Einizle evlenmeye karar verdiinizde, buna kar kan oldu mu?

Ay ay ay canım ya bu yazın beni çok sevindirdi. Sebebini bilmediğim halde. Hepinize çok çok teşekkür ediyorum. Amin canım amiiiiiiiin. Allah yardımcımız olsun. Ne çok isterim Sözlendiiiiiiiiiiiiiiiiiim diye yazabilmeyi. Bir yandan içim rahat sevgilimin kişiliğine ikna kabiliyetine güveniyorum. Ailemle güzel bir şekilde konuşacak. ve kendisini sevdirecek. babam ile yapıları bir birine benziyor. Ama bizde çevre faktörü çok etkili. Acaba ne derler ne konuşurlar ne düşünürler oysaki başkalarının ne önemi var. Ne yazık ki ortalığı karıştırmaya gönüllü bir çok yakınımız var. Bir yandan da korkuyorum ya babam kestirip atarsa... İşte o zaman yandığımın resmidir.

her naamzımdan sonra duam sizinle olacak kızlar buna inanınn çok istiyorumm burdaki bekar arkadaşların sözlendim yada nişanlandımm yada en azından istemeye geliyolar diye bir bşlık açmalarınıııa.s.:nazar:

Ay ay ay canım ya bu yazın beni çok sevindirdi. Sebebini bilmediğim halde. Hepinize çok çok teşekkür ediyorum. Amin canım amiiiiiiiin. Allah yardımcımız olsun. Ne çok isterim Sözlendiiiiiiiiiiiiiiiiiim diye yazabilmeyi. Bir yandan içim rahat sevgilimin kişiliğine ikna kabiliyetine güveniyorum. Ailemle güzel bir şekilde konuşacak. ve kendisini sevdirecek. babam ile yapıları bir birine benziyor. Ama bizde çevre faktörü çok etkili. Acaba ne derler ne konuşurlar ne düşünürler oysaki başkalarının ne önemi var. Ne yazık ki ortalığı karıştırmaya gönüllü bir çok yakınımız var. Bir yandan da korkuyorum ya babam kestirip atarsa... İşte o zaman yandığımın resmidir.

her naamazımdan sonra duam sizinle olacak kızlar buna inanınn çok istiyorumm burdaki bekar arkadaşların sözlendim yada nişanlandımm yada en azından istemeye geliyolar diye bir bşlık açmalarınıııa.s.:nazar:

her namazımdan sonra duam sizinle olacak kızlar buna inanınn çok istiyorumm burdaki bekar arkadaşların sözlendim yada nişanlandımm yada en azından istemeye geliyolar diye bir bşlık açmalarınıııa.s.:nazar:

canlarım benim hiç üzülmeyin biz herşeyi başarabiliriz yeter ki sabır olsun ben hesonumun gğzel olacağına inanıyorum. "inanmak başarmanın yarısıdır" diye boşa dememişler.

hepiniz sevdiğini ile bir gün mutlu sona ereceğinize inanın ve sabredin.. sabır çok önemli bu konuda. ben çok sabırsız bir insandım zaten burcumun en önemli özelliği ama şimdi sabretmeyi öğrendim..sanırım sınanıyoruz diye düşünüyorum..ama burada anlatılanların hepsinin sonu çok mutlu bitmiş bizim sonumuz da çok mutlu olacak.. sonra hepberaber artık nişanımız için fikir alışverişinde bulunuruz İNŞALLAHH

kızlar ne olur inanın ve asla pes etmeyin..

bu sözlerin bu konuda beni daha da kararlı yaptı. şimdi kendimi supergüç gibi hissettim. İçimi çok rahatlattınız. Bu aralar buna çok ihtiyacım vardı. Karar ve sabır çok önemli. allah dua etmekten vazgeçmeyin hiç eminim bizim için en hayırlısı ne ise onu nasip edecektir. bi koşu gidip babamın karşısına ben onu seviyorum diye haykırasım geliyor.

kızlarr bakın ben 24 yaşındayım ve benki evin en sessizi en küçüğü olarak sevgimin peşinden gittim 3 senedir tüm ailem biliyo babamsa haberdar ama bilmediği imajımı sergiliyo (her baba gibi) ve ben 22 haziranda sevdiğim adamı ablamın düğününe getirip babamla tanıştırıcammm ben yapabiliyosam bazı şeylerii bence herkes yapar diye düşünüyormmmm..Ama karşı tarafta size o güveni veriyosa her koşulda yanınızdaysa oda sizin gibi fedakarlıklarda bulunuyosaaa gidebildiğiniz yere kadar el ele gidin....

canım biz bu zor günümüzde birbirimize bu şekilde destek olursak hem çok güçlü oluruz hemde üstesinden daha çabuk geliri ve zor başarırız..

hepinize inanıyorum ve hepinizin sonunun güzel olacağına inanıyorum

arkadaşlar kısaca eğer karşınızdaki insana güveniyor ve seviyorsanız lütfen sevginize sahip çıkın .....

kendinizden eminseniz savasin kizlar, pes etmeyin !!!!
bu arada, karsi çikan olmazmi, once annem, sonra babam, sonra babam ikna oldu, annem bas kaldirdik, annemi ikna ettim, babam bas kaldirdi, abim hiç istemedi, arayi bozmak için çok seyler yapti, bizi oyum oyum oynattilar 7 ay boyunca sonuç....nisanlandik topiginde
:-DDDD

hep insallah bu topige yazmam gerekmez diye dua ediyordum ama maalesef bende yazmak zorundayim. cuma günü anneme herseyi acikladim annemde karsi oldugunu söyleyip hemen babama anlatti. beni yanlarina cagirip konustuk ve karsi olduklarini söylediler. karsi olmalari beni tabiki cok üzüyor ama daha kötü olan anne ve babamin bana karsi kullandiklari sözler. annem diyorki baban seni defterinfen sildi, hic bir degerin kalmadi...

hep insallah bu topige yazmam gerekmez diye dua ediyordum ama maalesef bende yazmak zorundayim. cuma günü anneme herseyi acikladim annemde karsi oldugunu söyleyip hemen babama anlatti. beni yanlarina cagirip konustuk ve karsi olduklarini söylediler. karsi olmalari beni tabiki cok üzüyor ama daha kötü olan anne ve babamin bana karsi kullandiklari sözler. annem diyorki baban seni defterinfen sildi, hic bir degerin kalmadi...

canım sadece ailene anlattığın için mi defterinden sildi baban seni??

Allahıma bin şükür babam hemen hemen bütün erkek arkadaşlarımı biliyordu tabi detaylı değil ama biri ile çıktığımı biliyordu ama hiçbir zaman karşı çıkmadı gençsin tabiki olacak olmaz sa anorlmal sen severek evleneceksin der hep:nazar:

güzelim sen bozma moralini herşey düzelecek ben sizin için hep dua ediyorum benimde erkek arkadaşımın ailesi problem çıkardı ama direniyoruz inşallah murada ereriz:teselli:

inşallah allah herkesin gönlüne göre verir.bende çok sıkıntı çektim benim babamda sildi beni evlenmek istediğimde ama şimdi eşimle çok iyi anlaşıyolar .arkadaşlar sabır gerçekten seviyosanız sakın yılmayın sabrın sonu selamet :enbuyukkk: :enbuyukkk: :enbuyukkk:

evet ay_cim sadece anlattigim icin defterinden sildi benden cok utaniyorlarmis... halbuki ben ailemi üzecek hic birsey yapmadim. annemin bana karsi kullandigi sözler okadar kötü ki. beni en cok üzen söz galiba bu: adini namussuza cikarmayi basardin. 5 ay boyunca sevgilimin yüzünü bile görmedin ama nedense ailem beni namussuz olarak görüyorlar. cok zor durumdayim. annemde babamda benimle konusmuyorlar. Allaha sükür sevdigimin ailesi karsi degil ve beni istiyorlar. dün sevgilimin annesi arayip annemle konustu ama annem bunu bile benden sakliyor. ya ben delircem galiba. Allah kimseyi bu duruma getirmesin.

maviş canım çok üzüldüm ama annenle babana açıkcası kızdım ne kadar da böyle şeyler onlar için ter olursa olsun bu şekilde konuşmamaları gerkir..neyse canım daha fazla yorum yapıp seni üzmek istemiyorum ama şunu unutma eğer o kişi senin kaderindeyse kim nederse desin olur ama birazda olması için caba göster tamam mı cnm.. sakın üzülme herşey düzelir. bak göreceksin kısa bir süre sonra sen buraya herşeyin yoluna gittiğini yazacaksın..

sebep o kadar saçma ki anlatsam şok olursun..benim erkek arkadaşımın annesi olacak hanım bizim mahalleyi ve yaşadığımız yeri beğenmeyip kendine yakıştıramamış bu iş olmaz bize uygun değilller demiş tek neden bu cnım.

çok aşşalayıcı bir durum farkındayım ve ben bu kadına karşı kin yada nefret besleyemiyorum. hayır kendisi çok iyi bişey olsa derim ki tamam doğrudur aramızda çok fark var ama değil..

ablacım yaa aynısını diğer gelinine de yapmış ama onlar direnmiş en sonunda zar zor kabul etmiş. şimdi bende direniyorum ama erkek arkadaşım biraz daha çekimser.. o hep ilerde bizi mutsuz edecek diye düşünüyor. bide zaten evlenirsin ama seni tanımayız gibi çok gereksiz laflar etmişler oda arada kaldı şimdilik kimse bilmeden yürütüyoruz bakalım ilerde ne olacak ama ikimiz de çok seviyoruz birbirimizi.. yazık bize yaa

kimsenin bu acıları yaşamaması için her akşam dua ediyorum inşallah kimse benim durumuma düşmez ve Allah herkesin gönlüne göre verir inşallah.

bu arada çok teşekkür ederim ablacımm ilgilendiğin için. kimseye anlatamıyorum derdimi çünkü herkes bizi ayrı biliyor.

sebep o kadar üzücü ki yani bunu nasıl söyler bir insan anlamıyorum..bunu söyleyen kişinin kalitesi bir kere belli oldu..kimsenin yarın ne olacağı belli değil..tepeden inenleride gördük,tepeye çıkanlarıda...insans insan olduğu için değer vermeliyiz..burada erkek arkadaşına büyük iş düşüyor bir kere onun ne olursa olsun herzaman senin yanında olması,seni koruması gerekiyor..sevgisine sahip çıkması gerekiyor..çekimser kaldığı zaman annesine pirim vermiş oluyor..siz evlenin ister kabul etsin ister etmesin arkadaşında istiyorsa bu evliliğin olmaması için bir neden değil sizin ailevi durumunuz..inan çok üzüldüm hala bu devirde bile bunları konu edebilen geri kafaların olması nekadar üzücü...sen hiç canını sıkma tatlım dediğim gibi eğer birbirinizi seviyorsanız ve evlenmek istiyorsanız yolunuza devam edin kimsenin sizi durdurmasına aldırmayın...Şeniz

ben gözü karayımdır ama erkek arkadaşım benim kadar gözü kara biri değil o biraz mantık takılıyo..ama benide çok seviyo şimdilik oluruna bıraktım ablacım ama ne olursa olsun ben onunla evlencem ve bu söylediklerini tek tek yediricem..gerekirse tek başıma mücadele ederim kimsenin desteği olmadan ama başarıcam sonunda kazanan ben olcam o kadında otursun haline yansın o zaman

ben gözü karayımdır ama erkek arkadaşım benim kadar gözü kara biri değil o biraz mantık takılıyo..ama benide çok seviyo şimdilik oluruna bıraktım ablacım ama ne olursa olsun ben onunla evlencem ve bu söylediklerini tek tek yediricem..gerekirse tek başıma mücadele ederim kimsenin desteği olmadan ama başarıcam sonunda kazanan ben olcam o kadında otursun haline yansın o zaman
bende sana mutluluklar diliyorum..herşey gönlünce olsun tatlım...Şeniz

Güzel soru. Sadece karşı çıkmakla kalsalar sorun değilde. ahh ahh. bide bana sorun. ve hala durum çok karışık.

Güzel soru. Sadece karşı çıkmakla kalsalar sorun değilde. ahh ahh. bide bana sorun. ve hala durum çok karışık.

canım daha çok yenisin..önce aramıza hoşgeldin..eğer paylaşmak istersen yazabilirsin belki bizde yorumlarımızla seni biraz da olsa rahatlatabiliriz....

??? anlamadım hamiş adayı sorununu anlat istersen yardımcı olmaya çalışalım inan paylaştıkca azalıyor dertlerimiz.. hepimizin öyle oldu

X