86-9B1E-CC0BF18D7DE6.jpeg
    145,1 KB · Görüntüleme: 49
Kızlar bir şey sormak istiyorum. Geçen ay 28 eylül regly oldum. Adetin 13 14 ve 15 günlerini değerlendirdik. Ama işe yaramadı. 25 ekim 'de yine regly oldum. 8 ekim 15. Gün oluyor. Sizce hangi günleri değerlendirmeliyiz bu ay. Bilenler yardımcı olur mu lütfen.

Kizlar bisey sorcam simdi eylulde bnm de kimyasal oldu ya sperm testi yaptirmali miyiz ki esime desem kesin ne gerek var acelen ne akışına birak dicek

Kızlar bir şey sormak istiyorum. Geçen ay 28 eylül regly oldum. Adetin 13 14 ve 15 günlerini değerlendirdik. Ama işe yaramadı. 25 ekim 'de yine regly oldum. 8 ekim 15. Gün oluyor. Sizce hangi günleri değerlendirmeliyiz bu ay. Bilenler yardımcı olur mu lütfen.
Canim ise yaramadi su an icin bnm ama uygulamalar var degerlendirmen gerken gunleri belirten onu dene cnm bi de

Canım adet düzenin nasıl? Kaç günde bir olyorsun? Mesela 28 günde oluyorsan 14. gün yumurtluyorsun demektir. Yani 10,12,14 ve 16. günler düzenli ilişki yaşaman gerekir.

X