Gebeliğe Hazırlık Ekim Ayının Anne Adayları!

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar erken yumurtladıysan erken adet olacaksın demek. Eğer 2 gün erken yumurtlarsan 2 gün erken adet olursun :) benim öyle oldu
valla ben erken yumurtluyom ama erken adet olmuyom hep 30 gün oluyom ama 13.gün yumurta çatlamış oluyo halbuki 15.veya 16.gün yumurtlamam lazım bende anlamadım

Bunu blmyrdm. Ama kadinin tuplerinin kapali olma ihtmli varsa neden 1 sene bosu bosuna denemesini istyrlar ki. Tahlillerine ve ultrasona baktgi gbi tuplern durumuna da baksalar. Bn smdi acaba mi dyrum ama 1 sene olmadan denemyck bn de 1 sene bunu dusunerek kafayi yicem belki de
Peki hsgyi jinekolog dktorumuz mu cekiyor nerde cektryrsun ve agri aci falan oluyo mu
Cnm tüplermede bakıldı zaten en son ikiside kaplı çktı ama filmi çekerlerken birini açtılar çok şükr ve Tek tüple gebe kalan o kadr insan var ve tüpleri olmadan kalanda Allah dilemişse her türlü olr 2. Side doktorlara 1 yılı doldurduğnu söle onlar onu hak ediyor zaten stres yapıp boş hormon yiycegne yap ki tedavi boşa gtmz en azndan

Kızlar ya midem ağrıyo benim anlamsız ve bi anda ağrımaya başladı başımda bazen dönüyo yani sersemliyorum noluyo anlamıyorum :KK43:

Ayyy dün bende öyleydim. Böyle karın kasık ağrısı ansızın bastıran uyku ve halsizlik ateşimde normal ama hem üşüyor hem de sıcaklamış gibiydim :KK43: yorgunluktan ve tabi üşütmeden olabilir kendine dikkat et :KK43: bacakları havaya dikelim Yok aman kalkmayalım derken havalar artık soğudu çarpıyor

valla ben erken yumurtluyom ama erken adet olmuyom hep 30 gün oluyom ama 13.gün yumurta çatlamış oluyo halbuki 15.veya 16.gün yumurtlamam lazım bende anlamadım

Yaaa benim de öyle. Normalde takvime ayarladığımda bugün yumurtlama günü gösteriyordu ama ben 2 gün önce yumurtladım. 2 gün önce regl olmam lazım ama kesin yine gününde olurum o 2 günde acaba hamile miyim ile geçer

Ben bu ay çok çalışmadım. Eşim de çok keyifçidir. Öyle gel çalışcaz desem hayatta gelmez :KK70::KK70: o yüzden zaten öyle gün aşırı hadi gel moduna giremiyoruz. En azından başlangıç için 3 ay sonra bende o moda girebilirim sanırım. Birliktelikte de hiç bebek düşünmek oldu mu oluyor mu olacak mı diye düşünmek aklıma gelmedi. Sonrasında da acaba tuttu mu tutacak mıdan ziyade olsa ne güzel olur düşüncesi var sadece. Arada forumlara bakıyorum falan böyle hoşuma da gidiyor açıkçası. İlle de olsun kafasında değilim ama araştırmak okumak paylaşmak mutlu ediyor bilemiyorum hepten yok mu saymak lazım acaba :):)

Bu arada ben çevreme öyle bir imaj çizmişim ki 3 yıl düşünmüyorum diye net. Kimse bizi sıkıştırmıyor da kimse de sormuyor :KK70::KK70: o konuda rahatım kimsenin beklentisi yok varsa da bize yansıtmıyorlar ama insanın kendi hevesi belki de en büyük düşmanı. Offf ama bunun da hayalini kurmayacaksak napalım yani

aynen ya ben de aynı fikirdeyim. Düşünmek hayalini kurmak hoşuma gidiyo. Benim ilk hamileliğim ikinci ayda olmuştu karar vermiştim folik asit başlamıştım doğru zamanda ilişki hopp oluvermişti. Öyle gün aşırılarım falan da yoktu. Ben de keyfim isteyince yapmak istiyorum eşimde. 8 haftalık düşük yaptım beni teselli ederlerken bak hemen oluyo düşükten sonra üzülme iyileşmene bak falan dediler. Büyük beklentiye girdim. 2 aydır deniyorum olmadı valla. Ama baya da stres ettim hemen olsun diye de istedim. Olmadı... ama olmayacak diye de bişey yok. Herkes bir şekilde ürüyo valla ortalık çocuktan geçilmiyo:olamaz: Ben bu ay kendime geldim akıllandım. :rapci:

aynen ya ben de aynı fikirdeyim. Düşünmek hayalini kurmak hoşuma gidiyo. Benim ilk hamileliğim ikinci ayda olmuştu karar vermiştim folik asit başlamıştım doğru zamanda ilişki hopp oluvermişti. Öyle gün aşırılarım falan da yoktu. Ben de keyfim isteyince yapmak istiyorum eşimde. 8 haftalık düşük yaptım beni teselli ederlerken bak hemen oluyo düşükten sonra üzülme iyileşmene bak falan dediler. Büyük beklentiye girdim. 2 aydır deniyorum olmadı valla. Ama baya da stres ettim hemen olsun diye de istedim. Olmadı... ama olmayacak diye de bişey yok. Herkes bir şekilde ürüyo valla ortalık çocuktan geçilmiyo:olamaz: Ben bu ay kendime geldim akıllandım. :rapci:

Aynen öyle. Hemen olsuncu kafaya girdiğimiz için böyle. Hiç olmamasını anlayabiliyorum. Benim amcamın kızında kendisi annemle yaşıt ben onun bebek istedikleri zamanlarda daha çocuktum ve bebekleri hep 1-2 aylıkken düşüyordu belki yanlış hatırlıyorum belki öyle aklımda kalmış ama hamile kalıp bebekleri çok erken kaybettiğini hatırlıyorum bu bilinçaltımda bende mi öyle miyim acaba kısır mıyım yoksa çocuğum olmayacak mı diye çocukluktan gelme bir korkum var. Halbuki annem gayet beni ilk gece mahsulü olarak ortaya koymuş :):) Kuzenlerim 3 ayda 4 ayda bir adet görmelerine rağmen bebek sahibi oldular hatta birinin 3 çocuğu var ama yok kötüye odaklanacağım ya. Hatta cuma günü doktora yumurtam olduğuna inanmadım da onlar ur mu diye sordum kadın güldü hatta :) En güzel zamanda olsun umarım. Kimisi geceli gündüzlü kimisi tek seferde. Bilemiyorum 3 ay sonra nasıl oluruz :)

• Beğen
Reactions: 10N
Ayyy dün bende öyleydim. Böyle karın kasık ağrısı ansızın bastıran uyku ve halsizlik ateşimde normal ama hem üşüyor hem de sıcaklamış gibiydim :KK43: yorgunluktan ve tabi üşütmeden olabilir kendine dikkat et :KK43: bacakları havaya dikelim Yok aman kalkmayalım derken havalar artık soğudu çarpıyor

Yaaa benim de öyle. Normalde takvime ayarladığımda bugün yumurtlama günü gösteriyordu ama ben 2 gün önce yumurtladım. 2 gün önce regl olmam lazım ama kesin yine gününde olurum o 2 günde acaba hamile miyim ile geçer
Ay valla aynen öyle yok yatalım uzanalım kalkmayalım hep üşütüyoruz bugünde sesim kısılmış artık dikkat etmek zorundayız yoksa çocuk uğruna hasta olur yatarız :/

Napcaz bu kilolarlar bende bilmem ki 10 kilom daha kaldı onuda verdimmi tamamdır

Valla bende evlendikten sonra ağır bir rahatsızlık geçirdim 1 yıl kadar geçen sene kortizon kullandım sonrasında 6 ay boyunca iğne oldum ayda bir kez o da bana bol bol kilo olarak döndü şu an benimde tam 20 kilo vermem lazım. Diyetisyene de gidiyorum. Bakalım nasıl olacak. Dert etmeyin sağlık olduktan sonra kilolar gider. Sağlık olsun yeter ki.

Aynen öyle. Hemen olsuncu kafaya girdiğimiz için böyle. Hiç olmamasını anlayabiliyorum. Benim amcamın kızında kendisi annemle yaşıt ben onun bebek istedikleri zamanlarda daha çocuktum ve bebekleri hep 1-2 aylıkken düşüyordu belki yanlış hatırlıyorum belki öyle aklımda kalmış ama hamile kalıp bebekleri çok erken kaybettiğini hatırlıyorum bu bilinçaltımda bende mi öyle miyim acaba kısır mıyım yoksa çocuğum olmayacak mı diye çocukluktan gelme bir korkum var. Halbuki annem gayet beni ilk gece mahsulü olarak ortaya koymuş :):) Kuzenlerim 3 ayda 4 ayda bir adet görmelerine rağmen bebek sahibi oldular hatta birinin 3 çocuğu var ama yok kötüye odaklanacağım ya. Hatta cuma günü doktora yumurtam olduğuna inanmadım da onlar ur mu diye sordum kadın güldü hatta :) En güzel zamanda olsun umarım. Kimisi geceli gündüzlü kimisi tek seferde. Bilemiyorum 3 ay sonra nasıl oluruz :)

Ben hep hemen hamile kalırım diye düşünüyorum aşırı korunuyodum falan gerçekten de öyle oldu bıraktım hamile kaldım. Sonra düşük oldu geç olsun sağlam olsun ne yapalım.. Daha yolun başındayız. Vee yalnız da değiliz baya bi kalabalığız..:KK76:

• Beğen
Reactions: 10N
Valla bende evlendikten sonra ağır bir rahatsızlık geçirdim 1 yıl kadar geçen sene kortizon kullandım sonrasında 6 ay boyunca iğne oldum ayda bir kez o da bana bol bol kilo olarak döndü şu an benimde tam 20 kilo vermem lazım. Diyetisyene de gidiyorum. Bakalım nasıl olacak. Dert etmeyin sağlık olduktan sonra kilolar gider. Sağlık olsun yeter ki.
Napcaz bu kilolarlar bende bilmem ki 10 kilom daha kaldı onuda verdimmi tamamdır
Kilo vermek adına yaptığınız neler var Kizlar ben misal akupunktura gidiyorum yürüyüş yapıyorum hergun 1 saat gün içinde 10000 adımı tamamlamaya çalışıyorum onceden yesil cay biberi falan içiyordm ama su an cocuk dusunuyoruz ya acaba zararı olur mu ki bilemedim sizce

X